Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ivani
3. jan 2013

@macka84 priznanie otcovstva sa robi na matrike, v TT na mestskom urade, trva to cele asi 10 min.
@simika_hajulka na nadstandardnej izbe si mohla mat navstevu aj o 20,00 hod vecer. nikto to tam neriesil. a mohla si tam mat aj 4 kamaratky, nie len rodinu. sestricky sa chovaju uplne inak k zenam co maju zaplatenu izbu ako k tym ostatnym.

marionca
3. jan 2013

mamičky, rodili ste niektorá na tom jednom polohovateľnom kresle čo tam majú? museli ste o to požiadať? (-ak je samozrejme práve možnosť výberu)

sasettka
3. jan 2013

@simika_hajulka aj ja som mala /sept. 2012/, len teda neviem o tom, ze by sa dala izba zajednat... musis mat len stastie, ze bude prave vtedy volna.... u mna to bol ten pripad, ze bola jedina volna izba prave nadstandard, ak by som ju odmietla, musela by som ist na rizikove a dieta by som pri sebe nemala... A kontakt s mamickami som mala pri jedle, sme pokecali 😀
bolo naozaj super to sukromie a samostatna sprcha s wc... jedna sestricka sa tam robila dolezita a tvrdila mi, ze moj starsi syncek nemoze ist na izbu, ze deti nesmu, ale druha dovolila.... takze.. 😝

@marionca ja som mala to stastie rodit na novom kresle, bola to parada! 😀 len teda musela som o to poziadat vo svojom porodnom plane, inak by som o tom kresle mohla jedine snivat... velmi sporadicky ho bohuzial vyuzivaju 😒 a samozrejme som mala stastie aj na doktorku, ktorej to kreslo nerobilo problemy 😝

mahulenka87
4. jan 2013

mamuičky, kto a kde v TT robí 3D/4D ultrazvuk? Či je lepšie ísť do Hlohovca? Ten si veľmi pochvaľujú...

sasettka
4. jan 2013

@mahulenka87 aj moj gynekolog - Peci /na poliklinike/... tu je kontakt, mozes sa informovat - http://www.azet.sk/firma/283225/mudr-lubor-peci... 🙂

gulka63
4. jan 2013

@marionca vsetky su polohovatelne len to jedno je ruzove a dost siroke

zabkakatka
5. jan 2013

chcela by som sa podakovat MuDr. Havlikovej za pekny a bezproblemovy porod. Bola velmi mila, ma prijemny pristup, bola som velmi spokojna. Synceka mi hned dali na brusko co sa mi pri prvom porode nestalo aj ked aj prvy syn bol zdravy a komplikacie pri porode neboli. Som velmi spokojna a odporucam tuto dr. ak budem zasa rodit dufam, ze budem mat znovu stastie na nu prip. na niekoho podobne prijemneho s ludskym pristupom. Naozaj bola mila, dokonca mi este po porode urobila kontrolny ultrazvuk pre moj klud......

suncana
5. jan 2013

@mahulenka87 aj dr. Ilavsky na poliklinike robi 3D/4D a je velmi prijemny 🙂

petuska86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicearty
6. jan 2013

@marionca ahoj, myslis to ruzove? ak ano tak ja som na nom rodila, ale oni si ta tam aj tak nastavia tak ako oni chcu, nie tak ako bude dobre tebe, čo je bohužial smutná realita..ja som to mala napisane v porodnom priani a vies, co mi na to povedali, tusim, ze sestricky hundrali, ze som si dovolila chciet rodit na nom, a ze preco..tak neviem naco ho tam maju.. 🙄

marionca
6. jan 2013

No asi ho tam majú na to, aby si mohli dať čiarku v hodnotení pôrodníc že "aj my máme také". Škoda, lebo TT mi úplne vyhovuje, a jediné čo sa mi nazdá je tá druhá doba pôrodná v polohe ležmo s vyviazanými nohami - aspoň teda zatiaľ o takých skúsenostiach viem... ale nechcem kritizovať keďže som ešte nazažila, len zbieram info...

betka2010
6. jan 2013

@zabkakatka Katka, chcem sa Vás opýtať na ten kontrolný ultrazvuk po pôrode, požiadali ste oň sama ešte priamo na pôrodnom lôžku po porodení placenty? Alebo Vám ho pani doktorka robila po nejakom krátkom čase po preložení na izbu? Aký to bol ultrazvuk, vaginálnou alebo brušnou sondou? A ak sa smiem opýtať, rodili ste s epidurálnou anestéziou? My sme mali pôrod tiež s touto pani doktorkou, súhlasím že bola milá, s ľudským prístupom, no náš pôrod prebiehal veľmi ťažko ☹

sasettka
6. jan 2013

@nicearty aj ja som na nom rodila a dokonca sa ma spytali, ako chcem mat nohy, nech si ich dam tam, kde mi bude lepsie .... samozrejme som si ich nechala dole, aj chrbat mi nastavili tak, ako som ja chcela... ja neviem, asi som mala naozaj priaznivo naklonene hviezdy v ten den, ze boli okolo mna ludia, vdaka ktorym som porod mala naozaj krasny! ale pravda, castejsie na nom prach utieraju, ako na nom nechaju rodit zeny ☹ a pritom kazda vravi, ze sa tam rodi lepsie, ale im je to jedno a robia si po svojom...
@betka2010 uff, len som si predstavila, ze by mi mali hned po porode robit vaginalny ultrazvuk a hned sa mi chlpy zjezili 😅 veru, pani Havlikova je velmi mila, mam na nu len dobre spomienky 🙂

betka2010
6. jan 2013

@sasettka Tak to by som si ani ja nevedela a ani nechcela predstaviť, jedine žeby účinkovala epidurálka 🙂, no ja som mala dlho po pôrode zdrav.problémy ako dôsledok pôrodu, takže ten ultrazvuk by vtedy veľmi pomohol. Dobré vedieť do budúcna, že o také niečo treba hneď požiadať, aby sa predišlo komplikáciám.

nicearty
6. jan 2013

@sasettka jej tak to je pekne 🙂 podla mna musi byt spravna "konstalacia hviezd" 😀 a tiez myslim, ze je lepsie, ked je tam so zenou este niekto, vtedy asi vyjdu viac "v ustrety" 😠

sasettka
7. jan 2013

@betka2010 tak to chapem... Ved aj ja som nemala dobry prvy porod, sadla som si snad po mesiaci a dalsie veci... tak som chcela spravit vsetko pre to, aby bol druhy lepsi... 🙂 to som sedela hned 😀
@nicearty no presne, ak by som tam bola sama, tak by ten porod urcite nebol taky... 😒 Ako snazim sa ich pochopit, ze tam maju jednu rodicku za druhou, proste rutina... ale nemuseli by sa k nim spravat niekedy tak neludsky... Bol mega rozdiel v pristupe, ked som tam bola sama a ked prisiel manzel....

gulka63
7. jan 2013

@sasettka ako moze kazda hovorit ze sa na nom rodi lepsie , ma ho kazda vyskusane napriek tomu, ze s na nom malo rodi? lepsie je len vo farbe,je siroke, po porode sa musis nohami zapriet aby si sa nesmykala dole. ja som na nom rodila a teda nic moc

kotatko1232
7. jan 2013

@ivani a kolko stoji taka izba

ivani
7. jan 2013

@kotatko1232 izba stala 33,- na noc. a rataju to podla toho kolko noci tam budes spat, je jedno kedy sa ubytujes. a ked nebude volna a v priebehu tvojho pobytu sa nejaka uvolni mozes poziadat aby ta prestahovali. ja som to tak urobila. som bola 2 dni na normalnej izbe a 3 na tejto.

kotatko1232
7. jan 2013

@ivani aha a normalna sa plati tiez vsak??a kolko??

sasettka
7. jan 2013

@gulka63 kazda, ktora na nom rodila /zaujimala som sa o to/ ... nie kazda zena, co ho videla 😀 ... a aj vy ste rodili na klasickom starom a na tomto novom? ja to porovnat viem a nikto ma nepresvedci o tom, ze to nove nie je na porod lepsie... 🙂 Po porode som sa nikam nesmykala... pre mna bolo to kreslo naj v tom, ze som nemusela mat nohy hore.. /gravitacia je pri porode celkom fajn vec, a aj mi pomohlo, ked som sa zaprela/ .... a hej, je pekne ruzove, to mate pravdu, urcite vyzera pritazlivejsie ako tie stare 🙂 🙂
@kotatko1232 normalna izba sa neplati

kotatko1232
7. jan 2013

@sasettka takze v Trnave porodnice su celkom Ok hovoris..ja sa velmi bojim toho ze ako budu somnou zaobchadzat a tak

mamusa007
7. jan 2013

odporúčam dr. Štefunkovú, dr. Dečkov (mali super pristup) ja som tam síce ležala len na rizikovom, ale rodiť som isla do PN

ivani
7. jan 2013

@kotatko1232 nie, normalna sa neplati. to je akoze zadarmo 🙂 ste dve na izbe, je tam jeden prebalovaci pult pri kazdej posteli je nocny stolik a umyvadlo na izbe. ja ked som rodila tak tam boli same podivne zeny, takze som isla velmi rada na tu nadstandardnu ked sa uvolnila. tam je zachod sprcha TV a pripojenie na internet plus velka skrina a prebalovaci pult. podla mna ak nato clovek ma a chce mat klud tak zaplati. ved nerodim kazdy rok, tak som chcela mat trosku sukromia s mojim babatkom ked som aj telefonovala alebo sa prezliekala. ale priprav sa ze na veceru budete mat 2ks parky horcicu a chleba a podobne gurmanske zazitky 🙂)

kotatko1232
7. jan 2013

@ivani aha a ako dlho si bola v nemocnici 5 dni??no tak ja mam rada parky a ved mozem si zobrat nieco z domu na jedenie ci nie??

nicearty
7. jan 2013

@sasettka si to uplne vystihla 🙂 je to tak..a je to velka skoda, lebo sa potom stava a mozno aj casto, ze zena pride o tie najkrajsie chvile s babatkom ☹ zenam neostava nic ine ako bojovat a najlepsie, ked tam nie je zena sama..ja som mala pri porode uzasnu a laskavu dulu, ktora sa mi krasne o malickeho postarala, aj som ho mala skin to skin 😵

nicearty
7. jan 2013

@sasettka inak ty si rodila par tyzdnov po mne, aky porodnik bol pri tebe?

ivani
7. jan 2013

@kotatko1232 ano v stredu som rodila a pustili ma v pondelok. lebo cez vikend sa nepusta domov. preto som tam bola tak dlho. keby som rodila v utorok tak v piatok ma pustaju. jasne ze si zober jedlo z domu, mne frajer doniesol plnu igelitku jedla. dokonca mi tu igelitku doniesla sanitarka na izbu 🙂

kotatko1232
7. jan 2013

@ivani aha waaaw a co mas chlapceka ci dievcatko a ako sa citis??ako dlho ti trval porod??bolelo to velmi??

ivani
7. jan 2013

chlapceka, ja som mala vyvolavany porod a prve 3 hodiny to bola brnkacka, pozerala som z okna a nudila sa, a potom to prislo 🙂 2 hodiny boli narocne, ale ubehli velmi rychlo. ked som uz chcela epidural tak mi porodnik povedal ze naco ved za 15 min idem rodit a aj tak bolo. za 10 min bol maly vonku. ze ma nastrihol ani neviem a ze ma sil tiez nie. sitie sa mi za 10 dni zahojilo ze som mohla v pohode sediet a ani som nevedela ze som rodila. jedine co ma zarazilo ze kojenie moze aj boliet. zo zaciatku som mala potrhane bradavky a to bolelo furt, lebo to sa mi hodilo aj tyzden a kojit som chcela. tak som to musela vytrpiet a odplakat si. oproti tomu porod trval kratko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre