Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lucia.688
28. nov 2008

debbie ja budem nakoniec asi u nej rodiť, u štefanikovej...
soncam, ja vôbec netuším,t ak ti nepomôžem ☹

sveti
29. nov 2008

ahojte,
tak mne lezi sestra na rizikovom v TT, bola v piestanoch a v noci ju previezli sem....zacala jej odtekat plodova voda, je v 34t.
Dufam,ze to dobre dopadne a budu v poriadku, davaju jej infuzie a otvorena zatial nie je.
Vam drzim vsetkym palceky aby ste boli v poriadku aj s babätkami.

lyongirl
30. nov 2008

sveti, držíme sestre palce, ja som v 34tt porodila, nepodarilo sa im to zastaviť...., ale všetko je ok a malý zdravučký, chvala Bohu 😉

soncam
1. dec 2008

Ahojte, kde ste babenky dúfam že nerodíte? Máme tu už december a to je náš mesiac. Mne sa ten krčok stále nepripravuje na pôrod. Vysávam každý deň, robím naschval drepy k malému ak niečo potrebuje. A nič. Debbie ty si sa už dĺho neozvala ako u teba?

petusaaa
1. dec 2008

ahoj soncam. prisla si na to in...??

soncam
1. dec 2008

Petusaaa neprišla som na to. nedá sa mi to vyčítať z tých jeho skratiek ono to môže byť asi aj id.., . ja fakt neviem. Hadam budem mať v piatok viac šťastia.Dnes ma pobolieva celý deň v podbrušku. Hádam sa to pomaly rozbehne. pôjdem pozrieť aké hlásia počasie a skúsim umyť okna. neviem dočoho idem ale radšej by som rodila normalne ako cisarskym. ešte by sme sa poklúsili o tretie a neviem či po 2 cisárskych by to bolo vhodné.

petusaaa
1. dec 2008

no, u nas tiez prve rodila cs a hrozne chcela aj druhe rodit. ale nakoniec sla prirodzene. a hovorila, ze pri prirodzenom trpis pred a pocas. a pri cs trpis po 😀 ale ze sa citi viac matka, pri prirozdenom. ze si to viac "uzila" a uz vie, co je to rodit 😀 takze ti moc prajem, aby si to zazila aj ty. a nech uz sa ten krcok spamata 😠
a ze tretie dieta. tak to mas moj obdiv. aj mne by si mohla porodit este jedno, lebo ja uz rodit nebudeeeeem 😝

soncam
1. dec 2008

no počkaj chvílu a uvidíš. Lukino má 5 rokov rád sa tulká ale reči má niekedy ako dospelý. Na ňom je vidieť ako stárneme. A tak za 8 rokov nepoviem nie 🙂

petusaaa
1. dec 2008

na ja uz to vidim len na tu adoptovanu malu cernosku 😵 😀

debbie
1. dec 2008

Ahojte babenky, tak hlásim sa som ešte kinderko no do kedy sa dozviem zajtra......teda dúfam... 😅 Idem do poradne a dr. vravela že sa dohodneme už....tak sa teším. Jáj už ma bolí chrbát stále a hlavne v noci už mením polohu po pol hodinke ale ked sa otočím bolí ma strašne celé bruško....nohy stále opuchnuté....ako stĺpy... 😠 už sa teším po pôrode ked sa to začne zlepšovať. Už sa mi každú noc sníva o pôrode...a potom sa zobudím a nakúkam pod paplón.....a manžel sa len smeje.....zase sen? 😀
Soni ja nerobím nič na urýchlenie aj bez toho som v jednom kole celý deň... 🙂
Ahoj Petuška krásne ten Riško podrástol krásne fotečky .... 😀 ako sa máte?

sveti
1. dec 2008

Babenky,

tak sestra ma malu Lenku :D :D :D 2280g a 47cm,
aj napriek tomu 34t. mala dobry vahu, obe su v poriadku, mala je iba v inkubatore na vyhrievani :D :D :D
dakujeme za podporu

krtko.
1. dec 2008

soncam,preco si myslis ze pojdes cisarskym?

soncam
2. dec 2008

Krtko ahoj, ja som mala aj prvého cisarsky, mal tachykardiu - teda mu bilo rýchlejšie srdiečko. A teraz som mala od začiatku problémy, mám placentu na prednej stene a bola dosť nizko ale vytiahla sa hore. S Dr. sme dohodnutí tak že ma budú rešpektovať ak chcem ísť rodiť normálne, ale samozrejme nechceme ohroziť malé. Vravel mi že keď mi nedozrel krčok pri prvom cisarskom tak ani teraz a to je problém

petusaaa
2. dec 2008

sveti, trnavska jiska je na super urovni. maly tam stravil dva tyzdne a z toho tyzden v inkubatore. a lenka ma fakt super vahu. urcite nebude mat problemy 😉 nech rychlo pribera a pekne sa vyhrieva 😉

petusaaa
2. dec 2008

debbie, tak ako???
my sa mame ok, akurat maly mi uz druhu noc nespal a cez den tiez neche spavat. ma 37,7 a nadchu. zajtra ideme dr.. zevraj to moze byt z ockovania. tak dufam, ze to bude z toho a nebude to nic vaznejsie ☹

iris12345
3. dec 2008

dobre rano mamicky, poradite mi prosim niektora, kde v TT je dobra predajna na kociky? Vcera som bola prvy krat na poradni u Dr. Stefankovej, no nejak som vas ziadnu nespoznala,

Este jeden dotaz, u Dr. za plachtou sa pripravujete vzdy dve naraz? Este som sa s tym nikde nestretla, to preto si nosite tie sukne?

shaga
3. dec 2008

cauko iris12345 ak ti mozem poradit tak jednoznacne SANI centrum tam je velky vyber kocikov a doplnkov aj oblecenie ale je tam hlavne ochotna predavacka 🙂 ja som tam kupila celu vybavu

sissik
3. dec 2008

ahojte
shaga a kde je sani centrum? na to som nenarazila pri mojich najazdoch na obchody 😉
inak som si zobrala zmluvy pre zazmluvnenie lekara pri porode a do poradne budem chodit stale k nemu. do nemocnice pojdem len na niektore vysetrenia

mayulka
3. dec 2008

Ahoj Iris,

zvacsa to tak funguje, ze za plentou nie si sama a sukne, pripadne dlhe tricka su na tebe. Osobne sa lepsie citim, ak tam nepobehujem dole bez 🙂

Ja som Ta tam vcera asi videla, cakala som na pasy - ozvy. Myslim, ze si mala tusim rovnakej, takej tehlovej farby nohavice a a hore taku tuniku na stuzku a sestricka sa ta pytala, odkial si a ze ta asi skoro poslali. Mala si take dlhsie, tmavsie vlasy a vo vlasoch tmavu celenku. Bola si to Ty???

iris12345
3. dec 2008

No to som bola ja,

iris12345
3. dec 2008

shaga, kde je prosim ta to SANi centrum? Nie som z TT, ale snad by som to nasla, aspon by som si to pozrela do buducej poradne, ze kde je ta ulica na nete

drgonovamata
3. dec 2008

Ahoj Iris
v TT predavaju kociky v obchodoch na Frantiskanskej ulici, na Hlavnej ul.- Patka, na Kapitulskej ul.- Bambini, a na sidlisku Druzba pri poliklinike - SANI.
Ja osobne si myslim ze naj vyber a ochotny personal maju v Bambini a Sani. Tam som aj ja vsetko potrebne nakupila. A ak tam aj nakupis viac veci naraz, daju zlavu 5 - 10 percent.
Ja mam kocik z Bambini, postielku a komodu s pultikom zo Sani, vecicky ostatne striadavo z oboch obchodikov.
Dokonca raz som zhanala tusim teplomer digitalny a nechcelo sa mi tam zbytocne chodit do predajne tak som lnajskor len mailom dala dotaz ci tam take predavaju a Bambini mi ochotne odpisali.......

lyongirl
3. dec 2008

súhlasím, najlepšie obchody sú Bambini na Kapitulskej a Sani centrum oproti poliklinike Družba, majú perfektný výber, aj ochotnú obsluhu 😉

trikit
3. dec 2008

Sveti, sestre gratulujem a suhlasim s Petkou, trnavska jiska je na vysokej urovni, dokonca jej Risko a moja Tinka tam boli v spolu v ten isty cas. Moja mala sa narodila 37t a mala 45cm a 2090g ale zato je riadna bojovnicka 🙂

debbie
3. dec 2008

Ahojte babenky, tak som po obedíku aj kávičku sme si dali ako sa máte?
Iris aj ja som ťa tam videla prišla som s manželom a sedela som oproti tebe a hned som išla k sestričke a ty si už čakala aj s jednou mamičkou k doktorke... 😀
Mayulka ako sa máš čo máte nové kedy budeš rodiť? Si sa s dr. dohodla na termíne či nie? Už máš aj zmluvu?
Taká som bola včera smutná dr. mi povedala že nepostupujeme, malá sa zabarikádovala....aj tonic som si dnes kúpila a sexujeme denne, manžel povedal že neboj do týždňa je na svete hihihihi len aby sme nerodili až po vianociach.... ☹
Je to strašné v noci spím dokopy tri hodinky wc, bolesti a chrbát .....a cez deň som unavená a zle sa mi chodí, ale dr. mi povedala kým malá neklesne vyvolávať sa nebude.... ☹ 😠 ☹ tak som sa už teškala ach jáááj...
Peti tak sa držte a držím palce nech je malý znova zdravučký a o tých horúčkach z očkovania som počula aj ja .... 😖 chúda malé....

petusaaa
3. dec 2008

trikit, a ty aj vies, ktora som? vy ste boli akurat v strede jisky a my sme boli v postielke, ze?
debbie, no chvalabohu uz potom horucku nemal a dr hovorila, ze dychanie je ciste. tak mi hrozne odlahlo. lebo kedze nezistili z coho mal tie problemy po narodeni, tak ani nevedia ako sa bude spravat, ked ochorie. tak zatial odolavame 🙂 mame davat iba libenar kvapky na zvlhcienie sliznice a inak je vsetko ok 😉 a aj ja osm dobre nevyspana, lebo maly ako ma tu nadchu, tak sa ani poriadne napapat nemoze takze je kazdu pol hodinku az hodinku hore a tym padom je viac a viac unaveny a nervozny a z toho nemoze zaspat. a stale dokola... bludny kruh. tak dufam, ze mu to uz ustupi 😒
ale inak je uzasny a uz sa na mna hrozne skeri a to je fakt krasny pocit 😉 uz aby si vedela, o com hovorim 🙂

sissik
3. dec 2008

debbie skus robit drepy s nohami na soroko, mozno to pomoze k poklesu.
petusa mate zvlhcovac vzduchu? je lepsi ako kvapky.

debbie
3. dec 2008

Sissik dík za radu ale drepovať sa mi nedá ešte tak ten ťah dole ano ale kto by ma dvíhal....bruško mám veľké a je to za dňa na deň horšie mám problém sa obuť nieto ešte drepovať....ved uvidíš za mesiac hihihihi.... 😀 tiež som si myslela že väčšie už nemôže narásť....... 😀 ver mi že môže....a stále rastie.
Peti to som rada že je v poriadku to s tým dýchaním a papkaním si viem predstaviť... 😖 no držte sa ....Ozik budeme mať asi tú bugárovú mám to číslo na ňu ale ešte som jej nevolala ale tak to je otázka pár minút... 😀 a vraj berie každé nové babo tak to aj keby som to vybavila už z pôrodnice.... 🙂

sissik
3. dec 2008

debbie tak sa daj dole a ostan dole co najdlhsie. potom sa nejak daj na zem a nech ta trebars aj zodvihnu.
no to som zvedava, ake bude za mesiac, ale konecne ho je teraz vidiet.
dnes som sa zadychala, ked som isla dole po schodoch 😀

petusaaa
3. dec 2008

sissik, no skusime aj zvlhcovac. ale nam este radili dat navlhcenu plienku v roztoku z vody a soli okolo postielky. tak vyskusame to zatial 😉
debbie, neboj, vaneska vie, kedy ma vyliezt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre