Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

janat
22. máj 2007

Juj, tak to si ma nepotešila. Myslela som si,že to bude lepšie ako ten môj. No to som teda zvedavá, ako to zajtra dopadne. Mne by to tuto lepšie vyhovovalo, lebo ja mám doktora v PN a v týchto horúčavách nemám chuť tak ďaleko cestovať, tak by som bola rada, keby sa ma ujal Čech dokonca. No ale uvidím, aký bude

rainbow
22. máj 2007

neboj, len sa nedaj odbit, ja som počula, že je dobrý, ja som mala asi smolu, asi nemal čas

janat
22. máj 2007

Dik za povzbudenie. Ale myslím si že už mlčanlivejší ako ten môj nebude. Tam to prebiehalo asi tak že dobrý deň, môžete sa pripraviť a dovidenia. A to za každú návštevu platím 100Sk. Už dlhšiu dobu sa mi to nepáči, ale nechcela som v priebehu tehotenstva špekulovať, ale keď budem rodiť v Tt, tak som to takto riešila. Uvidím, čo po pôrode, ale vážne zvažujem zmenu.

rainbow
22. máj 2007

janat, je to naozaj smutné, aký je pristup lekarov, ked sa chceš spýtat, hned sa na teba pozerajú ako na múdru, pritom nechápu, že každá mamička má obavy, a je štastna ked ju niekto milými slovami ukludní, no a na druhej strane si priznajme, že celé zdravotnictvo je len o peniazoch ale ako si ich ludia naučili....

janat
22. máj 2007

To máš veľkú pravdu. Ja keď som sa s babami rozprávala o tehotenstve, tak sa ma vypytovali také veci, že ja som zírala, že mne žiadne také nehovoril. Nemám rada taký prístup, že jednajú ako s tovarom. Ja som bola na amniocentéze v NR a ležali sme na šestonedelí. Bola s nami na izbe aj jedna mamička a tam ten lekár čo ju rodil sa bol na ňu každý deň pekne pozrieť a popýtať sa aj na malého aj ako sa ona cíti. to som bola veľmi milo prekvapená. Uvidíme, čo mňa čaká.

janat
22. máj 2007

Ozaj a ty kedy ideš. Veď píšeš že 41 tt. Nechce sa maličkému?

rainbow
22. máj 2007

janat, nechce sa mu, je spokojný v klimatizovanom brušku, ešte si to užíva 😀 , už som mu všeličo naslubovala, už ho s tatinkom volame von a neposlúcha 😀 😀
zajtra idem na kontrolu,tak uvidime 😕 😕

aj ked mám také čudne pichanie v bruchu a v krížoch, tak neviem...

sjuzi
30. máj 2007

No čafte, tak vidím, že tu už dlhšie nikto nebol. Rainbow, teba som stretla v nemocnici, tak trošku som už odhalila tvoju identitu. Sa ozvi, ako sa máš s malinkým a ako si zvládla pobyt v nemocke.
Ja sa už na pôrod aj teším, rada by som to už mala za sebou.
Jediné, čo ma trápi, že chytám nejakú infekciu, tak idem hneď dnes k doktorovi...

sjuzi
30. máj 2007

A čakám tu aj Bubaczika, že sa ohlási, ako bolo a či to bolo lepšie ako po minulé razy v pôrodnici. My sme tam akurát v piatok boli na exkurzii s našou zlatou pani vrchnou z kurzu... 🙂 Tak ste ma možno videli... 😀

bubaczik
30. máj 2007

no sjuzi ja porovnavat neviem,pretoze ako stvrtorodicku si o mna nikto nezakopol,spina vsade,jedlo otrasne..ale sestry na novorodeneckom,klobuk dolu a aj decka lekarka je ozaj poklad..videla som tam situacie,s ktorych mi rozum zastaval,napr rainbow ma skusenosti na rozdavanie..a ta exkurzia to bolo to stado ludi,co tam strasilo v plastoch?co ma jeden otecko dobre ze nevrazil k zemi?pekne..

melory
autor
30. máj 2007

ja som vam uz moj nazor pisala a preto som sla do topolcian a sla by som zas, aj keby som to stihnut nemala, radsej v aute ako v trnave

sjuzi
30. máj 2007

hmmm, ja viem, že tá exkurzia bola až moc vtieravá... a že nás bolo veľa, ale mne to napríklad pomohlo sa rozhodnúť, čo vlastne chcem z tých "nadštandard." služieb vlastne využiť... (a náš otecko tam našťastie nebol ) 😉

bubaczik
30. máj 2007

a sjuzi ake myslis nadstandartne sluzby? 😕 sak tam nic nefunguje 🙄

sjuzi
30. máj 2007

Veď práve, mám pocit, že je to celkom zbytočné im dávať ešte nejaké prachy navyše... Ja to asi kašlem, nevybavujem si ani doktora, ani super izbu, ktorá sa mi až taká super nezdala okrem hajzlíka po ruke... ale musíme to nejako prežiť... závidím ti, že už si domenko
Ja celkovo nemocnice nemusím, tak som sa tam išla aspoň zoznámiť s prostredím, nech viem, do čoho idem ☹ 😢 😖

rainbow
1. jún 2007

ahojte, ak by som si mala vybrat porodnicu ešte raz trnava to určite NEBUDE, o tom som už pevne rozhodnutá ,zážitky sem písať nebudem.. ..

zoberte si vlastné prádlo, moj malinký ma takú silnu vyražku, že musi brať antibiotiká, je to z ich prádla, špiny čo tam bola, má zapalené očko z prievanu, ja mám alergiu
sestra z rukami od silného dezifekčn.prostriedku mu chytila tváričku , no proste hroza.. hroza ...hroza....

sjuzi
1. jún 2007

Tak ste ma nepotešili, ale lepšie je sa na to pripraviť... balím teda vecičky pre krpca a švagrinka mi to bude každý deň brať, aby mi veci náhodou nepobrali do ústavného prádla... ☹ 😠 😕

sjuzi
1. jún 2007

Rainbow a tebe želám, aby si na všetko čo najskôr zabudla a tešila sa z malinkého drobca - hlavne, dúfam, že sa z toho rýchlo vystrábite... 😉 😎

lunika
2. jún 2007

Rainbow: ja som tiež rodila v tt a tiež môj malý mal vyrážky z ich prádla je to tam hrozné tých vyrážok sme sa nemohli zbaviť do 1 mesiaca boli hrozne velké a hnysavé chudaťko môj malinký a ešte ma aj doktor detský obvinoval že to je zanedbaná hygiena doma no to určite. takže už TT nikdy

melory
autor
2. jún 2007

ahojte a preto nie nadarmo som vas nahovarala do topolcian, lebo ja som extra zle zazitky nemala, lebo kedze ani pes o mna nezakopol sa ani vytvorit nemohli. no poviem vam, ze v topolcanoch som si pripadala ako medialna star. co pocuvam kazde dieta ma oci zapalene, vyrazky a stafilokoka preto beru antibiotika. 😨

vedvies
2. jún 2007

no babenky to ste ma moc nepotesili co tu citam 😒
asi pojdem rodit na Myjavu 😀 ... ale nie to by som mohla ist aj do Topolcian, ale na to nemame cas chodit tam na kontroly 😠 ...takze my riskeneme trnavu 😅

vedvies
2. jún 2007

potom tu napisem moje zazitky 😅

sjuzi
3. jún 2007

vedvies, my sa tam možno aj stretneme, tak nebudeš na to sama... 😉 🙂 Ja som si už ale zabalila nejakých 8 košieľok pre krpca... a keby, tak manžel bude nosiť ďalšie...
Radšej mám aj svoje nočné košulky a župan...
Je to otrasné, že v pôrodnici takýto humus...

sjuzi
3. jún 2007

joooj, sorry, až teraz kukám,že ty si až júl, tak som sa už potešila, že som našla niekoho, kto rovnako ako ja... do prčíc

sveti
4. jún 2007

rainbow...my mae tiez tie vyrazky, ale nie tak vela....ale musim to kontrolovat, keby ich bolo moc musime nabehnut na ant.
Mas pravdu v TT je to fakt humus....kazde druhe dieta ma vyrazky a alergiu, mozu sa hanbit.
Ozaj pri kom si napokon rodila?
Ja mam synceka, bol sekciou...ale o 5 dni skor ako bola planovana /nastastie deckov mal sluzbu / 🙂 bol super aj jeho pristup....
Inak my sme v nemocnici chytili sopliky asi z prievanu, ten tam bol hrozny a to kupanie na novorodeneckom a potom prenasanie po tej chodbe naspät...hroza.
Aj zlty sme...jeden den bol pod lampou a teraz doma neviem ci je menej alebo viac zlty....

bubaczik
4. jún 2007

sveti moj chvala bohu ziadnu vyrazku nedostal,tak zatial iba cakam ci sa nieco objavi..boli sme tam znova cez vikend,kedze nas zobrali spat kvoli zltacke ☹ a aj ja som rodila u deckova,nemozem poveat ani jedno krive slovo,len tie sestricky to bola riadna katastrofa,tie na porodnej sale.. 😠

vedvies
4. jún 2007

sjuzi - ved pozeram ci chces mesiac prenasat 😀

sveti
4. jún 2007

bubaczik,

ozaj a ako si vedela ze mu stupla zltacka ked ste sli naspät do nemocnice?
ja totiz neviem posudit ci je viac zlty..ked nas pustali z porodnice tak mal vysledky bilirubinu dobre...ale hovorili ze to moze zase stupnut.
Ja som z toho na nervy stale ho iba pozorujem.
Ozaj aj mu nieco davas? Mne dr. kazala iba do okna na slnko a vodicku s troskou cukru...

sjuzi
4. jún 2007

no neviem, uvažujem už aj nad antolskou v ba... len keď ma to chytí... tak asi pojdem do tt... mohlo by ma to chmatnúť, keď budem u našich v petržke na návšteve 😉 😀

petra25
4. jún 2007

jeeeej Rainbow, Bubaczik moooc gratulujem k babetkam 😀
normalne ste mi pripomenuli tie neprijemne dni v porodnici - prec s nimi , uz sa len pekne teste s krpcov 😉
melory - a vy ako, stelka poslucha???
my mame o par dni - 9. teho_- uz 3 mesiace a 5600g- nenormalne to leti 😀
Pojdem uz buvat
opatrujte sa
papa

melory
autor
4. jún 2007

sjuzi ked ta to chyti tak ako prvorodicka mas cas ist aj do kosickej, tomu ver.

perta ahoooj skoro som ta nespoznala, lebo mas foto....stelinka je uzasna, je mila a zlata, ma dva mesiace a 5980g, dobre co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre