Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ajka30
29. apr 2009

ozaj berus, kedy ides nabuduce? Ja a ikatika vo stvrtok...

ajka30
29. apr 2009

Berus, sorry za tie mencestraky 😉 Ja som si nebola ista, ci si to ty, myslela som si ze mas tmavsie vlasy.... a nevidela som ziadne servitky v nose 😀

berus222
29. apr 2009

aj ja idem vo stvrtok. sak som si stale suchala nos, aby som vas tam vsetkych neoprskala 🙂

brinzulka
29. apr 2009

babulky..zadna brana je bloknuta, ze?

ninny
29. apr 2009

baby, neviete čo je so "snu" ? 😉

mel30
29. apr 2009

Ahojte baby. Dnes som na tejto stránke prvý krát. Tiež budem rodiť v TT, som v 34. týždni. Bude to pánovaný cisársky. Mala by som na Vás zopár otázok, ktoré ma trochu trápia. Rada by som mala manžela pri sebe. To že pri cisárskom to nepôjde...žiaľ prežijeme. Ale mali ste možnosť po pôrode stráviť so svojou polovičkou a s bábätkom aspoň pár minút? Desím sa toho, že to tam pôjde ako na bežiacom páse a nebudeme mať možnosť vychutnať si prvé chvíle ako rodinka. Manžel sa na malinkú strašne teší a už tiež depkuje z toho, že si ju pomojká až doma. Aké máte prosím vás skúsenosti? Možno sa vám to bude zdať ako hlúposť, ale pre nás to je naozaj dôležitá otázka...

brinzulka
29. apr 2009

mel..ked sme robili anestezu pre cisaraku..tak babatko ukazali maminke..ak bola spinalkou...vedla ho obliekali, merali a za dverami operacky staval tatinko..ktory si babatko mohol pozriet, ked ho odnasali...A ak maminku "dokoncili" tak sa stretli spolu na chodbe..ked ju sanitar odvazal na izbu...
ale uz som 3roky doma..neviem, ako sa veci zmenili..snad Ti povie nejaka byvala tehulka..skus skocit do temy trnavske mamicky a nejaku cerstvu tam pohladat

mel30
29. apr 2009

brinzulka ďakujem za odpoveď, aj keď práve toto je to, čo som nechcela ☹
Priala by som si chvílu súkromia v trojici

brinzulka
29. apr 2009

mel..ved sa opytaj porodnika, ci sa to da...

ajka30
29. apr 2009

berus, ved vo stvrtok uz budeme vediet kto je kto 🙂
brinzulka, my sme sa dostali cez zadny vchod, ale dost komplikovane, isli sme po nitrianskej, tam odbocili doprava a vysli sme v nejakej ulicke oproti brane do nemocnice ( je tam taky mostik a da sa prejst dnu). Lepsie bude ked pojdes autom prednou stranou...

mel30
29. apr 2009

brinzulka, chystám sa tam až za 2 týždne. Teraz vraj má dovolenku. Dúfam že si bábko nezmyslí dovtedy von, lebo nejak ma začína všetko bolieť. Ale som si chcela overiť kamarátkinu verziu a či to niekto prežil aj v krajšej podobe. A ešte mi povedala, že malého videl tatino len za sklom. Prvá dcérka sa mi narodila v Galante. Tiež cisársky, ale v narkóze. Ale tam mohol manžel aj na izbu a mohol byť každý deň aspoň chvílu s nami.

ikatika
29. apr 2009

ajka a ktorá bola beruš? tá celá v čiernom čo sme si mysleli?

Mausy to má asi tiež za sebou, asi sa stretli so snu v porodnici

ajka ja nejdem vo štvrtok, ale v nedelu 😀 čo si zabudla?

ale nie teraz vážne doktor mi hovorí že mám zas prísť 10.5. a ja mu hovorím že veď to je nedeľa, tak teda mám prísť vo štvrtok 🙂

ajka30
29. apr 2009

ikatika, ano berus bola ta co sme si mysleli, cela v ciernom v cope...
myslis, ze mausy uz isla?
Jasne, pre VIP pacientky sa ordinuje aj v nedelu 😀 Esteze si si to vsimla 😀
Ako balkon, hotove? Inac nam tu kupelnu este nezacali, majster si zase pride nieco zmerat ( uz tretikrat !!!!!). Tak to mozno do toho porodu fakt ani nestihneme....

mausy21
29. apr 2009

Ahojte babuly...
no som pokope zatial, noc katastrofa nezavrela som oko, bolesti v brušku jak hovadisko ale žiadne kontrakcie, ani voda neodtiekla. dnes ledva chodim a už sa tešim zajtra na poradnu snad si ma tam aj nechaju už nevladzem boli ma cely spodok....

kto to mal ist zajtra do poradne ešte?mohli by aj mne robit usg,som zvedava aka je mala už velka

ninny
29. apr 2009

mausy, aké sú tie bolesti v brušku? Kde Ťa presne boli? A neboj.. všetko bude ok, o chvíľku budeš mať na svete bábo... držím pršteky 😉

mausy21
29. apr 2009

no tvrdne mi, spodok ma tak boli akoby mi to tam malo všetko vypadnut a taky tlak či čo.a ked chodim, radšej by som nechodila a už ma bolia aj križe....nebojim sa len by som to chcela mat už za sebou alebo byt už aspon v nemocnici...
je to neprijemne a boli to...snad sa už aspon otvaram,neviem si ale predstavit ako zajtra vyleziem na tu kozu u lekara, ach

kocurko1
29. apr 2009

Cauko Mausy. Tak ja idem zajtra. A aj ja sa odo dnes citim akoby mi malo roztlacit lono.

sissik
29. apr 2009

mel30 - so sekciou je to tak, ako pisala brinzulka. navstevy na sestonedeli su zakazane, tato vidi dietatko iba cez sklo.

berus222
29. apr 2009

baby jedny, co ste ma nekopli?! ja tam po kazdom kukam jak uchylak a nic z toho.

mausy, na zajtra drzim palce.

ikatika
29. apr 2009

jej mausy ty si ešte tu?

ajka balkon zajtra dokončia. a čo to ten váš majster tolko meria? možno sa drží hesla radšej 3 x merať ako....

ninny
30. apr 2009

ahojte babulky, kde ste? 🙂

mausy, všetko ok? Dnes máš tuším poradňu.. daj vedieť ako dopadla... 😉

rosio
30. apr 2009

Čaute baby, som skoro 4 mesiace po pôrode, a stále mám tehotenskú čiaru, dá sa s ňou niečo urobiť?

brinzulka
30. apr 2009

rosio..mne vybledla ..ale neviem kedy..teraz cakame druhe babatko a stale sa neurobila

sjuzi
30. apr 2009

Ahojte, ja som síce rodila v TT už pred 2 rokmi, ale čo sa týka cisaráku, tak mne malého ako ho vybrali z bruška ukázali až keď ho obliekli do perinky. Mm čakal za dverami, ale hneď ako brali bábätko umývať, tak ho zavolali, tak si urobil fotečky.
Potom mi ho ešte prišli neskôr večer (rodila som poobede) ukázať asi na 2 minútky, aby som si ho pochovala a tak... ale na 2. deň už som za ním veselo chodila (napriek bolesti z rany na bruchu) na novorodenecké... čo som sa ho nevedela nabažiť. Ale dali mi ho až na ďalší deň na room-in...
Mm a rodina ho mohli vidieť len cez sklo, ale na tajnáša som ho mm dala cez dvere popestovať a hotovo... 😉

Rosio, ja som mala tú čiaru možno ešte 3/4 roka po pôrode... 😀

ajka30
30. apr 2009

ikatika, tiez neviem co furt meria, ak bude aj robotu robit na 3-krat, tak ma asi porazi 😠
Kocurko, ako si dopadla?
Inac, v noci mi bolo strasne zle, uz som myslela, ze hadam aj pojdem do porodnice.... Dnes je to zatial lepsie...

kocurko1
30. apr 2009

Cauko, dnes to islo rychlo. Aj Mausy som stretla.
Len ta moja dievka mi robi starosti. Z dolu hlavou sa mi narovnala na priecne a teraz ma chystaju na sekciu 😝
Hned rano naplasila setricku. 5 minut mi nevedeli najst ozvy na ekg - sestricka merava tvar, potom zavolala druhu a ta s takym sluchatkom nasla srdiecko ale na inej strane brucha ako minule.
A potom na sone mi doktorka hovori, ci som nemala bolesti, ze mala je na priecku.
Dufam, ze este sa da dolu hlavou. Nechcem mat po sekcii este aj so sebou ostaru a nevladat sa starat ani o seba ani o babo.

mel30
30. apr 2009

Babenky, taká otázočka... Rodili ste niektorá u Dr. Štefánikovej? A dávali ste jej peniaze? Ak áno, koľko? Kamarátka vraj dala 300 euro za pôrod, zdá sa mi to strašne veľa. Alebo toto sa robí u nás na Slovensku?

mausy21
30. apr 2009

ahojte,
tak už som doma ☹
zatvorená, malá vysoko, s kontrakciami a bez pohybov bo malá spala...bolesti trošku ustupili ale aj tak som mala problem si lahnut na nahravanie...chytila ma kontrakcia inak nič...usg ok, malá má 32OOg,ale zajtra musime ist znova na prijem kvoli tomu že sa nechcela zobudit...
nejak mám pocit že sa začina niečo komplikovat, bo som hovorila doktorke že ake mam bolesti a tvrdnutie bruška od utorka a ona povedala že to sa mi len panva roztahuje, ale nezdá sa mi to...
čo potom tie kontrakcie?

kocurko tak to čo to tvoje dieta vymyšla a budu ti vyvolavat či ako?mne dr tak budila malu že mi urobila odtlačky nechtov na bruchu, ach to bolelo aj tak ju nezobudil

myslite že tie kontrakcie a tvrdnutie je normálne?

ninny
30. apr 2009

mausy, aké maš bolesti, v brušku? Mna uz asi 3 mesiace bolestivo picha v brušku, prevážne na ľavej strane pri pupku, niekedy i na pravej.. no od soboty ma picha vkuse keď stojím alebo chodím... ☹ neviete čo to môže byť? Na poradni mi vždy povedali, že je to ok.. ale takto sa neda poriadne existovať.. ☹ a ešte k tomu ma hrozne pobolieva chrbát.. :(

mausy21
30. apr 2009

take akoby mi niekto od spodu pichal nožom, a ked mi stvrdne bruško...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre