Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

gadget.tt
29. okt 2011

@zuzul77 pravdu mas... uplatky sa beru, len preto, ze sme ochotni ich dat...

gadget.tt
29. okt 2011

@rikarika ja si vazim pracu kazdeho, urcite tvoja prace je narocna, ale nemyslim si, ze sa da porovnat s lekarom, ten pri operacii nemoze odbehnut a nastudovat si postup co dalej a musi sa v sekunde rozhodnut... tak ak by ta panicka rozposlala peniaze kade tade tak taku by som vyrazila cez zavrete dvere, ma dost casu si cisla uctu skontrolovat... sprenevera je trestny cin, ale iba v tom pripade ak je tam umysel, to znamena, ze sa musela umyselne obohatit-chcela tie peniaze, ak by peniaze poslala iba omylom nejedna sa o trestny cin a prijemca musi peniaze vratit inak ide o neopravnene obohatenie ...
pri zachrane zivota sa neda rozmyslat pridlho aj sekunda moze znamenat zivot... ak lekar pochybi, to znamena nie umyselne je tresne stihany, a to je sakra rozdiel....!!!! lebo sa jedna o ludsky zivot a nie o peniaze...
stavbar ak postavi dom a padne strecha tak ide o ublizenie na zdravi s nasledkom smrti pripadne o zabitie z nedbanlivosti... iba tolko ak sa chceme bavit presne,..
a poprosim, neoslovuj ma moja draha

rikarika
29. okt 2011

@zuzul77
@gadget.tt
dievcata, prajem vam uprimne, aby ste nikdy ale nikdy tento svoj názor nemuseli zmenit.

aduskatt
29. okt 2011

@gadget.tt co ti ja viem, nedavala by som pracu lekara nad vsetky, co sa tyka rozhodnuti....ja, pkial sa rozhodnem klientovi vyplatit peniaze, ktore ma na účte, alebo urobit prevod z jeho účtu a nedajbože to bude nejaký špekulant, ktorý si tým bude legalizovať čierne prachy, ja, ako pracovník pri okienku o tom ani nemusím vedieť( samozrejme nemám sa to ako dozvedieť), napriek tomu zahučím naostro na minimalne 8 rokov za napomáhanie legalizovania špinavých prachov.....a zarabam asi ako ten lekár v bojniciach.......v tomto sa musím zastat rikariky....všetky povolania súä dôležité a veľa z nich môže ovplyvniť život iných ľudí

bbarboraa
29. okt 2011

@sissik z tvojho prispevku je vidiet ze vobec nevies ako je to s vyplcanim penazi poistovni za ukony v nemocnici... napr. co povies na to aby sa zachranovali predcasnici v povedzeme 28 tyzdni? zachranovat, alebo nie? povedzmee ze by si povedala ano... tak si to spocitajme aspon velmi hrubo lebo ani ja vlasne neviem presne co co stoji ale asi takto na vypyplanie toho malinkeho ssa minie cca 2 miliony sk min., ratajme velke komplikacie ktore suvisia s nezrelostou a nedostatkov kyslika a regulacnych mechanizmov hluchota, slepota, vyvod z odumreteho creva, vrodene srdcove a oblickove chyby....vela drahych vysetreni, operacii .... vysledok? aj tak leziace slepe, hluche dieta co sa zivi cely zivot sondou a dalsie a dalsie naklady na liecbu.... presne tu sa "stracaju" peniaze ... a ked dieta zomrie nikto liecbu nepreplati a preto budu nemocnice stratove...

smajlusik
29. okt 2011

@bbarboraa aj ty mas pravdu v tom predoslom prispevku o tych 420 eurach. ja beriem je to malo ale myslim si ze to je problem skratka vsetkych mladych ludi. neda sa lamentovat ze len lekarov. ved kazdy z nas chce rodinu deti samostatne byvanie a mnoho z nas co sme tiez studovali mame rovnake a mozno aj nizsie platy. ak nieco chceme musime sa zadlzit po usi na cely produktivny zivot. a modlit sa aby sme boli zdravi a mohli pracovat a uplatit to a neskoncit na ulici.

mne je skratka luto ze je takato situacia. su dva tabory a vecne budu nikto sa vzajomne nechce pochopit a preto ani nikdy nikto nebude spokojny.

vsetci mladi maju existencne problemy to je holy fakt tejto republiky.

ale kazdy z nas moze ochoriet a potrebovat pomoc. aj ten lekar co dnes bojuje za svoj plat. a nezelam nikomu naozaj potom zazit to ze sa o neho nebude mat kto postarat.

maca_p
29. okt 2011

@gadget.tt vies aky je rozdiel medzi uctovnikom a lekarom? uctovnik za svoj co i len nedbanlivostny trestny cin pojde sediet, ale lekar sa bude vyskierat z ordinacie beruc dalsie a dalsie uplatky, kedze tusim este ziaden tu na SVK nebol odsudeny na nepodmienecny trest odnatia slobody 😀 😀

@bbarboraa povedz nam, ako sa rozhodnesty osobne, ak sa tvoje mimi narodi v takom 24-28 tt? nas zdravotny system vobec nepada na zopar predcasne narodenych miminach rocne, ale na tuneloch a tie sa v zdravotnictve vezu jedna ruka jedna noha od managerov, cez riaditela, farma-firmy, poistovne, dodavatelske firmy, verejne obstaravanie, smaospravny kraj, kontrolorov... takze sa este vela uc a aj v slovencine polepsi a uz tu mame davno euro 😀 . a dieta sa snad vyzivuje sondou, nie zivi... a aka bude z teba dokina (smer)?

zuzul77
30. okt 2011

chcem sa spytat, do rizikovej poradne je moznost prist kazdy den, ci maju vyhradeny iba urcity den v tyzdni? od polovice novembra ma to caka a nebudem si asi trufat soferovat do tt auto. budem odkazana na odvoz manzela. dakujem

sissik
30. okt 2011

@bbarboraa hovorila som o niecom inom, ako hovoris ty
co sa tyka ocenovania a uctovania ukonov, v mediach prebehli este za hadzania plastov pred dzurindu informacie, ze poistovne ziadali vycislit od zdrav. zariadeni presne vycislenie nakladov na kazdy jeden ukon. a zariadenia povedali, ze oni to nevedia. tak ja sa pytam, na zaklade coho si potom uctuju sumy do poistovni
vobec nehovorim o tom, kolko co realne stoji
a stale trvam na tom, ze ked si chcu nieco vydobit, nech si neberu za rukojemnikov pacientov. to je to najnechutnejsie, co mozu urobit.
a keby im islo o blaho pacientov, ako hovoria, tak nech tlacia na vedenie nemocnic aby sa nakupovali normalne postele - vsak pockaj, ked budes nahodou po sekcii a budes musiet zliezat z tej postele 😝 😀 nech tlacia na vedenie nemocnice, aby zabezpecili wc a sprchu nie na celej chodbe ale aspon 1 wc a sprchu pre 2 izby, aby zabezpecili to, co otec si moze dieta popestovat uz v porodnici, vsak je nenormalne, aby si 4 dni nemohol dietatko chytit. to je blaho pacientov, nie iba to, ze pri operacii pouziju najdrahsi material
nech tlacia na vedenie nemocnice, aby sprchy v porodnych salach vyzerali ludsky anie tak, ze sa clovek boji pri vstupe do sprchy niecoho chytit 😝 .............
nech si mamicky maju kam odlozit veci, ktore si musia do porodnice a sestonedelie priniest vo velkych taskach a kufroch,............
a uz sa mi tu o tom nechce viac rozpisovat, lebo je to asi zbytocna strata casu

gadget.tt
30. okt 2011

@sissik ja len taku blbu otazku, ze ako si prestavujes, ze maju tlacit na nemocnicu?? to sa da asi iba strajkom, ci? zase to bude na ukor pacientov... takze sa to asi inak neda...a s tym vybavenim, nie su peniazky, lekari, ani sestricky, ani riaditel nemocnice s tym nic neurobi, nakolko ministerstvo zdravotnictva nadeli nemocniciam urcity balik penazi a s tymi musia hospodarit.. no nemyslim si, ze maju ich tolko, ze mozu vymenit vsetky postele... oni su vysoke preto, aby lekar mal lepsi pristup a nemusel sa zohybat.. pacient to musi vydrzat... viem, ze pri operaciach je narocne zliezat z takejto poste, ale nepomozeme si... tiez to mam odskusane a nie 1x...a tiez som mala operaciu brusnej dutiny, ci hrudnika... vydrzala som...

gazovicka
30. okt 2011

@zuzul77 ordinuju kazdy den od 7,30 - 14,30 tusim.... 🙂 , ale sestricka ta objedna a potom ta budu objednavat pravidelne ... napr. ja vzdy iba v utorok,....

sissik
30. okt 2011

@gadget.tt ked nevedia, ako inak tlacit, tak je to dost zle. existuju aj ine sposoby ako branie pacientov ako rukojemnikov 😝
a ked sme pri tom baliku penazi - vies co sa vsetko z toho balika plati a komu? kazdu jednu polozku poznas? a viec naisto povedat, ze nie je zbytocne vysoka a neexistuje firma, ktora urobi tu istu cinnost lacnejsie? a tam su vraj dost velke rezervy
a este keby im islo o blaho pacientov a nic by to lekarov v tt porodnici nestalo, tak by mohli umoznit zenam vybrat si polohu pri porode. ci aj to by bolo zle, keby nemali dobry pristup?

zuzul77
30. okt 2011

@gazovicka dakujem velmi pekne

gadget.tt
30. okt 2011

@sissik ja netvrdim, ze rezervy nie su, urcite su, ale lekari asi s tym nic neurobia... oni nedonutia vrchnost aby peniaze isli tam kde by boli potrebne... a myslim si, ze ak by urobili cokolvek, vzdy by si to odniesol iba pacient... s tym porodom, mas pravdu, jasne, zena by si mohla vybrat...

monka9999
30. okt 2011

@lubenka131 budu v akcii teskove zelene plienky!!prišiel nam letak.niečo cez 6eur.tak si vezmem.ahoj

lubenka131
30. okt 2011

@monka9999 ahoj akurat som ho pozerala dakujem 🙂

zazalienka
30. okt 2011

@monka9999 ahoj, odkedy bude akcia na tesco plienky?

bbarboraa
30. okt 2011

@maca_p no my sme sa s priatelom na tuto temu bavili a ja tak ako by som isla na potrat keby sa mi co len s 50% pravdepodobnostou mal narodit dawnik tak tiez by som nechcela zachranovat takych predcasnikov-urcite nie v 28 tyzdni nakolko som mala viackrat osobnu skusenost aj s detmi aj komplikaciami a aj rodicmi a mam pocit ze aj napriek tomu ze deti miluju take ake su tak sa mi maminky par krat vyjadrili, ze by bolo mozzno lepsie keby sa nenarodili.... ja by som s priatelom pri 28t predcasnikovi podpisala ze si nezelam resuscitovat... aj ked by to bolo urcite strasne, zdrvujuce a mozno krute....no myslim si ze je omhoho horsie nechat to mimi a nas trapit

bbarboraa
30. okt 2011

@sissik a koho ineho si maju brat za rukojemnikov... raz je to sluzba tak je... raz sa v jednom riadku spomina ze kazdy chce z niecoho zit ze nie je povolanie nad povolanie tak preco zrazu iny meter... ja nepodcenujem pekarov ani autobusarov ai uctovnikov ale keby strajkovali oni tak tiez stradame mi spotrebitelia-nemam rozky, nedostaneme sa do roboty a nedostaneme vyplatu... ale zrazu je lekar teda ine povolanie? ved bud je teda rovnocene ale nie... aa neni su peiaze na vyplaty, a ty by si kupovala nove postele a robila nove sprchy hmmm... a k tym otcom pri babtkach.... ja som teda nezazila ze by tam tatkovia nepestovali deti.. nebola nahodou chripkova sezona? 😎

smajlusik
30. okt 2011

@bbarboraa zaujimave nazory. dufam ze si studovala patologiu. druhu cast vety som radsej zmazala nechcem byt hnusna.

mam par kamosiek co maju predcasniatka dokonca jednej sa narodili dvojicky v 27 tt. ani jedna si nezelala to co si pisala. viem to s istotou lebo tu ich put sme prezivali spolu. to nemozes nikdy pochopit kym sa ta nieco take nedotkne. asi si nikdy neprezila nejaku vaznu stratu. nevies co pises. smrt dietata je nieco na co sa neda pripravit nijakym sposobom a nepomoze ti vtedy ani pragmaticke premyslanie ze je to lepsie ako sa mozno trapit. to si myslis teraz kym si to neprezila. a pritom dieta narodene v 28 tt moze byt uplne v pohode. proste pises bludy. pohlad matky je uplne iny ako pises ty citovo nezainteresovana osoba.

a teda v nasej porodnici sa deti na chodbu nemozu vynasat tak aj tatkovci kukaju na deti len za sklom. maximalne na nadstandardke mozu pestovat. a mozno na tajnaka medzi dverami ked sestricka nepozera.

emonicka
30. okt 2011

mamicky kt. sa chystate rodit a mali by ste zaujem o indoramacie o porode. v materskom centre hlohovec sa bude konat v novembri prednaska a diskusia s certifikovanou dulou a poradkynou pri dojceni. ak by mal niekto zaujem klude piste 🙂

gadget.tt
31. okt 2011

@bbarboraa myslim, ze nema vyznam tu niekomu vysvetlovat, ze nemocnica nie je hotel a nejdeme tam odpocivat, aby sme mali luxusne postele a podobne (pohodlne postele nemaju ani na novom plucnom oddeleni v BA v Ruzinove, tiez su vysoke, tvrde, len su nove)... a s tym otcom tiez neviem co sa riesi, ked vydrzal 9 mesiacov tak si myslim, ze este 4 dni vydrzi kazdy, ale pre niekoho je to asi dlha doba... a myslim si, ze ak chce niekto luxusnejsi rekreacny "pobyt" v nemocnici, existuje nadstandard, preto sa to aj ta vola....
My uz sme k tejto teme povedali asi vsetko, nech si kazdy vezme z toho co chce.... podme radsej do Tesca na tie plienky... 😝

sissik
31. okt 2011

@bbarboraa @gadget.tt ale oni rozpravaju o blahe pacientov. a ked chcu teda to blaho, tak stat to veru nezaplati. a ked budu nemocnice statne, tak sa take veci ako nemocnicne prostredie,...dopredu nepohnu. nepohli sa doteraz, nepohnu sa ani potom. a netreba luxusnu postel, staci neprelezany matrac.
otcovia si na oddeleni sestonedelia pestuju deti? a to kde? jedine na nadstandarde, ktory je stale obsadeny. a v zapadnejsich krajinach je normalne, ze otoc si moze dieta chytit aj v nemocnici
a nazor, ze koho si maju brat za rukojemnikov je "prenadherny"
keby si bola matka dietata s rakovinou a maju zavriet cele detske onkologicke oddelenie, asi by si inak rozpravala. aj keby si mala termin zrovna v decembri, tiez by si inak rozpravala. myslis, ze preto, ze si zdravotnicka, tak sa ta ich system vydierania nedotkne a koli tebe sa vsetci postavia do pozoru a spravia ti planovanu sekciu, ked bude dopredu jasne, ze sekciu potrebujes?
ale tiez som uz povedala vsetko a som rada, ze uz tam nepojdem 🤐

gadget.tt
31. okt 2011

@sissik rukojemnikov som ja nespominala, to tu niekto iny tak nazval (myslim, ze zrovna ty si to bola), ja nie...ani, ze sa pestuju deti na sestonedeli, si si ma splietla asi.... citaj poriadne co pisem ja a co ostane baby...
A presne oko hovoris nemocnice nie su akciovky, ani eserocky, takze nic sa nezmeni a zijeme na Slovensku a nie v inych zapadnych krajinach, kde je kopec veci normalnych...
a oddelenia kompletne nezavru, nakolko vsetci primari ostavaju - do nohy - a nie vsetci lekari dali vypovede, takze by som nemala ani strach z toho, ze ma neodrodia, umret by ma urcite nenechali, to by si nikto nezobral na zodpovednost.. a blaho pacientov tu nikdy nebolo a ani nebude ani za 100 rokov !
a este upresnim nepracujem v zdravotnictve, pracujem v uplne inom odvetvi, takze ja si ich iba zastavam, neobhajujem svoje povolanie
ale uz ukoncime tuto debatu, uz ma nebavi rozoberat co by lekari nemali ci mali...

sissik
31. okt 2011

@bbarboraa este k tej otazke, ci zachranovat predcasne narodene deticky v 28tt. naco teda liecit ludi, vsak v konecnom dosledku aj tak kazdy zomrie a liecba stoji vela penazi
@gadget.tt ano, ja som spominala rukojemnikov a na tom trvam.a pokial budu lekari chodit na vyjednavania tak, ze mame 4 poziadavky a z tych neustupime, tak naco idu na vyjednavanie.
a presne, nemame tu akciovky a sro a preto to tak vyzera
co sa tyka zatvarania oddeleni, tak pisem to, co bolo v mediach - a niektore oddelenia budu zatvarat, lebo vypovede dali vsetci lekari. sice nie v tt, ale v inych mestach

gazovicka
31. okt 2011

@zazalienka pocula som, ze tesco plienky su dobre..... segra ked mala maleho (to bolo pred 5 rokmi), tak hovorila o cervenych tesco plienkach a tie uz vraj nie su... aj ich teraz nejake nahradili? ktore su to?

gadget.tt
31. okt 2011

@gazovicka ja mam odskusane zelene a pacili sa mi, nieco podobne ako DMkacke, ci Lidlacke...

gazovicka
31. okt 2011

@gadget.tt ja to este len budem musiet porovnat, ked sa maly narodi... zatial som kupila Hugies, ale to asi spoznam az vlastnou skusenostou... len nerada by som vyhadzovala zbytocne vela penazi za drahe pampersky, ak su dobre aj taketo... ale ak nebudu, tak doprajem malemu aj drahsie :D

zazalienka
31. okt 2011

Ahojte, ja absolútne nerozumiem celému tomuto systému... lekárom ide o to, aby akciovky nevznikali, za to tvrdo bojujú.. vraj teda aby o tom ako majú liečiť a aké lieky použiť nerozhodoval nejaký účtovník, zbohatlík, alebo mäsiar.. ale vraj potichúčky pomaličky je v tom zamotaná Penta a neviem kto ešte.. a akciovky sa tvoria..
ano, je to zo strany lekárov spôsob vydierania, pretože si to odskáče pacient.. ja osobne som mala plánovanú sekciu, hrozilo by mi trvalé poškodenie zraku, no neviem si predstaviť ako by som rodila teraz v decembri.. keď sa nebudú robiť sekcie.. na druhej strane si myslím, že to je vec zdravotných poisťovní, pokiaľ tam nebudú utekať peniaze a nezmení sa systém, lekári môžu aj s brčkom do zadku fúkať.. na zdravotné poisťovne by mali smerovať všetky útoky.. ( som čítala článok koľko si rozdelil zamestnanci ZP na odmenách - rozpočet pre nemocnicu na pol roka)
ja verím, že sa to nejak uprace, aj keď pád vlády prišiel v nevhodnom období, vláda má obmedzené kompetencie a v podstate lekári nemajú s kým vyjednávať..
viem len o tom, že je presne dané, koľko poisťovňa zaplatí za pacienta.. keď pacient so vším všudy stojí 20000€ ( náklady na mzdy, lieky, jedlo, prevozy), poisťovňa fixne zaplatí tuším okolo 5000 €.. ostatné prachy sú v lufte.. takže viem, že je ťažko z toho ugazdovať,, tak vznikajú dlhy..
súhlasím s @gadget.tt , nie je to superhotel, je to nemocnica, ano, bolo mi ľúto že tatino nemohol 4 dni popestovať malého, ale vydržal tak ako každý druhý.. je to predsa v záujme dieťaťa.. takisto si hneď v ten deň keď sa vrátite z pôrodnice nepustíte domov húfy návštev aby dieťa nenakazili.. ja som ani nemala snahu malého vyniesť na chodbu... a to som bola 6 dní, so zápalom prsníka a vysokými teplotami.. každý deň čistá košeľa, ibalgin, paralen, pravidelná kontrola sestričiek.. keď som povedala že mám prepotený paplón a podušku, prezliekli.. nemala som nadštandard, takže som bola "bežná " rodička..
prežila som aj operačku, aj vysokú posteľ, ale prežila som aj skvelú starostlivosť od lekárov a sestričiek, to som tu už písala hneď po pôrode..
no a môj posledný skromný názor - toľko lekárov koľko dalo výpovede sa nemá šancu zamestnať.. človek vyučený ( študovaný) vo fachu má obr problém nájsť robotu, tak si neviem predstaviť kde by sa zamestnalo toľko ľudí ( hlavne lekári vo vyššom veku s jazykovou bariérou).. a prejsť napr. z 1400 € platu na 400 € netto sa nebude chcieť nikomu.. takže potichu sa pravdepodobne posťahujú výpovede a systém pobeží ďalej.. chirurg nepôjde do tesca vykladať tovar..

za tým, že sa mi v TT pôrodnici dostalo starostlivosti si stojím, napriek katastrofickým scenárom čo som tu čítala, porodila som v pohode, mám zdravé dieťa.. pokiaľ máme problém, máme lekárov..

taaaak a idem na tie plienky aj ja 🙂

gadget.tt
31. okt 2011

@gazovicka tak ja mam odskusane Happy - tie su otrasne, pafumovane, Lidlacke - Toujour - tie su super, BabyLove - tiez super a aj pampersky Premium care sa nam pacia, su najtensie zo vsetkych, ale este sme ich neprecikali a tiez sme mali Pampers Sleep and Play, ale tam mi chybal ten strecovy pas na boku...
Tesco zelene su super, a dobra cena je teraz... ja ich pojdem tiez kupit teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre