Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

velvet26
19. mar 2011

@lenocka1979 diky za info...som rada, ze vam vsetko dobre dopadlo a malinky sa narodil v poriadku.. 🙂 aj moja sesternica rodila a mala kliestovy porod, nemala zazmluvneneho porodnika, sluzbu mal bartkovjak a nakoniec este musel lachky prist a maleho vybrat kliestami, dost sa veru natrapila...urcite sa oplati zazmluvnit si lekara a nic nenechat na nahodu..

dulkagabulka
19. mar 2011

@lucyka1 bola som pri tom porode a naozaj bol nadherny...myslim,ze pre vsetkych zučastnenych, ale pre maminu a dietatko isto najkrajši 🙂
ja sa ale neviem vyjadrit k tomu zazmluvneniu, ci nezazmluvneniu 🙂 Zalezi to od pocitu maminy.
Zatial som bola iba pri porodoch nezazmluvnenych a mozem zodpovedne povedat,ze vsetci lekari s ktorymi sme sa stretli , vzdy splnili mamičkam ich požiadavky, ak ich mali...velmi zalezi aj od porodnych asistentiek,lebo prave ony odvedu velky kus prace pred samotnym porodom... 🙂

lucinka222
20. mar 2011

@matyasovsz Ahoj,ja som tam bola 3.1.2011.Tie veci,co si spominala pre seba,aj potrebujes,ale pre male nemusis brat nic.Az ked sa odchadza z porodnice,tak vtedy Ti manzel prinesie oblecenie a pre porodnicu 1 balik jednorazovych plienok,1 vlhcene utierky,krem na zadocek,detske tuhe mydlo,4-5 kusov latkovych plienok.To zostava potom im.Ale ja som si pre malu pribalila len rukavicky proti poskrabaniu a ponozticky.Znama mi hovorila,ze to vraj v porodnici nedavaju a maly sa jej cely doskriabal.A co sa tyka tej rybacej masticky proti zapareninam,tak ja pracujem v sklade liekov a veru dost to ide,aj ja som si ju kupila.Ved uvidime.Ja mam termin 15.4.,Ty kedy presne?Tak dufam,ze nam to dobre dopadne a ,ze sa tam stretneme 🙂

sissik
20. mar 2011

@lucinka222 prvykrat pocujem, ze porodnici ostava 1 balenie jednorazoviek, vlhcene utierky, mydlo a latkove plienky 😕
to kde si pocula?

saxana123
20. mar 2011

@lucinka222 to ozaj si normálne porodnica takto pýta? to sú čudné móresy 😒 niečo také počujem prvý krát

danielita111
20. mar 2011

caute,som prekvapena co tu citam o tych plienkach a kremiku pre nemocnicu 😖 ,kamoska co rodila pred mesiacom mi nic take nespominala,bola na nadstandard.izbe a hovorila ze ona si vecicky pre malu doniesla vsetky len perinku mala nemocnicnu a ze vobec nepotrebovala mydlo ani olejcek ze uz kupu len v cistej vode.nechapem preco by sa mali nemocnici davat plienky atd.ved co viem tak kazda mamicka si donesie svoje aj rybaciu mast.ked som rodila prve tak hned ako ho umyvali sa sestricka pytala na plienky a mast a manzel im to hned dal.maly musel byt chvilu na jiske a pamätam si ze mi dosli plienky tak mi oni pozicali asi 3ks a ked mi muz doniesol nove tak sme museli vratit co pozicali ale len tie tri.inac nechceli nic.

ivka1603
20. mar 2011

ja si myslím, že @lucinka222 to zle vysvetlila.....nie je pravda, že by si niečo nechávala nemocnica...tie veci ako plienky a pod. ostávajú pri bábätku na novorod.oddelení len v čase, keď má žltačku a je pod dohľadom sestier pod redlampou, alebo je na JIS a podobne...po prepustení z nemocky si mamička aj s bábätkom odnášajú všetky veci so sebou domov, to je logické 🙂

moka
20. mar 2011

@lucinka222 Ahoj, aj ja mam termin 15.4. 😉 Chodis na poradne do nemocnice?

sissik
20. mar 2011

ja viem, ze ked im dosli erarne plienky na obs. boxe, tak nam povedali, nech im dame, aby mali do coho prebalit. ale ked im dodavatel priniesol, tak nase nam priniesli naspat 😉
preto mi je to divne. ak nejaka mamicka nech pri odchode z porodnice dobrovolne, tak to beriem.

matyasovsz
21. mar 2011

@lucinka222 Ahojček 🙂. Ďakujem za odpísanie Lucka. Ja mám termín 4 apríla ale možno aj skôr 😅 . Hm, poskytla si mi cenné info pretože ja som nestihla tú návštevu. Dobre že si mi napísala aj mna prekvapilo to že tie veci si nechávajú. Veď jedna plienka stojí skoro 2 eurá! 😒 No, je to neuveritelné. Tak to sa asi nestretneme... Želám ti zdravučké babatko a naozaj spokojnosť v pôrodnici. Počula som že je to tam o dosť lepšie čo sa týka aj doktorov a celkovej startoslivosti. Tak uvidíme či sa to potvrdí. Fu, držkaj sa 🙂

matyasovsz
21. mar 2011

@sissik Bude to asi tak 😉 . Keď ja už skutočne všetko prepočítavam... Preto by ma aj mrzelo keby som tam niečo musela nechávať. Všetko okolo našich krpčekov je také drahé a pravda je, že plienok látkových až tak moc kúpených nemám tak preto by ma to mrzelo. Ale v podstate možno im ich tam aj nechám.... Hlavné je že malé bude zdravé a to je podstatné. Mamičky ktoré ste tu napíšte kedy máte termín a možno sa tam postretávame 😉 . Ja mám 4 apríl ale vraj to môže byť aj skôr 🙂 .

hirrina
21. mar 2011

Ja som rodila 6.2.2011 v TT a nemocnica si nenecháva vôbec nič. Pre bábo som potrebovala len jednorazové plienky, mastičku na zadoček, vlhké utierky a podložku na prebaľovanie. Bábätkovské mydlo nie je treba, kúpu v čistej vodičke. Ja som mala svoje bodyna, ale oni dávajú aj košieľky, bavlnené plienky a perinky a každý večer ich menia pri kúpaní.
Kto chce, môže si dieťa obliecť do svojich vecí, ale určite si oni nič nenechávajú z vecí, čo mamička prinesie.
Držím Vám baby palce. Nemocnica aj lekári sú výborní.

00matula
21. mar 2011

Ja sa tiež pridám k spokojným mamičkám 😀 ..rodila som v auguste 2010, okrem plienok a mastičky na riťku som pre bábo nič nepotrebovala, ale dala som svoje body, malá mi chytila alergiu na ich drsné prášky ...dokonca v miestnosti kde sa ukazujú bábätká návštevám boli aj vzorky mastičiek od istej firmy a aj v kufríku sme mali vzorku. Sestričky aj lekári boli milí a ochotní či na detskom tak na šestonedelí.
Ak by som mala rodiť, tak jednoznačne do Trnavy 🙂

lucinka222
21. mar 2011

@sissik Ahoj,myslim si,kedze nam to kazali priniest,az pri odchode z porodnice.Aj kolegyne hovorili,ze museli nejake veci priniest do porodky.Teda nerodili v TT,ale plienky a dake veci sa tam vraj nosia.

lucinka222
21. mar 2011

@ivka1603 Tak to som nevedela.Lebo nam povedali,ze pre dietatko si nemusime nic brat a tie veci,co boli vypisane ma manzel priniest do porodnice,az ked pride po nas.Tak sme si mysleli,ze oni daju zatial ich plienky a kremiky a vsetko a potom,to co prinesieme zostava tam.Ved naco by pri odchode z porodnice pozadovali mydlo ,kremik,plienky a tak 😒 Ved uvidime 🙂

lucinka222
21. mar 2011

@moka Ahoj-tak to je super.Nie,nechodim na poradne do nemocnice,vraj sa to teraz nemusi.Takze do porodnice pojdem,az ked to na mna pride.Tak dufam,ze sa stretneme 😀

dew00
21. mar 2011

maminky, ja som rodila v novembri 2010 a urcite nic svoje nenechavate v nemocnici...latkove plienky si ani nepotrebujete nosit, ale ak chcete dat babätku napr. pod hlavicku svoju plienku, pekne si ju aj odnesiete domov. spravne tu bolo napisane, ze pre babätko potrebujete iba jednorazove plienky a krem na zadocek, pripadne aj vlhcene utierky (co neminiete, beriete domov)...oblecko nemusite nosit, daju vam erarne, ale kto chce, moze mat svoje. Sestricky i lekari su skveli, prajem vsetkym rychly porod a krasne a zdrave babätka 🙂

cokoladka79
21. mar 2011

@lucinka222 Podla mna ma tieto veci čo pišeš manžel priniest po porode do porodnice ale pre teba na šestonedelie. lebo v taške na prijem si beriem len zakladne veci pre mna na porod - je toho dost, potom ked sa mimi narodi - pride ho pozriet manžel a vtedy prinesie zbytok veci a veci pre babätko - tie čo pišeš. A nakoniec mam doma tretiu tašku už len so šatami na odchod domov - tam mam pre babo supravičku a letny flisovy fusak do vajička pre istotu.

cokoladka79
21. mar 2011

@cokoladka79 asi tak to bolo z ich strany myslene, inak si to neviem vysvetlit

lucinka222
21. mar 2011

@cokoladka79 Asi to bude tak-zle sme si to vysvetlili.Beries si aj svoju nocnu koselu do porodnice,alebo uz len potom na prezlecenie po porode?Lebo nam povedali,ze na porod davaju oni nejake kosielky.

fattamorgana
21. mar 2011

nestresujte sa tu navzájom, baby! ja som rodila 1. 1. 2011 a jediné, čo treba, sú jednorázové plienky. vlhčené utierky sestričky nerady vidia, razia teróriu, že po každom kakaní treba bábo umyť pod tečúcou vodou. ale ja som ich používala, nikto mi to na oči nevyhadzoval. látkové plienky aj oblčenie, dokonca aj krém na riťku vám poskytnú (ten majú na novorodeneckom pri kúpaní), ale samozrejme, môžete dávať aj svoje, ak chcete. len na to treba myslieť, lebo mne sa stalo, že som mala maličkú oblečenú vo svojej košielke a zabudla som to sestričke pred kúpaním povedať, uvedomila som si to až keď som sa balila domov, no ale už som po tom nepátrala, veď doma som tak či tak nedávala košielky, ale bodynká.

cokoladka79
21. mar 2011

@lucinka222 ja mam dve do porodnice nachystane pre istutu aj keby som tam musela ist skorej ležat, jedna ma aj to zapinanie na kojenie, ale na samotny porod a bezprostredne po nom v ten prvy den asi využijem nemocnične, vraj sa dost špinia alebo zapotia a musiš menit, tak by mi tie moje dve asi ani nestačili, tak nejako viac ich ani nemam. No a potom ked budem už v akom takom stave, dam si vlastnu.

svetielkoand
21. mar 2011

@lucinka222 ahoj, urcite ste to zle pochopili 😉 🙂 v nemocnici nenechavas nic, ale je potrebne aby si pre svoje babatko mala jednorazove plienky, vlhcene utierky a krem na ritku, na izbe mas pod prebalovacim pultom aj dve tri kosielky a par latkovych plienok (nemocnicnych) keby si potrebovala babo prezliect pocas dna, inak si vymenis vsetko vecer pri kupani, nocne kosele ti neodporucam brat svoje, zbytocne si ich znicis a nemocnicnu koselu ti vymenia hocikedy aj pocas dna, aj viac krat ak potrebujes 😉 Ak mas doma oblecenie pre babatko ktore uz nepotrebujes, mozes im ho doniest, urcite sa potesia, ale nikto to nebude ocakavat ani ziadat 😉

svetielkoand
21. mar 2011

@fattamorgana veru smolka sa tazko umyva pod tecucou vodou, ja som tiez najskor vyutierala vlhcenymi a az potom ritulu oplachla 😉 🙂

fattamorgana
21. mar 2011

@svetielkoand súhlasím s tým, čo si písala pre @lucinka222, ale ja by som preistotu jednu svoju nočnú košeľu vzala, je lepšie mať v zálohe. mne sa párkrát stalo, že ráno nemali čisté a ja som strašne krvácala, tak som si musela často meniť a keď nemali, tak som si obliekla svoju a potom hneď ako dorazili čisté, tak som prezliekala. ale zas ja som rodila medzi sviatkami, tak asi bolo aj menej personálu.
a áno, smolka sa ťažko umýva, ale tak ony to najprv vytreli do plienočky skoro do sucha a potom to umyli. ale hovorím, ja som používala aj tie vlhčené, ale len keď tam neboli sestričky 😀

fattamorgana
21. mar 2011

@svetielkoand hej, pozerám, že ty máš tieš Lucku a len o pár dní mladšiu ako ja 😉

sissik
21. mar 2011

tak som rada, ze ste mi to objasnili,, som sa normalne zlakla, ze nejaka nova moda nechavat aj plienky v porodnici 😅
ja si urcite zoberiem pre ale aj mydlo na ritku, lebo si neviem predstavit umyt ju bez mydla 😕
a vlhcene nemaju rady, lebo z nich mozu byt alergie. to mi vravela aj detska doki. ale za ked sa vyutiera vlhcenou a potom sa to zmyje vodou, nemal by byt problem

velvet26
21. mar 2011

baby a zupan a zavinovacku pre babo si treba doniest?

cokoladka79
21. mar 2011

@velvet26 na prijme sa dostava vraj župan. ale ja si beriem pre istotu aj svoj, akurat mam dilemu ktory, lebo jeden mam len taky hodvabny a druhy zasa taky hruby chlpaty - a neviem-neviem, ktory bude v maji lepši - nakoniec určite ten erarny 😉 😀 A zavinovačku neberiem, nech je v tej nemocničnej perinke, akurat budem davat vlastne latkove plienočky.

lenocka1979
21. mar 2011

@lucyka1 ... no ja som predtým ... cca 3 roky pred pôrodom cvičila súťažne silový trojboj asi 10 rokov. a zrejme to ovplyvnilo moje panvové svalstvo ... bolo pevné a malý sa pri kontrakcii vysúval a po nej sa zasunul späť ... jednoducho nemohol ísť von ... tak mu pán doktor dečkov pomohol a vlastne ho zachránil ... chvalabohu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre