Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

timotej
29. aug 2008

Ahoj nepijem žiadny čaj..načo je ten čaj aby sa skôr porodilo? Ja už mám pocit že už to čakanie nevydržím,akurát ma volajú von opekať vedľa mám babku a tetu a založili ohen že idú opekať. ja som
piekla výborný jablkový koláč. ja mám ísť dnes večer na poradnu má službu Dečkov ale moj muž je od
rána na brigáde u sestry a teraz pádil do BA má poruchu z práce tak uvidí kedy príde možno tam pôjdeme
aj v noci. Dúfam že si ma tam ešte nenechajú. Dosť sa bojím ale musím si uvedomiť že tam nejdem trpieť
ale iba priviesť na svet nového človeka ktorý bude náš, nesmiem to brať z môjho pohľadu že budem trpieť.

tehulka4
29. aug 2008

timi, ten caj by mal byt na zlepsenie funkcie porodnych ciest a lepsiu pracu maternice, aspon tak to pisali v pribalovom letaku...a vraj pomaha aj otvaraniu sa...ja som tiez zacala este len tento tyzden tak som zvedava...s tym cakanim je to najhorsie..o co by nam bolo lepsie, keby snme vedeli presne kedy to pride a bolo by mozno po zbytocnom strese z toho cakania...ved uz len z toho je clovek nervozny...tak ti budem drzat palce na poradnu, potom daj vedeit ze co noveho..som uz zvedava... 😉

petusaaa
29. aug 2008

tehulka: a kde si kupila ten malinikovy caj? a aka to je znacka?? aj ja sa ho chystam pit 😉
a este jedna otazocka. dnes som mrkla na vase babatka a nasla som tam v tabulke, ze sa narodil chlapcek a riadok ma strasne vyruzoveny. to malo byt dievcatko? dobre som tomu pochopila? a ona bola aj na 3D? 😕

tehulka4
29. aug 2008

petusaaa, myslim, ze to tam zvyraznuju najnovsie babatko...takze ziadne omyly..ale je pravda, ze u nas v septembrovkach jednej kocke na 3D urcili ze bude mat dievcatko a v 33tt jej doki povedal ze ziadne dievca ze to bude chlap, ze mu je krasne vsetko vidno...tkaze ti neviem ci to 3 D je az take presne v tomto urcovani pohlavia... a ten caj som normalne kupila v lekarni na poliklinike sypany a av tescu porciovany..je to caj z maliny ostruzinovej...znacka je jedno aka..stoji do 40 sk...

petusaaa
29. aug 2008

tehulka: no, tak to by ma asi dost zaskocilo. ja uz mam modre veci nazehlene a upratane v komode. keby mi povedali, ze to bude dievcatko.. uff 😕

tehulka4
29. aug 2008

petusaaa, to ti verim...ale zasa ja som sa od zaciatku spoliehala na pocity a tie mi hovorili ze to bude chlapec, aj ked ja som chcela dievcatko a teraz sa uz na neho taaaaak tesim, ze mi je jedno ze je chlapec... 😉

tehulka4
29. aug 2008

a jednej kocke dokonca v 36tt povedali ze to nebude dievcatko ale chlapec a teraz je z nej cerstva mamina a ma maleho erika... 😉

bubadlo27
29. aug 2008

ahojte cakatelky 🙂
tehu aj ja byvam pri poliklinike 😉
caj nepijem, zatial, mozno si kupim no uvidim 🙂
inak s tym 3D je to sranda, mne uz dvaja povedali ze to bude chlap , a nakoniec porodim babu, ale mne je to v odstate jedno 🙂
odpocivajte pokial mozete, lebo potom uz vela nenaspite ani nenaodpocivate 😉 😉 😉

gabuliik
29. aug 2008

Čaute baby. Už som tu dlho nebola,lebo nemám čas. Pri dvoch deťoch som rada,že som. Malý mi zle spáva takže skoro každý večer odkvacnem jak haluška 😀 Čo už . Konečne som si ho dala do albumu. Síce len pár foto,ale predsa.
Tehulka, držím palce,aby ti ten jarmok vyšiel 😉

timotej
29. aug 2008

Ahoj tehu už som prišla z nemocnice bol tam taký kľud nikde nikoho, len sestrička a potom prišiel aj Dr.Dečkov

tehulka4
29. aug 2008

bubi, no vidis....nakoniec budeme mozno aj susedy... 😀

gabu, no uvidime, ako s tym jarmokom...aj ked plany su velke a odvazne, ale mrnus sa mozno rozhodne trochu inak... 😉

timi, no a co??? ako????je nieco noveho???

tehulka4
29. aug 2008

juuuj, gabu, maly je naozaj strasne zlatunky....

timotej
29. aug 2008

Ahoj tehu všetko je ok, už som otvorená tuším na 1 cm to znamená približne 2 týždne do pôrodu.
Bojím,bojím... Ale povedal,že výsledky mám ukážkové teda to ctg,nález srdiečko ultrazvuk,moč. Všetko je
super ako celé tehotenstvo. Strašne na mna pôsobil ukludnujúco. Tie sestričky na príjme sú tam také
divné.Teraz ma predvolal o týžden zase v piatok ale ráno a že už sa uvidí ako to postupuje. Hovoril mi
aj názor na epidural. som sa ho pýtala on to moc neodporúča až ked je to treba lebo ked rodička necíti
bolesť nevie správne tlačiť až keby som to nejako zle znášala tie bolesti že by sa už nedali vydržať.Hovoril
že nebudeme o tom dopredu rozhodovať že pri pôrode vždy je čas ju pichnúť. Tak som od neho tak
spokojne odišla. Myslím,že som si vybrala super doktora.

tehulka4
29. aug 2008

timi, neviem ci vovbec existuje dobry lekar ktory by ti odporucil si dat pichnut epi.....napriklad v nitre epi nedavaju vobec...ja tiez chcem ist bez epi...a je pravda, ze ak sa rozhodnes si jud at pichnut tak ti ju pichnu kedykolvek aj pocas porodu ked sa da...takze o 2 tyzdne by si uz mohla mat maleho pri sebe?? to je super...ja sa priznam, ze mi to este nejak nedochadza ze by som uz kazdu chvilu mohla ist na to aj ja... 😉

sesminka
30. aug 2008

Ahoj dievčatá ja som mala dva pôrody a aj dva epid.a je to super,vôbec neni pravda že neviete kedy tlačiť,však keď vám doktor povie zatlačte tak hádam zatlačíte,a pri pôrode už ozaj neni čas ho pichnúť.Buď vám povedia že neskoro ,že sa nestihne lebo keď sú bolesti silné už ho nepichnú,a pri prijatí je potrebné urobiť odbery krvi,a keď ich nemáte,tak ho nedostanete.Ja len ak máte oň záujem tak si to dopredu povedzte a po prípade keď sa bolesti dajú vydržať ho odmietnente.Síce som nerodila v Trnave ale žijem tu a ani jednej známej to už "akože nestihli".Držím palce pri rozhodovaní,ja čakám tretie bábo a už som si bola epid.vybaviť,tak dúfam že to stihnem.

timotej
30. aug 2008

tehu ani mne to nedochádza 😅 🙄 vobec neviem aké to je byť mama

tehulka4
30. aug 2008

timi, to neviem ani ja,a le tak hadam sa naucime...ja uz sa na to neskutocne tesim, kenecne trochu iny zivot...trochu viac radsoti v nom...

timotej
30. aug 2008

tehu kedy ideš na kontrolu v ut.? som zvedavá ako dopadnes. Ja sa obávam že poletíme do pôrodnice
každú chvíľu ked sa už otváram, hovorili mi že je to len dobre lebo niekomu len odtečie voda a otváranie
nič potom sa trápia. Volala som s jednou kamoškou čo rodila v Ružinove minulý týžden a hovorila že des.
4 boli na izbe a deti revali jedno cez druhé. Sestričky v kuse nadávali že sa nesnažia kojiť ze len vypytujú
od nich mlieko a tak. Podľa mna je TT ešte aj lepšia. Hovorila mi,že tá bolesť je v tej chvíli taká že si myslíš
že umrieš ale potom o pár dní už ani nevieš že si rodila.

tehulka4
30. aug 2008

timi, teraz idem v stredu na poradnu kedze je pondelok volno...tiez som zvedava ajko to bude vyzerat, lebo mi vsetci hovoria, ze mi uz pekne padlo dole brucho a aj mam obcas taky pocit ze uz uz to tu asi bude..no uvidime..tu v TT su na izbach iba po 2 mamicky..neviem si predstavit ze by sme tam mali byt 4 a este aj s deturencami...

timotej
30. aug 2008

Ozaj ako si sa dohodla ohľadom pôrodu keby si rodila ak nemá ona službu voláš jej a cvakáš 7 000,-- nemocnici?
Aj ja mám také pocity že už to bude už sa sústredím len na to. Nič nedokážem robiť len pozorujem čo mi
robí bruško.

tehulka4
1. sep 2008

timi, zatial sme sa nejak nedohodli..a aj rozmyslam, ci vobec si niekoho zazmluvnit...idem v stredu an poradnu a uvidim ako sa vyjadri ze v akom sme stadiu...a co sa tyka robenia, tiez som na tom podobne..absolutne nic sa mi nece a ani nejak nemam na nic naladu..uz som ako to pisu v knihach, s depresiou z toho co ma caka, nevyspata a uz by som mala najradsej vsetko zas ebou... 😉

timotej
1. sep 2008

Ahoj tehu možno by bolo dobré nechať to na náhodu kto bude mať službu, neviem. Ja mám pocit že už
každú chvilku pôjdem už aj ten pocit že sa otváram. Teraz sme boli trošku na pive vonku aby som sa z
toho už nezbláznila ale už som nejaká kľudná, verím Dečkovovi povedal že si to ustráži, berie ma ako svoju
pacientku, je veľmi milý, povedal že TT jarmok asi nestihnem ktohovie jedine že by som prenášala. Ja budem
rada ked sa mi ustália aj hormony lebo tie nálady ako to stúpa a klesá to je des necítim sa vo svojej koži.
Teším sa na mimino. Keby sme sa tam stretli opíš si moje tel.č. keby si išla skôr tak napíš sms, aj ja ti napíšem
keby náhodou.

tehulka4
2. sep 2008

timi, neviem ani ja, ale uz ma to cele zvazovanie nejak nebavi...v podstate s kazdou co sa bavim, tak mi odporuci nieco ine..a mam taky pocit ze sa na to vykaslem a pockam kedy to na mna pride, a kto bude mat sluzbu nech ma odrodi...ja mam zatial tiez taky pocit, ze asi uz do jarmoku nevydrzim, aj ked by som rada..nooo ved uvidime..mozno sa stastie usmeje.. 😉 ale azsa na druhej strane uz bys om mala najradsej mrnusika pri sebe..

shaga
2. sep 2008

Caute tak ja som sem len tak mrkla podla mna je to jedno ci mate vybavenych lekarov kazdy lekar vas musi odrodit vsetci su tam vynikajuci az na Cecha ....ten je strasne spomaleny ja na neho nemam dobre spomienky ....sice ma nerodil.... podla mna najlepsia je Stefanikova ta mi aj robila sekciu a aj som knej chodila do rizikovky...drzim vam silno palce nech su babenka zdrave to je to neadolezitejsie 🙂

silwietta
2. sep 2008

timi nechces sa pridat k snam eptembrovkam do temy? my ta tam s tehulkou uvedieme 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tehulka4
3. sep 2008

no co timi, ako??? uz ste dvaja alebo si stale kinderko??? 😉

timotej
3. sep 2008

tehu som kinderko však až okolo jarmoku vieš,,,, ako si dopadla dnes na kontrole v nemocnici?

tehulka4
3. sep 2008

timi, sokovou terapiou... 😀 teta doktorka mi povedala ze maly ma uz teraz 3800g....co ma tam skoro polozilo.... 😀 vraj mam placentu zrelu, takze mozno pojdeme aj my skor, ale zasa podla toho ako som otvorena ci zavreta, tak vraj by to videla okolo 16.9.takze po jarmoku..no ved uvidime..uz je to take ze rodit mozes kedykolvek, takze musime sa spolahnut jedine na mrnuskov..

timotej
3. sep 2008

tehulka tak to som šokovaná taký je už veľký? to už pôjdete čoskoro...Ja uvidím v piatok čo nového idem
za Dečkovom má službu celý den...potom dám vedieť. Sielwietta dnes si nebola náhodou vonku na ulici?

tehulka4
4. sep 2008

timi, to osm zostala sokovana aj ja ...a veeeeelmi...tak budem drzat palceky a daj vediet co noveho... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre