Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
19. júl 2011

@suzieqiu nakontrolu jazvy je este cas

lulupopo
19. júl 2011

ja som rodila v trnave minuly rok, a to rodenie v noci asi nic moc...maly sa narodil o 1, 30 hod, i ked mozno bola vyhoda , ze tam nebol taky frmol.... personal i porodnik na porodnej sale boli super, dr. som mala zazmluvneneho, akurat vycitam sestrickam zo sestonedelia, ze mi za cely cas pobytu merali tlak asi 3 krat, a to mi ho vzdy merala ta ista jedina poctiva, ked som uz bola na oddeleni...a mali to robit kazdy den, kedze som ho mala vysoky a mala som "velke tocaky"......aj mna pri tej sprave zamrazilo a tiez ma ihned napadlo, ze mala ist sekciou a nie normalne....ale zas mi tu mozeme len polemizovat, nie sme lekari a nevieme, co sa v tam stalo, niekedy sa stavaju veci medzi nebou i zemou...viem, ze ked som ja mala rodit v tt tak asi mesiac pred mojim porodom tam zomreli za sebou 2 rodicky....myslim, ze 1 u lekara,,kt. si niektore zeny velmi chvalia / je to ten, kt. uz nema zmluvu s porodnicou/... je to hrozne, a preto netreba radsej nic podcenovat a naozaj nenechat uplne vsetko na nahodu v zmysle, sak ma niekto odrodi.... ja viem, ze niekedy ani to nepomoze ale predsa len.... a urcite odporucam mat pri sebe blizkeho cloveka, mamu, partnera prip. dulu....

lubenka131
19. júl 2011

Ja som v tt rodila pred 18-timi dnami.a chvalit teda nemam co.porod bol sekciou nas nikto kontrolnuat nechodil okqem 2 sestriciek o inych som ani nevedela ze maju sluzbu...tlak mi nemerali ani raz a teplotu som si odmerala sama..strava otras,niektore upratovacky sa hrali na viac ako je primar!otras dokonca v pondelok pri velkej vizite mi jedna povedala-podotykam bola som o CR ze si mozem ustlat sak krvave nemam a pritom flak v strede postele.CR mi robila dr.Peškova,inak velmi mila s dr.Hlavekom-to je u mna debil nevychovany..

elinka27
19. júl 2011

no ja teda neviem,ale ja som rodila naposledy v auguste 2010, a prvy porod som mala cisarskym rezom a teraz som rodila prirodzene,ale ze by sa nad tym niekto nejak pozastavoval sa povedat neda, prisla som otvorena tiekla mi plodova voda a proste mi nestacili dat ani klystir.Po porode ma nechali na sale 2 hodiny samu, ani za mnou nikto neprisiel, len som si mala drzat misku na bruchu.Tesne po porode este sestricka pripomenula doktorke, ze aby nezabudla skontrolovat ten "uterus" po cisarskom.Tak ma len vysetrila nahmatala zvnutra tu ranu a bolo.A potom uz som bola na izbe kde mi priniesli malu a kedze som bola druhorodicka,ani sa neunuvali sestry z novorodeneckeho prist pozriet, az na jednu, cest vynimkam.Ale zasa sestricky na sestonedeli boli celkom mile.Ale zdravotny stav kontrolovali len na ranajsich vizitach a to sa raz stalo, ze lekar nasu izbu vynechal, takze v jeden den som ani vizitu vobec nemala.Tymto samozrejme nechcem strasit tie ktore to este len caka, myslim , ze je to vsetko hlavne len a len o ludoch, a pokial sa vam nieco nebude zdat tak mate usta a ozvite sa, inak sa to niekedy neda.Jednu vec len lutujem, ze som nemala pri sebe dulu, lebo porod prirodzene ma dost po cisarskom zaskocil 😖

henrieta28
19. júl 2011

Hovorí sa, že 100 ľudí 100 chutí. Ja sa nesťažujem na trnavsku gynekologiu, mojej mamine tam pred niekoľkými rokmi zachránili život. Je fakt pravda, že niekedy ani lekári nezistia čo človeku je. A tam ked je žena už preťažená, môže už sama zomrieť, ked mala niečo skryté v sebe. Ved Preboha a prečo by mala byť trnavska gynekologia najhoršia, ved všetci gynekologovia študuju to isté a to v každej nemocnici sa najde prípad, že niekto môže zomrieť po pôrode alebo po operácii, to je otázka aj imunity, a tam už lekári nič nezmôžu. Veď poznám aj ja veľa lekárov čo zomreli mladí, a ked su lekári tak čo si nepomohli.

kika423
20. júl 2011

@henrieta28 Súhlasím s tvojim príspevkom - nedá sa hodnotiť keď ešte nie sú k dispozícii všetky fakty.

berus222
20. júl 2011

my nemame co hodnotit. toto sa moze stat kdekolvek. len je to smutne.

danielta999
20. júl 2011

@mausy21 ajoj,no jasné,máme sa fajn a vy?

kocurko1
20. júl 2011

@sissik dik za info.
Ja mam aspon nieco pozitivne 🙂 Mlady pan sa otocil dolu hlavou, tak snad pojde prirodzene a mangel bude moct byt cely cas so mnou 🙂
Len este jedna otazocka. Treba ist pred epiduralkou na predoperacne vysetrenia? Viem, ze to staci povedat na prijme, ale pred prvym porodom ma povodne chystali na sekciu a mala som so sebou vysledky, hoci som porodila prirodzene.
S epi aj s anesteziologickou, co mala sluzbu som bola velmi spokojna, tak nebudem si davat na zmluvu.

sissik
20. júl 2011

@kocurko1 vsak uvidis, co ti povedia o porode. nepocula som o tom, ze na epi treba predoperacne. bola si na navsteve porodnice? ci to tam nahodou nehovorili😉 mne doki vravel, ze bude sekcia, tak nebudem vymyslat a tym padom epi a podobne veci vypustam z hlavy

kocurko1
20. júl 2011

Ja som bola na navsteve porodnice pred 2rokmi, pred dcerkou a pokial viem, vzdy hovoria, ze staci povedat na prijme. Aj moj dr. mi to vcera hovoril. Ja sa len preto pytam, lebo moja susedka sa smiala, ze pred 2rokmi chcela epi, ale robili jej dlho prednasku, preco si nespravila vysetrenia a zrazu ups a ide sa tlacit 😉

sissik
20. júl 2011

@kocurko1 no pekne jej povedali 😖 ja som pred 2r bola za aneteziologickou, lebo som mala nizku zrazanlivost, ci vobec mozem mat epi. pozrela vysledky, povedala, ze staci na prijme povedat a bola som vybavena. ale potom to bolo uplne inak a nemohla som mat ani spinal pri sekcii

kocurko1
20. júl 2011

Tak potom som spokojnesia. Ked to povedala anesteziologicka, tak hadam mi to pichne, ked bude mat sluzbu 🙂 Vidim v tom aj tu vyhodu, ze po tom pichnuti pri mne a manzelovi bola na cakacke cca 40minut a potom pri porode 🙂 Ked nebudem sama, budem kludnejsia.

sissik
20. júl 2011

@kocurko1 kebyze mam ist normalne, tak bez duly a zazmluvneneho dokiho tam nevkrocim 😔

monana
20. júl 2011

@lubenka131 mne robil Hlavek cisarsky a to, ze je nevychovany len potrvrdzujem do p. hresil.

lubenka131
20. júl 2011

@monana o to mi neslo ale on je take hovado ze ho tam zeny na chodbe prve zdravili a on ani hlavou neotocil ne este aby pozdravil...idiot...a ked mi mali ist cisar robit doktorka sa mi dosla predstavit a ked skoncila mi pogratulovala k malmu a on na mna ani nekukol...

lubenka131
20. júl 2011

@henrieta28 suhlasiiim

sulky
20. júl 2011

@monana,@lubenka131 ,m mna rodil dr. Hlavek pri prvom porode, a uplne suhlasim s vasim nazorom. Total ignorant, neprijemny, a navyse mi zabudol v posve tampon, a zasil ma tak, ze mi museli vypalovat zive maso.

@sissik , suhlasim, ja som mala pri porode aj dulu a vobec nebanujem. Prave naopak 😎

kocurko1
20. júl 2011

Ved to, pokial viem, moze byt len jedna osoba ako doprovod, ze? Ked tam chcem mat manzela...

henrieta28
20. júl 2011

Známa má brata lekára, v Zlatých Moravciach. A tiež mali prípad, že mali pacienta po vážnom stave, po autohavárii a lekári aj zasadali a rozhodovali čo by bolo najlepšie a urobili preto maximum, aby žil, ale žiaľ už sa to nedalo, lebo to bola veľmi ťažká havária, a prečo by mal niekto viniť lekárov. Ked vynaložili všetko preto aby žil. Ale osud je osud.

velvet26
21. júl 2011

no baby, ja s hlavkom tiez nemam dobru skusenost, sice len taku drobnu, ale stacila mi na urobenie nazoru nanho, bola som na prijme, sestricka so mnou vypisovala papiere a on sa tam dovalil ako velka voda aj s nejakou svojou pacientkou, mna skoro zvalil na zem a hodil na mna hnusny pohlad, musela som odist von uprostred vybavovania, sestricka ma o to poziadala a cakat kym sa tam on dovybavuje... 😠 inak rodil moju znamu, ktora si ho vybrala a mala neskutocne otrasny kliestovy porod.. ☹

nela00
21. júl 2011

@kocurko1 nemusis mat pri epi predoperacne. len na prijme povies ze mas zaujem 😉

dulkagabulka
21. júl 2011

no..baby...ja s doktorom Hlavkom nemam skusenost ako pacientka, ale ako dula možem povedat, že bol zatial jediny lekar v TT nemocnici, pri ktorom rodička zažila naozaj dvojhodinove skin to skin s babatkom po porode /myslim z porodov, čo som sprevadzala ja/...bol mily a velmi ustretovy vtedy...mamičke dal priniest podušku pod hlavu, povedal, ze možeme zhasnut svetlo,aby babatku nesvietilo do očí ..a to nebol zazmluvneny.. osobne som mala vtedy z neho velmi dobry pocit...

romea
21. júl 2011

Ahojte,
ja som bola akurát u dr. Hlávka 2 x v predtermínovej poradni - mne sa zdá milý, dokonca mi sám navrhol, že ak chcem môžem chodiť k nemu a nemusím pendlovať k svojmu gynekologovi. Neviem, možno je to o tom, že sto ľudí sto chutí, ale verím, že každí jeden doktor, ktorí tam je odborník. Tiež mám teraz strach po tých správach, manžel ma musel ukľudňovať. Nezazmluvňujeme nikoho, ale manžela by som chcela pri pôrode, súhlasil tak verím, že mi bude dobrou oporou 🙂

mimikett
21. júl 2011

@romea Ja som najskor nechcela, aby bol moj priatel pri porode, ale cim sa porod blizi menim nazor a bude tam. Urcitu vahu na mojom rozhodnuti ma aj to co sa stalo v nasej nemocnici. Dufam, ze mi priatel bude oporou a bude davat na vsetko pozor 🙂 U nas je to tak, ze ho dokonca ani nemusim presviedcat, skor naopak.

sissik
21. júl 2011

@kocurko1 vraj uz moze bt ako doprovod aj dula aj manzel - pisala mi jedna kocka, co bola na prehliadke porodnice. tak snad im nerozpravali somariny 😕
a kebyze si musim vybrat, tak radsej dulu ako manzela 😉

danielita111
21. júl 2011

Ja som rodila pred tromi mesiacmi,manzel je zachranar a pracuje v tt nemoc.takisto aj ja.Bola som rada ze tam bol,lebo som rodila v noci aj ked velmi rychlo ale vedela som ze prijem o 2h rano nic moc,pozname to tam a co sme ocakavali aj bolo,mrzute tvare,ale ked sme povedali ze sme zdravotnici obaja,tak sa to trochu zmenilo.Dr.som nemala zazmluvneneho,ale poviem vam ze som sa veru bala kto bude sluzit.Nastastie sluzila jedna mila mlada dr.,ktoru som osobne trochu poznala,tak sme si vydychli,co sa tyka porod.asist.noo tak to bolo vidiet ze nie su nadsene ze maju porod nadranom,jedna bola celkom v pohode a ta druha sa tam mihla len dva krat a to mi este stihla vynadat ked som vyliezala na porod.stol a trosicku som povedala auu tak ze co kricim.Pritom manzel bol vo vedlajsej miestnosti a daval si plast a nic nepocul.Snazila som sa byt uplne potichucky lebo viem ze nemaju radi ked tam zena silno krici a vzdycha,ale to mozno zavisi aj od toho,na ake porod.asist.natrafite.Pri prvom som mala jednu super a druha uplny opak a dost neprijemna,radsej nebudem menovat.Musim ale povedat ze po profesionalnej stranke si robili co mali,teda aspon ta jedna,lebo ta druha ako odisla s placentou prec,viacej som ju nevidela.Dr.bola super a hned ako ma prijala povedala ze to pojde velmi rychlo,to som bola strasne rada,lebo aj prvy porod bol rychly.Co sa tyka novorod.sestricky,tak ta bola super,aj na odd.boli vsetky mile+gynekol.sestricky.Ked sa na to cele pozeram,zazitok z oboch porodov bol krasny,lebo moja vyhoda-prostredie velmi dobre poznam a vedela som co asi mozem od koho ocakavat a hlavne bolo to ze som mala rychle porody.Partnera pri porode doporucujem,pre mna to bola psychicka opora.Prajem kazdej mamicke aby natrafila na mili personal,lebo to robi velmi vela,tymto nechcem povedat ze vsetci su neprijemny,ale bohuzial najdu sa aj taky.Ale ked si predstavim za akych podmienok tam pracuju-velmi dobre to poznam,tak sa im ani necudujem,je to tam v poslednej dobe velmi tazke,aj ked si urcite niektore z vas pomyslia ze sak ked to robia tak nech su dokonale,ale ani predavacky v obchodoch nie su vzdy mile.Jednoducho robit s ludmi a este aj s chorymi,alebo v bolestiach je veru velmi tazke

gumo
21. júl 2011

@dulkagabulka super teraz si ma potesila doeraz citam na neho same hrozy..uz som sa bala zajtra mam ist k nemu na vyvolanie

dulkagabulka
21. júl 2011

@gumo pravdupovediac- porod by som si dala vyvolat iba zo zdravotneho dovodu

gumo
21. júl 2011

@dulkagabulka preco? nieco hrozi??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre