Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sian1
10. aug 2011

@gulka63 .nejde o porovnávanie.......ale do prčic....ked sa nevie sestrička milo spravat k pecientom...tak nech ide do pr....e.!prepáčte za výraz.ale niektoré komentáre sa len tažko čitaju.ja poznám x sestričiek ktoré su perfektne,mile,ludské.a viem že ak sa niečo deje v ich či osobnom živote,alebo pracovnom tak je to tažke..ale prečo mi máme byt ich utočiskom.aj ked na druhej strane.....verím že aj pacientky sa najdu ktore su dost odmerane možno až drze.o.ka tak na nich inym štylom.ale nie všetky sme rovnaké

rikarika
10. aug 2011

@gumo v nedelu nepustaju - presne tak, lebo to pani primárka zakázala. Ja som ale tuto nedelu domov sla, lebo som to mala po známosti. Uz som tu pisala ze v tt porodnici za peniaze resp. známosti máte aj modre z neba. Inak len tak na okraj neviem co tým pani primárka sleduje, ked zakázala prepustanie v nedelu. V sobotu poobede mi priviezli spolubyvajucu, ktorá obsadila posledné volne miesto na sestonedeli. Bolo plno. Napriek tomu ze na sestonedeli bolo vela adeptiek na prepustenie v nedelu, nikoho nechceli pustit. Mamicky ktore porodili v sobotu poobede alebo v nedelu museli byt spokojne aj s miestom na rizikovom, kde nie je mozný kontakt s dietatom. Naozaj nechápem k comu je toto cele dobre, pripada mi to ako keby pani primárka nepochopila, ze pracuje v "odvetvi", kde neexistuju piatky-sviatky, rodí sa nonstop.

sissik
10. aug 2011

@rikarika to fakt takuto blbinu vymysleli, ze v nedelu prepustit ani za nic 😕 co sa im nechelo prepustacie spravy pisat? takze krasny ustretovy krok k mamickam, ktore prave porodili a babetko od nich na 2 dni odtrhnu 😝
dufam, ze v sobotu pustaju.
o chvilu budeme z nemocky zdrhat ako spoluobcianky z vychodu 😀

lyongirl
10. aug 2011

no ja veľmi preveľmi dúfam, že keď ma to chytí, tak porodím a odvezú ma na šestonedelie a nie o 2 posch. vyššie, kde nebudem mať kontakt s bábatkom, pretože nemám v úmysle im ho tam nechať oblečené v tých ich vecičkách, mám na to svoje dôvody, pri menšom som sa mesiac zbavovala infekcie a nemám ani v úmysle nechať ho "cecať" s fľaše s dierkou č. 10, kde mu to natečie samé do úst a potom nebude chcieť mňa...možno sa to nestane a všetko pôjde tak hladko, ako pri menšom, ale čo ak nie??? Veľmi rada by som bola, keby púšťali domov s ohľadom na stav pôrodnice a zbytočne tam mamičky nezdržovali, ak im a deťom absolútne nič nie je...veď v zahraničí púšťajú domov po pár hodinách...

maca_p
10. aug 2011

@lyongirl my sa zlateho stafylokoka priebezne zbavujeme viac ako dva roky... skus si vydobit, aby ti bejby po porode neumyvali, len otreli. aj ked budu mat plno reci...
@sissik ked som ja rodila, prepustacie spravy posielali postou.

sissik
10. aug 2011

@maca_p prepustacie pre maminu postou, ale pre babo davali do ruky a bolo treba odniest k detskej 😉

berus222
10. aug 2011

ja som rodila v utorok. asi 10x som sa ich pytala, ci ma pustia v piatok alebo v sobotu. stale mi vsetky hovorili, ze az v sobotu. mm isiel v piatok na sluzobku a sestricka prisla v piatok rano, ze ci nechcem ist domov dnes. ja ze chcem, jasne, len nemam ist kam, lebo som nemala kluce od bytu. tak som tam cakala do 16tej, kym pride mm domov a odvezie si nas. v sobotu malo ist domov 11 zien s babatkami, tak prepustali skor koho mohli. sestricky su tiez len ludia. vzdy ked som za nimi isla, tak bud pisali nieco do pc alebo chodili po izbach. az na jednu, ktora stale pila kavu na novorodeneckom a ked sa mi maly v noci dusil, tak mi este vynadala, ze preco som s nim na rukach utekala, ze mi mohol padnut. dufam, ze tejto jednej prave nevyjde smena ked tam budem.

maca_p
10. aug 2011

@sissik presne tak 😀

lyongirl
10. aug 2011

@maca_p malý asi nemal toho stafylokoka, ale porodila som v noci a do rána sa celý vyhádzal takými červenými pupáčikmi a sestrička mi hneď hovorila, že mi majú doniesť vlastné oblečko a potom ho kúpali vo fialovej vode - už si nepamatám ,ako sa to volalo a doma sme kúpali v otrubách, nabalili na mastičky a mesiac sme sa toho zbavovali, tak by som tomu rada teraz predišla...a prečo nie umyť, iba otrieť?
Prikladám aj foto, tu je to vidieť asi najlepšie na lícach a na čele...

lyongirl
10. aug 2011

no pozerám, že na zmenšených foto to teda skoro vôbec nevidieť ☹

romea
10. aug 2011

@lyongirl aj my sme chytili alergiu, kúpeme teraz v ovsenom kúpeli, aj to vyzeralo, že to mizne, ale ráno sa jej to vyhodí a večer to zas nemá a stále dokola, aké mastičky ste nato prosím dávali, nám detská lekárka kázala iba ovsený kúpeľ. Ď. 🙂

lyongirl
10. aug 2011

skúsila som nahrať ešte tieto foto, no neviem, či to bude dobre vidieť...

lyongirl
10. aug 2011

@romea zdá sa mi, že sme na to dávali Bactroban, alebo tak nejak sa to volalo
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/bac...

lyongirl
10. aug 2011

no mám na viacerých foto, jak to vyzerá, ale tu to tak zmenší, že to nie je vidieť ☹
a trvalo cca mesiac, kým to prešlo, možno aj viac, mizlo to veľmi pomaly ☹

maca_p
10. aug 2011

@lyongirl je to vidno take flaky na licach.
neumyvat preto, aby mal na sebe ten maz, ktory ho este troska ochranuje. moj sa zacal vyhadzovat mesiac po narodeni a stale sa mu to zhorsovalo. primarka kozneho odd. v TT nemocke mu potom urobila stery. dodnes tam chodime, aj dnes sme boli. pripajam aj ja nase foto este babatkovske, ale mali sme aj ovela horsie formy. nas exem ma proste rozne verzie, podla toho u akej dokiny sme, ale zacalo to vsetko "zlatom z porodnice"

lyongirl
10. aug 2011

@maca_p no tak tvoj malinký to má hrozné a je otrasné, keď vieš, kde ste to chytili a nemôžeš sa toho zbaviť ☹
Je šanca, že to prejde? Naši majú atopický, ale len vo veľmi miernej forme, nemusíme behať po kožných, ak sa zhorší, zaberie masť, síce kortikoid, ale zaberie hneď a stačí ju dať minimálne, ale vy asi máte z toho vačšie trápenie...

maca_p
10. aug 2011

@lyongirl ak sa raz zlato na teba prilepi, tak niet uniku ☹ . liecbou su atb, ale niektori pacosi su uz rezistentni na liecbu. nozokomalka je nozokomialka. teraz ked je väcsi sa aj do krvi rozskriabe. akurat som konzultovala, ze ked sme boli pri mori, tak bol priserny, ale 2 tyzdne od prichodu domov sa zacina zlepsovat. ale to bude len na chvilku... ale to je do inej temy.
toto bol dovod, ked uz by som sa aj vykaslala na pristup sestier preco neist do TT porodnice, kedze som aj druhy porod mala sekciovy.

este ti pripajam foto z decembra.

lyongirl
10. aug 2011

@maca_p to mi je hrozne ľúto teda, že sa vám to stalo, naše exémy sú proti tomuto nič! Neviem, čo sa mi podarí vydobiť si tam, ale za toto jedine zažalovať!

maca_p
10. aug 2011

@lyongirl prosim ta, co nazalujes... v takom ang. sa na rezistentne nemocnicne infekcie umiera... tieto nase su zatial umiernenejsie 😀

baby, dnes sa mi v mikrovlnke podarilo zabit rybicku hryzatko zn. avent 🙄 . automaticky, reku sak to vysterilizujem pred prvym pouzitim a ono sa ten chvostik v sterilizatore roztopil, vytiekol, je proste dead. prave pisem ziadost o nahradenie vytobku 😉 . co myslite uspejem? ale 8,90 e za hovadinu je dost? nie?

maggie2
10. aug 2011

@maca_p ad1 umiera sa všade na nemocničné baktérie. Len s tým rozdielom, že na Západe sa o tom robia poctivo štatistiky a na Východe sa nikto s tým neobťažuje. To neznamená ale, že to neexistuje.
ad2 na to že je to hovadina si mala myslieť keď si to kupovala. V zásade výrobca neručí za nesprávne použitie výrobku. Ak je na obale napísané že umývať len vlažnou vodou do 40 stupňov, máš smolu.

lyongirl
11. aug 2011

@maca_p šak jasné, nezažaluješ, lebo ťahanice, prachy a pod., ale že tvoje dieťa tým bude trpieť po celý život, tak to je proste ☹ 😠 smutné...
no a k tomu výrobku, ťažko povedať, čo ti nakoniec odpíšu, lebo teraz sa chránia pomaly pred všetkým...

berus222
11. aug 2011

ahojte baby. pripajam aj nase fotky s alergiou. tiez sme si uzili. pri ceste domov sme vyfasovali asi 3 druhy kremov a primarka povedala, ze mame najskaredsie dieta na celom oddeleni - co sa stavu pokozky a alergie tyka. ale dostali sme ho z toho a teraz je ok. len neviem, ci to bude dobre vidiet na tychto fotkach

lyongirl
11. aug 2011

@berus222 takže tiež chceš asi bojovať za vlastné oblečko a tak, že? Je to vidieť, nie úplne super, ale je to vidieť dosť...keď som ležala na rizikovom, tak tam pár dní ležala baba s ktorou sme sa skamarátili a keď sa jej narodil synček, tak som ho bola pozrieť na 600nedelí a tiež mal chudáčik exém v hroznom stave na celom tele a tiež jej ho vo všeličom kúpali ☹

berus222
11. aug 2011

@lyongirl jasne, hned si ho prezleciem ked budem moct. hned po porode mi ho do vlastneho asi neoblecu. mne ho zacali este v porodnici kupat v otrubach a potom sme doma pokracovali. ale celkom rychlo sme sa toho zbavili, tak do 3 tyznov uz bol peknucky

lyongirl
11. aug 2011

@berus222 sestra bola teraz na začiatku mesiaca na tej prehliadke pôrodnice a hovorili, že po pôrode do vlastného neobliekajú, ale chcela by som si to vybojovať, ak nie, tak si ho čo najskôr ako to bude možné vypýtam a prezlečiem. Neviem čo a ako bude prebiehať, nemám zatiaľ nikoho vybaveného, ale pár známych tam mám, ale neviem, či je v ich moci mi k tomuto dopomôcť...

berus222
11. aug 2011

@lyongirl ja tam nepoznam vobec nikoho. na inych oddeleniach ano, ale v porodnici nie. skoda. mne maleho priniesli az 16 hodin po porode (do teraz neviem preco) a obliect som si ho mohla do vlastneho az po prvom kupani. jemu sa to vyrazilo az na 2.den, nie hned. a deti kamaratok co sme boli spolu to nemali, takze som ani nevedela co mu vlastne je.

nattaly8
11. aug 2011

@lyongirl ja so maleho mala obleceneho iba vo vlastnych veciach vratane zavinovacky.takisto ja som mala vsetko z domu. aj postelne pradlo.nikto to neriesil, uplne v pohode to respektovali 🙂

berus222
11. aug 2011

@nattaly8 aj vlastnu perinku? mne povedali, ze perinka musi byt ich, len si do nej mozem dat vlastnu plienku.

nattaly8
11. aug 2011

@berus222 ja som rodila pred dvomi mesiacmi sekciou, hned som sa vyhadzala.ze vraj alergia na dezinfekciu operacnej rany alebo pradlo.hned som si dala vsetko doviezt z domu.aj postelne pradlo.sestricka mi dokonca prezliekala postel 😕 🙂
nikto nemal s tym problem, ze so maleho mala vo vlastnom obleceni.ani na novorodeneckom

lyongirl
11. aug 2011

@nattaly8 na oddelení viem, že s tým nemajú problém, ak je dieťa vo vlastnom, mne sestrička dokonca povedala, že to uvítajú, nakoľko majú málo aj košielok, aj plienok a vtedy mali málo aj periniek, takže nikto neriešil, že je oblečený vo vlastnom a nie v erárnom, len po pôrode hneď že nechcú dať do vlastného, ty si mala hneď po pôrode bábo vo vlastnom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre