Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

bubadlo27
7. júl 2008

ahoj zinus, ja sa chystam u nej rodit, idem k nej nabuduci tyzden 😉 , osobne ju nepoznam, ale mama ano, tak dam potom vediet 🙂

mikad
7. júl 2008

ahoj zinuska, ja som k nej chodila, ked zastupovala mojho gyn., z počutia viem že je dobrá, mám známu ktorá u nej mala veľmi ťažkú operáciu, je dobrá 😉

zinuska
7. júl 2008

baby dik,tebe mikad som odpisala v inej teme 😉 a bubadlo,ak budes taka zlata,tak mi prosim napis tvoje dojmy!! len kedy tam presne ides???

bubadlo27
7. júl 2008

zinuska, ja tam idem bud tento alebo nabuduci piatok, este presne neviem, kedy bude mat cas, lebo ona je tam len jeden den v tyzdni 🙂

zinuska
7. júl 2008

ok,tak daj vediet prosim.Vidim,ze mas uz dcerku.Rodila si v TT?

bubadlo27
7. júl 2008

jasne, napisem ti potom IP 😉
ano sofinku som rodila v septembri 2007 v TT a teraz do roka bude aj druhe, trocha neplanovane, no podarilo sa a uz sa velmi tesim 🙂

ja som zas citala ze chces rodit tusim v Blave 🙂 , zistujes aj ine moznosti, keby si nahodou nestihla? 😉

zinuska
7. júl 2008

ja cakam dvojicky a maleho som rodila tu v TT.dostal tu infekciu a tak som si vtedy povedala,ze ak budem este tehu niekedy,tak rozhodne nepojdem rodit do TT.Nasla som na Antolskej super dokinu,no dnes mi povedala,ze ma neodrodi,lebo ide vtedy na dovolenku,naco ma samozrejme narok. 🙂 no a ona mi navrhla,ze ak chcem,tak sa pozna s Chovanovou a ze mi ju zabezpeci a nemusim cestovat do BA,kedze ma ona odrodit nemoze..tak preto zistujem kto je a aka je.. Kto ta rodil?

bubadlo27
7. júl 2008

zinuska, ja som mala vybavenu ako asi kazda Stefanikovu, ale nakoniec ma nerodila nemala som s nou dobru skusenost, tak preto som hladala niekoho ineho 😉 malu mi odrodil cech, teda vlastne mlada Kovacicova, nestazujem sa, samotny porod bol super rychly, len ma zle nastrihla a hojilo sa mi to skoro dva mesiace ☹

zinuska
7. júl 2008

ja som rodila u Stefanikovej,bola super,ale tiez ma skaredo zasila a tiez sa mi to velmi dlho hojilo.. 😒

A Chovanova ako sije,nevies??

sissik
7. júl 2008

kocky ja som zhrozena z tej infekcie, co dostavaju babetka 😠
ale neviem si predstavit, ze by som isla niekde inde, hlavne v januari, ktovie ake budu cesty, vsak asi to poznate.
viaceri ludia vravia, ze porodnica sa oproti minulosti zlepsila, co ma velmi tesi, aj foto z oddeleni su fajn, len ta infekcia 🙄

gabuliik
7. júl 2008

Sissik,ja sa toho bojím tiež. Každým dňom môžem rodiť kedže sa už otváram a mám z toho depku Keď to moje mimi dostane,tak budem fakt naštvaná.

zinuska
7. júl 2008

baby nie kazde dieta to dostane! a inak citala som tu take,ze si planujete doniest oblecko pre mimi,aby tu infekciu nedostalo. To nepomoze.ja som mala tiez svoje veci pre maleho a bola som aj na nadstandartke,takze svoja sprcha a tak a aj tak to maly dostal.. ktovie od coho to zavisi.. drzim palce,aby to vase deticky nedostali. ale vraj to uz poriadne kontroluju a vedia to zistit skoro a tak mozno ani antibiotika tie deti nemusia papat. tak si poriadne kazdy den kontrolujte miminka a kazdy fliacik,ci pupacik konzultujte s lekarom! 🙂

tana100
7. júl 2008

baby,ja som rodila u Dr.Haulíkovej a bola super(mladá doktorka),Ale keď som chodila na poradňu,tak mi doktor odporučil Dr.Chovanovú,že je veľmi dobrá.Veľa šťastia a držím palce....veľa,veľa zdrávíčka 😉

sissik
8. júl 2008

zda sa mi divne pchat do niekolkodnoveho miminka antibiotika 😒
a takisto sa mi zda divne, ze ked o tom vedia, ze to neriesia prestahovanim do inych priestorov, vsak sa nejake uvolnili hned vo vedlajsej budove po chirurgii, ta je prec uz rok a za ten cas to mohli upravit a prestahovat.
keby sa nieco podobne stalo v jedalni, skolke, ....tak to asi nariadia zavriet.
keby nariadili zavriet porodnicu, mozno by sa kompetentni v nemocnici spamatali a viac by sa snazili tento problem vyriesit.
ked som o tej infekcii povedala manzelovi, bol nasraty jak kopa hnoja a pytal sa , kde vsade su okolo trnavy porodnice

zinuska
8. júl 2008

sissik,riesia to a uz par rokov,ale dako sa toho nevedia zbavit. Viem,ze malovali,vysvecovali to tam a stale to tam je. Mozno to stahovanie by pomohlo,kto vie,ale to by sa asi kompetentnych naskor musel tykat tento problem.Ak by sa niekomu z nich narodilo mimi a dostalo by to,az potom by sa to asi nejako radikalne riesilo,ved tak to je vsade.. 😒

A vraj je to aj v inych porodniciach,ale ktomu sa neviem presnejsie vyjadrit..
Ja chcem preto rodit v BA,ale aj preto,ze personal je tam rozhodne milsi a ochotnejsi,hoci aj tam sa najdu menej ochotni,ale v celku je to tam lepsie a o odbornikoch ani nehovorim.su naozaj vynikajuci. skoda,ze mas termin v zime,to je velky risk,ak by bol sneh a poladovice na cestach... to je potom tazko cestovat tam. Nuz tak ti drzim palceky,aby vase mimi nedostalo infekciu a aby ste to vsetko zvladli na jednotku 😉

sissik
8. júl 2008

no nic proti veriacim, ale vysvetenie fakt pomoze proti nejakym bakteriam 🙄
a mas pravdu, riesit sa to bude asi az vtedy, ked sa stane nieco vaznejsie kompetentnym ludom. ti si vsak vedia vybavit asi ine porodnice a tak sa ich to nedotkne.
neviete o nejakej sukromnej porodnici blizko trnavy? niekedy som pocula nieco o seredi alebo niekde blizko, ale zas ked budu komplikacie, je lepsie byt priamo v nemocnici, clovek fakt nevie, co sa moze stat.
normalne rozmyslam, ze ak nebudeme mat ziadne problemy (ani mimco ani ja), podpisem reverz a pojdem radsej domov.

zinuska
8. júl 2008

sissik 😀 😀 sme sa asi nerozumeli 😀 😉 ja som nemyslela vysvetenie svätenou vodou,ale vysvecovali to specialnym svetlom,ktore nici bakterie 😉

Nepanikar sissik,mozno nedostanete tu infekciu a ktovie,ci tam v januari este bude. a ak aj dostanete,vedia to rychlo identifikovat,a vraj ak sa to zavcasu zisti,tak staci nejaka mast,ci co.
a revers rozhodne nepodpisuj!! nieco sa stane babätku a potom si to budes vycitat cely zivot. je potrebne,aby tam bolo min.4 dni,lebo sa robia vysetrenie a to ma svoju postupnost! Je vela babätiek,ktore to nedostali!!!!! musis verit,ze ani vy to nedostanete. a o sukromnych porodkach mimo TT teda neviem. Ja chcem rodit na Antolskej v BA ale je velmi pravdepodobne,ze budem rodit tu v TT a nestresujem. ak to na mna nepride,tak pojdem pokojne do BA a porod sa naplanuje a ak to na mna pride doma, proste porodim tu. Svet sa nezruti a deti na tu infekciu teda neumieraju,budem si ich poriadne sledovat,ja teda viem,ake ma prejavy ta infekcia,tak si to odsledujem a ak sa nieco vyskytne,tak okamzite budem konat a zacne sa liecit. Nesmies stresovat,lebo po porode mozes kvoli stresu stratit mliecko,ako sa to stalo mne 😒

sissik
8. júl 2008

no veru som to vysecovanie pochopila zle 😀
uvidim, ci stihne dr. strbo dostavat svoju novu ambulanciu, vraj tam ma byt aj porodnica, musim sa opytat.
ale mam obavu, ze do januara to asi neskolauduje, aj keby to dostaval
inak na tie vysetrenia mozem babetko aj nosit, ale vsak uvidim
ozaj a ako to teda vyzera ta infekcia? zatial som videla len babetka kamosiek a tie boli krasne ruzove 😉

sissik
8. júl 2008

citam si diskusiu aj na materskecentrum.sk a fakt sa zlepsuje aj pristup personalu aj vybavenie
dufam, ze v zime tie bakterie trochu vymrznu 😀

tehulka4
8. júl 2008

nokocky, tiez som zvazovala hlavne kvoli tym bakteriam, inu porodnicu v PN alebo TO...do topolcian sa mi asi nepodari tak rychlo dostat azasa viem, ze v PN nemaju take ybavenie ako v TT...takze nejak to prekusnem a asi budem musiet vyuzit sluzby trnavskej úporodnice...nejak sa nestresujem, ale tiez sa mi nezda normalne aby som par dnovemu mimcu davala antibiotika a potierala ho mastami...a tiez si myslim, ze je najvyssi cas s tym zacat konecne naozaj nieco robit aby to deturence nedostavali...

sissik
8. júl 2008

do trnavy posielaju komlikovane pripady z okolia, ma vraj vyborne vybavene novorodenecke a intenzivnu starostlivost. to je velke plus.
podla toho, co sa pisalo v minulosti a teraz to vyzera, ze sa snazia to postupne poludstit, len keby tam nebola ta infekcia.
ako sa poznam, budem na zaklade odporucani behat za sestrickami s akymkolvek podozrenim.
mne ked niekto povie pytaj sa, tak sa pytam 😔

zinuska
8. júl 2008

sissik,ked uvidis na miminku akukolvek bodku,malilinky pupacik,fliacik,tak to hlas a pozoruj to.Najprv je to maly pupacik,ktory sa zväcsuje az tam vznikne pluzgier a praskne a potom to strasne boli.. ja mam maleho pofoteneho,ake to mal. a mal to po celom tele chuda moje ☹

Presne ako pises,pytaj sa, pytaj sa, pytaj sa!!!! Inak neviem,ci zima pomaha proti infekcii,ja som rodila v Novembri.
😒

JIS maju naozaj vyborne vybavenu a tam vraj ta infekcia nieje,ale tam idu len predcasne narodene deti a deti s nejakymi problemami..

Drzim vam palceky!!

sissik
8. júl 2008

zinuska poslem mi prosim to foto? adresu som poslala v IP
diky moc a tiez drzim palce, aby u vas vsetko dobre dopadlo

gabuliik
9. júl 2008

Čaute babenky. Tak dnes som bola na ďalšej kontrole v nemocke. Bol tam dr. Čech,ktorého moc nemusím. Hrozne sa čudoval,že prečo ma deckov objednal už po týždni a to,že som otvorená na 3cm je podľa neho normálne. Tak neviem. Jeden povie tak a druhý inak. Aspoň som ho ukecala na ultrazvuk,malý má 2800g. Aspon niečo.Objednal ma o 2 týždne.
Ozaj, ešte sa chcem spýtať,že či je tá infekcia z nemocky aj nejako prenosná na iné deti. Myslím tým,že keby to dostal malý v pôrodnici,či to môže od neho dostať aj staršia dcéra. Dík za info.

zinuska
9. júl 2008

gabuliik,ja mam rovnako stareho syna ako ty dcerku. a presne aj tohoto sa bojim,vraj na dospelych sa to neprenasa,resp. hej,len to nema take prejavy ci co,no proste my sme odolni,ale vraj si to mozme doniest domov a mozu to dostat surodenci. tak som pocula.. nehovorim,ze je to na milion % pravda.. clovek uz niekedy nevie,comu ma verit 😒

gabuliik
9. júl 2008

Zinuska, tak to si ma nepotešila. Moja malá má už tak dosť kožných problemov-má atopicky ekzém.Dúfam,že to nelapneme,lebo fakt neviem.Asi sa na to spýtam pre istotu aj našej dr.

zinuska
9. júl 2008

ktovie co ti povie,snazia sa to tajit a tutlat. mam v porodnici znamu.

mercy29
9. júl 2008

My sme mali stafylocoka už dvakát, prvý krát hneď dva dni po príchode z nemocnice sa vyhádzal, tak bol preliečený antibiotikami orálne aj na potieranie, no a po týždni ako dobral antibiotiká sa mu to opäť vrátilo, síce menej. Dostal opäť antibiotiká na potieranie /pamycon/ a dúfam, že je to už za nami. Vraj sú na to háklivé deti do 5 rokov. Moja dcéra má päť, a našťastie do nedostala od bračeka.

kattkak
9. júl 2008

Aj my sme sa so stafylokokom potrápili, malá má 3 mesiace. Tiež sme si ho priniesli z Trnavskej pôrodnice, už som to tu písala. Dostala z toho zápal spojiviek. Trochu aj soplík. Vybrali sme 4 antibiotické kvapky do očí, kým jej to prešlo. Našťastie sme nemuseli brať antibiotiká normálne.
Stafylokoka dostal aj chlapček, čo sme boli s ním na izbe, mám dojem, že to asi dostanú všetci novorodenci.
Mám aj 2,5 ročného syna, ale ten to nechytil od malej.
To je sila, že sa toho nemôžu zbaviť v tej pôrodnici. ☹
Inak Luc, trochu oneskorene, blahoželám k bábätku. Som rada, že si pobyt v nemocnici prežila v pohode.
Infekciu ste nechytili?

sissik
10. júl 2008

nemocnicne bacily su najhorsie, zvyknu byt "odolne" voci antibiotikami
som zvedava, co budu pisat dalsie baby, ktore tam rodili, napiste pls., ci ste to dostali alebo nie
ale keby porodnicu zavreli tak kam sa budeme trepat s bruskami, ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre