Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tehulka4
12. jún 2008

lenik, 0337425937 toto by malo byt to ciselko do HC na 3D... 😉

anaja36
12. jún 2008

vie mi niekto poskytnut telefon na homeopatičku v Trnave pri cukrovari? chcem tam ist s malym kvoli tomu atopickemu ekzemu dakujem

lyzenka
12. jún 2008

Anaja,

konkretne telefon na nu nemam....ale v pohode tam mozes kedykolvek ist ....., a ak tam niekto je, treba chvilu pockat..... 🙂

tehulka4
12. jún 2008

anaja36, zlatino ani ja ho nemam, ale tiez by som ho potrebovala, ak by si nahodou k nemu prisla, prosim hod ho sem...dakujem...

anaja36
12. jún 2008

ok zajtra tam skusim vybehnut a potom sa ozvem dik pa pa

tehulka4
13. jún 2008

anaja36, tak ako si dopadla???

anaja36
13. jún 2008

no prave som odtial dosla,nema tam telefon musiš tam isť osobne,velmi dobre na mňa pôsobila,taka poziyivna energia išla s nej dala nam čaje 2 rôzne druhy prave som ich v robte kuskovala jeden je na zlateho stafilokoka a jeden proti atopickemu ekzemu tak dufam a hlavne verim ze mu to pomoze,vrele ti ju odporucam a dam ti hned vediet jak to malemu zabralo

stankatt
16. jún 2008

nikto? kde ste trnafcanky?

tehulka4
16. jún 2008

stankatt, pomaly sa pripravujeme na porod... uz si bola pozriet trnavsku porodnicu???

sylverka
16. jún 2008

No ja sa pripájam moja sesternica v stredu iminul týždeň rodila bola prvorodička a nikto jej tam nič nevysvetlili ano ohľadom kúpania takže je to tam strach mne keď sa dcérka narodila pred piatymi rokmi všetko povysvetlovali pripravte sa na to babenky

bubadlo27
17. jún 2008

sylvi, ja som rodila v septembri, a ako prvorodicka, som tiez toho moc nevedela a som sa pytala, lebo nikto ti nic od seba nepovie, aj tak tam toho maju vela 🙂
a pokial si pametam, tak prve kupanie, kupala sestricka a na druhy den, stala pri mne a davala pozor, takze asi tolko 🙂

tehulka4
17. jún 2008

no kocky, asponze mam take velke usta, aby som sa mohla popytat na cokolvke conebudem ako prvorodicka vedeit...uvidime ake budu reakcie..

lenik15
17. jún 2008

Ahojte. Ja som rodila minuly rok a mozem povedat ze sa to tam celkom dalo, detske sestricky su v pohode az na jednu ale neviem ako sa vola. Mne priniesla maleho vecer prilozila a ani mu ani bu. Na druhy den mi maly krycal na celu trnavu a dobehla jedna zlata a mila sestricka a pytala sa co je a nakoniec sme zistili ze maly je hladny tak mi zarobila mlieko poukazovala co kde je. Potom som pocula ako nadava tej sestricke ze preco nam v nedelu nic nevisvetlila a obhajovala sa tym ze sak bola NEDELA. ale inak v pohode. Myslim si ze s tymi dobrymi a zlymi je to vsade. Kdo ma aku naladu.

sylverka
17. jún 2008

No ja len to čo mi hovorila ona ja som rodila minulý rok v decembri ako druhorodička a bolo to celkom v poho tak som si myslela že sa to tam možno zmenilo

anaja36
18. jún 2008

caute babky ja som sa dnes vratila z nemocnice aj s malym boli sme tam kvoli tomu atopickemu ekzemu dali mu take masticky co obsahuju kortikoidy a krasne sa mu to stratilo tak dufam ze uz sa mu to tak skoro neobjavi ale podmienky v nemocnici fuuuj

sylverka
18. jún 2008

ahoj anaja aj mi sme používali kortokoidne krémy tzv hornóny ono to zmizne ale ak to prestanej používať je to ešte horšie a koža si zvykne a chce dalšiu dávku ešte vyšiu mi sme si tým prešli to je začarovaný kruh

lenocka6
18. jún 2008

ahojte,
ja som rodila v trnavskej minuly rok v juni, ale nebolo to tam nic moc. Ja som bola uz druhorodicka a kedze to sestricky vedeli, moc sa o mna nestarali. Ale nakolko mam pusu, tak som sa pytala. Uz len na to, ze som nemala dost mlieka pre maleho a musela som ho prikrmovat a nakoniec sme si doniesli tu hnusnu buloznu dermatitidu z novorodeneckeho. Otras, pri tomto by som ich pozavierala vsetkych ako su tam. Tak dufam, ze vy sa budete mat lepsie.

anaja36
18. jún 2008

sylverka a teraz co mate to stale a stale mazes kremy alebo ja uz neviem co na to zabera alebo z coho to je do frasa

lenocka6
18. jún 2008

Ahojte, s tym atopickym je to stale dokola. Ked sa objavi na kozi treba natierat, po zmiznuti vynechat a stale takto dookola. Vyvarovat sa niektorym potravinam, neumyvat mydlom, nepouzivat avivaz. Je to zacarovany kruh. Moj maly to ma tiez, objavilo sa mu to, ked sme zacali s prikrmami, asi bol na vine petrzlen. To so zistila az spatne. Chvalabohu teraz to mame v klude a to sme ho prestali aj tak strasne natierat kremami, lebo bol stale taky suchy. Inak zevraj su velmi dobre homeopatici, vela ludom uz pomohli. 🙂

gabuliik
18. jún 2008

anaja,aj malá to má. Je to fakt začarovaný kruh. Chvíľu je pokoj a potom bum. My sme boli dokonca aj pri mori,že to pomáha. Prišli sme domov,2 mesiace bol pokoj a potom nanovo. Teraz sme ju prestali natierať s tými ich krémikami a začala som používať Niveu pre deti a takú má kožu jak alabaster. Fakt. Len sem tam sa jej objavi fliačik a ten natriem s hormonálnou,ale inak nič. Veľa šťastia.

sylverka
18. jún 2008

No kožná nám zakázala skoro všetko ale manželová kolegyňa mi poradila ist do fin clubu to je hned vedla bývalej delvity a tam mi poradili tabletky aj krém a kvapky kré nepoužívame namiesto toho máme holtov krém ten sa dá zohnať v lekárni za pár korún lieky a kvapky sú tam drahé ale nekupujeme ich každý mesiac to balenie je ich tam asi 115 a dáva sa jedna denne a kvapky pät kvapien ráno a pät poobede ale to záleží od tej doktorky ktorá tam je a čo bude kázať je to tam všetko na čisto prírodnej báze tot sú výtažky z rias a musím si zaklopať a to vám poviem mala to samý hnis a v noci sa išla uškrabať ráno večne bola krvavá plachta

anaja36
19. jún 2008

babky dik za rady dnes vybehnem vedla tej delvity oni su tam stale alebo sa musim nejako objednat?

stankatt
19. jún 2008

Tehulka bola som uz v porodnici... Sestricka bola mila, tak uvidime. Ale vraj je dobre ak je tam s tebou mangel, potom su aj sestricky mile... 🙂

debbie
19. jún 2008

Ahojte, Stanka bol tam s tebou manžel? Napíš všetko ako to prebiehalo, koľké ste boli.
Ozik vie mi niektorá poradiť výbavičku pre maminu aj bábo do pôrodnice, kamoška ide o mesiac rodiť do tt a má miere obdobie panické..... či má všetkého dosť a či niečo nezabudla čo by mohla potrebovať 😀 tak som jej sľúbila,nemá net a je prvorodička,že sa spýtam. Čítala som napr.že si treba vziať aj klobúčiky na kojenie iné píšu že načo... jedna baba písala že je dobré mať YAL je to šetrnejšie ako klistír má niektorá skúsenosti ako sa to aplikuje(zavádza) pomôže sestrička? A tiež som našla spray dermochlorophyl je to vraj na popraskané bradavky aj na šitie, skúsili ste ho niektorá. Ďakujem aj za Lenku(kamoška)... 🙂 prajem pekný dník

mercy29
19. jún 2008

Ahoj debbie, ja som rodila pred tromi týždňami v TT, takže ti môžem presne povedať, čo som mala ja:
pre seba:
2 kojenecké podprsenky, krém na bradavky /kalciová masť, ale dajú sa zohnať v lekárni aj také krémy, ktoré nemusíš pred kojením umývať, ja som mala s DM drogérie/, klobúčiky na bradavky /ja som nepoužívla, záleží na tebe/,vložky do podprsenky, hyg.vložky /najlepšie sú pôrodnícke/ aspoň 3 balíky,nohavičky /sťahujúce alebo pôrodnícke min. 2 ks/, teplomer, toaletný papier, príbor, pohár alebo šálka, hyg.potreby, osuška, uterák, prípadne svoju košelu a župan /ak použiješ nemocničné nemusíš prať-výhoda/, spray dermo chlorofyl som si kúpila až potom, je dobrý na hojenie hrádze, farbí na zeleno, takže na bradavky asi nie. Takisto je dobrý krém Mithra na hojenie hrádze. Mobilný telefón, nabíjačka, šlapky do sprchy, prezúvky, odsávačka na mlieko
pre bábätko:
1 balík jednorazových plienok, krém na zadoček /najlepšie rybacia masť/, vlastné košielky a bavlnené plienky /odporúčam, mne sa malý vyhádzal s nemocničného prádla/, kozmetiku sme nepoužívali žiadnu, čiapočku, cumeľ.
Dúfam, že je to všetko, nespomínam si na nič iné.

tehulka4
19. jún 2008

mercy, dakujem aj mne si pomohla s uvahamui co mi bude treba...a chcem sa ta spytat, musia byt do porodnice do Trnavy kosielky alebo mozu byt aj bodycka??? a dupky si nepotrebovala a perinku??

tehulka4
19. jún 2008

stankatt, inak aj mna by to zaujimalo aky bol tvoj dojem z toho, a co ti vsetko poukazvali a kedy sa tam da ist to pookukavat???

vladkaz1
19. jún 2008

Ahojte ja si osobne myslým ze TT nemocnica nic moc.
Sestricky nepríjemne nikto sa o vás nestara a ked som potrebovala pomoc pri kojení este mi vynadala sestricka.
Jasne že ked som im priniesla bombonieru tak potom uz ochota sem tam bola.
Takze sestonedelie nic moc.
Na rizikovke su fajn sestricky ochotne .
Na porodnej sa to ties dá zvladnut.

mercy29
19. jún 2008

Môžeš mať kludne aj body, ja som mala bavlnené košielky. Môžes si zobrať aj vlastnú perinku, ale mne úplne stačili košielky a plienky. Malý sa povyhadzoval na líčkach od plienok v perinkách. Detičky sú iba v plienkach a košielkach. Dupačky nepotrebujú. A ešte som zabudla, treba zobrať ortopedické nohavičky!

debbie
19. jún 2008

Mercy 29 fakt si ceníme všetky tvoju pomoc, a k tej odsávačke na mlieko aj si ju používala je to nutné či len keby bolo treba a perink? Bude stačiť zavinovačka tá tenká alebo treba perinku A oblečko pre teba si mala to v čom si tam išla? A bavlnené plienky pre bábo na podloženie do perinky a na odgrgnutie? A v čo si obliekla bábetku keď ste išli domov? Stačí autosedačka vajícko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre