Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
17. aug 2011

@katkatt samozrejme,ze moze nastat situacia, ze to možne nebude...
ale je fajn, že može nastat situacia, kedy to možne bude 🙂 -tak prečo to neskusit 😵

artemissska
17. aug 2011

Vraj od 01.08.2011 je v trnavskej pôrodnici novinka ako úľava od bolesti pri pôrode vdychovanie plynu nazývaný Entonox. Trnavské mamičky, ktoré ste rodili teraz v auguste, nemáte niektorá s tým osobnú skúsenosť? Počula som, že vraj mamičky, ktoré to pri pôrode vyskúšali, boli spokojné. Je to pravda? Ja práve ležím v tt pôrodnici na rizikovom a hrozí mi predčasný pôrod. Preto ocením čo najviac informácií 🙂 Ďakujem!

katkatt
17. aug 2011

@dulkagabulka jasne, treba dufat v tu lepsiu alternativu a pokusit sa o nu, ale byt aj pripravena na tu horsiu

monka9999
17. aug 2011

@katkatt a na noc ich už neberu že?kupu sa už na izbe alebo sa stale chodi mimo.kolko je na jednej izbe bab?mne sa prvy chlapec narodil o 8hod.rano a tušim dako pobede mi ho dali.neviem presne.je to už davno a nechcem strelit hlupost.po kolkych dnoch teraz posielaju domov?ak nieje cisarsky a niesu komplikacie.mam termin okolo vianoc a nemam chut tam travit cele sviatky.

monka9999
17. aug 2011

@artemissska tak to počujem prvy raz.ale potom napiš čo si o tom zistila.a kolko to stoji.a či to neuškodi babetku.kolko vas je na izbe?ja som na rizikovom tiež ale som doma.

ericka007
17. aug 2011

@monka9999
Ahoj. Ja chodím do nemocnice na poradne tiež som na rizikovom, ale doma. Pozerala som si tam cenník a ten plyn stojí 50 eur. Na dieťatko by to nemalo mať žiaden vplyv teda aspoň si myslím, veď inak by to asi nedávali.

monka9999
17. aug 2011

no pekne.určenie pohlavia50eur plyn50eur a keby som si zazmluvnila lekara tak250eur.čo kradneme?no nič.pekne si to vytrpim.ten porod neni ani tak strašny ako tie bolesti pred nim.aspon pri prvom som to tak mala.ked sa vratiš z nemocnice tak ma poinformuješ ako to tam teraz vyzera.a čo všetko treba zobrat.už si to nepametam.

svetielkoand
17. aug 2011

@katkatt
@monka9999 ja som rodila vecer o 20,35, malu prevazali na detske 15 minut pred tym ako mna na gyn.pôr. a hned ako som sa osprchovala mi ju dali na izbu, takze nie je problem mat dietatko hned pri sebe 😉

katkatt
17. aug 2011

@monka9999 nie, neberu na noc. kupe sa na novorodeneckom stale. ak je vsetko ok, tak prepustaju po 4, vizite babatka.

kocurko1
17. aug 2011

K tej noci pridam len tolko, ked na nasej izbe sestricka videla, ze mamicka dvojciat po cisarskom sa necitila este dobre aj na 2.noc, odviezla so suhlasom maminy dvojicky na novorodenecke od polnoci do 6.rana 🙂 Takze aj to sa zaujimaju 🙂

monka9999
18. aug 2011

@katkatt a v pripade že nepristupi mlieko.sestričky si to sleduju,alebo vždy ked pride hlad treba ist za sestričkou .no čo ked budem mat malo mlieka.snad ho nenecham plakat od hladu. 😉

katkatt
18. aug 2011

@monka9999 umele mlieko je non-stop dostupne, tusim aj na chodbe byvalo alebo si treba vypytat. Ale ja s tym skusenost nemam, nedokrmovala som ani jedneho. Ked je nejaky problem, treba sa ozvat, sestricky nemozu stale sledovat tolko deti, navyse ked su na izbe pri mamickach. Ak chces uspesne dojcit, odporucam dopredu si nastudovat napr. tieto stranky: http://dojcenie.wordpress.com/ http://www.mamila.sk/ pripadne predporodnu pripravu.

monka9999
18. aug 2011

@katkatt prveho som kojila4mesiace.odsavačka na rozbeh nepomože? 😀

kocurko1
18. aug 2011

@monka9999 mne odsavacka (elektricka)pri prvom pomohla a nie len rozbehnut. Tiez bolo leto, bala som sa zapalu prsnika (robili sa mi hrudky a tepla sprcha s vytlacanim mi nestacila). Prve 2 mesiace po kojeni z oboch prsnikov sm vzdy poodsavala aspon na 5minut, kym neboli prazdne prsniky. Kojila som rok, kym ma dcerka nezacala vyzliekat na ulici 😀

monka9999
19. aug 2011

mam tahaciu.pri prvom som mala zapal prsnika.nestihal to maly pit.aj som mu ich ptriedala,len ked vilpil 1 tak som nevedela či ten druhy odsat,aby sa urobilo do dalšieho kojenia nove. 😒
@kocurko1

kocurko1
19. aug 2011

@monka9999 ja som kojila z oboch a zbytok som odsavala. Spociatku , alebo ked som mala nejaku krizu som sa potrebovala rozbehnut. A samozrejme ked bolo teplo, bala som sa behat so stvrdnutym prsnikom alebo s hrudkou. Mne to tak vyhovovalo, tepla sprcha a odsavacka. Zapal nebol ani raz. Predpokladam, ze vyuzijem aj teraz.
Mame tu nejake cerstve maminky, ktorym mozme gratulovat? 🙂

suzieqiu
19. aug 2011

ahojte. rozmyslam ci ist rodit do tt alebo niekam inam.. prvy krat som bola v tt a malu som videla az po nejakych 30hodinach. druhe by som chcela aby som mala moznost si ho prilozit hned po vybrati z bruska. myslite,ze to je mozne v tt??

monka9999
19. aug 2011

@suzieqiu mne ho priložili.len ho umyli obliekli a kym ma doktor šil,tak mi ho sestrička skušala či sa prisaje. v TT

lyongirl
19. aug 2011

@kocurko1 mojej sestre @artemissska sa včera narodil v TT nemocnici synček 🙂, síce predčasne v 35tt, ale zatiaľ sú v poriadku a malý je zatiaľ na JISke. Z info čo viem o pôrode, tak si veľmi chválili skvelý personál, sestrička s ňou predýchavala kontrakcie, dala si aj ten plyn, čo sa naňho pýtala na tejto strane/2 príspevok/ a povedala, že síce bolesti boli, ale zdalo sa jej to lepšie a zvládnuteľnejšie. Rodila ju skvelá pani dr. Havlíková, na 2 zatlačenia bol malý drobec vonku...

lyongirl
19. aug 2011

šak snáď, keď bude mať čas a chuť a net, tak sem napíše svoje dojmy 🙂
@artemissska

ttzuzana
19. aug 2011

@suzieqiu Ahoj, ja neviem ,ci som mala naozaj take stastie, ale mne automaticky pocas zasivania prilozili malicku a ta sa hned prisala. Nechali ju potom este pri mne polozenu v postielke asi tak na 15 min.a potom mi ju zase priviezli po par hodinach ,ked som si oddychla na sestonedelie a hned aj na celu noc. 🙂

monka9999
20. aug 2011

@ttzuzana aj mne maleho dali prisat ked ma šil,ale potom mi ho dali až pobede .narodil sa rano o 8hod.bola som rada že si ho nechali ,lebo som mala tak strašne nizky tlak,že som nemohla zdvihnut ani hlavu z podušky.neviem ako by som sa o neho bola schopna postarat.ale vtedy ich ešte na noc brali.teraz to už nerobia. 😎


ttzuzana
20. aug 2011

@monka9999 Spolubyvajucej na izbe tiez bravali maleho /mala totiz dvojicky/, vzdy sa zlutovali ,aby sme sa trocha v noci vyspali. Boli fakt mile, lebo ten jeden jej drobec bol schopny kricat celu noc ... 🙂

simika23
20. aug 2011

Ja som tiez rodila v TT isla som sekciou..bola som ale velmi spokojna so všetkým personálom,boli ochotni a mili..malicku som nemala pri sebe iba prvu noc ale potom bola nonstop pri mne..prilozili mi ju az po 24 hodinách-ale po sekcii sa asi inak nedá..malá má skoro 2 mesiace a zatial iba kojim a pekne pribera.. 🙂

dew00
20. aug 2011

@simika23 ja som tiez rodila sekciou a dcerku mi priniesli prilozit hned po porode, ked ma dosili a priviezli na izbu. Rodila som rano a v priebehu dna ju sestricka priniesla 3x prilozit, na dalsi den som ju uz mala pri sebe 🙂

sissik
20. aug 2011

@simika23 a preco ti ju priniesli tak neskoro? mne pri prvje sekcii priniesli poobede okolo 15 alebo 16, mala sa narodila rano pred 10. dufam, ze tam nemaju nejake necakane novinky 😕 natrvalo mi ju priniesli na 3. den, co sa mi nepacilo ale chodila som ju ocumovat niekolkokrat denne na novorodenecke

kocurko1
20. aug 2011

Blahozelam cerstvym mamickam som rada aj dobrym spravam o nemocnici 🙂

simika23
21. aug 2011

@sissik vidiet som ju videla hned ale iba par sekund - asi preto lebo som bola cela ubolena a nevedela som sa ani z postele postavit tak asi preto...na 2 den bola uz somnou stále

berus222
21. aug 2011

@lyongirl gratulujeeeem. vy ste sestry? ten svet je maly 🙂

lyongirl
22. aug 2011

@berus222 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre