Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

katuskatt
19. sep 2014

Ahojte. Dlho som vahala,ci mam napisat aj moju skusenost s trnavskou porodnicou,ale nakoniec som sa rozhodla,ze sa s vami o to podelim aspon v skratke. Moj porod bol hotova nocna mora. Rodila som 12 hodin,bez utesujucich prostriedkov ( ked som si pytala epidural po 5 hodinach bolo vraj uz neskoro a mala sa narodila po dalsich 7 hodinach). Nakoniec to dopadlo asi takto,12 hodin utrpenia,malu museli nakoniec vytiahnut kliestami ( nemala som uz silu ju vytlacit), ja som mala 20 stichov - 9 vnutri a 11 vonku + par stichov na lavom stehne. Stalo sa tam toho ovela viac,rodila som pred pol rokom a snazim sa nato cim skor zabudnut. Takze zaver,keby som vedela,ze budem rodit 12 hodin tak ma sem nikto nedostane.

miradaa
19. sep 2014

Moj prvy porod pred cca. 8 rokmi bol katastrofa. Sestricky na mna hulakali. Boli protivne, ani si nas nevsimli, nikto mi ani s malou nepomohol. Malinkeho som rodila minuly rok. S malou dusickou som tam isla, ale nebanujem. Pristup fantasticky, kazdych 30 minut prisla setra pre novorodencov a tiez sestricka pre mamicky spytat sa ci je vsetko v poriadku a ci nieco nepotrebujem. Obrovska zmena! Porod bol 4 hodinovy, taktiez vyborna starostlivost, pomoc pri sprchovani, no naozaj super. V noci taktiez ako pocula sestra plakat maleho, dobehla a masirovala mu brusko..urcite doporucujem uzasna zmena.

aknelka22
21. sep 2014

@katuskatt Muzu se zeptat na jmeno doktora u porodu? Diky L.

katuskatt
21. sep 2014

Bola to mlada doktorka,ktoru radsej nechcem menovat,navyse ma aj zle zasila,takze 2 hodiny po porode ma bez umrtvenia musel presivat iny lekar. Ale malu mi kliestami vytahoval primar,ktoreho museli nakoniec privolat k porodu.

fuska
23. sep 2014

@katuskatt Nebola to Strbova? Tipovala by som to na nu, ale ta ma asi trojmesacne babo a pochybujem, ze bola pri porodoch do vysokeho stadia tehu. Ci?

katuskatt
23. sep 2014

Nebola 🙂

fuska
25. sep 2014

@katuskatt A sak napis. Na to tu to forum je, nie? Ja som bola nadsena z Ondrusovej, porodila som vdaka nej obrovske babo prirodzene a bez nastrihu. Nemala som ju zajednanu.

skolkatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulkagabulka
29. sep 2014

Milé budúce mamičky a oteckovia, srdčne vás pozývam na prvé zo štyroch stretnutí s certifikovanou dulou, certifikovanou laktačnou poradkynou, zakladatelkou OZ Ženské kruhy a spoluautorkou najnovšej brožúrky o bondingu http://zenskekruhy.sk/temy/e-booky/e-book-bonding/ v Kvapke na Slnečnej ulici v Trnave dňa 7.10.2014 o 20,00 hod. Na prvej hodine budeme rozprávať o popôrodnom bodningu, jeho význame pre vás a vaše bábätko i o tom, ako ho dosiahnuť v slovenských pôrodniciach. Na ďalších o dojčení, nosení, vzťahovej výchove, prirodzenom pôrode. Viac v IP.

anjelik2509
2. okt 2014

@katuskatt @fuska dr. Štrbová bola takmer celé tehotenstvo na PN, a rodila v júli. Ja som s ňou veľmi spokojná, o mňa sa starala pred takmer rokom a aj mi robila sekciu...A počula som na ňu len dobré ohlasy.
Je tam ešte jedna mladá, ale neviem ako sa volá, vypadlo mi meno.

fuska
2. okt 2014

@anjelik2509 Ja viem, ze dost bab sa stazovalo na sitie, vratane mna. Ale tak, snad sa nauci. 🙂

anjelik2509
2. okt 2014

@miradaa ja som v TT pôrodke porodila obe deti (obe sekcia) a tiež veľká spokojnosť....Prvé v 2010, to som bola prvorodička, nevedela som čo a ako, bola som mierne vyplašená , síce mi pomáhali, ale aj tak to bolo také nejaké rozpačité. Minulý rok v novembri som tam priviedla na svet druhú dcérku a za tie tri roky to tam bolo nejaké iné...Neviem, či som sa ja zmenila, alebo oni, alebo aj ja aj oni 😀 Cítila som sa tam úplne inak, tak v pohode, ani domov sa mi nechcelo.

anjelik2509
2. okt 2014

@fuska hej, hej, to viem...ale tak, na to treba cvik 🙂 naučí sa, len teraz neviem, keď je na MD 😀 mňa zašívala po sekcii a mám to krásne, ani nevidieť, že to bolo rozrezané....A podotýkam, už druhý raz 😕

erinka123
3. okt 2014

@monitt citala som aj ja...skoda ze len neviem mena lekarov ale to zrejme nedozvieme...ale vraj od januara budu zmeny v porodnici chcu ju po vsetkom nakopnut tak som zvedava 😊

femine
4. okt 2014

Ahojte, ano, mozte sa tesit, TT cakaju velke zmeny, pride k vam Mudr. Zahumensky a verim ze vybuduje perfektnu porodnicu. Je to skvely odbornik aj clovek. Mne osobne je velmi luto ze odchadza zo svojho sucasneho posobiska - ako predpokladam aj ostatnym jeho pacientkam. 😠

simisi
4. okt 2014

@femine to je pan doktor,ktory kedysi radil v poradniach Mama a ja?

femine
4. okt 2014

@simisi hej, nasla som tam ze archiv gynekologa mudr.zahumenskeho tak to je on 🙂

erinka123
5. okt 2014

@femine ano presne ja celkom tešim naho ,konečne sa budem moct u nas na niekoho spolahnut 😉

silvuskab
7. okt 2014

milé maminky, chcem sa vás opýtat, tých ktoré ste rodili sekciou, či ukážu oteckovi bábetko hned po sekcii, dakujem

slavik
8. okt 2014

@silvuskab ano úkážu.

dulkagabulka
8. okt 2014

@silvuskab prečítaj si prosím http://zenskekruhy.sk/temy/e-booky/e-book-bonding/
ty i tvoje babatko mate pravo byt ošetrené tak, ako je to uvedene v brožurke 😉

silvuskab
8. okt 2014

@slavik , @dulkagabulka , dakujem

dulkagabulka
14. okt 2014

Žienky, v mnohých slovenských pôrodniciach sa, vraj, podla ich vyjadrenia, nikdy pri pôrode nevykonáva tlak na fundus maternice.

Skúsenosti žien však vravia o niečom inom...Tlačili vám pri vaginálnom pôrode na brucho? Ak áno, akým spôsobom ? Predlaktím? Dlaňami? Bolo vám to príjemné? Bolelo to? Utrpeli ste po tomto zákroku podliatiny, natrhnutie hrádze, problémy s lonovou sponou, s močením, ruptúru maternice, alebo iné problémy? Alebo malo následky vaše bábatko? Podelte sa prosím s nami o skúsenosti - môžete pridať priamo pod tento článoček.

http://zenskekruhy.sk/temy/respekt-slobodna-vol...

kristinafifi
15. okt 2014

@femine mne teda za Zahumenskym smutno nebude, nemam s nim dobru skusenost, robil mi akutnu sekciu

dulkagabulka
16. okt 2014

Pozrite si naše krásne klipy o podpore bondingu , ktoré sa počas októbra vysielajú v RTSV , sú pod článkom "Ako sme nakrúcali spot o bondingu " . Ako sa vám páčia? Týmto znova ďakujem novorodeneckému oddeleniu FN TT za zapožičanie kostýmu pre bábatko 😀
Jedna z mamičiek zo spotu /druhorodička/ , bola podporená v ranom konatke so svojim bábätkom v TT pôrodnici. 😉
@sasettka
http://zenskekruhy.sk/zk-v-mediach/tv-a-rozhlas...

femine
16. okt 2014

@kristinafifi a co sa dialo? preco si nebola spokojna?

erinka123
16. okt 2014

@kristinafifi tak to som aj ja zvedava prečosi nebola spokojna zo Zahumenským?podel sa o info nech vieme aj negativnu skusenosť,vdaka 😉

fuska
16. okt 2014

@dulkagabulka Mne aj teraz pri druhom tlacili na brucho. Velmi silno, o dost silnejsie ako pri prvom. Ale nebolelo to, nebolo to neprijemne, dieta ani ja nemame nasledky. Opat si myslim, ze to zachranilo zivot mojmu dietatu. Ja proste bez tlacenia sama neporodim asi nikdy. A toto druhe bolo skoro 4,5 kg babo.

kristinafifi
16. okt 2014

@femine Termin porodu som mala 21 v mesiaci, na preventivke mi lekar urobil Hamiltonov hmat na vyvolanie porodu, bola som otvorena na 1 cm, ale nerodila som...bolo to kvoli malovaniu porodnice, kedze sa mala na 2 tyzdne zatvorit. Doktor si moj informovany suhlas nevyziadal, ani ma vopred neinformoval, co planuje urobit. Moj syn sa narodil 12 akutnou sekciou. Moje telo nebolo na rodenie pripravene, odnieslo si to moje dieta, prve tri mesiace preplakal. Neviem, o kolko dni, tyzdnov vnutromaternicoveho zivota bolo moje dieta ochudobnene, prilisnou iniciativou spomenuteho pana.
Tiez sa mi nepacia jeho nazory na antikoncepciu (jeho blog na SME) a jeho neprofesionalne a autoritativne vyjadrenia na zeny, ktore si nezelaju aktivne vedeny porod lekarom v nemocnici.
Inak je zabavny, mily a dobry operater, napriek tomu lutujem, ze som si ho vybrala za lekara.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre