Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

franzziska
11. júl 2013

@magnolka a vyhodili ho ci tam pracuje dalej?

magnolka
11. júl 2013

@franzziska pracuje tam dalej, pripad je v stadiu setrenia, caka sa na vyjadrenie uradu pre dohlad na zdravot. poist

mruska
11. júl 2013

Ja som ležala pri prvom a o tri roky aj pri druhom na rizikovom a bola som max.spokojná zo sestrickami,doktormia s celým oddelením.Prvý pôrod trošku dlhý(12hod),ale inak v pohode.Sestričky na pôrodnici síce trošku odute,asi čo ja tam robím,že oni majú robotu a doktor má videl len na pôrod.stole.Druhý pôrod ukážkový.Primala Štefánikova,odrodila Ondrusova.Lepšie som si to ani nevedela predstaviť.Venovala sa mi od prijatia až do prevozu na izbu.Aj sestričky boli tentokkrát úžasné,za čo im ďakujem.Na sestonedeli a novorodeneckom všetko v najlepšom poriadku.Nemám čo vytknut.Ak by som rodila tretí krát,pôjdem zase a s veľkou radosťou len do Trnavskej pôrodnice.Aj napriek zlej povesti pána primára.Lekári nemôžu zato,aký primár im rozkazuje.Mali by ho odvolať.

henrieta28
11. júl 2013

@magnolka Lenže čo ty vieš čo sa mu prihodilo? Možno sa zdržal cestou autom na ceste, možno bola zápcha, alebo ved aj on je človek, je to pravda že mal byt na správnom mieste, ale možno ho fakt niečo zaskočilo, rodinné dôvody, alebo mu bolo zle. Ved ked je niekto zamestnaný, ja si myslím že nemôže chodit po práce kedy sa mu zachce, lebo ho môžu vyhodit, samozrejme len poslanci tvoria výnimku, aj mne sa velakrát stalo, že ked som cestovala do práce prišla som neskôr. A to som fakt nechcela. VED aj Lachký je len človek, Preboha už to pochopte aj lekárom môže príst hocičo do cesty. A odkazujem všetkým a budem rada, ak takýto lekára čo mojej mame zachránil život, : Nech tam Lachký nadalej pracuje je to dobrý odborník, pochopte ho, lekári nechcu zabijat ludí, ako si myslíte o pôrodnici v trnave, ale naopak pomáhat, lebo skladaju hippokratovu prísahu.

henrieta28
11. júl 2013

@magnolka No lenže detí si narobíš kolko chceš, len horšie je ked zomrie matka, kto sa o deti postará? Kto detom nahradí materinskú lásku? Otec? ved to je malo a nova matka je len macocha. Ved sa pozri na žitného, zabil autom dieta, a spravili si dalšie. Aj tak su deti len nevdačne ked vyrastu voči svojim rodičom. Moja matka keby jej nepomohol a zomrie, bolo by to horšie, ako keby som zomrela ja pri jej pôrode, mala by este dve.

magnolka
12. júl 2013

@henrieta28 prepac, ale ty mas deti??? Ako mozes povedat, ze je nieco horsie ako ked ti zomrie dieta??? Skus sa svojej mamy spytat co by sa jej zdalo horsie... Asi si necitala vyssie prispevky, do pripadu vobec nevidis a tak pana Dr. zbytocne obhajujes. Odbornik sice je, ale v tomto pripade jednoznacne pochybil! On v nemocnici bol, videl klesajuce ozvy a od rodicky odisiel, ved su tam sestricky a tie ked ho volali tak ho nebolo! A ked by si myslel, ze vsetko bolo ok, asi by nemenil cas a podobne veci v zdravotnej dokumentacii. Nedalo mi len na tuto skutocnost neupozornit, ale samozrejme kazda mamicky si moze vybrat... A to, ze tvoja mama ma deti viac, neznamena, ze aj tato rodicka ich viac este bude mat, to ta napadlo???

magnolka
12. júl 2013

Deti si narobis kolko chces - to je ospravedlnenie? Ked ti muza zabiju povies si, ze ved si najdem druheho??? Cudny nazor...

sissik
12. júl 2013

@henrieta28 deti si veruze nenarobis kolko chces. ak si zdravotna sestra a na gynde, tak by si to mohla vediet. to, ze mas jedno automaticky neznamena, ze mozes mat aj dalsie. a co je toto vobec za pristup. ak je v nemocnici a ma sluzbu, tak ho maju vediet zastihnut. nie je mozne, aby lekara v sluzbe nevedeli najst v nemocnici. mi pride uplne normalne, ze ak vidim, ze sa nieco komplikuje a musim odist, tak poviem porodnej asistentke, kde ma najde. teda apson mne to pride normlane.
lekari sami tvrdia, ze treba rodit v porodnici, lebo su na vsetko vybaveni a rodit doma je riziko. a ked pri tej vsetkej vybavenosti a vedomosti, ze nieco nie je OK a trebalo by urgentnu sekciu koli klesajucim ozvam, tu sekciu neurobia, lebo sa boja, ze ich zhuci primar.
tak mozu zeny kludne rodit aj doma 🤐
nam je jasne, ze nechchu zabijat ludi, ale su tam na to, aby pomohli a zasiahli, ak treba. a ak sa vyjadri urad pre dohlad, ze pochybili, tak nech prijmu opatrenia, aby sa taketo situacie neopakovali. v kazdej nemocnici pacienti zomieraju, aj zeny alebo deticky v porodniciach. ale je ine, ked sa to stane napr. koli embolii, alebo njeakym inym veciam, o ktorych sa dopredu nevie a ine je, ked sa to stane preto, ze o probleme viem ale neriesim ho, lebo niekto dal prikaz a musim sa toho prikazu drzat. vsak tam sa lekari teraz boja robit sekcie, co som pocula 😲

franzziska
12. júl 2013

@sissik aby sa možno clovek aj bal tam ist rodit nakoniec 😒

tatko_bebe
12. júl 2013

Vo fakultnej v TT zomrelo v poslednej dobe za diskutabilnych okolonosti dost novorodencov, sa cudujem ak by tam dobrovolne este niekto siel na porod

danielita111
12. júl 2013

Prepacte chcem sa len spytat vsetci co tu diskutujete o Dr.Lachkom a tej tragickej udalosti boli ste priami svedkovia?Lebo mnohi tu pisete take veci so 100% istotou co ma az zaraza a ak ste boli svedkami niecoho tak preco nejdete vypovedat na patricne miesta?A ak nie tak nebudem sirit reci typu JPP.

danielita111
12. júl 2013

@tatko_bebe Dobry den,mozem sa spytat Vy pracujete na novorodeneckom odd?Napisat takuto vec na verejne forum nie je dobry napad hlavne ked nemate dokaz.

tatko_bebe
12. júl 2013

@danielita111 nie ja som len blby zdravotnik ktory obcas sleduje aj Urad na dohlad, a za posledne roky v TT viem min o dvoch pripadoch ked nemocnica aj po vyjadreni Uradu pochybila a deticky zomreli, nieje to tak davno ked sa na najvyssich miestach zvazovalo ze sa gynekologicko porodnicke oddelenie vo FN TT uplne zatvori, zrusi.

sissik
12. júl 2013

@danielita111 ked otec, ktory bol pri porode povie reporterovi do TN, ze ozvy klesali a nerobili sekciu, nechali zenu rodit a potom nevedeli zohnat lekara, je to JPP? alebo si to ten otec vymyslel? tak kde bol ten lekar ked bol v sluzbe?
a ze v poslednej dobe bolo viac umrti v tt porodnici je tiez fakt.

ifkael
12. júl 2013

@henrieta28 ano, "chapeme".... ved ako v robote. raz sa dari, raz nedari... len sa modli, aby ked Ty budes potrebovat doktora, tak nemal zrovna den ked sa nedari

ifkael
12. júl 2013

a obmedzenie poctu sekcii su aj v Nitre...primar kazal, obmedzit na minimum.. uz som pocula, ze kazdu sekciu podpisuje...ale osobne ked som rodila, vedla bola na boxe mamina ktora sa dlho trapila..naraz pocujem krik- ozvy klesaju, sekciaa, na saal! a o chvilocku babatko plakalo.... a to urcite by doktor nenahanal najskor primara ze chce podpisat nejaky papier.

sekciu vraj robia az ked "hori"... mimo dohodnutych dopredu samozrejme.

magnolka
12. júl 2013

@sissik uuuplne suhlasim! danielita111 poznam mamicku aj otecka, cize viem povedat so 100% istotou ako sa co robilo a nerobilo...

danielita111
12. júl 2013

@sissik ja neriesim to co povedal otec,ale to co tu pisu niektore mamicky.Zase niekto nieco nepochopil.

danielita111
12. júl 2013

@tatko_bebe Aj ja a moj muz sme len blbi zdravotnici a nevypisujeme kolko pacientov kde zomrelo a aj v inych nemocniciach.

elise
12. júl 2013

ja osobne som bola maximálne spokojná ked som šla rodiť (január 2013) mala som sekciu zo zdravotných dôvodov vtedy tam nastupil ten nový primár a moja pôrodnička - dr. havliková sekciu obhájila. keby som mala isť rodiť zase si vyberiem trnavu aj ked boli tie tragicke, smutné pripady. ja som mala prvý pôrod veľmi ťažký malý bol veľký cestou von rotoval, dávali mi kyslik , nemohla som ho 30 minut vytlačiť von pred tlačenim som si pýtala epidural aj mi ho dalo dovtedy som nemala nič, ale bola som maximáln vyčerpaná.malý sa narodil pridusený, vtedy (2006 december) ma rodila dr. štefániková a bola celý čas pri mne. takže ja trnavu odporučam. a môj pripad som nezmedializovala aj ked bol malý po pôrode 4 dni v inkubátore (mal 350 a 53 cm) viem že robili všetko čo bolo v ich silách a možnostiach dokonca akceptovali aj môj pôrodný plán aj pri záchrane syna mi všetko hovorili a informovali ma. keby som to zmedializovala tak sa o tom dozvie celé slovensko. ja mám negatívnu skusnosť z PN pôrodnicou a nemocnicou al tiež som to nezmedializovala. pritom pôrodnička vravela že bol najťažší z historie jej praxe aj lekárov na oddelení čo sa snimi rozprávala (pôrod 2006)

slovnicek23
12. júl 2013

Ja som toho názoru, že treba písať a povedať, čo sa stalo v nemocniciach. A bolo by treba povedať o každej nemocnici. Aby si človek mohol vybrať kam ísť. Nový primár nech si zakazuje sekcie, o pár mesiacov nebude mať žiadnu klientelu(pacientku). Ha ha ha

franzziska
12. júl 2013

@magnolka v galante si rodila?🙂 tam robi moja svagrinka 🙂)) na novorodeneckom

sissik
12. júl 2013

@danielita111 k niektorym veciam sa nevyjadrujem, lebo som ich nevidela. ale je pravda, ze bez vetra sa ani listok na strome nepohne😉
ja som tam bola 2x, hotel to nebol, ani som to necakala. s niektorymi vecami som spokojna nebola, napisala som ich do dotaznika. niektore veci mi prisli divne, inymi som bola milo prekvapena. ale najpodstatnejsie je, ze mam zive a zdrave deti a zdrava som ostala aj ja. ale za momentalnej situacie by som tam rodit nesla. aj ked po 2 sekciach a staru skatulu by ma snad nenechali rodit normalne, ale bala by som sa toho. aj pri druhom porode som mala obavy, ci nahodou nerozmyslaju o normalnom porode napriek tomu, ze moj lekar ma jednoznacne poslal s papierom s indikaciami na sekciu 😔

elise
12. júl 2013

@sissik kolko máš rokov ja som teraz mala 37 r a 8 mesiacov

elise
12. júl 2013

oprava môjho prispvku malá mal 3950g

elise ja osobne som bola maximálne spokojná ked som šla rodiť (január 2013) mala som sekciu zo zdravotných dôvodov vtedy tam nastupil ten nový primár a moja pôrodnička - dr. havliková sekciu obhájila. keby som mala isť rodiť zase si vyberiem trnavu aj ked boli tie tragicke, smutné pripady. ja som mala prvý pôrod veľmi ťažký malý bol veľký cestou von rotoval, dávali mi kyslik , nemohla som ho 30 minut vytlačiť von pred tlačenim som si pýtala epidural aj mi ho dalo dovtedy som nemala nič, ale bola som maximáln vyčerpaná.malý sa narodil pridusený, vtedy (2006 december) ma rodila dr. štefániková a bola celý čas pri mne. takže ja trnavu odporučam. a môj pripad som nezmedializovala aj ked bol malý po pôrode 4 dni v inkubátore (mal 350 a 53 cm) viem že robili všetko čo bolo v ich silách a možnostiach dokonca akceptovali aj môj pôrodný plán aj pri záchrane syna mi všetko hovorili a informovali ma. keby som to zmedializovala tak sa o tom dozvie celé slovensko. ja mám negatívnu skusnosť z PN pôrodnicou a nemocnicou al tiež som to nezmedializovala. pritom pôrodnička vravela že bol najťažší z historie jej praxe aj lekárov na oddelení čo sa snimi rozprávala (pôrod 2006)
Dnes o 13:29 • 2 deti • Odpovedz • Pošli IP •

sasettka
12. júl 2013

ja by som tuto diskusiu nasmerovala skor inym smerom - ak by sa v porodnici vytvorili podmienky na co najprirodzenejsi porod, prestali by rodit doktori, ale skutocne zeny, dostavali by max. podporu, moznosti volby, dostatok informacii, pokoja, empatie ... som si ista, ze by sa taketo pripady minimalizovali, pretoze porody sa komplikuju prave vtedy, ked je zena v strese.... Ked chce pan primar minimalizovat sekcie, mal by zacat prave tymto, to by vsak musel asi vymenit polovicu personalu 😝

henrieta28
12. júl 2013

@sissik No inak baby aj ty dotyčná osoba, chcem ti povedat, len toľko, že tu ospevuješ Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou, čo to je za inštitúciu, ked mne dotyčná žena čo niekoľko rôčkov študovala medinu dozadu, povedala, že tam pôjde pracovať, vraj sa to tam dá.To je len skorumpovaná inštucia, ktorá aj ked môže vždy si veľmi dobre prilepšuje na pokutách od nemocničných zariadení, na platy svojich pracovníkov, vo výške niekoľlko tisicí euro a poriadne sa ani pripad na urade neprešetrí a už sa pokuta, na platy svojich zamestanncov dáva. Toto je tak skorumpovaný štát, o akom sa ti ani nesníva. Dávali to inak moja zlatá zlatučká, aj v telke. To máš ako ked odnesieš nájdenu peňaženku s peniažkami na ceste, a povieš na polícii,že si ju našla na ceste, čo spravia páni policajti? Samozrejme prípad známy z televízie aj z reálneho života, peniaze si nechali a a rovnako aj penaženku. Toto je len skorumpovaný štát, a urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou sa len teší na pokutách, bez toho aby prípad objasnil, viem to a je to tak. Len všetkým inštituciam verte , a uradu najviac.

tatko_bebe
12. júl 2013

Ok tak realne do FN TT chodila moja draha len na ambulanciu pocas gravidity-musela na kontroly. Ziskala tam HbsAG pozitivitu co mam potom povedat na taku nemocnicu-neschopaci vobec dodrziavat nejaky hygienicko-sanitacny program. Tak potom urcite dam odrodit svoje dieta s manzelkou do TT..

sissik
12. júl 2013

@henrieta28 a kto ma teda kontrolvoat, ci lekari pochybili alebo nie? snad pacient? to uz aby sme sa doma aj operovat zacali, pre istotu 😝

sissik
12. júl 2013

@elise o chvilu 37, uz pri prvom som bola stara prvorodicka. a na dalsie sa veru nechystam😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre