Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

suziad
7. okt 2008

Prosiiiim Vas mohli by ste mi niekto v kratkosti zhrnut co vsetko treba si zabalit do TT porodnice? Lebo som prekvapena ze treba aj vlosky. Ja som rodila pred 9 r. v BA ruzinove a tam mi vsetko dali.

debbie
8. okt 2008

Ahojte babenky...včera kon dáko blbol... 😖
Sissik tak teba som si nevšimla, ale tvoju mamu áno. Stála pri dverách na začiatku v čakačke, chcela som sa jej spýtať čo tá PA hovorí ale v tom sa ostatný posunuli a už som aj ja počula....ved som sa čudovala že aká zrelá mamička..... 😉
Soncam ty si asi sedela vedľa môjho muža veľký ostrihaný do hola.. 😀 ...môj drobček... 😀 ked sme čakali pred 14.00 na tú PA vo vestibule, tak sme sa akosi aj na seba usmievali ..takto... 😅 .....a mala si hnedé galoty, hnedé botasky, a tričko s kvetinkami?Tak nie na 100% som si nebola istá a nechcela som ohlasovať každú..hihihi...Môj mužík k pôrodu teda ak nebude chorý tak na 100%ide, už aj ten papier na vyhlásenie pre sprievodnú osobu má doma hiih už si to chcel včera vypísať....sa teda teší nie ako ja po tej návšteve som to teda celý deň rozdýchavala....ale na babenko sa teším veľmi..... 😀
Baby čo vy ta to?
Jáj a tie lopty sú naozaj malé..... 😖 si sadnem a kolená budem bucháť do čela paráda...
A to mňa nikto nespoznal? ..... ☹

sissik
8. okt 2008

ahojte
debbie ja som ta veru nespoznala.
na soncam si teraz spominam podla foto, ale to je asi vsetko.
zopakujme navstevu buduci mesiac a kazda si dajme nieco modre, aby sme sa spoznali 😀

debbie
8. okt 2008

Sissik ja som mala bielu vestu a okuliare s čiernym rámikom......ani tak nič?... 😎 😀

sissik
8. okt 2008

nejaku kocku s ciernymi okuliarmi si pamatam, ale ta mala tusim zelene tricko a na nom zelenu vestu.
s mojou pamatou to ide rapidne dolu vodou, tak sa ospravedlnujem 😔

debbie
8. okt 2008

Sissik ja som na konci ako hovorila dr. o epi sedela vedľa vás mala som lososovú drigovicu a bielu vestu a bola som s manželom vyholenú hlavu mal len on.... 😀 tak asi si fakt dáme opáčko ale tak na ostro v decembri a s menovkami hhihihihi... 😅 také srdiečka na tých erárnych košeliach hihihi to by bolo alebo si tam dáme dochádzkovu knižku kde sa každá zapíše kde leží a ak budeme odchádzať tak sa odpíšeme...hihihi 😀

petusaaa
8. okt 2008

baby, funguju v trnave hromadne vizity??? http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=81978

dobre ranko 😉

zajo79
8. okt 2008

ahojte kocky....

petusaaa, dobru temu si nacala...mna nato nikto nepripravil, pozerala som ako puk a bola som nasrata sama na seba ze som nedokazala zo seba dostat ani slovo na protest.

Sice to bolo v Ba na kramaroch, ale myslim ze aj v TT je to to iste.
Neviem dokedy sa budu take uzasne vizity diat, mozno len dovtedy pokial sa vacsina mamiciek nepostavi na odpor..neviem naco je to dobre.

Pri druhom som rozhodnuta neustupit....nebudem tam lezat rozcapena s nohami pred tlupou ludi a nech sa postavia aj na hlavu... dufam ze mi to vydrzi a sa nepodvolim vacsine spolutrpiacich a mlciacich mamiciek 😒

soncam
8. okt 2008

Ahojte debbie ano bola som to ja. ja som si aj myslela že si to ty ale nebola som si na 100percent istá ešte ma tam miatla jedna baba v zeleno bielom tričku. tvoj drahý mal takú oranžovu drigovicu však? Mali by sme si dať nieaké rande v cukrárni a nie v nemocnici ja jej mám plné zuby.

debbie
8. okt 2008

Soncam budeme mať zraz v decembri hhihih sa teším ano môj manželík mal oranžovú drigovicu....tak sme teda dobré.... 😀
Baby teraz na prehliadke hovorili o veľkých vizitách je to v pondelok a v piatok to bude asi to čo si písala petuš,nie? A odpoved sa mi páčila ide tam hlavne o babatenka no ked nebudeš na izbe by som chcela vidieť sestričky, určite by ziapali po celej chodbe kde som... 😠

suziad
8. okt 2008

Holky, vy co ste boli v TT porodnici, neviete mi odpisat?? 😠 preto som prestala chodit sem na forum, pretoze slovenska mentalita sa mi zda trochu pozadu. Skuste sa popozerat na http://www.baby-cafe.cz/ ako si tam maminy pomahaju.

debbie
8. okt 2008

Soncam čo je na tom letáku o epi je tam dačo dôležité? Aj ja pôjdem a zaplatím si ju, ak sa rozhodneš môžme si tam dať zraz a ísť si to vybaviť spolu...a potom dáme dakde kávičku alebo horucu čokoládu hihi...Naša malá je o týžden dopredu tak sa tam asi aj stretneme.... 😀

debbie
8. okt 2008

Suziad som rada že si si našla fórum ktoré ti vyhovuje.... 😀 a skús napísať do regiónov a trnava tu sú mamičky ktoré nerodili alebo ak tak inde ako v tt....a ak sú čerstvo po pôrode v trnavskej pôrodnici, trošku to trvá kým si nájdu pri nových povinnostiach čas sem nakuknúť, vieš...ale určite ti odpíšu neboj... 😀

suziad
8. okt 2008

asi ano, 😉 nenapisala som do spravnej temy DIKES 😝 majte sa pa

soncam
8. okt 2008

Debbie na tých papieroch nič moc nie je je tam vlastne čo je to Epi ako sa podáva a kedy, vedlajšie účinky, a tak...možem ti to preposlať ak chceš. Ja stále neviem či budem rodiť normálne alebo cisarskym.To bude pre mňa asi väčšie prekvapko ako to či to bude baba alebo chlapec my to ešte stále nevieme. Chcela som sa spýtať na ten obchodík KIK sú tam aj väčšie veci pre deti a aj pre nás, alebo len pre tie najmenšie. Mám kamarátku ktorá chodi doň v rakusku a tam kúpi aj hračky alebo napr tanieriky, príbor dysniovské a tak

debbie
8. okt 2008

Baby idete dnes niektrorá cvičiť.... 😉

debbie
8. okt 2008

Soncam je to ako píšeš je tam všetko vecičky pre malé aj maličké aj pre dospelých aj veci do domácnosti ako uteráky,šálky, štipce, hoci čo ....pančušky a ponožky, metly a lopatky.....všade sú tie obchody rovnaké len si treba dávať pozor je to v košoch a aj ked je tam uvedená cena treba si ju skontrolovať na tovare....sú niekedy iné....

petusaaa
8. okt 2008

suziad, tak mne robili UTZ v 33tt, a teraz mi budu robit 21.10. povinne kontroly a UTZ su napriklad na stranke http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
co sa tyka veci do porodnice, to by ti mal dat lekar papierik, co treba. teda aspon mne daval. su tam veci ako doklady (OP, tehu preukaz, sobasny list a dohoda o mene - ak si vydata.. ak nie, tak fakt neviem, co k tomu treba) dalej su tam porodnicke vlozky aspon 2 balenia, hygienicke potreby a plienky pre maleho. baby tu radili, co este vsetko by si si mohla zobrat ako prilepsovaky, tak si skus citnut trosku dozadu. (len namatkovo to boli kosielky, postolky -ak chces balit hned nasiroko, odsavacka a tak 😉 )

petusaaa
8. okt 2008

debbie, to fakt 😲 ine ceny.. budem informovat.

a ideme cvicit aj ja aj tes. tes berie auto, tak ma nalozi v trako 😉

sissik
8. okt 2008

to fakt sa este nieco ako hromadne vizity robi? citala som o tom pred par rokmi. to sme este nepokrocili?
pre lekarov je urcite pohodlnejsie vojst do izby a popozerat, ako cakat na vymenu pacientiek na vysetrovni. pritom to chce len trochu organizacie pri vizite. pripadne nech sa na izbe popytaju, ale nech pozeraju vo vysetrovni.
medici sa musia naucit, to chapem, ale aby sa pozerali bez mojho suhlasu, to teda nie.
v ruzinove sa ma opytali, ci suhlasim, aby pri sone boli stazistky a pozerali sa, to bolo ok. ale ak sa ma nikto neopyta, nohy veru dobrovolne neroztiahnem a nech ma teda vyhodia z nemocnice 😝

soncam
8. okt 2008

No vidím že budem musieť navštíviť Hlohovec. Vďaka

soncam
8. okt 2008

ja tu stále odbieham varím obed. Ja som ležala na rizikovom teraz v juni vyše 2 týždňov, predtým mesiac a žiadna hromadná vizita nebola. Stále chodil iba izbový lekár. Aj kamarátky čo sú po pôrode hovorili že neboli hromadné vizity. Len sa sťažovali že stále chceli vidieť vlžku anič ine. Povedali mi citujem "doktori májú takú úchylku, že ich nezaujímaš ani ty len tvoja vložka ". Ja som zažila hromadné vizity na kramároch najprv prišiel izbový potom chodbový, potom spolu týto primárom a prednostom a na chodbe stálo dalších 15 doktorov. Ten izbový keď prišiel s chodbovým to bolo faj poradili si a tak ale potom to bolo hrozné tí doktori sa vonku bavili a ani primára to moc nezaujímalo tak nebviem načo to bolo dobré. Tu v TT majú každý deň sedenie okolo pol 9 ráno a tam izbový referuje o vás. Aspoň tak mi to povedali sestrički na rizikovom. Takže neviem. Ozaj kamarátka sa proti tomu na Kramároch ohradila a študentov k nej potom nepustili, mala takú skúsenosť že ju vyšetroval lekár asi pred 5 študentmi

sissik
8. okt 2008

tsoncam tak super.
po exkurzii som nadobudla dojem, ze treba hovorit, pytat a oni povedia. tak uvidime, ako to bude v skutocnosti, dufam, ze ten dobry dojem ostane 😉

lyongirl
8. okt 2008

tak mňa porazí, všetko čo som práve napísala je v riti..... 😠 , tak ešte raz, ale v skratke

bub, ja si tiež hovorím, že keď to zvládli druhé, zvládnem aj ja.
Sofinka je fakt ešte malá, aby si uvedomovala, čo je to žiarlenie, no u Alexa to bude asi iné, keďže bude o rok starší, no nechám sa prekvapiť, aj tak s tým nič nenarobím a bude to tak jak bude, dávať pozor musí každá mama, čo má malé deti, aby si navzájom neubližovali, aj keď nevedome.

Zuzi, tak tu sa sem, tam zašijem, ale nie moc často. Ak potrebuješ niečo vedieť napíš IP, alebo mail, rozpíšem ti všetko, čo budem vedieť, len nechodím úplne každý deň k PC, tak to nebude hneď. Mená už vybraté máme, len akosi mužík štrajkuje, ale Stelu som povedala že dám nech sa robí, čo sa robí a chlapčenské dolaďujeme, nič sa nám nepáči, chceme aby sa hodilo k Alexovi, to znamená, že nechceme klasické slovenské meno, ale dúfam, že to bude baba a nič sa dolaďovať nemusí 😀 .

elle_driver
8. okt 2008

caute mamina, nahodou zajtra sa nikto nechysta rodit do TT?

tehulka4
8. okt 2008

caute cakatelky na maminky a uz aj maminky... 😉 teda sem sa pri malom dostat je faaakt dost anrocne...
deb, co sa tyka toho holenia, tak ja som tam prisla oholena z domu asid en pred tym, a nik sa ma nepytal ci som oholena alebo nie a ani ma nekontrolovali. a co viem tak kolegynku co so mnou lezala na izbe tiez nie..a co sa tyka klystyru, bud si das urobit od sestricky ten ich alebosi kupis v lekarni yal, ten si urobis sama na vzdycharni. je to vcelku ejdnoducha manipulacia a ziaden problem....ale je pravda ze na klystyr ta nikto nutit nebude..ja ked pojdem rodit druhe tiez si kupim ten yal....a co sa tyka rodenia, ja som bola na tom starom stole a v tej chvili ma nejak nenapadlo ziadat aby ma dali do polosedu..takze som lezala a manzel mai mal tlacit hlavu na brucho..tak neviem ci tie kvetnate reci na exkurzii su realit alebo zalezi od sestriciek co vas rodia..

tehulka4
8. okt 2008

pre tie co nemaju ten papier co so sebou do porodnice,ktory vam mali dat bud na exkurzii alebo u lekara tak ja som mala papier s tymto:

Mamicka: tehotensky preukaz, preukaz poistenca, obciansky preukaz, sobasny list-kopia, dohoda o mene dietata
hygienicke potreby: zubna kefka, zubna pasta, hreben, mydlo, menstruacne vlozky - bez kridelok,
matersku podprsenku, vlozky do materskej podprsenky
uterak 2 ks, prezuvky, slapky do sprchy, toaletny papier

Pre novorodenca: jednorazove plienky 1 bal.
veci pre novorodenca ako je kosielka, kabatik, dupacky, ortopedicke nohavicky, ciapocku si
treba priniest den pred odchodom z nemocnice
v zime navyse: deka, teple oblecenie pre novorodenca

ale osobne si myslim, ze ked si vezmete nejake bodycka pre mrnusa, ciapocku po kupani, a latkove plienky, nic tym nepokazite..a cos a tyka tych vloziek, tak ja fakt odporucam tie porodnicke..je ich v baliku 20 ks a stoja 45 sk a menej..a su fakt dobre, lebo allwaysky ktore som pouzivala pred tehotenstvom aj ja, tak su take igelitove a ta rana po porode je lepsie ked aj trochu dycha..

lyongirl
8. okt 2008

čau tehu a ako sa ten yal používa? Veď vieš, že mne nestihli dať klistír, ale radšej by som si to urobila sama, aj keď v kontakciách mi to možno bude jedno, tak jak mi bolo všetko jedno pri prvom pôrode, ale zaujímal by ma ten yal. A kto ťa vlastne rodil? Nejak som nepostrehal, žeby to tu bolo, alebo som bola slepá... 😒

tehulka4
8. okt 2008

lyongirl, yal funguje presne ako klystyr..akurat ze je to taka mala flasticka s takym koncom ako je asi nejaka farba na vlasy.pred pouzitim to dobre pretrepes aby vznikla pena a uz iba aplikujes do zadku..

lyongirl
9. okt 2008

vďaka tehulka, tak sa na to asi dám, predsa len otrčiť zadok sestričke nie je najpríjemnejšia vec 😀 , aj keď ony to berú prirodzene....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre