Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
26. sep 2008

petu: a v com je babo v porodke oblecene? iba v kosielke???

zuzanikaaa
26. sep 2008

v kosielke a v plienkach, zabalene v zavinovacke. tam je dost teplo, teda aspon teraz bolo min. tyzden, kurili.... Ale ked chces mozes mu dat aj svoje dupacky, spolubyvajuca na izbe tak davala....ale ja si myslim, ze v pohode stacia tie kosielky, mas to sikovnejsie a hlavne rychlejsie... hlavne v noci ked prebalujes 🙂

tesorino
26. sep 2008

no ja si nezoberiem, lebo keby som mala brat vsetko tak sa neodnesiem, v pripade nudze prinesie manzelik 🙂

tesorino
26. sep 2008

peti ahoj 🙂

tesorino
26. sep 2008

halooooooooooooooooooooooooo petaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa no kde si?? 😀

petusaaa
26. sep 2008

teeeeeeees.. tu soooooooooooooom.. len som odpisovala na ip 😉

a to sa koji aj v zavinovacke? lebo vsade pisu, ze je dobre mat co najmenej vrstiev oblecenia, ked sa koji. ze to pomaha tvorbe mlieka

zuzanikaaa
26. sep 2008

no to bude uz na tebe ako budes chciet kojit....

tesorino
26. sep 2008

peta no ved babo bude v zavinovcke a my budeme mat iba tie kosele

petusaaa
26. sep 2008

zuzka, no aj ked ako nad tym rozmyslam, pri tom, ako sa ho budem bat chytit tak bude lepsie, ze ho budem mat v tej zavinovacke 😅 inak mala je nadherna 😵

tes, inak ja uz citim maleho hrozne nizko... 😲 a inak ako sme sa vyspali??

tesorino
26. sep 2008

pati, zle lebo som sa vadili vecer a teraz som smutna ☹

petusaaa
26. sep 2008

ach, ti chlapi... kedy konecne pochopia, ze mame vzdy pravdu 😀 nebud smutna, vsetko sa vyriesi 😉 aj my sa stale hadame... (no, vcera nie, lebo som mu spravila puding, tak krochkal blahom 😀 ) my sa pohadame tak preventivne minimalne raz do tyzdna.. to je take blbe obdobie teraz. je toho na nas strasne vela a este ked manzel odporuje...

tesorino
26. sep 2008

peti tak to mas pravdu, aj my sa vadime casto je toho vela my este aj staviame dom a teraz z jedneho platu a este aj cakame babo je to velmi tazke, keby viem ze puding pomoze tak ho mame 3x denne 😀

petusaaa
26. sep 2008

😀 😀 😀 no, puding zabera na mojho 😀 na tvojho mozno bude krupica alebo nieco ine 😉

no, my staviame podkrovie, tiez z jedneho platu. a este byvame aj s nasimi. aj ked nasi a manzel si rozumeju, ale aj tak to niekedy zaskripe a ja som ten medziclanok, co musi pocuvat staznosti aj z jednej aj z druhej strany.. takze tiez nic moc 😖 a viem, ako sa citis... a robila si niekde, budes mat aspon peknu matersku? a kde staviate? v hc?

tesorino
26. sep 2008

peti tak to nemas tiez na ruziach ustlane, a to budete byvat s vasimi uz stale?? my staviame v hc a uz sa neviem dockat aby to bolo. robikla som c cws ale materska mi nevysla chybalo mi tam 6 dni ☹ tak az po narodeni budem dostavat peniazky na babo 😔

petusaaa
26. sep 2008

no, budeme byvat s nasimi, pokial vydrzime 😀 uz sme vrazili peniaze do podkrovia, tak tu chceme vydrzat 😉
a to si si tych 6 dni nemohla nejako vybavit? to je strasne... ☹ tak to mate fakt krute. ja som bola sice studentka, ale platila som si dobrovolne poistenie, tak by som mala nejake peniazky dostat... teda dufam 😅

tesorino
26. sep 2008

no ja som nevedela o tom dobrovolnom plateni, inak by som si to platla aj ja ☹

tesorino
26. sep 2008

a akovelke budete mat to podkrovie?? to bude iba vase, co?

petusaaa
26. sep 2008

budeme tam mat de izby a chodbu. a vlastne budeme vchadzat do kuchyne a pri kuchyni je wc, takze to bude spolocne. akoze mne to vyhovuje, ja som na nasich zvyknuta. ale ked si mam predstavit, ze by som mala byvat so svokrovcami, tak... takze chapem svojho, ze sa tu neciti "doma", aj ked je mu tu dobre... 😖 no, mozno vyhrame sportku 😀 200milionov by bodlo.. ale mne by stacilo tak 10.. ja som nenarocna 😀

lucia.688
26. sep 2008

petulienka- to nemyslis vazne ze si narovinu vypytal 15 000, fúúúha s tym som neratala 😅
ja k nemu chodim teraz a pocula som ze aj rodi, tak som rozmyslala ze by som sa ho opytala, ci by ma nerodil, lebo ma uz trochu pozna, a je super, ked tam je taky lekar nie uplne cudzi, teda aspon pre mna, ale to mozno mam len teraz taky pocit a vymyslam vselijake somarinky 🙂
ale dakujem ti moc za odpoved...

tesorino
26. sep 2008

petusa tak v to dufame aj mi, pravidelne podavame, moja svokra rbi v stavkovej, takze podava za nas 😀 no ja by som asi tiez nechcela byvat u svokrovcov aj ked si s nimi rozumiem 🙂

petusaaa
26. sep 2008

no, moj oco podava uz minimalne 30 rokov a ziadna vacsia vyhra 😖 tak mozno ked podam ja, co som v zivote nepodala, tak motyka vystreli 😀 no, je to strasne s tymi peniazmi 😠

petusaaa
26. sep 2008

tes, kde si sa stratila 😕

soncam
26. sep 2008

Baby, vy ste sa ale rozpísali. to som musela dobiehať strán.Dnes som bola v meste a kúpila som si už aj ja plienky. Mám z toho radosť 🙂 . Neviete či nie sú súťaže s plienkami teda z obalmi. Pred 5 rokmi bola súťaž s pampersami a mohli ste vyhrať hračky od fisher price, viem že kamošky posielali do čiech,a existoval huggiesclub kde sa z plienok vystrihovali hrošíci a za nieaký počet ste získali buď vlhčené obrúsky alebo za väčší počet táška na kočiar s podložkov na prebalovanie

petulienka
26. sep 2008

licia

mozno teraz si nevypyta, ale vtedy to tak bolo - teraz neviem

tehulka4
27. sep 2008

caute zeny, no parada...nemam sancu docitat co set popisali kym som sa ja vratila z porodnice a trochu sa dotala aj semka..podla mna sa da porod zvladnut aj bez epi..nehovorim boli to akos vina ale da sa..ja som mala porod bez epi a vcelku sa dalo aj napriek tomu ze maly mal 3990g a je strasne velky..teda hlaicku ma v porovnani s ostatnymi babatkami obrovsku(asi bude mudry po mame) 😀 a to isiel von este aj s rucickou pri hlavicke takze som mala ajnastrih a aj tak som sa dobre potrhalaale dalo sa zvladnut...pokial mi nepraskli plodovu vodu bolo vsetko ok, ale potom to este len zacalo, ale dalo sa prezit a ten pocit ze konecne to bude za mnou ma ukludnoval..a samozrejme pritomnost mangela na ktroeho som mohla kedykolvek vyletiet bez toho aby sa urazil...a co sa tyka sestriciek, gynekologicke su suprove akurat by mohli byt aj tie novorodenecke trochu ludskejsie...na siroko hned v porodnici nebalia, ta zacnete az doma ked vam to niekto ukaze alebo uz vyzbrojene idete do porodnice ze budete balit hned..sestricky tvrdia ze balit nasiroko az doma..oni na to nemaju cas...kupanie vam ukazu raz a to si kupete uz same, teplomer pre mrnusov nepotrebujete, v nemocnici vam daju ich pri kupani..veciciky ja odporucam svoje lebo fakt tie ich kosielky su uzasne a kedze mrnuskovia lezia v zavinovacke iba v tych kosielkach a tie su hned vytiahnute alebo rozviazane no nic moc..a odporucam aj svoje latkove plienky, kvoli takej vyrazke z ich pradla tu tam malo skoro kazde druhe dietatko..nie je to tn streptokok ale je to take vyrazkove..co sa tyka pyzama pre vas, kludne mozte mat aj svoje, ale ked budete rodit normalne tak budete radi, ze vam dali ich lebo stale budete od krvi, vrelo odporucam tie porodnicke vlozky a aj tie sietkove nohavicky, tie nikomu nevadia a su super...no asi tak moje postrehy z porodnice....strava mi neviem ci tymi tehotenskymi hormonami alebo cim inym az tak nevadila..clovek si stale hovori ze co je je vlastne kvoli malemu a mlieku, akurat tie ich kombinacie typu rajcinovo-paprikovy salat alebo strukovinova polievk aa podobne boli fakt zabavne..

debbie
27. sep 2008

Ahoj Tehulka tak hned na začiatku gratulujéééééééééééééém malý je nádhernýýýý..... 😀 sme radi že si nám to tu trošku priblížila a to s tou epi, ja uvažujem mať ju iba v zálohe ale dúfam že budem silná ako ty a zvládnem to....pár otázočiek ak sa nenahneváš,,,,,používala si pri prvej dobe pôrodnej aj fit leptu či iba sprchu a čo ti najviac uľavovalo od bolesti...bolo niečo čo ti chýbalo? A ešte otázočka koľko je treba tých vložiek ....a aj plienok je to tých 10ks na deň? Viem že máš teraz určite krajšiu rodbotku ako odpovedať nám ale ak si nájdeš čas budeme ti vďačné....tie ks nad tým si tu lámeme hlavy už dlho .....tak želám veľa zdravííííííčka tebe aj malému Oliverovi.... 😀

debbie
27. sep 2008

Ahojte babenky asi ste všetky na burčiačiku a cigánskej v hc na jarmoku že? Mám otázočku akú ste si kúpili tú odsávačku balónikovú, piestovú elektrickú akú je ich toľko a už ked kúpiť tak takú aby to išlo šup šup....a ked si mliečko odsajete je ho treba ohrievať vo vodnom kúpeli či také hned dať do chladničky či mrazáku?

zajo79
27. sep 2008

Ahoj Debbie.

zo zaciatku Ti asi staci rucna, Avent ma dobre, ale aka je to Ti poviem az v januari... ta piestova od Medely je trochu divna,aspon ja som si s nou pri prvom synovi moc nevytiahla...
myslim ze je zbytocne kupovat hned elektricku, lebo ak si odhodlana budes kojit co najviac, odsavacku budes mat len ked budes chciet nechat babkam mlieko, a budes potrebovat niekam vybehnut, ako zalohu aby mal maly co papat...
ja som odsavacku pouzivala ked som mala pocit a obdobia ze som mala malo mlieka, tak aby sa rozbehlo trosku viacej, pripadne ked som mala moc plne prsia, ze sa maly nevedel prisat... rucne som neodstriekala skoro nic.

Ale je to indivindi, zatial kup urcite rucnu,ta elektricka je podla mna zbytocna.

zajo79
27. sep 2008

teda mala, pardon, 🙂 prepac,neprecitala som si poriadne Tvoj pas

ja som byvala 27 rokov v hc, teraz posledny rok a pol byvam v okrese NR, cize ja pojdem asi rodit do Nitry, i ked stale zvazujem aj TT.

debbie
27. sep 2008

Ahoj zajo tak ďakujem tvoje rady si cením ale všade tie odsávačky pomenúvajú inak ja premýšľam nad tou čo máš v albume páková či ako ju to volajú?....? 😒 aká bude ti asi poviem ja, kedže ju asi vyskúšam skôr hihihihi.....poznám ťa z HC ale len z videnia ... 😀
A prvého synčeka si rodila v tt? Ak áno napíš aký bol pôrod...aj ked je to už 5rokov ....mala si aj epi či sa to dalo vydržať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre