Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
4. mar 2013

pre tých, ktorí budú namietať, že sa nástrihom hrádze predchádza ruptúre 3 stupna (vrátane konečníka) dodávam, že nepredchádza..a to mam vyskúšané sama na sebe 😒
a tiež to tvrdia štúdie...

elise
4. mar 2013

@dulkagabulka malý mi rotoval ked šiel von, rodila som v sede (umožnili mi to) epidural mi ichlio medzi dvoma sťahmi na základe môjho požiadania tesne pred tlačenim (dovtedy som predýchavala ale už som bola tak vyčerpaná že mi šikovná anesteziologička pichla epidural aby som nabrala sil.

elise
4. mar 2013

@dulkagabulka cisársky bol uplne pohodový a mám penkný zážitok na sále sme mali uplne suprovu náladu (som pred zákrokom žiadala aby sa normálne bavili že neznášam ticho nech je super náladička že to mi dosť pomôže tak sa tá náladička vytvorila ozaj perfekná 🙂

moka
4. mar 2013

@dulkagabulka dá sa krásne porodiť prirodzene po predchádzajúcej sekcii. Ja som toho dôkazom 🙂 Na pôrod mám len tie najkrajšie spomienky, je to úplne iný zážitok, ako cisársky, samozrejme, ak je bez komplikácií. Ale záleží veľmi od lekára, myslím, že väčšina automaticky volí opäť sekciu...

zuzana231
4. mar 2013

ahojte dievcence. chcela som sa spytat tych, co nedavno rodili v tt, ci ma zmysel si pisat porodny plan, ci ho aj respektuju alebo kaslu na to. velmi rada by som sa vyhla preventivnemu nastrihu. dakujem.

elise
4. mar 2013

@zuzana231 mala som pri prvom (prirodzene) aj pri druhom (cisárskym) pôrodnik akceptoval ale mala som posledný bod že ak by bol ohrozený život dieťatka alebo mna tak pôrodný plán ide bokom al musia hovoriť čo robia čo sa deje, presne pri prvom sa to dialo, museli konať ale zachránili život môjmu synovi 🙂

mahulenka87
5. mar 2013

Kočky, viete mi poradiť, kde v TT sa dá cvičiť gravidjóga alebo príprava na hypnopôrod???
Či existujú iba cvičenia vo vode v Kvapke?

tigi
5. mar 2013

@mahulenka87 tiez hladam jogu pre tehule v TT, zatial som nenasla. iba cvicenie v centre Harmonia na Hospodarskej.

mahulenka87
5. mar 2013

@tigi :-/ myslím, že iné ani nenájdeme

mahulenka87
5. mar 2013

@tigi no a 6€ hodina... 😕 mne sa to zdá dosť veľa

dulkagabulka
5. mar 2013

@mahulenka87 @tigi hypnopôrod iba v Bratislave...je to špecialny kurz...
v Anglicku sa ho učia už na školách tí, ktorí sprevádzajú ženy pri pôrode 😉 , je to tam uz uznavana metoda a pôrody s nou byvaju vraj velmi rychle
u nas robia kurzy dve baby, čo sa boli učit v Anglicku- Mirka Peťková www.hypno-porod.sk a Katka Jurenková , Katka robí aj jogu pre tehotné(neviem jej adresu,ale snad najdeš na nete)
na inšpiraciu si pozri na youtube videa hypno birth - na vačšinu z nich sa treba registrovat na youtube,lebo su pristupne až od 18 rokov..

a v Kvapke su cvičenia vo vode pre tehotne, robí ich zdravotná sestra- fyzioterapetuka

dulkagabulka
5. mar 2013

@mahulenka @tigi oba tie kurzy byvaju najbližšie v BA, v TT take nemame..

mahulenka87
5. mar 2013

@tigi ale aj cvičenie vo vode v Kvapke je 6€/hod.

mahulenka87
5. mar 2013

@dulkagabulka škoda. treba ich dotiahnuť aj do TT 🙂

tigi
5. mar 2013

@mahulenka87 ja som predtym chodila na normalnu jogu a tam sa platilo 5 euro, cize ja by som aj bola ochotna zaplatit 6 euro ked nenajdem nic ine. bola by som rada keby bola v TT moznost cvicit gravid jogu, ale kedze to vyzera ze nie je, zvazim asi tu kvapku, lebo to cvicenie v Harmonii nestiham z prace. 🙂

@dulkagabulka dakujem za info. 🙂 ten hypnoporod som uz pozerala, rada by som ten kurz absolvovala. mam este ale trochu casu na to. 🙂

dulkagabulka
5. mar 2013

@mahulenka87 @tigi no..keby bol zaujem, snad by sme ich aj dotiahli 😀

inak som bola na tom jednom pozriet a vyskušat, čo je to za metoda .... a bolo to super...su to take uvolnovacie "meditacie".- alebo ako by som to nazvala..sa mi stalo,ze som aj zaspala pri tom ..totalny relax...a prave to uvolnenie celeho tela pomaha pri porode- čim su mamičkine svaly viac uvolnene, tym môže byt pôrod lahší a rýchlejší..jedna z mamin z toho kurzu bola rodit v Hainburgu a PA odtial jej dakovala, ze prisla- hovorila,ze to bol aj pre nu, ako sprevadzajucu, zažitok....su to dva vikendy, plus dostaneš nahravky, knihu..a tiez možeš potom po kurze chodit na dalšie kurzy na uvolnovacie cvičenia zadarmo..

mahulenka87
5. mar 2013

@dulkagabulka super. rada by som chodila na taký kurz. Takže sa 1.hlásim 😀
@tigi budeš druhá? 😉

zuzana231
6. mar 2013

@elise vdaka za odpoved 🙂 tak si napisem porodny plan a uvidime ako to dopadne. jasne, ze ked ide o zivot, porodny plan nie je podstatny.

sasettka
6. mar 2013

@zuzana231 mne ho tiez akceptovali, za co som im vdacna 🙂 treba mat vsak stastie na ludi, nie kazdy dr. je porodnemu planu nakloneny, priam ho uplne odignoruje... kazdopadne plan odporucam a drzim palce 😉

sylvia2012
7. mar 2013

ahojte som tu prvy krat a mam otazku ci ste davali alebo nie nieco lekarovi ci sa oplati niekoho si vybavovat pocula som o dvoch dobrych lekaroch deckov alebo stefanikova lebo ja rodim cca za dva mesiace ale musim sekciou tak koli tomu si pytam radu. .... dakujem za kazdu odpoved

zuzana231
7. mar 2013

@sasettka dakujem 🙂 tak dufam, ze budem mat doktora,ktory ho bude akceptovat.

lin34
7. mar 2013

@tigi Ahojte, tehotenská joga sa dá cvičiť v Relaxy centre v Hlohovci. Odporúčam 🙂

tehulka4
8. mar 2013

koceny, prosim as, potrebujem zistit, ako to je teraz v trnavskej porodnici s oddelenim rizikoveho tehotenstva...viem ze kedysi ked som bola tehula ma poslal doktor hore do nemocnice do poradne a viem ze tot am bolo ako som prisla tak am zal..teraz to ako funguje? treba sa tam objednat alebo ako?

lenuska6666
8. mar 2013

@sylvia2012 ja som mala dr.dečkova pri normálnom pôrode pred tromi rokmi a bola som max.spokojná ale mala som ho zazmluvneného 🙂

lienka1601
8. mar 2013

@tehulka4 ak chces ist iba do poradne tak ta je dolu ako vojdes na pravo na konci chodby... a ak mas ist na rizikove lezat tak tak isto do tej chodby a a vlastne tak je aj prijem.. hned dvere oproti...
ale asi myslis len ambulanciu takze bez objednania prides rano ja som chodila na pol osmu alebo na siedmu a sestricka zobere tehu knizky a vola si po mene..

lienka1601
8. mar 2013

@sylvia2012 ja myslim ze každý lekár je odborník a aj bez peňazí ta odrodi tak ako ma... a pri sekcii obzvlast..
skor pri normalnom porode by som si priplaitla predsa si s lekarom aj cely den.. ale teraz ta odoperuje tak ako kazdu inu zenu.. neviem no ja by som neplatila mozno az po porode ak by som bola velmi spokojna s jeho pristupom ale popredu urcite nie!!!

sylvia2012
8. mar 2013

@lenuska6666 dakujem za info ja mam uz cisarsky predom urceny neni ine vychodisku neviem ako to poriesim🙂 ale velmi dik za info

sylvia2012
8. mar 2013

@lienka1601 dik za nazor a ja tiez si myslim ze az po sekciii by som to riesila ale dalsia vec je ze neni urobeny cisarsky ako urobeny cisarsky videla som aj take aj ine lekar musi svedomito poprisivat vsetky casti su tam zevraj 4az 6 neviem presne

lienka1601
8. mar 2013

@sylvia2012 nie som lekarka ale teda nezasila by som to inak keby som mala dostat peniaze alebo naopak.. ved nie sme zvierata a oni nie su masiari.. myslim ze sa to na ich robote neodrazi skor na spravani ale pracu si odvedu stale rovnaku 🙂

sylvia2012
8. mar 2013

@lienka1601 no tak to mas pravdu ale mam zname a operacie je operacia videla som viac cisarrskych a jazvy su rozdielne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre