Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lubuska22
15. okt 2010

@petulienka dakujem kukala som, len hladam nieco o spojeni z tehotenstvom:o( a nikde nic nie je

sissik
15. okt 2010

@maxinax obrat sa na svoju poistovnu. nie je mozne, aby ta nemal kto skontrolovat 3 tyzdne pred terminom 😠

monulienkaf
16. okt 2010

@sissik no ja som to tiez skusila riesit s poistovnou a ich odpoved bola v tom zmysle, ze mam byt rada, ze nemam ziadne problemy a ze nemusim chodit po lekaroch.

maxinax
16. okt 2010

Mne poistovna poradit nevedela, a rada od gynekologa: zmente porodnicu. Takze na kontroly budem chodit asi do niektorej nemocnice v BA a na porod pridem do TT. Zbytocne komplikovane, ale v tejto republike ma asi uz nic neprekvapi...

svetielkoand
16. okt 2010

@maxinax nie je jednoduchsie zmenit gynekologa? Ako tvoj lekar, ktory ta pozna, by sa mal o teba starat az do konca, urcite sa da najst nejaky sposob, ako mu to poistovna preplati

sissik
16. okt 2010

akoze zasnem, co sa deje v tomto state 😨 🤐
dajte to do telky, snad sa kompetentni spamataju. mam pocit, ze kym neico nie je v telke, kazdy to ma u riti 🙄

lubuska22
17. okt 2010

ahojte ide niekto zajtra na poradnu? ja idem na 8 tak mozno tam niektoru z vas stretnem....

vodnari
17. okt 2010

Ja idem až v piatok na 7:15....som zvedavá či do vtedy vydržím.... 😉

sarra6
17. okt 2010

ahojte ja v stredu na 10.30. Ale ja by som uz chcela rodit. uz sa citim hrozne nic nevladzem, zle spinkam no hruza

lubuska22
17. okt 2010

no akosi ma zacalo boliet brusko...a prehana ma na WC...ze by to bol koniec tehotenstva a zaciatok noveho zivota???:o))) keby som to uz chcela mat za sebou...nejako mam asi aj nizky tlak...dufam ze je vsetko OK

vodnari
17. okt 2010

@lubuska22 Tak mňa už tiež dva dni nejak preháňa a bolí bruško a už som druhú noc nespala čo ma bolí aj v noci.....

petulka_
17. okt 2010

ja som rodila v TT porodnici 2.10. a bola som maximalne spokojna...porod sa celkom dal zvladnut, rodila som sice bez epiduralky, bolesti som mala strasne, ale dalo sa to vydrzat..a so sestrickami na sestonedeli a novorodeneckom som bola tiez velmi spokojna, boli velmi mile a ochotne 😉 a mala som nadstandardnu izbu a to bolo tiez super 🙂 bola som tam s malym sama, mala som svoju sprchu a wc..a hlavna vyhoda bola, ze mi mohli chodit navstevy na izbu 😉 takze, ak budem nabuduce rodit, tak jedine v Trnave 😉

vodnari
17. okt 2010

@petulka_ a u koho si rodila?

lubuska22
17. okt 2010

tak sa nam to mozno krati a stretneme sa v porodnici:o)))

vodnari
17. okt 2010

@lubuska22 všetko je možné.... 😉

petulka_
17. okt 2010

@vodnari nemala som nikoho zazmluvneneho a rodila som u doktorky Peskovej, taka mila mlada doktorka 😉

sisatt
17. okt 2010

ahojte! Pytam sa sice trochu skoro, do porodu mam daleko. Ake mate skusenosti, treba mat v TT zazmluvneneho doktora, nie je to velky risk, ked vas to zastihne v noci a nikto "poriadny" tam nebude?

svetielkoand
17. okt 2010

@sisatt Ahoj, neviem ci si citala aj predosle prispevky, ale v Trnave su vo vseobecnosti velmi dobri porodnici, aj ked samozrejme nie kazdy vsetkym vyhovie, ale to sa stane skutocne zriedka. Ja som rodila syna bez zazmluvnenia porodnika a bola som maximalne spokojna, aj ked bola nedela vecer. Teraz budem tiez rodit v TT a opat nebudem zazmluvnovat lekara - usetrene peniazky radsej pouzijem na ockovanie proti rotavirusom a zltacke typu A pre babo 😉

andykruspe67
18. okt 2010

ahojte, mám v tom trochu nejasno. Som prvorodička. Do pôrodnice v TT na kontroly chodí každa budúca rodička alebo len tie , ktoré tam majú zazmluvnených lekárov? myslím tým od toho 34-36 týždňa? ja som si myslela, že tam chodí každá ktorá tam chce rodiť, ale hovorili mi, že na tie kontroly chodia len tie ktoré tam majú doktorov. Ďakujem

vodnari
18. okt 2010

@andykruspe67 tak pred tým tam chodila každá ku koncu tehotenstva ale teraz od 1.10. sa to zmenilo a už tam posielajú len rizikové mamičky. Inak chodíš až do konca ku svojmu gynekologovi.

tehulka4
18. okt 2010

no dievcence, ja osm hovorila na tuto temu s mojim dr. pred 2 tyzdnami...vraj bol na nejakom zraze ganekologov v prahe a tam sam riaditel uradu dohladu nad zdravotnou starostlivostou mu povedal, ze on je zo zakona povinny posielat pacientky od toho 37tt do porodnice, inak vraj porusuje zakon a ak by sa nahodou nieco mne alebo miminu stalo, tak ho mozem zazalovat za zanedbanie starostlivosti...takze vraj ma aj on do porodnice posle, a ak ma odmietnu prijat na kontroly, tak mi maju dat pisomne papier o tom, ze ma neberu..inak je to strasna haluz podla mna..nechapem naco taketo hovadiny vymyslaju...neviem si predstavit ze mam ist napriklad ako prvorodicka rodit, ked tam nepoznam lekarov a prveho koho stretnem na chodbe mi bude pozerat medzi nohy..fakt nechapem...inak mam pocit, ze ako krajina ideme skor dozadu nez dopredu... 😒

eviitka
18. okt 2010

ahojte baby,ja som v 10tom tyzdni,chodim k MuDR Piknovi a xcela som ist rodit do Galanty,ale presvedcili ste ma,ze rozhodne TT. Ked je on porodnik, asi ma bude rodit automaticky,ci?

kocurko1
18. okt 2010

Ahojte babenky. Pozeram zbezne, co je noveho v nasej porodnici a prajem vam vsetkym lahke porody a minimalne taku spokojnost, ako som mala ja s porodnicou. 🙂
Ale nejde mi do hlavy, zeby sa pomenili pravidla? Pred 1,5 rokom ked mi moj dr daval odporucaci listok do rizikovej poradne vravel, ze zo zakona tam musim absolvovat minimalne jednu poradnu v 9.mesiaci.
Pozeram aj ze su povolene navstevy na nadstandardku? Ved to bolo dlho zakazane preto, ze izba bola v strede chodby a potom sa tam volne prechadzali ludia. Ked spominate stafylokoka, o ktorom pocujem uz roky a prichadzajucu chripku, kedy manzelia nemohli byt ani na porodnych boxoch.... zeby teraz nechali ludi zvonku promenadovat sa po sestonedeli, kde sa prevazaju babenka? Nechcem tym nikoho urazit, nepozdava sa mi to 😉

fattamorgana
19. okt 2010

@eviitka Tak automaticky ťa určite rodiť nebude, jedine že by si si ho zazmluvnila, prípadne by mal čisto náhodou službu 🙂 skôr to podľa mňa myslel tak, že ti TT odporúča z nejakých dôvodov (možno aj preto, že vie, ako to tam chodí a možno v Ga to chodí inak, neviem. ) Ja som aj na Ga počula len dobre, ale tiež budem rodiť v TT, mám to teraz bližšie, inak som tiež zo Serede.
@kocurko1 no , je to tak, keď si otecko zaplatí, môže sa promenádovať celé dni aj noci na nadštandarde, keď si nezaplatí, nemôže ti doniesť ani len vložky, keby si ich čo ako potrebovala.... Toľko k sile peňazí.... apropo - na prehliadke pôrodnice vrchná sestra prvú štvrťhodinu hovorila len o tom, čo všetko sa dá, keď si človek priplatí. vyznelo to dosť divne 😖

zuzica9
19. okt 2010

aj ja sa chystam rodit v TT, termin mam 9.11.,idem 1x a stale sa mi zda, ze mam nejaku prazdnu tasku do porodnice ☹ ...mohli by ste sem dat niekto, kto ma za poslednu dobu s porodnicou v TT skusenost, nejaky zoznam, co netreba do tejto porodnice zabudnut???...moc by mi to pomohlo 🙂 🙂 🙂 ...dakujeeeeeeeem 😵 😵 😵

pusinqa
19. okt 2010

zajtra nejdete žiadna? my máme najneskôr zajtra nástup, ak niektorá prídete v týchto dňoch tak sa tam asi stretneme 😅

kocurko1
19. okt 2010

@fattamorgana pamatam si, ze s tymi slubmi to bolo tak na 70%pravda. Hlavne ked si clovek chcel dat EPI, bolo dobre mat vysetrenia absolvovane uz predtym. Inak dobre.
S tou nadstandardkou a navstevami sa mi to zda nefer. Nie zeby si clovek nerad priplatil, ale kapacitne sa tam nemusi dostat. Ale ked na sestonedielskej chodbe su hocikedy babatka vo vozikoch alebo sanitarka zvykne roztvorit dvere na chodbu na plne pecky a ty tam potrebujes mat na izbe klud na kojenie atd. Viem o com hovorim, lezala som na krajnej izbe pri dverach sestonedelia a to neboli povolene navstevy na oddeleni.

sarra6
19. okt 2010

ahojte babenky my ideme zejtra do poradne ide niekto sme objednany na 10:30. Ale aj tak by som uz chcela mat princeztnicku pri sebe nech je uz 2.11

zuzica9
19. okt 2010

@pusinqa ja idem zajtra na kontrolu a asi tam aj hned ostanem🙂))

zuzica9
19. okt 2010

@sarra6 ja idem zajtra tiez na kontrolu okolo 11, ku ktoremu doktorovi???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre