Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

bandikovajana
20. nov 2015

@misulka47 lebo oni respektovali jej porodny plan ze nechce nic len prirodne rodit az prisli take komplikacie ze uz sa nedalo nic ine robit len malu vybrat kliestami lebo uz jej klesali ozvy a tym padom uz prestavala dychat ked ju vybrali bola uz po 3 hodinovom tlaceni v kritickom stave

misulka47
20. nov 2015

@bandikovajana však ale lekári sú tam na to aby usúdili kedy je vhodné od po rodného plánu upustiť nie čakať až do hodiny 12

jarmilka86
20. nov 2015

Baby, každu chvilu rodim a zvažujem nadštandartnu izbu, kvoli malému synovi. Neviem si predstaviť, že s ním budem pár minut na chodbe 4 dni. Ale zase viem, že budem mať návštevy, ktoré by som rada vybavila na chodbe. Myslíte, že setričky nebudu mať problém mi postrážiť babo, keď príde návšteva, ktorú nechcem na izbe.

kateri29
20. nov 2015

@jarmilka86 ja som tam rodila pred 4rokmi a ked prisla avsteva,tak sme babo ukazali cez sklo a dali ho na novorodenecke,kde ho sestricky strazili,bolo to super.ked som rodila v ruzinove,tam babo bolo za sklom,ja vonku a moja stale vrestala,tak som musela behat za nou a z navstevy nebolo nic.

99zuzula
20. nov 2015

@jarmilka86 myslim ze v TT je nadstandartna izba jednolozkova a aj dvojlozkova. Ked si vyberies tu dvojlozkovu, ak bude samozrejme volna aspon jedna z nich tak ti dieta moze postrazit spolubyvajuca. Ak budes na izbe sama sestricky ktore sa tam motaju su vacsinou zalezene v tej ich "budke" a nemaju velmi chut strazit deti kym si ty vybavis navstevu, pretoze su to sestricky pre rodicky, nie pre novorodenca. Ale ak odvezies dieta na novorodenecke, tak kludne mozes sediet na chodbe aj hodinu a tam ti ho ochotne postrazia. Boli tam velmi mile, a dieta tam mozes nechat aj na noc ked si chces oddychnut.

anka56
9. dec 2015

Pridavam sa k hodnoteniu trnavskej nemocnici ..mozem len odporucit ..rodila som tu 2x.Prvu dcerku 2013 z dr.Lachkym a druheho syna s dr.Stefanikovou a vrchniu sestrou Mgr.Solikovou.Velka vdaka menovite vsetkym trom.Prvy bol aj pre velku snahu nakoniec ukonceny cisarskym rezom,pre nepokrac.porod,nakolko som sa neotvarala a druhy porod bol prirodzenou cestou 1 den po TP.

malcekova
11. dec 2015

@anka56 ahoj anka. Aj ja mam podobnu situaciu, prvy cisarsky, druhy porod mam mat vo februari, vyzera to ze prirodzene. Kolko to trvalo pri druhom? Bojim sa aby ma nenechali zase vytrapit...dakujem za info🙂

enanena
25. dec 2015

Pred par dnami bol rok co sa nam v trnave narodil syncek....bola som vo vaznom stave a bola to tretia nemocnica za tyzden ck so. V nej lezala ale moze. Iba chvalu pisat....od prijmu super pristup a starali sa o nas naozaj perfektne....porod sice musel byt sekciou kvoli riziku velkeho krvacania a aj maly sa narodil predcasne ale vsetko bolo v poriadku a ja som mohla byt s malym az do prepustenia v nemocnici...bola som dohodnuta s terajsim prednostom kliniky a nakoniec ma zradil moj zdrVotny stav po sekcii....rana sa mi nehojila a mala som to hnisajuce ....ale vsetko dali do poriadku a patri im velka vdaka za vsetko co pre mna a moju rodinu spravili

enanena
25. dec 2015

Este so. Zabudla napisat ze ma operoval docent zahumensky a aj ked to bolo narocne a v i ej nemo nici by mi zobrali maternicu pri takejto kokplikacii tak docent robil vsetko preto aby mi zostala a za to som mu tiez vdacna....v mojo. Bloku mam clanok o vsetkom co sa za ten mesiac aj par dni udialo v tej ktoren nemocnici a aj o priebehu sekcie v trnavskej nemocnci.

anka56
26. dec 2015

@malcekova ahojky.. zacali mi slabe kontrakcie vecer v den TP isla som na prijem nech ma pozru..kedze som mala prvy cisarsky tak povedali ze si ma tam nechaju na noc ..dali ma na rizikove lezat ..kontrakcie stale rovnake slabsie ale spat sa mi nedalo..max 2hod. Rano ale o 9h ma prisla dr.zazmluvnena ma pozriet ..bola som len na prst ..potom ale o 10h zasadala komisia ..vela dr.taka porada ..precitali moju kartu a dr.zahumensky mi povedal ze zachvilu pride osobne ma prezriet aj s mojou dr.Aj tak bolo ..povedal ze hrdlo makke ,spravil mi hamiltonov hmat a povedal ze urcite sa otvorim najnrskor zajtra ze on veri ze to pojde prirodzene ..a potom sa ma opytal ci dame tabletku do posvy hned alb pockame a zajtra ..a ja ze hneeed.Do 2hod.silnee kontrakcie o 13h uz som bola na vzdycharni ..klystir,epidural ,-pasy,tlak.. eli zabrala do 30min ..potom take 2hod som necitila take bolesti pri konyrakciach ale nuseli pockat kym odznie epi a potom som isla tlacit na kozu ..najprv postojacky vedla kozy par krat zatlacit aby som sa zevraj na koze uz tolko netrapila ..vzdy ked bola mega silna kontrakcia mala som silno zatlacit a zadrzat dych co najdlhsie ..no a potom na koze som zatlacila 3x trvalo to do 10min a syncek bol na svete. Ale kedze mal 4kg tak ma nastrihli a zasivana som vnutry aj vonku ..stichy boleli kedze sa mi potom doma zapalili aj ked som stale oplachovala ..dodrz.hyguenu..tak som nemohla sedet iba na vankusi a chodit ako kacka 🙂 do 2tyzdnov potom uz vsetko ok..drzim paste nech aj tebe vide prirodzrny ..je to krasny pocit hned ho vidiet a mat ho na hrudi ..aj taky iny zazitok.Narodil sa o17h t.j. bolesti som mala od 12h do 17h z toho 2h posobila epi ;)

robertcapla
29. dec 2015

Dnes sme rodili sekciou a dr Bučko je100% oddbornik a jednoznačne odporučam ,super človek nezaleži kolko ma človek titulou ale ludsky pristup k rodičke a babetku ma doktor
.Z mojej strany velmi velka spokonost a Dr Bučko je určite profik.

malcekova
7. jan 2016

No nakoniec som mala akutnu sekciu kvoli hypertenzii v 34.tyzdni. Ale vsetko dobre dopadlo. Moji porodnici boli Dr. Braticak a Dr. Bartkoviak, mozem len odporucat, a anesteziolog bol Dr. Gajdos, tiez skvely clovek. k ostatnemu sa vyjadrovat radsej nebudem....

anakristina
7. jan 2016

@malcekova jedna baba sem davala recenziu negstivnu na zahumenskeho.vsimla som si tak ze som dala do googlu ze nastrih hradze a vyhodilo to jej text ale ked som si na to klikla tak tam bolo napisane ze vymazane adminom.bolo to z 31.12.necitali ste to nahodou?taka som zvedava co tam mohlo byt.tolko som pochopila ze jej neurobil nastrih tak sa skaredo poranila

kateri29
7. jan 2016

@anakristina teraz 31.12.? Ja som rodila v ten den a on sluzbu nemal.ja mam dobru skusenost.akurat jedine negativum,ze mali plno a jeden den sme museli byt na gynde bez drobcov

keyka
8. jan 2016

@malcekova tak mna v maji rodil tiez Braticak a pre mna to bol doktor na jednotku. Prvu dcerku som mala cisarskym a ked som mu povedala, ze by som rada sla prirodzene tak robil vsetko preto, aby to tak aj bolo. Samozrejme kontroloval aj stav jazvy po cisarsokm ale viem ze napr. v Ba kde som rodila prvu by ma uz davno hnali na sekciu. Aj som nakoniec prirodzene porodila, myslim ze iny doktor by sa somnou tolko netrapil. Bol uzasny, mlady ale empaticky a v mnohom mi pomohol. Teraz cakam tretie a tajne dufam, ze ho tam opat stretnem...alebo ze si ho priplatim, len neviem ako by sa to dalo ked nesedi v ziadnej z tych ambulancii

ianitka
9. jan 2016

@keyka Braticak je uplne super 🙂 Jeden skvely lekar.

Inak, neviem ako teraz, ale v 2014 este nemal atestaciu, mozno si ju do Tvojho porodu stihne dorobit 🙂 - to kvôli tomu zazmluvneniu.

bibasc
9. jan 2016

Mne osobne sa nepacilo ako ma dr. Braticak prehovaral na otocenie kp babatka v brusku, kedze som neskor zistila ze to v tt nemocnici nevedia robit ani z priecnej polohy, a kp uz vobec nie... A aj vysetrenie krcka ma neskutocne u nho bolelo, narozdiel od dr. Deckova, ktory bol ku mne prijemny, sice trochu svojsky, ale podla mna odbornik

nikyniky
9. jan 2016

Ja som maximálne spokojná! Rodila som 01/2015 a viem, že tam pôjdem určite znova. Sama som sa bála po všetkých tých prúseroch, ktoréktoré boli medializované. Ale v iných nemocniciach sa stávajú aj horšie veci, akurát to vedia lepšie ututlať. Takže za mňa jednoznačne áno. 🙂

jajka2012
9. jan 2016

@nikyniky koho si mala porodnika?

nikyniky
9. jan 2016

@jajka2012 doktorka Ondrusová a tej by som dala 200bodov zo 100. 🔝bola

cory75
9. feb 2016

kocky ktore ste teraz v porodnici, neprejavil sa nejak negativne ten strajk sestier? vsetko funguje ako ma? vdaka

cory75
11. feb 2016

@simisi fuu, no stava sa, nemyslim ale ze by to bola chyba lekarov..

simisi
11. feb 2016

@cory75 ja som predsa nenapisala,ze je to chyba lekarov,prave som si to precitala na nete...ja som bolo v porodnici aj na rizikovom velmi spokojna

cory75
11. feb 2016

@simisi ja viem, ze ty si to nepisala..v tom clanku pisu ze rodina zvazuje trestne oznamenie..

elise
11. feb 2016

@simisi to je smutne su vevi ktore sa ovplyvnit nedaju. Ja som mala klascky velmi tazky porod a druhy cisarskym, teraz cakame tretie budem mat 41 r a urvite budem rodit v trnave, urcite cisarskym, som hematologicky pacient preto viem ze abdolvujrm aj vysetrenia, ktore ine nemavaju vratane echa srdca...

cory75
11. feb 2016

@elise aj ja budem rodit v TT..prvy porod som mala rychly a lahky, no aj tak mam teraz vacsi strach, ked uz mam jedno male dieta. Taketo clanky by sme ani nemali citat, neprida to na pozitivnom mysleni a to je dolezite. vsetko dobre dopadne 🙂

elise
11. feb 2016

@cory75 urcite dobre dopadne, svagrina pri druhom ledva stihla zatlacit a lekar chytat co tak rychlo malu vytlacila.

enanena
11. feb 2016

@simisi je to velmi smutne ze sq take nieco stqne....ale urcite to nebolo pochybenim lekara ....nikyo nemoze predsa vediet ci sa nieco take stane aci sa to s tane prave tebe...ja som mala v TT sa

enanena
11. feb 2016

Stastie na lekara ktory moj stav vyhodnotil ako zavazny a zivot ohrozujhuci a sam mi navrhol sekciu a ked som sa aj pytala na prirodzeny porod tak povedal ze mpc ead by ki vyhovel ale neodporuca mi ho...absolvovala som dvojhodinovu operaciu a som tu aj jja aj maly.stane sa vsetko a aj oed ma tt porodnica povest taku ako ma tak netreba hned vinit lekarov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre