Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lulupopo
9. jan 2010

zazalienka dakujem za info, takze nanny kupime... pre bubinkuuu.... ako opisujes bubinkaa svoje bolesti, tak ti poviem, ze presne take bolesti som mavala aj ja asi od nejakeho 23 do 28/29 tt ja som tiez az plakala, mne ta bolest najprv zacinala v lavej nohe a potom neskor aj do pravej.. a presne to bolo tak ako ty popisujes, moj lekar mi chcel dat aj lieky, ale nakoniec sme sa zhodli na tom, ze ich nemozem uzivat lebo trpim opuchmi... ale poviem, ti ze po tom 30 tt sa to trosku zlepsilo...panvove dno boli stale, aj nespavost je a presne ako pisala Isabelah tak aj mne zacina "hodina duchov" okolo tej 2hej v noci... a casto trva az do 5-6 hod rana....taktiez sa snazim cez den nieco urobit, aby som bola unavena... no nepomaha to velmi... i ked dnes som normalne poobede zaspala na 2 hodky 😉 /zazrak/, co som si trosku oddychla... ale v tom obdobi, ked to bolo najhorsie, tak som skoro vobec nespala ani v noci, nie to cez den....urcite o tom povedz lekarovi... lebo tvoj problem moze este zhorsovat problem s chrbticou....pevne verim, ze sa mi to uz v tak silnom stave nevrati....

bubinkaaa
9. jan 2010

dakujem lulupopo aj Tebe za prispevok....presne je aj mne az do placu,ked zacitim to pichanie...energie mam az-az ,ale clovek sa nemoze ani len poriadne pohnut.Boli to strasne!!!....cez den robim dost,varim,peciem vecer len tak padnem do postele,no kazde dve hodky som hore pre tu "uzasnu bolest", a tak sa mi nechce nikdy vstat v noci,no musim sa zakazdym premoct,aby ta bolest aspon ocosi ustupila.OK.....vdaka,snad prispeju este aj dalsie baby....a ano samozrejme uz to musim riesit u lekara,takze poviiem mu to,predtym to nebolo az take strasne,ale teraz uz nemozem vydrzat 😒

isabelah
9. jan 2010

Baby a ako ste na tom s kilečkami? Koľko ste zatiaľ pribrali? Ja mám pocit, že som veru dosť pribrala, aj keď je to vidieť hlavne na brušku, ale cítim si aj stehná pribraté trošku. V prvom tehu som pribrala cca 17 kg (pôvodná moja váha bola vtedy okolo 50 kg) a teraz som zatiaľ pribrala takých 14 kg, na začiatku tehu som mala tak 55 kg a teraz už 68,8 😲 . Ale je pravda, že si dám, čo mi chutí a nejako to neriešim strašne. No viem, že sú také maminky, čo priberú tak 9 kg a po pôrode sú hneď ako predtým 😲 . Zááávidím 😝 . Trošku sa bojím, že budem aj po pôrode vyzerať ako mozzarella a pri mojej disciplíne s jedlom... Ja totiž veľmi rada jem a keď sa poriadne nenajem, tak som zlááááááááá 😀 . Ako ste na tom vy?

tintiniacik
9. jan 2010

Tak ja som zatialpribrala 15kg na to ze som v 30tt tak je to asi dost a to brusko nemam az take velke neviem kam sa mi to nalepilo

rommynka
9. jan 2010

Tak to som rada, dúfam že si na mňa nájde čas :D A vedeli by ste mi poradiť akú kozmetiku používať? Neviem či nič, alebo Johnsons alebo niveu alebo nejakú z lekárne. Všetky moje sestry používali nela batole ale to sa už asi nevyrába :( tak teraz si neviem vybrať.

isabelah
9. jan 2010

Ja zo začiatku budem používať čo najšetrnejšiu kozmetiku z lekárne - namiesto mydla mám Sebamed detský syndet a na telíčko po kúpan olivový olej. Na riťku Sudocrem. Keď bude väčšia, prejdem možno na Niveu, Hipp, Bubchen alebo Johnson, uvidíme, ktorý mi zavonia. Pri synčekovi som mala Bubchen a bola som max spokojná.

mitinka
10. jan 2010

ja som pribrala 11kg a na tom som už ostala a už to nejde viac 😀 chvalabohu 😀 😀 ja som používala johnson pri malej a potom bubchen,teraz tam mám Hipp pripravené a je to na vlásky a aj telo taký dávkovač... V nemocke aj tak učia kúpať mydlom,no myslím si,že dávkovač aj gél je oveľa lepší a je krémovejší.Aj keď sa ešte po kúpaní krémuje 😉 baby keď si v nemocke zamluvníte dr. kedy od Vás pýta peniaze?? 😒 Hneď na začiatku alebo až po všetkom pri odchode?? 😕

magnetika
10. jan 2010

Ahoj kočky, tu teda toho pribudlo..... k tým kilečkám... Ja som doteraz pribrala 15 kg, som v na konci 36 tt. Ja som však nemala /bohužiaľ/ pred otehotnenim 55 kg ☹ ale o čosi viac. 😉 Ja mám však cca od 29-30 tt úžasný problém s pálením záhy, takže sa musím veľmi v jedle obmedzovať, jem oveľa menej ako pred tehu a vyberať si len potraviny, ktoré nespôsobuju "kysku" 😅 . A to som už prešla cez Tums a Anacid na Cigeľku až po zázvorový čaj, ale všetko postupne stratilo účinok, ale teraz /musím si zaklopať/ už mám aký taký systém /neexistuje aby som sa večer po šiestej najedla, lebo to už viem, že strávim noc v sede na gauči/ ale ked sa nenajem, tak si pred spaním vycuclem jednu Tumsku preventívne a ako tak prespím 😎 . Ale chodím spať o nejakej 01:00 v noci, aby som to prespala, lebo presne ako píšete ,ked som isla spat skor, tak som bola o druhej hore a do piatej som pozerala telku, zato potom som spalaaaaa aj do 11:00. Jediné čo ma však drží nad vodou, je fakt, že to čoskoro pominie.....jáááááj, už aby to bolo...... Viem, že potom nastúpia iné "pikošky" ale nech je to hocičo, za pálenie záhy to vymením veľmi rada 🙂

bubinkaaa
10. jan 2010

ahojte baby, hladam dobreho pediatra v TT, ale na nete nejako neviem nic najst.Ku komu budete chodit s babatenkami Vy??vdaka za prispevky
🙂

magnetika
10. jan 2010

Ja už som volala doktorke Jarábkovej /ordinuje na Linčianskej/ a v pohode ma zobrala. Chodia k nej aj moje dve sestry /hoci nie sme priamo z TT/ so svojimi detmi a velmi si ju chvalia. Je velmi dosledna, oni su s nou spokojne, tak som sa tam šupla aj ja.

mattulda
10. jan 2010

Ahojte tehulky,
ja som zatial pribrala 10 kg, co sa celkom da, ale horsie je, ze som nemala tu vychodziu vahu nejakych 55 ale kusok viac 😀 , ale co uz, ze?! Snad sa dostanem do normalu rychlo, pevne v to dufam ... nic ine si ani nepripustam, radsej 😎
Kozmetiku som zatial neriesila, pri prvom som pouzivala od zaciatku Bubchen, aj krem na zadok maju dobry, bola som spokojna. Teraz este neviem, musim pokukat co je nove ...

So synom chodime k Dr. Kloknerovej na Prednadrazi, snad nas vezme aj s druhym drobcom, este som sa jej nepytala, ale patrime k nej. Som celkom spokojna.

Magnetika, aj mna zacala palit zaha teraz asi 2 tyzdne dozadu, dovtedy nic. Ale asi to nie je take hrozne ako u Teba, lieky som zatial neskusala, pomohla mi kofola a arasidy 🙂. celkom sa to da vydrzat, v lekarni som sa pytala co na to je, ale odporucili mi len nejaky gel gastrotus tusim, ale neskusala som to. Vraj nic ine ako tehula nemozem .. 😒

rommynka
10. jan 2010

Obyčajný olivový olej? Normal kúpený v potravinách? A používate ešte niektorá Aviril?
S tým pediatrom ani ja neviem, ja som od malička chodila k Morovi do Cífera je to super lekár len sa mi to zdá ďaleko. Na nete som čítala že veľmi dobrá je Dr. Rodáčková ale vlastnú skúsenosť nemám. A kedy sa vlastne má ísť pediatrovi? Asi je dobré zajednať si ho dopredu...
Aj ja som mala problém s pálením záhy a aj s trávením ale tatino mi zohnal čistú jablkovú šťavu a tú pijem vždy ráno a večer a nemám už problém s ničím našťastie 🙂 Mala som asi aj pricviknutý nerv ked som chodila strašná bolesť ale ani neviem ako to prešlo asi sa malinký môj pohol a uvolnil mi to 🙂

zazalienka
10. jan 2010

rommynka, ja som bola do minulého roka čistokrvná Cíferčanka, tiež som bola u Mora sa spýtať, bez problémov ma zobral, že stačí zavolať keď prídeme s malým domov a prísť.. absolútne bez problému..

sissik
10. jan 2010

gastrotuss je perfektny, mozu ho aj babetka pri refluxe😉 mne pomahala. a hlavne treba jest malicke porcie ale castejsie. babetko jeuz velke a tlaci na zaludok

isabelah
10. jan 2010

Rommynka, nie z potravín, ale z lekárne ten olej. To je trošku iné spracovanie a je to určite najlepšie pre pokožku aspoň nazačiatku, nijaké parfémy, Ečka a tak. Aj keď dnes už vyhovujú asi všetky normálne značky 😉 .
Ja som mávala pálenie záhy tiež, ale odkedy som si dala navysoko vankúše na noc, tak mi to prešlo, asi som to nemala až tak veľmi ako píšte vy...
Pediatričku my máme Dr. Križanovú na Družbe. tak tam chceme chodiť aj s Isabelkou, ak nás vezme 😉 . Sme spokojní.

sissik
10. jan 2010

ak bude mat babo normalnu pokozku, nie supinky a mydlom budete umyvat iba zadocek, tak ho kremovat netreba. tiez chodime ku dr. krizanovej a zatial som velmi spokojna. a pocula som na nu vela chvaly. a ze ju nemaju rady tie, ktore za nieco zdrbka. a raz som cez dvere pocula, ako nejaku mamicku dobre zvozila.

isabelah
10. jan 2010

Sissik, to fakt? To si neviem ani predstaviť, veď ona je taká jemná osôbka. NO ale tak keď treba zvoziť, tak treba 😉.

magnetika
10. jan 2010

Rommynka, tá jablková stava sa da kupit bežne v obchode, nie ? 😅 Teda dúfam, že je to tá, ktorú som videla v litrových krabiciach v Kauflande aj v Tescu - 100% jablková šťava, taku myslíš ? A to si si ráno dala pohár a večer a bolo po probléme ???? To by som uvítala, lebo jablkovú šťavu môžem 😉 a ak by mi to pomohlo od "kysky" tak by som sa vytesovala 😀 😀 😀

mitinka
10. jan 2010

My chodíme s malou na družbu dr. Kadlíčkovej tiež je celkom fajn,aj k tým deťom má dobrý prístup... Ja som s ňou veľmi spokojná a pojdeme tam aj s malým 😉 K nej chodil ešte moj muž,pod ňu patríme 😉

Čo sa týka pálenia záhy,tak ja ju mám od 6 mesiaca a mám ju úplne zo všetkého čo zjem alebo vypijem ☹ Kúpila som si na doporučenie lekára Gastrotus (tuším sa to tak volá) je to taká kašička.Dala som si to pár krát,lebo je to hrozné na chuť a za každým ma naplo 😠 hnus.... Hovorila som to aj sestričke u mojho dr. a tá tiež mi to potvrdila.... Potom mi kamarátka poradila čisto len zarobiť si bystrinku a juchúúúúúuúúúuúúúúuúúú 😀 😀 😀 😀 je to super vypijem 2dcl a spíííííííííííííííííííííííííím ako bábo 😀 😀 😀 fakt to pomože.... Hovoria,že sa potom dobre grgá 😀 ale ja ešte ani raz som negrgla... Takže si viete predstaviť,akú hroznú mám kyselinu 😢

magnetika
10. jan 2010

Mitinka, ja som mala tiež nakúpený Gastrotuss,ale vôbec mi nezaberal. Prosíííím Ta, kde si kupovala Bystrinku ? Piješ ju len pred spaním alebo vždy po jedle ?

mitinka
10. jan 2010

Bystrinku som kúpila u nás v potravinách,keď nemajú,tak miesto nej zasa majú iskierku... Ja si ju dám vždy až na poslednú chvílu,keď mi začne byť zle 😒 Iinak píšu,že tuším vždy pred jedlom,ale bojím sa,že by mi po čase nezabrala 😒 Ale keď ju mám už veľkú tak si ju dám hocikedy aj cez deň 😉 a ešte nesklamala 😉 Pijem ju hned,ako tam sáčok vysypem a hrozne to šumí až mi to vyteká cez pohár 😀 vtedy to zabere najviac,len dychať nemožem 😀

rommynka
11. jan 2010

Jáj a ja že normal olivový olej z potravín 😅
No práveže tú jablkovú šťavu mi nosí tatino od jedného pána z Voderád stojí 1euro 1 liter a je to čistá jablková šťava, veľa sa jej vypiť nedá lebo je dosť sladká ale on ju vôbec nesladí má také jablčka, fakt mi veľmi pomáha. A ešte mi pomáha jesť ovsené vločky, dávam si ráno s jogurtom a corn flakmi alebo večer s ovocím a jogurtom. Dobre prečisťujú črevá :D
Moro je super lekár viem že by nemal problém ma zobrať chodili sme tam 4 sestry, jedna najmladšia tam ešte chodí a najstaršia tam chodí s tromi deťmi, len sa mi to zdá ďaleko z TT tam chodiť neviem ako často ho budem potrebovať, dúfam že čo najmenej.

magnetika
11. jan 2010

Mitinka, Rommynka ďakujem za odpovede 😀 😀 😀

jastrab
11. jan 2010

V porodnici vas budu ucit, ze bejby treba umyvat iba cistou vodou (vacsina sestriciek umyvala iba vo vode, niektore pouzivaju mydlo-erarne) a nekremovat, iba na ritku davat napr. rybilku. Uz sa neodporuca ani olivovy olej, vobec nie dajaka detska kozmetika (vonkoncom nie parfemovana) hned pre novorodencov, aj ked moja dcera sa trosku "supala" a prave pediatricka mi odporucila olej, mali sme doma uz kupeny, tak som ju natierala a musim povedat, ze pomohlo...teraz ma pokozku cistu, nesupe sa, tak opatovne nic nepouzivame (aj ked pri kupani ju umyjem aspon raz tyzdenne Sebamed mydlom).
Dietatko nebude take vonavucke, ako ked ho ponatierate "serepetickami", ale pokozka mu krasne "dycha" 😉

ps: na palenie zahy pomahaju aj mandle a chlieb maces

isabelah
11. jan 2010

Jastrab, tiež si myslím, že najlepšie je zo začiatku čím menej kozmetiky pre bábätko a olej tiež budem používať až v prípade, že budem vidieť, že sa mus vysúša pokožka.
Jaj a k tomu voňavučkému bábätku, ja teda nedám za ič na svete tú vôňu, ktorú má bábätko svoju vlastnú. Neviem, kde sa to v tom maličkom telíčku berie, ale pamätám si, ako nám voňala celá izba, keď v nej Leuško spinkal, stačilo pootvoriť dvere a cítila som tú nááááádhernú vôňu bábätka, takú zmes mliečka a niečoho sladkého, čo sa nedá ani opísať 🙂 . Človek sa potom nevie ubrániť stále to dieťatko "oňuchávať" a pusinkovať... A keď sa tak spotilo napríklad vzadu na krku pod vláskami, tak to bolo ešte silnejšie. neviem sa už tej vône dočkať a neprebíjala by som ju kozmetikou, lebo z toho dieťatko vyrastie a treba si to vychutnať. Nie nadarmo sa hovorí, že najkrajšia vôňa na svete je vôňa bábätka. 😀

baby, ja som zase poobjednávala nejaké vecičky z MMB, už si pripadám fakt ako chorá, vlastne sú to troje šatôčky, od 62 do 74 a jedny krásne kraťasky na traky na leto, také kárované na zjedenie 😀 . Bože, len dúfam, že sa Dr. nepomýlil a fakt to nebude nakoniec Eduard 😲 . O nič iné by nešlo, len čo s tými dievčenskými vecami???? 😉 Ozaj, stretli sa s nejakým omylom v tomto smere vo svojom okolí? Dnes už by sa to asi nemalo veľmi stávať... A keďže Dr. Ilavský má teraz to super 4Dčko, tak ja som dosť spoľahnutá.

ada18211821
11. jan 2010

aohjte trosku odbocim od temy mozno to tu aj bolo spomenute ale neviem ako to chodi ked si zaplatim zato ze moj muz bude pri porode je to ozaj tak ze je len pri porode alebo moze byt svami aj na vzdycharni..

isabelah-vobec si nepripadaj ako chora ja mam uz jedno dievcatko doma druhe je na ceste po malej mam plno krasnych zachovalych veci a tiez neodolam a stale nieco dokupujem neda sa mi odolat..hoci mame plne skrine!!a nemyslim zeby sa na 4D pomylily my sme boli v hlohovci aj sme dufali ze bude chlapcek sice muz stale dufa ze sa mohol pomylit ale neverim moc tomu..

mitinka
11. jan 2010

magnetika nemaš zač 😉

Isabelah ja tiež verím Ilavskému,že to bude chlapec.Inak neviem čo s toľkými modrými vecami 😀 Mám aj po malej kopu ružovych,nebol by problém 😒

Ja som práve prišla z poradne a dr. mi neurobil ani ultrazvuk a ani ma nepozrel ☹ a mám prísť až v piatok budúci týždeň 😲 zdá sa mi to neskoro 😖 a bude daľší cisarsky,takže sa mi to zdá neskoro 😒 ☹ Mám v sebe pocit,že už to bude každú chvíľu 😖 a cisársky sa nestihne ☹ mám taky zmiešaný pocit z toho 😔

isabelah
11. jan 2010

Mitinka, to je fakt čudné. Aspoň Ti vysvetlil, prečo Ťa ani nepozrel??? Veď Ty by si mala mať už stále merané prietoky a ozvy a pod, nie? A v piatok budúci týždeň budeš akože v akom týždni? Teraz pozerám, že začínaš 39.tg, takže to až v 40.tg Ťa chce znova pozrieť????? To je fakt zvláštne 😖 .

Ada, ja si myslím, že manžel môže byť s Tebou vlastne celý čas - od vzdychárne až po narodenie bábätka a Tvoj prevoz na šestonedelie. Aspoň dúfam, že tomu správne rozumiem. Neviem, aký iný význam by to celé malo... Mne bol manžel pri prvom pôrode celý čas prítomný, až po narodení synčeka a mojom prevoze do izby odišiel domov. Podľa mňa to uľahčuje situáciu aj celému personálu, pretože aspoň nie je tá rodička sama, manžel jej podá, čo potrebuje, pomôže jej na WC, do sprchy, alebo sa poprechádzať, môže počítať kontrakcie, vetrať.... jednoducho všetko, čo treba. prípadne zavolať urýchlene sestričku, keby sa dialo niečo zlé. Aspoň mne takto manžel pomáhal, lebo ako sám tvrdí, keď sa aj bola sestrička na niečo pýtať, ja som bola v takom delíriu, že som ju ani nevnímala, tak odpovedal on. Snáď to teda bude aj tu v TT rovnako. Ja neviem, čo by som tam bez neho robila ☹ .
Tuším je dnes už skôr rarita, keď tam partner so ženou nejde...

mitinka
11. jan 2010

isabelah natočil mi ,,puls" malého,ale nepovedal,prečo ani zo spodu ma nepozrel a ni ultrazvuk 😒 začínam 39tt,takže som mylsela,že už budúci týždeň pojdem pod nož ☹ no takto myslím,že to bude normalne a oveľa skor 😖

isabelah
11. jan 2010

Mitinka: Ale tak hádm vie, čo robí ten Dr.... snáď sa mu dá dôverovať, držím Ti palce, aby to dopadlo najlepšie pre bábätko a pre Teba, už či budeš rodiť prirodzene alebo sekciou.

baby, ja som to už dnes úplne dorazila, ešte som z Familymarketu objednala 4 pančušky a jednu nádhernú mikinku Early Days. 😀 No hotovo... Ale ešte by to chcelo nejaké capačky krásne 😎 .

Joj, už čakám mojich dvoch chlapov, odo dnes už bude chodiť po synčeka do škôlky tatinko, lebo ja už nesmiem ani šoférovať a pravdupovediac sa mi už aj zle s tým bruškom šoféruje. Tak snáď sa tatinkovi naozaj bude každý deň dať takto prísť domov, je to pre nás novinka, inak chodí okolo 20 hod. No aj dnes má ešte stretnutie o 17.30 ďalšie, takže vlastne len donesie synčeka a pôjde zase preč. To aj vaši manželia sú tak málo doma? ☹ Je taká doba, ja viem. A veľmi si vážim, že je taký pracovitý, tiež by radšej sedel doma s nami pri krbe 🙂 . A keby nepracoval, nijaké moje nákupy by sa nemohli konať, že jo?!
Ale hnevajú nás títo štrajkujúci kamionisti, z BA prišiel manžel za 20 minút a odvtedy čaká tu pred TT ako končí diaľnica, lebo policajti všetko musia presmerovať cez mesto. A tak je všetko upchaté ešte viac ako inokedy 😖 . Super nápad takto si vymáhať svoje práva, to by sme všetci mohli... Som zvedavá, čo by povedali, keby sa tam zašprajcol každý podnikateľ, právnik, obchodník, ktorému ľudia neplatia faktúry a štrajkoval by, aby mu štát pomohol... aaaaach jaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre