Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

jasom
19. feb 2009

snu: dakujem za infosky 🙂 a koho mas gyn. ked bol rad ze ta robil lahky? 😉

snu
20. feb 2009

jasom... ja mam PECIHO,,, na poliklinike..

kristina11
24. feb 2009

ahojte ja chodim k MUDr. Ľachkému, som na zaciatku 6mesiaca a chcela by som aby ma odrodil on, je velmi prijemny a posobi na mna ukludnujuco, vela ludi si ho chvali

ekonaja
26. feb 2009

Ahojte maminy. Touto cestou by som veľmi rada prejavila svoju veľkú spokojnosť so službami pôrodnice, oddelenia šestonedelia a novorodeneckého oddelenia. Rodila som 9. 2. 2009, pri pôrode mi bola MUDr. Chovanová spolu so sestričkami, ktoré mali v ten deň službu. Využila som aj epidurálnu anestéziu, ktorú mi aplikovala MUDr. Fischerová. Všetci okolo mňa boli jednoducho úžasní. Chcela by som pochváliť pôrodníčku, anesteziologičku a sestričky pre ich vysokú profesionalitu. Pôrod prebehol úplne bez problémov, vďaka milému a láskavému prístupu celého teamu. Po pôrode na oddelení šestonedelia tak isto nebolo sestričky, ktorá by bola namrzená, alebo neochotná, každá jedna mi vyšla v ústrety a kedykoľvek boli ochotné mi pomôcť a napokon novorodenecké sestričky, ktoré som nazvala detskými anielmi strážnymi, lebo kedykoľvek vošli do izby na ich tvárach sa rozžiaril obrovský úsmev. Jednoducho to s tými našimi drobcami vedia za čo im patrí môj obdiv a chvála. Prvé dieťa som rodila pred sedemnástimi rokmi a je to neuvriteľné ako sa pôrodnica v Trnave za ten čas zmenila a hlavne prístup k pacientovi. Tak ešte raz ďakujem za starostlivosť. S pozdravom spokojná mamička Andrea Páleníková z Trnavy.

katarinka1107
27. feb 2009

dobry den 🙂 maminky 🙂 Chcem len prispiet svojim nazorom, ak sa buduce maminky nevedia rozhodnut , kam rodit a byvaju v okoli TT. Ja som v tejto "nasej " porodnici rodila 2x. V dec.1998 a v nov. 2006. Mozem povedat, ze som sa rozhodla spravne. Jednaj je tam JIS-ka keby nahodou bolo treba a mam len dobre skusenosti aj s personalom. Mozem to porovnat, lebo som rodila s rozdielom 8rokov. V r 98 prerabali novorodenecke odd, tak sme mali babenka pri sebe a mne ako mamicke po sekcii pristupovali ako "ku kralovnej" 😀 Boli ochotne sestricky aj novorodenecke aj zenske. Nastartovali sme sa krasne na kojenie 🙂 . V roku 2006 znova sekcia a znova velmi dobry a pre mna uspokojujuci pristup. A bola tu otazka na dr. Lahkeho, moj dojem - podla mna velmi kludny a v pohode lekar( veeeelmi vysoky 😀 😀 😀 )Sekcia pri nom a este jednom starsom lekarovi(bohuzial neviem meno) prebehla hladko a bez komplikacii. Bola som pri vedomi a cely cas sme sa pokojne rozpravali ci uz s anesteziologickou, alebo lekarmi. Pri prvom porode som mala celkovu a. takze mozem porovnavat a ozaj musim pochvalit cely personal . Sestrickam by som urcite pridala na plate, lebo to maju namahavu pracu. A nedavala som nikomu nijake peniaze vopred. 🙂 Moj gynekolog mi v podstate ani moc nejaku inu porodnicu nenavrhoval dakujem aj jemu , ze ma cele tehu tak pekne "usmernoval" 😀

katarinka1107
27. feb 2009

joj prepacte maminy mi teraz prislo nebol to Lahky ale Hlavek tusim jaj moja hlava skleroticka, ale v kazdom pripade ja mozem len chvalit a chvalit 🙂

rosio
1. mar 2009

Čaute babenky,prosím o radu. Som po pôrode skoro 2 mesiace a stále mám tehotenskú čiaru na bruchu, neviete mi poradiť, čo s ňou,či mi zostane natrvalo?Ďakujem

l3nka
1. mar 2009

to by zaujímalo aj mňa, tiež ju tam mám... 🙂

macka7
1. mar 2009

ahojte ja som skoro 6 mesiacov po porode a stale ju mam , ale uz velmi slabucku este taky mesiac a je prec 😉

akrima
2. mar 2009

Ahojte maminy, ja som ju mala tiez dost dlho - teraz som po porode skoro 11 mesiacov a uz je uplne prec.

berus222
3. mar 2009

ahojte baby. potrebujem poradit co so sebou do porodnice v tt.vedeli by ste mi poradit,co okrem zakl. veci ako nocna kosela, vlozky,hyg. potreby,..?ako je to s plienkami? dakujeem

gabuliik
3. mar 2009

Berus,plienky určite.Ja som si zobrala so sebou 20ks.Allebo si kúp nejaké malé balenie,myslím,že pampersky sú také a to by ti malo stačiť.Ked nie lahko ti z domu donesú. 😉

katarinka1107
3. mar 2009

ale aj na tie pampersky pozor, niektorym deickam nerobia dobre na zadocek. Mojmu Jurkovi ocervenel cely a menili sme ich tam za fixisky, co tam pouzivaju , alebo sme kupovali DM-kove , alebo tescove fialove

l3nka
3. mar 2009

určite si zober vecičky pre miminko.. Moja mala tam dostala ekzém alebo alergiu na tie ich košielky a veci a celá bola fľakatá museli sme ju kúpať v otrubách.

berus222
3. mar 2009

a treba aj nejaku detsku kozmetiku?a co cumlik?

peggi
3. mar 2009

berus ja som rodila v TT porodnici pred 2 týždnami. Určite si zober vecičky pre malého,moj Kubko dostal na erárne oblečenie silnú alergiu a to ich mal len pár hodín na sebe,hned ako mi ho priniesli,som ho prezliekla do svojich vecičiek aj perinku som mu dala z domu,tiež sme ho kúpali v otrubách a pekne sa mu to zahojilo. Dalej si zober malé balenie jednorazových plienok,bavlnené plienky-ja som mala asi 6 ks,dávala som ich malému pod hlavičku a na prebalovací pult,ked som ho prebalovala,rybaciu mastičku na zadoček,iná kozmetika nebola treba,sestričky ani nechceli,aby sme ich niečim natierali,kúpali sa iba v čistej vode,moj malý aj v hypermangáne kvoli tej alergii.Dudlík si možeš zobrat.

berus222
3. mar 2009

dakujem baby. dalsie babo s alergiou. to co tam je za bordel?!

sissik
3. mar 2009

berus kosele svoje si nemusis brat, budes krvacat a lahsie je pouzit erarnu. mozes menit aj viackrat denne(ak budu k dispozicii) a len hodis do spinaveho pradla. latkovych plienok som mala asi 10ks a pouzila som vsetky. a to som mala malu pri sebe az od 3. dna.
ak mas odsavacku, zober si aj tu. pripadne flasu keby si musela dokrmovat - tie erarne flase maju hrozne velke dierky a babo ich scucne velmi rychlo, co nie je dobre. na prebalovaci pult som mala svoje podlozky - kupila som v dm. mala som aj podlozky pod pacienta na postel - daju iba jednu, ktoru zakrvavis prvy den. potom si mozes vymienat plachtu. pre istotu si zober aj lieh na pupcek a gazove stvorce - ja som nim natierala a ked nam pupocnik odstrihli, mala mala aj tak infekciu a detska nam dala antibiotikovu masticku. strihaju to totiz kliestikmi, ktore som nevidela, ze by cistili 😠
pre seba si zober aj kojacu podprdu a prsne vlozky - najlepsie su chicco. skusala som viac druhov a jedine chicco nepretiekli.

l3nka
4. mar 2009

a nezabudni na šľapky do sprchy!!!!!!

lyongirl
4. mar 2009

aj my sa hlásime k detičkám s alergiou na nemocničné prádlo ☹ , takže radšej vlastné vecičky. Malý to nemá nejak hrozné, ale stále sa mu objavujú nové pupáčiky, tam ho kúpali v hypermangáne, doma ho kúpem v otrubách, snáď sa toho čoskoro zbavíme...

peggi- neležala si náhodou aj na rozikovom kvôli prenášaniu?

l3nka
4. mar 2009

nám otruby pomohli do týždňa to bolo preč... 🙂

lyongirl
4. mar 2009

dúfam, že aj nám to rýchlo zmizne.....myslím, že sa to zlepšuje a to ani nedávam mastičku, čo predpísali, lebo po nej sa mi zdalo, že to má len podráždené.....

mo7
4. mar 2009

ahojte mam ist na buduci tyzden do poradne uz do nemocnice v tt - poredte mi lekara resp. ktory den v tyzdni tam mam ist vobec tych lekarov nepoznam doteraz ked ma hospitalizovali tak som bola v ba

katarinka1107
4. mar 2009

mo to zalezi, ku komu by si chcela ist. na tychto tt strankach dost pochvaluju dr Stefanikovu alebo Deckova. Ale ja som tam chodila pred 2r, tak neviem , ci sa nepomenili terminy. Inak na tu alergiu, ano stavaju sa pripady, ze babätka su "vyhadzane" ale doma si kazda poperieme vecicky v tych najkvalitnejsich praskoch, lebo len to najlepsie chceme pre mimi a tam asi pravaju v silnejsich praskoch , aby to bolo "ciste". Inak to tam potom "istia " otruby. A nam bol doporuceny kupel na kupanie a potom ziadne mydlo a telove mliecka. My sme pouzivali sebamed. Ten nam robil dobre . Je dostat emulziu , alebo kupel od hlvy az po paty 🙂

peggi
4. mar 2009

lyongirl ležala som na rizikovom kvoli prenášaniu 5 dní,17.2. mi vyvolávali porod. Napísala som ti do IP.

petusaaa
4. mar 2009

jeeej aj zeny andrea bicana rodila v trnave. akurat davali rozhovor odtial 😀

berus222
4. mar 2009

mo7: doktora v nemocke si vyberas ty? ja ze ma moj gynekolog posle uz konkretnemu.

l3nka
4. mar 2009

ak myslíte poradňu, na ktorú sa chodí posledný mesiac do nemocnice tak tam si nenavyberáte idete k lekárke, ktorá má službu. najčastejšie tam bola dr. Štefaníková a tá je super... myslím, že pon, str, pia je tam jedna a út, štv ďalšia a potom naopak. Aspoň ja som to tak odsledovala. Lekára si vyberáš iba vtedy ak si ho zaplatíš k pôrodu tak ku nemu chodíš aj na poradňu, čiže ťa objedná na taký deň kedy tam je...

stefulka
5. mar 2009

Ahojte babulky, ktoré ste boli v tomto čase v TT pôrodnici s bábätkami. Potrebovali ste aj deku pre malinké? A ako ste riešili pranie košieľok a text. plienok, keď ste nepoužívali erárne? Pri mojich prvých deťoch som používala erárne, keď boli ogrckané, jednoducho som dostala druhé a o pranie som sa nestarala.

sissik
6. mar 2009

stefulka na sestonedeli je tak teplo, ze malu som mala iba v kosielke a perinke. aj tak bola cervena od prehriatia a veru som ju aj rozbalovala. deka by sa ti zisla asi iba v pripade, ze by vypadlo kurenie 😉
vecicky som pouzivala tiez svoje. mala som zasobu a pouzite som presusila odkladala do sacku a kufra. mala som asi najvacsi kufor v historii tt porodnice 😀 doma som v pohode oprala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre