Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elise
22. máj 2013

@tinkerbell kto ťa rodil aký lekár pri mojom prvom pôrode (prirodzený) som celý čas mala aj doktorku pri sebe

dulkagabulka
22. máj 2013

@bibi33 moja priateľka Zuzka Krišková povedala toto:
V jednom video rozhovore raz Odent vyslovil jednu velku pravdu (prirodzene parafrazujem, presne slova si nepamatam): Nasou ulohou nema byt znizovanie poctu cisarskych rezov, pretoze za sucasnych podmienok by to viedlo iba k tazkym (operacnym) vaginalnym porodom s negativnym dopadom na zenu aj dieta. Nasou ulohou je vytvorit take prostredie pre rodiace zeny, ktore co najviac podporuje fyziologicky porod a prirodzenym dosledkom toho bude aj to, ze klesne miera cisarskych rezov.
Viete pride mi to ako keby sme povedali, ze zeny nie su zdatne turistky a treba ich vozit na horu vrtulnikom. Pred cestou im vsak niekto zaviaze oci, hrkne im frtana, tri krat potoci aby ani netusila kde je sever, na kazdu nohu da zavazie a pocas celej cesty hadze polena pod nohy a potom prichadza ako zachranca v poslednej chvili a necha ich vyviezt na horu vrtulnikom. A potom niekto dalsi povie, ze treba znizit lety vrtulnikom, tak povedia, ze nech idu po vlastnych. Ak sa nezmenia podmienky, tazko mozme ocakavat iny vysledok ako straty na zivotoch v tom horsom pripade a "iba" poskodnie zdravia v tom lepsom pripade."

sama by som to nepovedala lepšie 😀

simisi
22. máj 2013

@elise IVF nie je v ziadnom pripade indikacia na sekciu,nechapem odkial mas taku info????

elise
22. máj 2013

@simisi je to indikácia mám to aj v papieroch, kto ti vravel že nie je, lebo jedine to vravel drabek

simisi
22. máj 2013

@elise tak to si asi prva,suseda ma dokonca dvojicky po IVF,silnu cukrovku a aj tak jej ponukli moznost rodit spontanne,kedze boli otocene spravne...

brumka
22. máj 2013

@simisi @elise niektore diagnozi mozu byt neiste, mne napriklad niekolko porodnikov povedalo ze astma nieje diagnoza na sekciu, ale moj alergolog aj gynekolog tvrdi opak, kto ma teraz pravdu? jedine co ja viem ze riskovat prirodzeny nebudem, po prvej skusenosti ktora skoncila sekciou a hypoxiou....

elise
22. máj 2013

@simisi pre lekára je jdnoduchšie odrodiť normálne ako sekcia - operácia. ak žena nchce sekciu že chce radšej prorodzne tak stým suhlasia nepresviedčaju.

simisi
22. máj 2013

@brumka diagnoza zdravotna je nieco uplne ine,ivf je vlozenie do maternice,tehotenstvo pokracuje normalne dalej a pokial matka nema zdravotne komplikacie/astma napr.ci vela dalsich/ nie je dovod na sekciu...ivf a porod su dve rozdielne veci

brumka
22. máj 2013

@simisi viem, kamaratka mala IVF a sla rodit normalne len porod nepostupoval a sla sekcia.

simisi
22. máj 2013

@elise konkretne susede dali na vyber,ale priklonili sa k sekcii,kvoli jej zdravotnemu stavu,nie kvoli ivf...ja som rodila dvakrat,porody boli spontanne,mala som len dobru skusenost s tt porodnicou,ale po posledych info co sa tam deje,som stastna,ze uz tam nemusim ist a ze mam deti zive a zdrave

elise
22. máj 2013

@simisi škoda že nepovedali kto ju rodil, hovoria iba to že primár zakázal, al ju asi rodil nikto iný (myslim traz to adamka čo je v kome).

lenuska1lele
22. máj 2013

Mamičky, ktoré ste rodili prirodzene odporúčate túto pôrodnicu alebo nie?
Podľa mňa sú viaceré pôrodnice, ktoré majú za sebou problémy, len na TT nemocnicu začali striehnuť, keďže bola medializovaná v poslednej dobe len negatívne.

deisinka1
22. máj 2013

@lenuska1lele ja som v TT pôrodnici rodila 1x v (roku 2011) a práve v tomto roku sa tam stala tragédia (mamička zomrela po pôrode) a tiež som mala veľké obavy, z tohoto dôvodu som si radšej dohodla pôrodníka a tak nemôžem povedať nič zlé, ale určite bude niečo pravdy aj na to, čo si napísala,že tragédie sa stávajú aj v iných nemocniciach,len to tak nemedializujú :-/

elise
22. máj 2013

@lenuska1lele ja som rodila prve prorodzene a odporučam pôrodnicu určite, ved niekolko tisic pôrodov bolo tiež v poriadku a ja som mala veľmi veľmi ťažký pôrod.

mahulenka87
22. máj 2013

@bifiz ahoj. normálne nemocničná pôrodnica? v Piešťanoch pri sklennom moste? 😕

lenuska1lele
22. máj 2013

@deisinka1 No určite, ja mám konkrétne jednu skúsenosť v rodine (nemocnica GA-dieťa pridusené) a druhú z práce (na Kramároch zašili kolegyňu aj z tampónom a nikto si to nevšimol), čiže nič moc... 😒
Ja tam nepoznám žiadneho pôrodníka a nechcem platiť niekomu za niečo čo má zaplatené!
Ja plánujem ísť do vody do TO, ale keď sa to zvrtne, chcem mať náhradný plán niekde tu v okolí do Ba ani Ga nechcem, jediné čo mi zostalo je táto poškvrnená Trnava, ale môj Dr. mi ju odporučil s tým, že je tam veľa odborníkov, určite sa ho spýtam na toho ,,nového primára,,.

lenuska1lele
22. máj 2013

@elise Prosím ťa kto ťa rodil?

elise
22. máj 2013

@lenuska1lele mňa rodila prvý pôrod dr. štefániková a druhý dr. havliková a veľmi dobru skusnosť mám aj s dr. chovanovou rodila švagrinu.

dulkagabulka
22. máj 2013

@lenuska1lele rodila ju mama 😉

lenuska1lele
22. máj 2013

@elise Ďakujem 🙂

elise
22. máj 2013

@mahulenka87 ano tam je aj pôrodnica

hanka_april
22. máj 2013

neznasam fanatikov, doplacaju na nich nevinni ludia 😖 😢

gm0707
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bifiz
22. máj 2013

@mahulenka87 ano pri sklennom moste

sissik
22. máj 2013

@dulkagabulka takze podla vasho prispevku by mali v prvom rade vytvorit prostredie nestresujuce a pokojne, respektovat priania rodicky v 1. aj 2 faze.
ak ano, tak nech zacne novy primar pracovat na tomto a potom sa mu pocet sekcii asi znizi.
nech sa teda personal, ktory cita tuto diskusiu, zamysli a zacne robit zmeny z tejto strany

panarka
22. máj 2013

@elise ja som sa na to pýtala stefanikovej a povedala že IVF a cisarsky je pre ženy od 35 rokov. ona povedala že nevidí dôvod prečo by som mala mat cisarsky a ja tiež nie. povedala že som mladá a určite je pre mna prirodzený pôrod lepší ako cisarsky. Robí sa to preto lebo kto bol na IVF sa strašne boji aby pôrod prebehol ok hlavne kvôli bábätku ale žiadne iné fyziologicke dôvody sú tam neni. a ja by som s cisarskym nesúhlasili len kvôli IVF podľa mna je to viac rizikové ako prirodzený pôrod. takze ak správne rozumiem tebe sekciu urobili kvôli IVF? tebe ani nenavrhli spontánny pôrod? ak mna buderodit stefanikova tak určite nebudem mat cisarsky len kvôli IVF a samozrejme ak by nastali komplikácie tak to je potom uz o i inom. ja sa dobrovoľne bojíme ísť na cisarsky 😉

panarka
22. máj 2013

@elise stefanikova mi povedala že ak by išla na dovolenku tak mi niekoho odporuči ale ja som sa uz rozhodla že ak tam ona nebude tak idem do Ba 🙂

dulkagabulka
22. máj 2013

@sissik
také ako vytvoril napríklad prof. Rockenschaub na viedenskej klinike
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

alebo svetoznamy pôrodník doktor Odent, ktorý vo viacerých knihách publikuje a na celom svete prednáša svoje skúsenosti s tým, ako dosiahol uspechy (malé % cisárskych, nástrihov) pričom dosiahol dobré výsledky mortality i morbidity...pred par mesiacmi bol aj v Bratislave, neskôr v Českej republike...na nete je vela odkazov na jeho nazory..za všetky napriklad:
http://www.prirozeny-porod.eu/nejlepsi-podminky...
http://www.prirozeny-porod.eu/zlata-hodinka/

dulkagabulka
22. máj 2013

@sissik
nie je to iba Rockenschaub, či Odent..

napriklad na tejto norskej klinike sa to podarilo tym, že si vytvorili akési "prirodzené krídlo"
http://www.helse-bergen.no/omoss/avdelinger/fod...
výsledky tohto krídla boli pre nemocnicu prínosom čo sa výsledkov a štatistík týka
priatelka v tomto centre rodila a bola veľmi spokojna

a napisala rozhovor s PA z tohto centra:
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

sissik
22. máj 2013

@dulkagabulka no vsak nech ich teda vytvoria, hlavne ked citaju. treba im to sem davat. mozno sa najde raz aj niekto taky, kto sa odvazi.
vsak aj na nemocnicnej cakacke sa da respektovat prirodzenost porodu. ked to ide vtedy, ked je pri porode pritomna dula alebo manzel, tak by to malo ist stale. aspon pre zaciatok staci to. ak si to teda zena praje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre