Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

jullinkka
27. jún 2012

@zyza Och vymenim termin s tebou 🙂 ja mam termin aj 23ho, do porodnice pre babo treba priniest plienky, navlhcene utierky, krem na zapareniny, mydielko, olejicek o postolkach neviem oblecenie pre malicke ti daju ich eratne alebo si mozes priniest svoje, myslim si ze lepsie je yuzit erarne kedze totvoje prinesene moze zabludit k tomu erarnemu a cestu k majitelovi uz nenajde 🙂 o postolkach nehovorili na exurzii nic ja pre istotu balim aj postolky 🙂 inak vrelo odporucam tu exkurziu po porodnici 😀 ja som mala z tt porodnice strasnu paniku ale po tej navsteve som nazor aj zmenila nie je to tam az take strasidelne ako podaktore baby pisu🙂

zyza
28. jún 2012

@jullinkka no,veru,uz sa mi to blizi...a este musim tooolko veci vybavit,pokupit...ty uz mas vsetko pochystane?

suncana
28. jún 2012

@jullinkka ahoj ja mam tiez termin v auguste, ale az 31.8., tiez sa chystame na exkurziu 2.7., tak snad sa trochu upokojim, lebo tie reci co pocuvam okolo mi teda na nalade nepridavaju. ja neocakavam starostlivost ako v hoteli, ale skor sa bojim toho ci mi sestricky vysvetlia, ukazu, poradia ak nieco budem potrebovat, lebo som prvorodicka a v nasej rodine nie su male deti, kde by som nieco okukala.

svetielkoand
28. jún 2012

@suncana Ahoj, na vsetko sa pytaj, urcite ta nikto neodmietne 😉

jullinkka
29. jún 2012

@zyza jasne nastastie uz mam uplne vsetko nachystane, dokonca uz aj veci do porodnice 🙂 pre istotu 🙂 a co takeho ides vybavovat daj typ ci som na nieco nezabudla 🙂

jullinkka
29. jún 2012

@suncana aj ja som prvorodicka 🙂 mame podobne terminymozno sa aj stretneme 🙂 vies co ja som mala normalne paniku z tej trnavy silu mocu som chcela ist do bratislavy ale po exurzii som zmenila nazor vyzera to tam normalne ako v kazdej i ej nemocnici dokona si dovolim tvrdit ze lepsie ako v ruzinove 😒 a aj s babami co som sa rozpravala, ktore rodili minuly rok povedali ze super ze sestricky im vsetko ukazali, jasne ze ziadna zo sestriciek neviecitat myslienkypreto sa treba tri krat spytat aj to iste🙂 a vies ako to je ako sa chovas ty k inym aj ony tak budu pristupovat ktebe 🙂

suncana
29. jún 2012

@jullinkka ved aj ja si to hovorim, netreba mat velke oči, určite to nebude all inclusive, hlavne aby nic podstatne nezanedbali. podla posledneho ultrazvuku mi vychadza o par dni skorsi termin, takze mozno sa naozaj stretneme 🙂

bbarboraa
29. jún 2012

porodnica v TT je uplne super od lekarov, cez sestry a sanitarky ... naozaj som mala velmi dobru skusenost ludia stale mili, usmievaví a profesionalni, vzdy so vsetkym mi poradili, odpovedali na kladene otazky alebo dodatocne pozistovali... naoozaj naaaozaj ja vrelo doporucujem... a nemala som ani nikoho zaplateho, ani protekciu ani nic.. akuraat som si zaplatila nadstandartnu izbu a to sa velmi oplati to doporucujem tiez... 🙂

svet1
29. jún 2012

@monuska342 Ahoj! Tak ako? Vidím, že malý šibal už je na svete 😉 Gratulujem! Dúfam, že všetko dobre dopadlo!

anjelik142
30. jún 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niekto čerstvé skúsenosti z pôrodnice z Trnavy, nakoľko v polovičke augusta ma čaká a neminie pôrod - mal by byť plánovaný cisársky - zdravotné dôvody, koho by ste mi odporučili ako pôrodníka. Mám možnosť vybaviť si MUDr. Vargu, MUDr. Ľachkého a MUDr. Rešetu- koho z týchto by ste mi odporučili a prečo, aké máte skúsenosti, alebo čo ste o nich počuli. Ďakujem vám veľmi pekne a teším sa na odpovede.

dadica
3. júl 2012

@anjelik142 Ahoj, ja som rodila v trnave v auguste pred 3 rokmi- nie je to až také čerstvé, ale mala som vtedy vybaveného primára Vargu- bol seriózny, chodila som k nemu na poradne, aj po pôrode ma bol pozerať. Bol inak celkom aj vtipný, nemôžem sa sťažovať. Inak keď som rodila pred rokom nemala som vybaveného nikoho a bolo to ešte lepšie 😉 . prajem pekný zážitok z pôrodu a zdravé bábätko.

sevzuz
3. júl 2012

poculi ste o tom ze Dr. Stefanikova je primarka?

svet1
3. júl 2012

@sevzuz V kontaktoch FNTT je uvedená ako "poverená zastupovaním funkcie primára" Tak či len dočasne...?

romea
4. júl 2012

@sevzuz. zuzi svagrinu operovala Stefanikova a vsetci jej vraveli primarka tak nevieme ci len zastupuje alebo naozaj 🙂

romea
4. júl 2012

@sevzuz. zuzi svagrinu operovala Stefanikovs a vsetci jej vraveli primarka tak nevieme ci len zastupuje alebo naozaj 🙂

dominikati
7. júl 2012

A co sa stalo s Vargom?

slavik
9. júl 2012

Ahojte,
mám termín pôrodu v auguste a hľadám nejaké dobrého pediatra. Keďže bývam na prednádraží tak najlepšie by mi bolo chodiť sem na zdravotné stredisko. Máte niektorá skúsenosti s MUDr. Kloknerovou alebo MUDr. Peškovou?

monuska342
9. júl 2012

@svet1 ano je uz na svete aj ty uz to mas za par 😉 porod ako taky bol super lebo som mala zazmluvenu dr trval 1 hod a 30 minut takze to bola expresna rychlovka moja doktorka bola super stale sa o mna starala a chodila ma pozerat no ale tie sestricky to bolo hrozne nieco....cest vynimkam teda ale vzdy ked mi prisla navsteva tak s takou neochotou mi strazili maleho a frflali ze preco im ho tam nosim a vzdy im tam neake babo plakalo a oni sa hrali na pocitaci 😒 a este tam aj maly chytil streptokoka....no uz nikdy viac 😠

svet1
9. júl 2012

@monuska342 Óoooo nie, tak práve toto som nechcela počuť! Toho streptokoka mi je ľúto. A prístup sestričiek... no, keby si ho mohla vziať so sebou k návšteve, nenechávala by si im ho tam, že?
Ale aspoň že s doktorkou si bola spokojná - a teda taký expres pôrod by som aj ja chcela tentokrát veru 😉
A ako malý veľký brat? Už si privykol na novú situáciu? Čo žiarlivosť? Ako ste sa zžili? Ja sa teraz tohoto začínam obávať, lebo Lucka sa teraz ide pchať do malej postieľky, keď tam má ísť bábo. Keď tam mohla spávať, tak ani za svet a hysterčila, eštelen sme sa k postieľke priblížili 😅

danjelca
9. júl 2012

@slavik odporučam kloknerovu je vyborna-moja detska lekárka 🙂 🙂 🙂

monuska342
9. júl 2012

@svet1 presne tak tiez to tam maju take blbe s tym sklom 😒 no uz si zvyka a maleho velmi lubi 🙂 dava mu pusinky najskor ziarlil dost pri kojeni ale uz je to lepsie 🙂 mi mame dve postielky kazdy ma svoju a tam spinka a zatial su spokojny...nechcem maleho zvykat na postel ale pre mna to bolo velmi tazke si zvyknut zase na male babo pri batolati ale uz sa do toho dostavam ale zaciatky su velmi tazke ☹ drzim palce aby to dobre dopadlo 🙂 a nakop sestricky aj za mna....inac tento krat som sa snazila byt mila a oni boli aj tak hnusne len som chcela maleho ukazat medzi dverami a robili taky bordel....akoze nechapem ale som im povedala svoje odporucam ty co najskor si zobrat maleho a nenechavat im ho moc dlho lebo ta ich starostlivost no hroza ale boli tam aj dve super sestricky 🙂 ja som chcela ist skor domov lebo som tazko znasala odlucenie od syna a nechceli ma pustit bola som tam 5 dni lebo som rodila o 12tej a oni pustaju iba ak to stihnes do 10tej no hroza 😒

svet1
9. júl 2012

Tak ešte aj čas pôrodu si mám naplánovať? Paráda... Dokelu, zasa zvažujem, či nemám ísť dakam inam 😒
Ale toto je najbližšie...
A toho streptokoka ako mohol malý dostať? Ty si mala kultivácie negatívne, či?

monuska342
9. júl 2012

@svet1 aj ja som nad tym rozmyslala ale mi byvame 100m od nemocnice tak som chcela byt blizko pri malom a manzelovi...ja som nemala streptokoka to dostal v nemocnici tam je to rozsirene takze malinky mal uz na 6 den po narodeni silne ATB kvoli ich sprostote a keby si videla ako sestricky narabali s malym chytili ho za pred perinky a hlavu mu lietala...no hrozne nieco ako neaky kus masa

svet1
9. júl 2012

@monuska342 Chcela si byť blízko a aj tak ste boli ďaleko... za sklom a len na chvíľu, aby drobček veľmi netrpel pri sestričkách... 😒 Dokelu, vážne uvažujem, že pôjdem zasa na Kramáre. Tam som nemala jediný problém! Okrem toho, že sme boli 4 na izbe, ale to len poslednú noc. Dovtedy len 2 🙂

nicearty
10. júl 2012

Včera som bola na poradni a moja gynekologicka mi vravela, ze primar v TT bol odovolany, takze Stefanikova je primarka bud docasne, kym nezvolia noveho primara alebo nekoniec ostane ona. Mala by som ist rodit koncom augusta/zaciatkom septembra, ale uz teraz mam obavy, ani nie z toho, ze som prvorodicka, ale z toho aky budu mat pristup sestricky a celkovo starostlivost, stale neviem ci zazmluvnovat ci nie doktora, nemusi sa stat nic, vsetko moze prebehnut dobre, ale ja mam stale take stastie, ze sa nieco pokazi :( Navyse maly je v polohe KP, doteraz bol hlavickou dole, nohy aj ruky mi napuchaju a strasne bolia, nastatsie som nemala bielkovinu v moci ani vysoky tlak, ale aj tak mam obavy :( a este ten streptokok, co tu baby spomenuli, mi na nalade nepridavaju :( Nevie mi niekto poradit aka je Havlikova, ci si ju niekto zazmluvnoval resp. odrodila vas, ake mate s nou skusenosti?

svetielkoand
10. júl 2012

@nicearty ja som pri Havlikovej rodila a je uplne super - nemala som ju zazmluvnenu, mala sluzbu 😉

monuska342
10. júl 2012

@nicearty ja som ju mala zazmluvenu a bola uplne super odporucam 🙂

monuska342
10. júl 2012

@svet1 presne tak 😢 a tak strasne mi liezli na nervy ty co tam mali zaplatenu izbu a stale behali po chodbe a nakukali do izby a robili hluk....a nielen to este ked som im dala maleho strazit tak zamnou prisla sestricka a zacala mi nadavat ze preco im ho tam nechavam ze sa mam dohodnut zo susedu...tak potom sme si strazili navzajom radsej...ked mas moznost tak chod radsej tam 😉

vitana
11. júl 2012

baby, ktorá ste mali dohodnutého lekára a ako ste boli spokojné?

lienka1601
11. júl 2012

ahojte baby ja som mala pri porode dr. Hlavka a bola aj som s nim velmi spokojna kedze som si hned potom vybrala za svojho noveho gynekologa.. a urcite budem rodit iba unho 🙂 bol velmi mily chodil ma pozerat aj ked som lezala na rizikovom vobec sme sa nepoznali ale kedze bol pri tom ked ma prijimali tak sa o mna zaujimal resp. ako sa ma babo a podobne... nemala som s nim ziadny problem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre