Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

svetielkoand
23. aug 2010

@ivka1603 Ahoj, dakujem Ti velmi pekne. Ja som maleho rodila takmer pred styrmi rokmi vecer, rano som si ho hned prezliekla do svojho oblecenia - pouzivala som aj vlastnu perinku a vlastne platenne plienky, ale maly mal aj tak exantem - celu noc bol v ich obleceni - zbavovali sme sa ho dost dlho... Myslite, ze je nejaka sanca, aby mi ho hned po porode obliekli do mojich veci?

svetielkoand
23. aug 2010

@petra53 ja som mala tiez od jednej sestricky pri malom poznamku, ze ako som si ho dovolila prezliect do vlastnych veci (chvilu pred tym mi to poradil taky mlady detsky lekar), tak som jej povedala, ze ja si vlastne dieta, ktore som si sama porodila snad mozem obliect do coho chcem ja 😠

ivka1603
23. aug 2010

@svetielkoand
hneď po pôrode oblečú dieťatko do erárnych vecí...až keď ho dostaneš na izbu, môžeš si ho hneď prezliecť do svojich prinesených vecí...

ivka1603
23. aug 2010

@svetielkoand
prvé dieťa si rodila tiež v trnavskej nem.?

svetielkoand
23. aug 2010

@ivka1603 Ano, pri Deckovovi. Na tie veci som sa pytala, pretoze pri malom bolo neskoro, ked som ho rano prezliekla, uz mal vsade vyrazky a chcem sa tomu vyhnut

ivka1603
23. aug 2010

@svetielkoand
možno by sa to dalo spraviť tak, že keď si zazmluvníš pôrodníka, s ním sa dohodni, aby dieťa hneď po pôrode obliekli do tvojich vecí....ja som rodila 3x pri Dr.Štefánikovej a bola som max. spokojná 🙂

sulky
23. aug 2010

@svetielkoand , vo vzdycharni ked cakas na porod a chodia sestrickykontolovat, odovzdaj im veci doktorych chces aby babatko obliekli. NIektore baby si topisu aj do porodneho planu. Musia ho respektovat.

svetielkoand
23. aug 2010

@ivka1603 ja si nechcem zazmluvnit porodnika, som zdravotacka a viem ako to chodi, tak si tam radsej pridem a niekto ma odrodi 😀 ale veru na tych svojich veciach budem trvat, inac ja si ani porodny plan nebudem robit, pretoze porodnica a jej podmienky pri porode mi pridu celkom fajn - pytali sa ma ci chcem klystir, lekar mi vysvetlil nutnost nastrihnutia koli nasadeniu kliesti, ja sa skutocne nemam na co stazovat, ak neberem do uvahy jednu blbu sestricku a toxicky exantem 😀

elinka27
24. aug 2010

co sa toho porodneho planu tyka,komu ho treba dat?Myslela som,ze to este v TT nemocnici nefunguje, da sa teda napisat si nejake body do porodneho planu a odovzdat to pri porode sestricke ci lekarovi ci komu a kedy sa to dava?

kveta
24. aug 2010

@svetielkoand Čo tým myslíš,že si nechceš zazmluvňovať lekára, lebo vieš ako to chodí?

svetielkoand
24. aug 2010

@kveta urychluje sa porod, aby nemusel byt dlho po sluzbe, pri urychlenom porode byvaju vacsie poranenia porodnych ciest, takze ja si pekne pockam, nech to ide ako ma a za optimalnych podmienok nebude treba nijake zasahy 😉 🙂 😀

sariana
24. aug 2010

ahojte, prepacte, ze vam sem vpadnem, ale chcela by som sa spytat, ako su na antolskej na porodnici navstevne hodiny a ci sa da v pohode prist na navstevu aj mimo nich, kedze musime cestovat a ak by boli iba napriklad do 17.00 hod., tak to stihame iba tazko...dakujem

sariana
24. aug 2010

pardon, prispevok patri do inej temy... 🙂

tinkerbell
24. aug 2010

@ivka1603 ten balik plienok ma mat kolko ks? ja som kupila 28 ks - ale asi manzel bude musiet este priniest dalsi 🙂

kitchima
24. aug 2010

@elinka27 ahoj, no to s porodnym planom by zaujimalo aj mna.. ale pocula som, zevraj ho akceptuju, ak si ho zena prinesie. samozrejme, v ramci normy. ja si taky urobim, ak stihnem 🙂 ale docielit tym chcem iba jednu vec a to aby mi dali babätko hned po narodeni 🙂 a neviem komu to presne treba dat.. ved sa popytame, ked prideme na prijem 🙂 alebo ja mozno este aj v piatok v poradni.

ivka1603
24. aug 2010

@tinkerbell
ja som mala so sebou tiež balenie 28 ks a už v deň odchodu z nemocnice som načínala nové balenie....ráno sa malý 2-3x pokakal a musela som častejšie prebaľovať 🙂 takže odporúčam pre istotu mať so sebou viac plienok, alebo aspoň doma nachystané pre manžela.....plienky 2-5 kg 🙂)

tinkerbell
25. aug 2010

@svetielkoand vidis, to mi nenapadlo, ze aj takto to lekari mozu riesit. ja si tiez nikoho nezazmluvnujem - ved tych lekarov ani poriadne nepoznam.

lucia.viragova
26. aug 2010

Ahojte 🙂
Ja som bola u Dr. Štefánikovej v pondelok a bola som tam tri hodiny. A to som prišla ešte o hodinu skôr ako som bola objednala. Má toho veľa. Chcela som si ju zazmluvniť, ale nevedela ešte rozpis zmien.
tinkerbell - máme rovnako termín tak sa tam možno stretneme 🙂 vecičky som už asi 1 000 000 x prehadzovala ale aj tak mám pocit, že tam pôjdem nabalená ako na dovolenku 🙂

tinkerbell
27. aug 2010

@lucia.viragova aj ja mam obrovsku tasku zbalenu a to tam este nemam prezuvky a slapky do sprchy

tinkerbell
27. aug 2010

@lucia.viragova zabalila si si aj vlastny zupan? Ja som pribalila aj pohar a pribor, co mi baby poradili, dufam, ze uz mam vsetko.

zuzulik82
27. aug 2010

@tinkerbell ja som si so zupanom starosti nerobila, v nemocnici ti daju aj nocnu koselu aj zupan 😉

sladkasue
27. aug 2010

ahoj babulky... niekto kto sa chysta rodit v dohladnej dobe???

tinkerbell
27. aug 2010

@sladkasue ano ja 😉

tinkerbell
27. aug 2010

@zuzulik82 ja by som chcela mat vlastne veci, ale moj zupan mi zabera vela miesta v taske, je taky hunaty, tak neviem, ci ho mam brat, je aj mozne, ze si ho tam znicim

kitchima
27. aug 2010

@sladkasue ahojky, ja sa chystam 🙂 zajtra zacinam 40 tt a vyzera to dobre 🙂)))) ale ako moc ma dnes nepotesili v poradni. dost sa tam hadali sestricky s doktorom, vraj maju viaceri dovolenku a nema kto robit a buduci tyzden ze to ma byt este horsie... no tak snad nas bude mat kto odrodit. lebo chceli poslat normalne domov zenu, kt. odtiekla pl. voda. ale nakoniec ju tam predsalen nechali.

zuzulik82
27. aug 2010

@tinkerbell tak ti ho manzel moze priniest neskor ked sa ti ten erarny nebude pacit 😉 nelam si s nim teraz zbytocne hlavu, uvidis ze ti bude jedno co mas na sebe aspon tie prve hodiny po porode 😀

@sladkasue no ja sa tiez chystam ale malemu sa zatial podla doktora moc nechce tak uvidime kedy to bude 😒

@kitchima wow, to vazne chceli tu zenu poslat domov 😕 paneboze, to si neviem predstavit, snad sa teda personal uz vrati z dovoleniek kym sa tam ukazeme my aby sa nam nic take nestalo 🙂

tinkerbell
27. aug 2010

@kitchima to si ma moc nepotesila, dufam, ze maly este aspon 2 tyzdne vydrzi, ale uz som otvorena na 3 cm

agentkak
27. aug 2010

babule trochu divna otazka ale neviete niektorá či je u nas v tt v porodnici wifi ??či sa tam da pripojit k netu 😕

tinkerbell
27. aug 2010

viem iba ze je v tej novej chirurgickej klinike, ale v porodnici - to netusim, skor nie ako ano

tinkerbell
27. aug 2010

ja by som si tam aj tak laptop nebrala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre