Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

vladkaz1
21. jan 2008

ahojte ked sa mozem ties pridat tak moja malicka ties v poslednej dobe nechce byt v postielke a ked je tam chvilku ticho hra sa s hrackami a zachvilu sa zacne tak jedovat na hracky a totalne plakat.Potom ju ties bavi tulkat sa a nosit len na rukach to sme mali co naucit narmalne ked ju polozim tak si ma placom cvici a vynucuje si placom je mi to zabavne ale sem tam aj otravne lebo nic nemozem spravit a to mam len 2 mesiace 😉

kukona1
21. jan 2008

ja som malú dávala do autosedačky ked som varila a na rúčku na tej sedačke som jej pouvazovala hračky a mala som pokoj,alebo do obyvačky na zem aby ma videla a mala rozhlad na celý byt obložila som ju s hračkami...

petulienka
22. jan 2008

Ahojte,

ja davam maleho tiez do autosedacky a tak sa mu tam paci... inak nam dava tiez niekedy dobre zabrat, ale niekedy zasa prespi cely den aj noc 😀 asi podla toho ake maju nalady tie nase dietky 😉

vladkaz1
22. jan 2008

No ja autosedacku nemam lebo nemame auto takze neviem musim si noeco vymyslieť ako ju zabaviť poradte.Mozno do kocika a uviazem jej tam hracky ale zasa to zaberie moc miesta

anaja36
25. jan 2008

ak sa mozem pridat tak mi mame zase prehodeny rezim cez dn spime a v noci placeme,asi som to dokazila ja lebo uz chodim s malym do roboty a cely den prespi na dvore alebo v kancli a v noci potom vyvadza dufam ze sa mu to prehodi po troch mesiacocha este som prekvapena s maleho kolko on strasne zje nakojim ho a este vypije 90 flasu a najnovsie uz 120 tak to ma udivuje

vladkaz1
25. jan 2008

juuuuj anaja musis budit budit cez den.Inak si ti navikne a uz sa nezbavite toho zleho rezimu.Malu to ties drzalo 2 tyzdne ale poviem ti je to narocne ked spala ako drevo budit ju ale nic ine mi nezostavalo.

petulienka
26. jan 2008

Anaja z toho si nic nerob kolko vypije, nas tiez tak. Nakojim ho a este vypije 90 niekedy 120 ale niekedy aj 60 ml. 😀 Maju dobry apetit, no co uz 😉

silvika
29. jan 2008

maminy z trnavy, aku mate skusenost s ortopedmi detskymi v trnave detska lekarkami spominala pruzinca alebo jurovcika ... ktory je aky ?

petulienka
29. jan 2008

Ahoj,

ja som bola u Jurovcika na Pruzinca som nepocula dobre referencie, ale v podstate je to jedno, oni su odbornici obaja, len vraj Pruzinec sa nechova moc "privetivo" k detom

anaja36
29. jan 2008

silvika ja som bola u Pružinca a uplne bol super aj ku mne aj k malemu takze to je vec nazoru 🙂

silvika
29. jan 2008

aaha a nie su aj nejake chyri ze by niektory z nich viacej preferoval co najdlhsie balenie na siroko alebo to beru objektivne podla vysledkov ?

vladkaz1
29. jan 2008

Ahojte ja som ties odmietla pruzinca akurat dnes som bola u Jurkovica je lepsi rychlejsi ale strasne vela ludi tam bolo.Ale vybavil nas velmi rychlo.Jedine co sa mi nepaci ze tam vonku nieje ziadny pult na prebalenie alebo na oblecenie.

silvika
29. jan 2008

a nejake objednanie nehrozi ? treba si to len vystat kolko ste asi cakali kolko casu si mame rezervovat pri vybaveni ?

vladkaz1
30. jan 2008

no chodi sa tam na 12stu a babetka maju prednost.Ale ked tam uz caka 10 mamiciek s babetkami tak ide normalne podla poradovnika.Das jej ten papier od lekarky a podla toho vas vola do nutra,tam si asi 2 minuty hihi

silvika
30. jan 2008

ahaaa, no pocula vcera ze tam bolo asi 100 babetiek, aspon tak sa vyjadrila ich sestra 😕 snad to uz musia byt aj vsetky potom nie? alebo je teraz taky baby boom ?

zuzana2409
4. feb 2008

Mozete me poradit, ci mozem dostat babatko hned na izbu, alebo po akej dobe mi hodaju na izbu? A v akych pripadoch ho nemozem mat, len po cisarskom? Pocula som, ze ak som velmi unavena, je mozne dat dieta sestrickam. Je to pravda?
K nadstandartnej izbe: ak nie su tiez povolene navstevy na izbu, to znamena , ze ak pride navteva, napr. otec, nemoze ani popestovat dieta az kym neodidem z nemocnice?
Dakujem za odpoved.

elinka27
4. feb 2008

zuzana, pokial budes rodit prirodzene tak ti male mylsim daju na izbu hned v ten vecer, po cisarskom myslim az tak za dva dni.
Pokial by nebolo volne miesto na sestonedeli,tak ta daju na ine a vtedy musis pockat lebo tam nieje moznost dostat dieta na izbu.Navstevy na nadstandartkach su zakazane od 1.11.2007,otec a rodina mozu dieta vidiet cez sklo, ale nieje to take strasne nakolko aj po cisarskom aj po prirodzenom porode pokial niesu ziadne komplikacie pustaju domov na 5ty den 😉

tana100
6. feb 2008

Zuzka,ja som rodilla v novembri a vtedy bolo šestonedelie presťahované na 4.posch.Sestričky na novorodeneckom deti počas návštev varovali.Na dvojke jedine cez sklo.Ale neboj sa,tých pár dní utečie ako voda.Po normálnom porode ti daju malinké po pár hodinách(ja som rodila večer o 18.25hod a malú mi priniesli ráno po vizite) a po císari za 2 dni.Ale záleží od sestričiek na novorod.odd,ak ich poprosíš tak ti ju prinesú aj niekoľko krát za deň.

hedunecka
6. feb 2008

ja som rodila cisarom 14:54 a na druhy den som si bola pre malu..zalezi kto ako zvlada bolest a ja som ix tam xodila doslova otravovat 😅 😅

bubadlo27
6. feb 2008

hed, ty si speci pripad 😀
pocuj, jak je najlepsie vybavit nadstandardku ? 😉

kukona1
7. feb 2008

ahoj Bubadlo,ti závidím,že si si už teraz trúfla na druhé bábatko 😉
ja by som to asi nezvládla,hoci vidím ako malá zbožnuje deti a niekedy sa nudí ked sa musí hrat sama alebo s nami.

zuzana2409
7. feb 2008

Ahoj tana10 a elinka 27, dakujem za odpoved. Ja som rodila v Londyne pred vyse rokom a malu som mala od porodu nonstop pri sebe. Mala som anemiu, dostala som 2 transfuzie krvi a bola som schopna sa postarat o malu. Tam avlastne ani nemas na vyber. Preto by som chcela aj tu mat male pri sebe co najviac. Jedno mi nejde do hlavy, ked maju deti na novonarodeneckom, tak ako ich kojite? Oni vam ich donesu ked placu? este sa chcem spytat, ako je to s odsavanim v nemocnici? Ked odsajes, kam das mlieko co ti vystava? Ako si mozem sterilizovat odsavacku v nemocnici? Vobec si to neviem u nas predstavit, v Londyne som dostala super odsavacku na stojane nemocnicu, ale tu viem, ze to tak nie je, ale neviem ako a co. Nechcem aby to znelo, ze som narocna, len opisujem moju predoslu skusenost a chcem byt pripravena na to co ma caka, samozrejme ako buduca rodicka rozmyslam ako to bude v nemocnici ked som este nerodila.
Moj gynekolog mi povedal, ze nie je mozne aby na nadstandartnu izbau neboli povolene navstevy. tvrdila som mu, ze ano ( ako mi tu poradili) a on mi na to odpovedal, ze to musi yt iba koli epidemiu a docastne. Vie niekto nieco k tomu dodat? Velmi by ma potesilo keby ste sa niektora ozvala ohladom tohto problemu.
Dakujem.

petulienka
7. feb 2008

Ahoj Zuzana, ked mas dieta na novorodeneckom chodis ho kazde 3 hodiny kojit

hedunecka
7. feb 2008

bubi sak musime stretnut sakra..ja som si bola dopredu vybavit vrxnu sestru a mala som pohodu aj bez nadstandartky 😀 😀 je super a izbu mi vybavila tam kde je wc a sprxa takze som vobec nemusela xodit von z izby..

a co sa tyka toho mliecka tak ci tak davaju to umele ja som na zaciatku nemala tolko aby som ju nakojila takze neostavala ina moznost..a teraz stale plne kojim a som spokojna 🙂

http://www.minibazar.sk/main.php?ids=sf2&c=1&id...
http://www.minibazar.sk/main.php?ids=sf2&c=1&id...
babulky date nam vas hlas?? 😵

zuzana2409
7. feb 2008

Ahoj Peta, diky za info. Nepaci sa mi to, ale asi to budem musiet jednu noc prezit bez maleho. Vies, je zaujimave, ze v zahranici mas navstevu normalne na izbu aj suroencov - male deti, nielen v Anglicku, vsade vo vyspelych statoch. Je dolezite aby dietatko bolo co najblizsie k matke a citilo tlkot jej srdca, ved je to len tak kratky cas co je na svete a vsetko je pre neho nove. A infekcie? CHripka? Ved aj doktori aj sestricky chodia domov a medzi verejnost, kde to mozu chytit a preniest do nemocnice. Verim, ze toto sa tiez zmeni rokmi, tak ako ine veci napreduju. No ale dakujem ti za radu a pomoc. Takze o jdnej noci si ho mozem vypytat ako roomin-in?
Diky moc.

petulienka
7. feb 2008

Zuzi, ked bude vsetko v poriadku, sestry ti prinesu male uz par hodin po porode, este v ten den!!! Len keby bolo na JISke vtedy by si musela za babenkom chodit..

jajka38
7. feb 2008

Zuzana2409,malého dostaneš na izbu hned ako je to možné.Teda,ked bude mať po prvej vizite a ty sa budeš dobre cítiť,Sestričky ti ho založia-rooming-in a už ho budeš mať po celý čas.Takže ho nikam nechodíš kojiť!!Jedine by muselo byť bábätko na JIS-ke.A mne to umelé mlieko vôbec nevadilo!Čo ho mali nechať radšej plakať od hladu,ked ja som nemala mlieko?A tie návštevy si odbavíš aj doma.Budeš rada,že si chvíľu odpočinieš cez deň!

zuzana2409
8. feb 2008

Diky za odpovede. Mozem sa spytat, co potreujem zobrat do porodnice okrem hgienickych potrieb. Mozem mat dieta a izbe oblecene v mojich veciach co mu donesiem alebo v nemocnicnych? Nechem to potom zbytocne brat so sebou. Kamoska rodila v Aprili 2007 a deti boli vyhadzane z kosielok nemocnicnych, vraj pouzili iny prach. Neviem preto ci je povolene doniest im vlastne oblecenie. Nemam ani zavinocacku, pri prvom som balila inak, tak ako v Londyne balia, len do plienky s lahkou dekou z bavlny aby sa neprehriali. Neviem, ci mozem takto balit aj tu v nemocnici, ci budu mat namietky.
Este som sa chcela spytat, moj gynekolog mi doporucil si vybavit osobne Mudr. Stefanikovu, vraj je dobra profesionalne aj ako clovek. Ma niekto s nou aj zlu skusenost? Je dobra aj pri spontannom aj cisarskom? Diky za odpoved.

tana100
8. feb 2008

Veci na oblečenie pre seba aj pre štuplíka možeš mať svoje.Nezabudni si zobrať teplomer,príbor,pohár na pitie a keď potrebuješ,tak aj odsávačku na mlieko.Pre babätko dudlík,krém proti zapareninám,jednorázové plienky.V nemocnici ti dajú zavinovačku-pre lepšiu manipuláciu,to bude potrebné.
Na Dr.Štefánikovú som počula len samú chválu.Mňa rodila Dr.Havlíková a bola super.Bola aj ošetrujúcou lekárkou na oddelení.

zabkatt
8. feb 2008

AHojte babulky. Ja akurát premýšlam nad pôrodom v TT a do vody v Topoľčanoch nakoľko na TT som nepočula moc dobré ohlasy, tak neviem. Aké máte vy skúsenosti?
bubadlo 27 si priamo z TT? Ja tu bývam len rok, lebo obaja s manželom tu pracujeme, tak nám to lepšie vyhovovalo skrz dôchádzanie, ale keď pôjdem na materskú tak rozmýšlame vrátiť sa späť do PN, alebo u svokrovcov dorobiť samostatný vchod a ísť tam 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre