Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lucyso
18. jan 2010

ahojte, ja som tu nová - taká tichá pozorovateľka 😉 a tiež budúca prvorodička. v prvom rade Vám ďakujem za Vaše príspevky, pretože mi veľmi pomohli odpovedať na moje otázky 😉, ktoré som si sama pre seba dávala 😒 ...
Aalexis, vraj su dobre Pampersky new born - asi si ich aj ja kúpim. číslo 2.

rommynka
18. jan 2010

No tak som bola s tou švagrinkou, mala nadštandartku tak sa nesťažovala ale hovorila že tam dosť ťahalo tak aby som si určite pre maličké zobrala čapičku. Môžeme mať vlastné pyžamo aj župan, aj vlastné oblečko pre baby, ona že najprv mala to ich a potom si dala to svoje neskôr. Bola cisárskym chudatku na 4x jej pichali tú anestézu, hovorila že ak by nemusela tak cisárskym nikdy nejde. Maličkého mala stále pri sebe. Teraz že je tam veľa rodičiek takže na tretí deň ak je všetko ok púšťajú domov. Ona má už tretie tak to pre ňu neni všetko nové ako pre mňa :D a že na široko sa nebalí a pupček sa čistí liehom (mne jedna známa hovorila že sa už vôbec nečistí) ale že malinkému kým išli domov odpadla tá chrastička tak doma už nemusela.
K tým plienkam, ja som nakúpila dva balíky hugies 1 a potom budem dávať obyč.tesco plienky, tie sú ževraj najlepšie. Aj švagrinka ich používa aj jedna moja sestranica, hovorili že pampersky určite nikdy, že lepšie sú hugies a uplne naj sú tesco tie v modro bielom balení.

isabelah
18. jan 2010

K plienkam - Pampersky nám nyvhovovali, tie už nikdy nekúpim. Najlepšie boli Huggies newborn. Neskôr, asi tak od pol rôčka som už dávala aj ja tesco, ale nie bielo-modré, lebo sú ako igelitky, ale tie fialové. Nie sú nejaké lacné, ale sú naozaj super. Pampersky majú čudný tvar a mne ich Leonko preickal úplne zakaždým 😖 . Treba možno skúsiť viaceré značky v menších balíčkoch a až potom si kúpiť nejaký mega-pack.

Rommynka, díkes za správy, myslím, že teda nič hrozného nás nečaká. treba tomu veriť. Ja si beriem to oblečko pre bábo, aj baliť naširoko budem aj pupček natierať, veď je to moje dieťa... 😉 Pri prvom to bolo takto v pohode a tak to chcem rovnako aj pri druhom robiť. Jaj, len keby sa nesypalo toľko snehu. Ja už tu mám taký strach, že ako by som sa dostala do nemocnice v tom snehu.... 😖 😖 😖

Ozaj, žienky, čo čakáte dievčatko, ako máte premyslené prepichnutie ušiek? Kedy to asi plánujete dať urobiť malej parádnici?

aiva
18. jan 2010

Ahojte dievčatá,
chcela by som sa opýtať tých čo rodili v Trnave, ako je to s plienkami keď máte maličké na novorodeneckom (resp. nemáte ich pri sebe na izbe)...oni plienky pre detičky dajú svoje, alebo si musíte doniesť vlastné, dáte ich na novorodenecké a oni ich tam prebalujú?

Ďakujem

aalexis007
18. jan 2010

A čo hovoríte na plienky ako na www.plienka.sk alebo podobné? Máte niektorá s tým skúsenosť? Vraj je to oveľa lepšie ako jednorázovky a vraj sa na tom ušetrí. Neviem čo si mám o tom myslieť a ani si to neviem predstaviť. http://www.plienka.sk/

lucyso
18. jan 2010

Isabelah, čítaš mi myšlienky s náušnicami pre malú 🙂 🙂 🙂 .
Ja rozmýšlam, že ich dám prepichnúť už v nemocnici.....
máte s tým niektorá skúsenosti?
ďakujem

isabelah
18. jan 2010

Aalexis, môj osobný názor: ruky a nohy by som bozkávala človeku, čo vymyslel jednorázovky a verím, že bude súhlasiť minimáolne 85% mamičiek, čo už si prešli prebaľovacím maratónom 🙂 . Nie som za tieto experimenty, hoci sú asi ekologické a tak podobne. No za nič na svete by som sa nechcela priblížiť tomu, čo museli robiť naše mamy s našimi plienkami. Brrrrrrrrrrr. jednorázovku po požití vyhodíš, nikam ju nemusíš hermeticky baliť a ťahať z výletu alebo prechádzky batoh smradľavých plienok domov, kde sa s nimi čaká ďalšia práca. Nepridávala by som si zbytočnú robotu, aj tak sa takmer nezastavíš. 😉 jasné, je to LEN môj názor.

Lucyso, ja sa chcem opýtať v pôrodnici a prípadne ešte predtým zavolám našej pediatričke a spýtam sa na jej názor, či je treba počkať nejaký mesiac-dva alebo čím skôr.... Aj ja som už inak posadnutá náušničkami, dnes som hodinu ňúrala na webe 😀 .

rommynka
18. jan 2010

Hm a to sú ktoré tie fialové tesco? Aj sestra mi hovorila o fialových ale ja som tam videla kopec tých v tmavomodrom bielom balení a potom také farebné ale že by som videla čisto fialové... nemáte niekto foto tých fialových? :D

isabelah
18. jan 2010

Rommynka, je možné, že zmenili farbu... Každopádne to bola z tých tesco rád tá najkvalitnejšia. Ono je to tam nejako odstupňované, že najlacnejšia rada je tá bielo-modro-červená, potom bola neviem aká a nakoniec najkvalitnejšia rada by mala byť táto fialová. Ten obal bol celý fialový plus nejaký obrázok dieťatka a označenie veľkosti plienok... a ešte rôznej farby tam bol pás na rozlíšenie veľkosti. Ale my už sme plienky nekupovali asi pol roka, takže je možné, že to nejako zmenili.... Skús sa prípadne opýtať v Tescu predavačky na fialové plienky a nech ťa zorientuje.... Alebo ak nezabudnem, poprosím aj ja môjho manžela, nech sa na to kukne, keď pôjde na nákup, teda v prípade, že pôjde do tesca.
Inak sú dobré plienky aj značka "Háppy", tuším sme ich kupovali v Hypernove párkrát. A v Lidli mávali také nejaké, že "Toujours" či ako a aj tie nie sú zlé, no určite by som s tým experimentovala až trošičku neskôr. Tie Huggies sú naozaj odskúšané aj na malilinkých bábätkách. 😉

elisam
18. jan 2010

Ušká prepichnú v porodnici, treba priniesť náušnice namočené 24h v liehu. Ja som dala Eliške prepichnúť ušká u našej detskej doktorky hneď na prvej poradni po príchode z pôrodnice. Len si treba zistiť, či vaša detská lekárka prepichuje ušká, lebo nie všetky to robia. Ak chcete v pôrodnici, treba si to zistiť, lebo myslím,že to nerobia všetky sestričky.

isabelah
18. jan 2010

Elisam, díkesko 🙂 .

kocurko1
18. jan 2010

Rommynka, je na fore aj tema fialove tesco plienky alebo podobne sa vola. Tie pred pol rokom zmenili na zelene. Ja som ich mala jediny krat v plienkovej torte. Davala som ich malej, len ked som vedela, ze sa o 20minut vykaka. Vela ludi na ne nadava. Mojej malej najviac vyhovuju Babylove z DMka. Podla mojho nazoru sa najviac podobaju origos Pamperskam. Ved nekupuj vela plienok naraz, uvidis, ktore vam budu pasovat najviac.

Aiva, ked je babo na novorodeneckom, davaju mu vsetko oni. Bohuzial, aj ich pradlo. Moja sa z neho vyhadzala.

Isabelah, mna sa v porodnici pred prepustanim rovno pytali, ci davam prepichnut. Podmienka bola nausnicky nalozene v liehu 2 dni a ciapocka na snurovanie, aby uska zakryli. Novorodencom ani netecie krv ani si to nemaju ako chytat. Ja som davala az mesacnej, lebo som nemala nausnice.

zuzana710
18. jan 2010

Caute baby...ja sa chystam rodit v TT porodnici uz po druhykrat, okolo 20. feb pojdem cisarskym rezom a budeme mat druheho chlapceka !
Pridavam sa len k diskusii na temu plienky....jednoznacne sa priklanam k nazoru, ze jednorazove plienky su najlepsi vymysel na svete 🙂)) Co sa tyka znacky, treba asi postupne poskusat, ktore najviac vyhovuju babatku...ja mam napr. skusenosti take, ze na pampersky mal nas maly alergiu este v porodnici (take biele pupaciky sa mu vyhadzali a sestricka povedala, ze to je tzv. pamperskova alergia a ze je dost casta), mala som aj huggiesky - tie sa mi moc nezdali a nakoniec som pouzivala tesco plienky, ktore malemu vyhovovali len ta najmensia velkost, tie vacsie velkosti sa mi uz vobec nepacili, tak som presla na super znacku, ktoru si neviem vynachvalit aj kvalitovo aj cenovo a to su BAbylove z DM-ky...vrele doporucujem...a podobne aj ostatne ich veci, ako su vlhcene utierky, gelik na umyvanie a ine...
Tak prajem vam vsetkym dobry vyber do vybavicky a snad sa s niektorymi stretnem aj v porodnici 🙂))Vela stastia prajem vsetkym mamickam!!!

ada18211821
18. jan 2010

pekny vecer prajem teda snad vacsina z vas unavenych nastavajucich mamiciek uz nespi..odbocim od temy tak som dnes rozmyslala je samozrejme este skoro ale vobec sa neviem rozhodnut ake kupit mliecko ked bude treba dokrmovat...

pri prvej dcerke som pouzivala nutrilon ale ten ju zapekal..tak teraz neviem

sissik
19. jan 2010

aalexis007 na latkove plienky je tu samostatna tema
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tie, co ich pouzivaju, su spokojne. samozrejme, ze kazdy ma na to iny nazor a kazdy si urobi to, co vyhovuje jemu😉
huggiec su dobre, ale tie preminum. clasic su otrasne. najlepsie su babylove z dm, samozrejme po latkovych (moj nazor😉)

kocurko1
19. jan 2010

Ada, a nebude lepsie pockat, az ked to bude aktualne? Ved ak by si mala problem s kojenim, prvu krabicu ti vypise pediatricka a miesto 6 eur si doplatis par centov.

elko69
19. jan 2010

ahojte babule neviete o nejakom cviceni pre tehotne tu v TT?

zuzana710
19. jan 2010

ELKO : Ja som chodila na cvicenia v hoteli Nukleon, kde precvicuje sestricka Stefanikova...su to take pohodove cvicenia aj s fit loptou + take mini prednasky o tom, ako prebieha porod a ucite sa aj predychavat a pod.....mne sa to pacilo velmi ....tusim to byva kazdy stvrtok okolo 16 h??? ... ale nie som si ista, lebo som tam chodila este pred 2 rokmi...

zuzana710
19. jan 2010

Baby, nepoznate nejakeho overeneho dobreho ANESTEZIOLOGA....budem potrebovat pichnut spinalku pri cisarskom 🙂 Diky moc za radu !!!!

sissik
19. jan 2010

zuzana v porodnici maju vlastnych anesteziologov

predporodne kurzy su aj v MC na okruznej tusim, ale ci je tam cvicenie, to neviem

ada pockaj, co ti poradi detska😉 mozno UM nebudes potrebovat vobec. v porodnici davali pred rokom bebu, teraz neviem

sjuzi
19. jan 2010

Zuzi, ja som si bola pred porodom dohodnut a zaplatit epiduralku priamo u primara anesteziologie - Gajdosika. Ale bolo to uz pred 2,5 rokom. Tak sme sa totiz dohodli na predporodnom kurze v MC, ked nam tam dosiel prednasat o anesteze. Takze skus pripadne este za nim... Je velmi sympaticky a mily.
A nakoniec som mala neplanovanu sekciu, tak mi peniaze aj rovno vratil... (mala som ho aj pri porode, mala som na neho stastie 😉)

sjuzi
19. jan 2010

Ešte ma napadlo, ako som sa tak do vás začítala: Plienky pre bábätká si boli inak zobrať sestričky u mňa na izbe po pôrode a malý ich mal vo svojej postieľke spolu so svojím cumlíkom na novorodeneckom až kým mi ho neodovzdali na room in... 😉

isabelah
19. jan 2010

Baby a kedy dávajú bábätká na novorodenecké? Teda, pri akých problémoch? Ak je dieťatko úplne ok, tak ide hneď so mnou na izbu? Ako to je, prosím vás?

Ozaj, dnes som volala našej pediatričke a povedala mi, že ušká nemám dať prepichnúť v pôrodnici, že to je strašne skoro. tak vraj okolo 6. týždňov - podľa stavu bábätka - ich potom ona bez problémov maličkej prepichne. tak to asi tak urobíme, lebo soma j tak nechcela kupovať náušničky dopredu, kým ešte je hoci aj 1% možnosti, že by to nakoniec dievčatko nebolo... Na čo mi budú potom náušnice, že? 😀

A ešte som chcela vedieť, či neviete ako prebieha vizita - v niektorých nemocniciach chodí celý zástup lekárov a sestričiek a pacientkam kukajú medzi nohy ☹ . Myslíte, že je to takto aj v TT? Dúfam, že nie...

ČO sa UM týka, tiež neviem, čo dávajú detičkám v pôrodnici. Ja som, bohužiaľ kojila len 6 týždňov a poto synček papal Nutrilon HA a boli sme veľmi spokojní. NO počula som, že niektorým deťom je Nutrilon horký a vraj je obľúbenejšia Beba alebo Sunar. Osobne si myslím, že všetky značky predávané v našich lekárňach sú úplne v poriadku a nijako dieťatku neublížia. Možno sa treba poradiť potom s pediatrom podľa konkrétneho bábätka - či nemá reflux, alebo či netrpí zápchou alebo hnačkami, či nemá predispozíciu na alergie (to bol náš prípad, preto sme volili HA, hoci bol dosť drahý).... a tak.... Ja to budem prípadne rieišť až v momente, keď mi bude jasné, že kojenie mi nevyšlo ani tentokrát. Čo dúfam nenastane 😉 .

sjuzi
19. jan 2010

Ja som bola po sekcii, takže mne ho dali až 3. deň ráno (rodila som večer), keď už som sa pozviechala... 😅 Pri normálnom tiež asi na druhý deň, záleží kedy porodíš, ak večer, tak ti ho dajú ráno...

Vizita bola vtedy 1 doktor a sestra, čo si zapisovala... Mne sa iba pozreli na ranu na brušku, ako sa sceľuje, či nehnisá a spýtali sa ma, či krvácam (v rámci šestonedelia)... medzi nohy mi nekukali vôbec... 😀

V čase, keď som ja bola v pôrodnici bola na chodbe chladnička s bebou vo fľaškách, kde sme si mohli v prípade potreby sami dávať do svojich fľašiek, alebo vám dali erárne. Mliečko, keďže bábenká spočiatku vypijú len máličko sme ohrievali pod tečúcou horúcou vodou v kúpeľke...

Mne v pôrodnici pomohli klobúčiky, keďže malý po sekcii bol hneď na fľaške, tak mal potom problém sa chytiť na prsko, ale klobúčiky ho "oklamali".

kocurko1
19. jan 2010

Isabelah, malu mi zobrali po klasickom porode asi 10 minut. Jednoducho som porodila, oni ju hned povazili, atd, poobliekali a po 10 minutach brali hore. Bola to sestricka z novorodeneckeho, ktora sa musela vratit nazad hore. Ja som rodila vecer a na izby deti rozvazali na druhy den okolo 11. Ked bolo po detskej vizite.

Pokial som si vsimla(mozno sa mylim), v maji dokrmovali Nutrilonom HA, alebo aspon ten odporucaju na prepustacej sprave.

Zenske viizity o 8.00 su absolutne diskretne a slusny pristup. Jeden lekar a jedna sestra. Dokonca, ked prisli sestricky praktikantky, tak to bol len 1 lekar, praktikantka a sestonedielska sestra - to si nepamatam, ci s nimi chodila.

Cvicenie, neviem kto sa pytal, bolo v Nukleone kazdu stredu 16:30. Predcvicovala p. Stefanikova.

elko69
19. jan 2010

dakujem baby....

sissik
19. jan 2010

erarne mlieko si uz treba pytat na novorodeneckom, lebo sa niektore mamicky vraj stazovali, ze ich vraj nutia dokrmovat. tak po sekcii som tym mamickam v duchu dakovala 😝 vraj mame iba kojit. ale kde som mala zobrat mlieko 3. den po sekcii, to nepovedali 😀 nastastie sa podarilo a 4. den som sa uz nemusela tahat na novorodenecke😉 tak sa pripravte aj na pobiehanie po chodbach, ak sa bude mliecko rozbiehat pomalsie

elisam
19. jan 2010

Ja som rodila obe deti cez deň.Po pôrode nám deti ukázali, pofotili sme sa a odniesli deti na novoredenecké,
2 hodiny som ležala potom na sále a potom ma odviezli na izbu, tan som si pospala, potom mi sestrička prišla pomôcť umyť sa a asi po 4 hodinách mi priniesli deti. Elišku mi priniesli dokonca okolo 21.30/ narodila sa o 15.15/

isabelah
20. jan 2010

Díkesko, babuľky... Čiže pokiaľ je dieťatko zdravé, tak je na novorodeneckom len dovtedy, kým sa trošku zotaví maminka, ak tomu správne rozumiem.... Takže maminke po sekcii donesú spravidla dieťatko o niečo neskôr, lebo tá rana sa samozrejme hojí dlhšie... Ok, tak som rada, že som viac v obraze. A potešili ste ma ja s tými vizitami, lebo teda nemám zrovna chuť sa tam odhaľovať pred 10. ľuďmi 😒 .
Ozaj a s tým UM to myslíte ako? Dieťatko dokrmujú dúfam len v čase, keď je maminka čerstvo po pôrode, resp. kým nemá naozaj dosť mliečka... Alebo aj potom? Viete, že ja ani neviem, či mi synčeka dokrmovali???? Ale zdá sa mi to dosť nepravdepodobné, lebo mi ho doniesli na izbu asi 5 hodín po narodení a už bol len so mnou.... Určite mu dali niečo počas tým 5. hodín, ale potom už asi nič, len som mala donemoty prikladať a kojiť a kojiť.... A on stále, chudáčik plakal a plakal, čo bol hladný 😖 . pritom mám pocit, že mliečko som mala takmer hneď, veď si aj vytiahol už na druhý deň 30ml 😎 , čo bol vraj rekord a po narodení neschudol ani gram... Tak neviem, čo je správne, či len prikladať a prikladať alebo radšej dokŕmiť tie prvé dni...

bubinkaaa
20. jan 2010

ahojte...tak to ste ma dievcata moc nepotesili s tymi plienkami 😉 ...ja som si fakt myslela,ze PAMPERS su naj. 🙄 ale ako vidim, tak mnohe tu pisete o koznych alergiach,o precikani atd....hm...a ja mam uz nakupene vopred 2 take velke baliky od 3-6kg...a od 4kg-9kg myslim....tak neviem co budem s nimi potom robit, az sa malinke narodi a nebudu mu robit dobre.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre