Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
4. jan 2009

miska mne na obcasne krce v nohach odporucili iba B6. magnezium mi uz neodporucali, lebo moze brdit to, co sa uz ma zacat prirodzene rozbiehat.
z akeho dovodu ti kazali jest magnezium v takom neskorom stadiu tehu?

krtko.
4. jan 2009

ja beriem magneb6 lebo mi dost tvrdne brusko a obcas mavam aj krce v lytkach 😖

timotej
4. jan 2009

Ahoj Zuzi, ja dávam Bebu a malý to super znáša. Vôbec nemal koliky a pekne rastie je chudý pevný a dlhý.
Aj môj malý sa pri kojení jedoval a stále bol hladný a prikrmovala som od začiatku, ešte k tomu som mala popôrodnú depku dosť silnú tak som pomaly strácala mlieko.

sylverka
4. jan 2009

ahojte ja som na krče si davala kalciový sirup lebo ževraj to je nedostatok vapnika calciovy môžu aj tehotne je to sice chut o ničom ale pomohlo mi to 🙂

miskanem
5. jan 2009

dobréé ránko všetkým.mne bruško netvrdne,tak neviem prečo, na šťastie k nej už nechodím,už chodím do nemocnice a ani som to nezačala užívať,lebo som zostala chorá a moja doki mi odporučila kalciový sirup,tak som to nechcela kombinovať.

sissik
5. jan 2009

miskanem my mame skoro rovnaky termin, stretneme sa v porodnici? 😉

miskanem
5. jan 2009

jasnačka 🙂 🙂

sissik
5. jan 2009

tak si musime dohodnut nejake poznavacie znamenie.
kedy chodis do poradne? ja idem dnes na prietoky.

miskanem
5. jan 2009

ja idem až deviateho ☹

sissik
5. jan 2009

nevadi, nejak sa tam stretneme 😉

miskanem
5. jan 2009

oki a čo sú to tie prietoky prosím

sissik
5. jan 2009

to sa meria tok krvi v pupocniku - zistuje sa, ci je babetko dobre vyzivovane.
robi sa to na sone.
len teraz neviem, ci mam ist aj na tie pasy, ktore meraju kontrakcie a ozvy plodu, lebo mi doki povedal len o prietokoch. a mna to samozrejme napadlo len teraz. proste tehudemencia ako vysita 🤐

miskanem
5. jan 2009

sissik ja ju mám tiež neboj

zuzanikaaa
5. jan 2009

timi no my sme mali aj koliku, sice taku slabsiu, trvalo to asi mesiac, ale chvalabohu uz je to za nami. Papali sme na to Nutrilon comfort - na koliky a zapchy, doktorka nam ho predpisovala, vyjde to nejakych 130 sk lacnejsie. Este mame posledne balenie, to dopapame a prechadzame na normalny nutrilon. A kolko stoji BEBA? Nutrilon 800g stoji 450 sk
😠

iris12345
6. jan 2009

miskanem, ja som uzivala magne B6 tiez preto, ze mi tvrdlo brucho, ma to vraj ukludnit maternicu,

Sisik, ty si bola vcera 5.1. v poradni? A nevidela si ma tam ? Mala som tu istu bliukzu, ako na fotke.
A rozpravam po zahoracky.
🙂

Kocky, otecko pri porode v TT moze byt aj v prvej porodnej dobe na vzdycharni ? Alebo uz ked je zena az na porodnej sale? Lebo sestranka v Ruzinove povedala, ze tam mohol ist az na porodnu salu. ☹

sveti
6. jan 2009

iris, moj manzel bol cely cas so mnou, aj na vzdycharni, aj mi pomahal do sprchy, to bol este pri prvom ale aj tak ho napokon sikkovali prec, lebo mi nakoniec robili sekciu, ale podla mna tam moze byt.

sissik
6. jan 2009

iris ak budes na vzdycharni sama, tak tam byt moze.
neviem ci som ta videla. bolo tam dost ludi a nestihala som vsetko odsledovat.
bola som tam medzi 10 a 11-stou, ty si bola tiez vtedy?

zuzanikaaa
6. jan 2009

iris ako pise sissik, ak budes na vzdycharni sama, tak moze byt s tebou aj manzel. Nam to tak vyslo a bolo to super, ze bol pri mne.

vlnka26
6. jan 2009

Ahojte. Manzel moze byt s vami po cely cas, prave sme to absolvovali pred 5 dnami. 🙂

sissik
6. jan 2009

vlnka blahozelam.
bola si spokojna s pristupom personalu? brala si si svoje veci pre babetko alebo si pouzivala tie ich?

timotej
6. jan 2009

Zuzi Beba stojí 417,--Sk malý to znášal supeer od začiatku ked som ho aj len prikrmovala. Ale dávala som
mu menšie dávky ked som len krmila aj ked mal mať 5 odmeriek dávala som napr. 3 odmerky skúšala som koľko vypije lebo ked som mu to zarobila silné tak ho bolelo bruško. Ale aj tak pekne priberal 800g za mesiac. Koľko už vážite? My okolo 6,5 kg.

iris12345
6. jan 2009

sisik, ja som medzi 10 a 11-tou akurat odchadzala.

vlnka26
6. jan 2009

Sissik, vecicky som si zobrala svoje,ale vobec som ich nepouzivala, len rukavicky, lebo malicka ma dlhe nechtiky, skrabala si tvaricku.Personal celkom fajn až na jednu jezibabu sestricku na sestonedeli . detske sestricky boli velmi zlate

zuzanikaaa
6. jan 2009

timi no my vazime okolo 5600g. Ako som spominala, mali sme na zaciatku problem s priberanim, tak sme trosku mensi 🙂 ale to nevadi, my to dozenieme. Malinka je hrozne ziva, ohybna... uz ju nemozem nechat bez dozoru len tak lezkat na gauci.

macka7
6. jan 2009

Ahojte ja som rodila v Trnavskej a bola som spokojna mala som pri porode svojho doktora dr.Strbu.trasne som sa bala porodu ale prebehlo to vsetko velmi rychlo.O 6:30 som dostala vyvolavacku a o 9:50 uz aj bola na svete Jessica.Manzel bol cely cas pri mne a strasne to bolo super lebo sme sa tam aj nasmiali v tych bolestiach.A ten pristup personalu na sestonedeli tak si myslim ze to bolo v pohode tam som bola necele styri dni a sestricky sa striedaju takze kazdy den ina.Ale ak som nieco potrebovala tak vzdy poradili pomohli.

miskanem
8. jan 2009

ahojte,vie mi niekto poradiť čo do postielky?teda či treba paplónik alebo stačí deka a či treba aj vankúšik..Ďakujen

sissik
8. jan 2009

miska vankusik urcite nie. babetko sa v zime prikryva dekou alebo paplonom, ktore su zasunute pod matrac, aby sa nemohlo do nich zamotat.
mozes si kupit taky polohovac pre babetko - udrzi ho to na boku, keby malo napr reflux. a dobre je hniezdo okolo postielky - ked v nej zacne migrovat, minimalizuje sa moznost, ze povystrkuje von rucky alebo nozky

miskanem
9. jan 2009

dobré ránko všetkým prajem.Sissik ďakujem,mám aj hniezdo,len som nevedela niekto hovorí,že páplón nie niekto,že áno,alebo,že stačí len deka.

sissik
9. jan 2009

miska deku vopchas pod matrac lahsie. su dobre hrejive. vsak uvidis, aka bude zima (a ako sa bude kurit 😝 ). v ziadnom pripade vsak nemoze byt ani jedno ani druhe len tak volne pohodene v postielke.
a ak budes mat drobca v zavinovacke, tak aj zavinovacka ho zohreje. pripadne sa daju kupit zimne vlozku do zavinovacky, tie su tiez take teplejsie. ja som nasla tie vlozky do zavinovacky v odevoch pod stlpami (vedla csob na pesej zone), ale mali iba rozmer 120x40cm ci aky. ale lepsie ako nic.

chulieta
9. jan 2009

ahojte, no ja som rodila v piestanoch. niekto nadava na trnavu, ine zase na piestany. takze to je asi individualne, ja som bola v piestanoch a nemozem sa stazovat na pristup.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre