Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

san77
11. jún 2009

ninny, bre ranko,

ja stale 2v1, po vcerajsku mam este casu, takze som dalsia konzerva... len dufam, ze aj keby sa to predlzilo tak do konca juna to bude...

a s manzelom sa nehadaj, teraz sa vobec nerozculuj v tvojom stave... hore hlavu...

ninny
11. jún 2009

san, no to musí byť.. dlhšie prenášať nemôžeš... v niektorých nemocniciach dokonca vyvolavaju "na požiadanie" už v deň termínu... u nás v TT o tom nechcu ani počuť... tu "radi" nechávajú prenášať... no veď uvidíme... ja by som najradšej rodila zajtra alebo cez víkend.. keď mám doma manžela... 😉

sevzuz
11. jún 2009

baby ja som teraz lezala 5 dni v nemocke a zistovala som tu pupocnikovu a sestricky hovorili ze v tt sa neda odobrat ta pupocnikova do dobrovolneho registra ☹ tak neviem este som sa chcela pytat doktora ale to az ked pojdem na poradnu do nemocky

kristina11
11. jún 2009

Ahoj, ja som rodila v tt pred tyzdnom a porod mi vyvolali, ze naco sa budem trapit 2 dni.

kocurko1
11. jún 2009

Caute baby. Zbezne som stihla precitat vcerajsie prispevky o Dr. Cechovi a ja mozem o nom len dobre. Mal velmi mily pristup pocas poradni, mojho porodu aj vizit na sestonedeli. A to podotykam, ze nie je moj lekar ani som ho nemala zazmluvneneho. Jednoducho mu vysla sluzba. Mali sme z neho s manzelom velmi dobry pocit.
Aj kamoska, co u neho rodila v ten isty den ako ja, bola spokojna.
Trosku ma prekvapuje, ze este je v nemocnici, myslela som, ze uz koncom maja odisiel do gyncentra. Ja to beriem tak, ze ked niekto odchadza na ine pracovisko, s usmevom povie, ze nebol spokojny 🙂

tanaja
11. jún 2009

Ahojte, tak ja som si v noci uz myslela, ze rodim. vcera sme mali navstevu dlho do vecera a pojedli sme kadeco...v noci cca o 2h sa maly zacal strasne hybat (inak, vobec nezvykne, pekne spi so mnou) a zobudila som sa na bolest bruska. skor ako keby ma bolel zaludok, no neviem....teraz je to v pohode.

tanaja
11. jún 2009

baby, budete rodit normalne?

daniela29
11. jún 2009

Ahojte,
ninny, neviem kde sú dnes "naklonené hviezdy" aj ja som sa už stihla pohádať s manželom.... Inak všetko postarom , stále 2 v 1 - chlapcom sa asi nechce skorej ísť von 🙂 Uvidíme čo nám povedia zajtra - idem z domu po 11.00 hod, čiže cca okolo pol 12 budem v nemocnici.... Hovorila si že v TT nechcú vyvolávať, ja som Sofi tiež mala vyvolanú v deň pôrodu a nemusela som - len som sa dohodla s Dr. Štefánikovú keď mala službu a išli sme nato....

san77
11. jún 2009

ahojte,

no ja som sa zatial dnes s manzelom nepohadala, dnes som vstala velmi dobre, aj som dobre spala tusim prvy krat po dlhom case co som sa ani nezobudila pri meneni polohy, az nadranom 🙂

uvidim ako to pojde na poradni buducu stredu - to je moj termin a som zvedava co mi lekar povie... ja som akurat pocula, ze po vyvolavacke su strasne bolesti, ze je to este dvojnasobok toho, co by baba zazila bezne pri SP.
kristina, kedy ti dali vyvolavacku, dali ti to v den tvojho terminu, alebo skor, aleb neskor, ake to bolo?? napis viac...

inak ja v piatok na ten uzv nejdem, som sa rozhodla, tak nepojdem tam len kvoli tomu aby sme pozreli na babo a zmerali ake je velke, aj ked ma som zvedava, ale kedze mam dalsiu poradnu v stredu tak to hadam vydrzim do dalsej a ked tak to pozrie lekar potom...

tiez som pocula, ze chlapcom sa vonka nechce, aj ked mi jedna kamoska hovorila, ze chlapci su rychly, ze skor dievcatka si na seba nechavaju cakat, ale to predpokladam neplati...

drzte sa vsetky.

ninny
11. jún 2009

daniela, ja len viem z toho čo tu písali baby, čo prenášali.. 🙂 tak to si mala potom dobre, si mala Dr. Stefanikovu zazmluvnenu? My sme sa ešte s manželom nedohodli, že kedy pôjdeme... fakt neviem kedy isť... nechce sa mi tam zase pol dňa trčať... rozmýšľam, že pôjdeme tak ako Ty..

san, aj ja som spala tuto noc dobré, cez noc som bola len 1 krát na WC-ku... len pred spaním ma nejako pobolieval žalúdok.. tak ako tanaju.. ale potom som ani neviem ako zaspala...

ninny
11. jún 2009

a čo sa týka vyvolavačky.. tak baby čo ju mali písali, len same chvály... vyzerá to tak, že na každu zaberá inak... 🙂

daniela29
11. jún 2009

san, ja som mala vyvolávačku a ak by po vyvolávačke mali byť dvojnásobné bolesti tak si počkám na spontánny pôrod, pretože mne celkovo po vyvolávačke trvali bolesti od začiatku cca 1,5-2 hod. ale také že každé 3 minúty cca 30 minút - takže Sofi bola na svete cca po 3-3,5 hod. po vyvolávačke a to som nemala tie bolesti hneď.... jasné že pri konci to je také vždy že už myslíš že to nevydržíš........no uvidím

san77
11. jún 2009

ninny,

no inak presne, mna tiez presne pred spanim pobolieval zaludok, mozno bola nejaka nepriazniva noc, lebo inak mi byva velmi dobre, nemozem sa stazovat.. ale ako som zaspala tak som bola ako maco az do rana...

ta vyvolavacka, fakt tazko povedat, moze byt, ze je to individualne... uvidime ako dopadneme, mozno sa tam stretneme vsetky v jeden den, ha, to by bola sranda...

daniela29
11. jún 2009

Ninny, bolo to pred 6 rokmi vtedy som sa s ňou dohodla (bez papierov a na ruku 🙂 ), vtedy sa ešte oficiálne ešte dr. nezmluvnili.

san77
11. jún 2009

no mne len kamoska hovorila, ze mala hrozne bolesti, ona rodila pred rokom a prenasala tusim o devat dni, dali jej vyvolavacku a celu noc nemohla spat od bolesti, tak si potom dala epi aby zvladla porod...
no hlavne som pocula aj take, ze dostali vyvolavacku a aj tak sa neotvarali... no tak potom bol na rade cisarsky... radsej nechcem mysliet na to ako bude, uvidime ako to pojde...hlavne nech su babatka zdrave

daniela29
11. jún 2009

San, je pravda že ja som už bola dlhšie otvorená - tak ako aj teraz

majula28
11. jún 2009

baby nebolo zase niečo včera v ovzduší z toho tepla? 😲 Ja som mala večer hrozné bolesti lonových kostí, už som myslela, že malý sa tlačívon. Trošku viacej som aj behala po obchodoch a bola som si vybaviť aj pediatra pre malého, lebože to v pôrodnici treba nahlásiť, a chcela som vidieť doktorku osobne a môj dojem super, už sa teším 🙂 🙂

Ja sa s manželom nemám ani kedy pohádať stále niečo robí a ani nie je so mnou. 😀 😀 😀

san77
11. jún 2009

daniela
teraz si na kolko otvorena?
ja som sa pytala teraz ked som bola a povedal mi, ze este nie som...

daniela29
11. jún 2009

na 2 cm - už tri týždne, uvidím zajtra čo mi povedia na koľko

san77
11. jún 2009

toho pediatra musim fakt nahlasovat, lebo ja ratam, ze ked pojdem k detskej lekarke tak ma k niekomu posle... tak to urobila aj kamoska co rodila cca pre dvoma mesiacmi...

majula28
11. jún 2009

daniela a na koľko si vlastne otvorená? A robíš všetko, alebo vylihuješ 😀

san77
11. jún 2009

daniela,
no tak mozno to bude u teba skor, alebo ti to vyjde na tvoj termin, vcera som bola na poradni vo vnutri s jednou kockou a ta uz bola na styri a hovoril jej, ze to ledva do piatku vydrzi... ale tak netreba strasit, ono to moze byt u teba ine...

daniela29
11. jún 2009

san, ja posledné poradne čo som bola tak vždy mi povedali že asi do týždňa nevydržím.... a stále som tu 2v1 😒

daniela29
11. jún 2009

majula, vtedy keď mi povedali prvý krát že som otvorená som končila 36 tt tak som poctivo ležala - ale teraz už robím všetko - už keby to aj šlo

belanka
11. jún 2009

keď sa pôrod vyvoláva,bolesti sú hneď silnejšie.ja som prvú dcérku rodila spontánne,išlo to pomaly postupne.bolo to síce dlhé,ale tým že bolesti silneli postupne,ok.2.pôrod začal spontánne,ale potom mi praskli vodu a zrazu bolesti "nahovado".bolo to horšie,lebo to nešlo tak postupn.stačili mi.ale v porovnaní s celým ďalším životom je to chvíľa,nie?tak to treba vydržať.hlavne,aby boli drobec aj mamička zdraví 🙂.
keď som ja chodila do poradne,bola tam jedna kočka,ktorej hovorili,že už nevydrží a bude to,2 týždne a stále nič.zmena môže nastať hneď.mne povedali,že ešte dlho nič nebude a na2.deň sa začala malá pýtať von.držte sa 😉

tanaja
11. jún 2009

ja som tiez otvorena na prst, to znamena...ze prst je jeden cm?

majula28
11. jún 2009

tanaja, no ja neviem, mne doki povedal, že som na prst otvorená a napísal 2cm, tak si vyber 😀

tanaja
11. jún 2009

mne pisu 1,5cm

majula28
11. jún 2009

ale keď povedal, že je všetko v norme tak prečo sa stresovať, ŽE?

Aj tak čo je nám súdené nás neminie... 😀

ninny
11. jún 2009

san, pediatra pre bábo treba nahlasiť ešte v nemocnici, oni mu potom posielaju výsledky.. takže treba vedieť ku komu budeš chodiť s malým...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre