Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zajo79
27. sep 2008

aj ja Teba poznam z videnia 😀

ja ju mam taku..taka balonikova. a na tom baloniku je taka "packa" ..ci ako sa to vola. Niektore baby si kupia hned elektricku odsavacku,ale to sa mi zda zbytocne, ak by som fakt nemohla kojit, zeby sa mal maly problem prisat, tak potom by som kupila este elektricku.Su baby ktore len odsavaju a potom babo papa materske mliecko cez flasku, to by som uz investovala,zatial dufam ze to zvladneme kojit normalne a vsetko pojde hladko.

rodila som v Ba na kramaroch, byvaly muz tam mal znameho, uz teraz ako byvali by mi to asi nevybavil 😀

ja som si povodne hovorila ze bez Epi nerodim, ale nikto mi nepovedal ze to treba vybavit dopredu...cize pustili mi vodu a maly sa do dva a pol hodiny narodil. Teraz Ti uz poviem ze sa to dalo vydrzat, asi fakt najhorsie je ked Ta daju na tie monitorovacie pasy a Ty musis v kontrakciach lezat vystreta.... to nieje bohvieco,inak najlepsie je v sprche a na lopte. A co mi pomoze najviac,ak bude ucastny tatinko, lebo sama si to vsetko prezivat, ked Ti nema kto podat ani vodu,pomoct do sprchy a rozosmiat i ked mas bolesti..cize, v co dufam,ze tam bude tatinko pri porode,zatial sa chysta, chce chodit aj na cvicenia so mnou pani Jahnatkovej do Nitry, takze spolu viem ze to zvladneme.

zajo79
27. sep 2008

debbie, coze niesi na jarmoku?

my sa chystame dnes navecer ze vybehneme.

Mne posuval doktor termin na 10.1., tak mozno nakoniec porodim aj v decembri. 😎

debbie
27. sep 2008

Tak si to ešte musím premyslieť....nechcela som pôvodne žiadnu odsávačku ale tak keby som potrebovala užiť liek alebo si chcela dať na oslave niečo iné ako minerálku alebo čajík tak bude dobré ju mať doma a tá balóniková je iná nie ako tvoja je tam hadička a taký gumenný blónik na konci a to stlačíš a potom odsaješ....ako je tá odsávačka na soplík s tým umelým balónikom....ja uvažujem nad tou s tou páčkou....júúúú malá je strašne aktívna skoro celý deň kope a potom si zdriemne tak hodku v noci a poobede a zase vystrája už som taká ubolená a to ževraj ešte stále nič nieje hihihi.... 😀 sa teším keď už bude vedľa mňa.... 😅
Tak pre teba bude asi lepšia tá porodky v NR ved to je v podstate jedno hlavne že to nebude daleko lebo január to môže poriadne snežiť ....

zajo79
27. sep 2008

jedna odsavacka sa Ti doma zide, aspon ja som ten typ ktory by mal najradsej doma uz vsetko nakupene 🙂

i ked nieje problem poslat tatinka do lekarne ci obchodu kupit ked ju bude treba. Ale i ked je zapaleny prsnik,tak treba z neho mliecko vytiahnut, mne sa to osvedcilo aj v tych pripadoch..

Maly je aktivny tak ako kedy,niekedy sa vrti akoby mal diskoteku, inokedy len malo...ale ako budu tt pribudat,tak ho budem aj viacej citit.
veru,nech uz mame babatka v naruci,mne to pride straaasne daleko .... i ked viem ze to ubehne a budu mi chybat tie kopance v brusku ktore tak milujem. 🙂

No ved to...bude snezit, porodim niekde pred NR v zakrute 😀 ...ale ved zvladneme to. A hlavne sa tesiiiim, dokonca aj na porod, lebo po nom budem mat maleho v naruci.

lyongirl
28. sep 2008

ahojte baby, keď sa bavíte o odsávačkách, tak prispejem aj ja.....
mne sa malý narodil predčasne, čiže odsávačka bola potrebná, lebo bol mesiac na JISke a nemal silu odomňa sať, takže prvý týždeň som odsávala ručne. naučila ma to jedna milá sestrička na JISke a išlo to super, pretože som mala mlieka neúrekom a za pár minút bola fľaša plná a malý z nej nevypil ani 1/3. Po týždni mi ale kamoška ponúkla, že mi požičia svoju odsávačku, tak som začala s ňou, bola to elektrická od Medely - super mašinka, ale sama by som si ju asi nekupovala, príde mi to zbytočne. Po mesiaci som začala kojiť a medzitým som sem, tam odsala buď s tou Medelou, alebo so svojou piestovou od Baby nova. Lenže čím dlhšie som kojila, tým mal malý vačší ťah a odsávačka bola pri tom ťahu 0bodov a neodsala mi neskôr už ani kvapku, tak som bola rada, že viem ručne odsávať a že aspoň takto mi to ide. Ináč pred pôrodom som o odsávačke ani len neuvažovala, myslela som si veď načo, ja budem kojiť a to ide skoro všade, ale po skúsenosti viem, že je dobré mať aspoň nejakú lacnejšiu, ako mám ja tú piestovú v zálohe. Netreba kneď kupovať drahé, elektrické, ale záleží aj na tom, čo komu vyhovuje a koľko mieni investovať 😉

debbie
28. sep 2008

Lyongirl ďakujeme za príspevoček som rada za každú radu od mamičky čo už má akú takú skúsenosť.....kujéééém.... 😀

zuzanikaaa
28. sep 2008

tehulka gratulujem k malému! kedy Vas pustili domov? ja som tam prisla 18.9.... ci sme sa nahodou nestretli 🙂

debbie pytala si sa tehulky na tu fitloptu... ja som ju mohla pouzivat v sprche.. aj mi ju tam manzel dal, ale nerobilo mi to dobre, lepsie mi bolo po stojacky, alebo tak trochu v predklone... ale kazdemu vyhovuje nieco ine... vyskusas-uvidis 🙂

vloziek som tam mala 2 baliky lebo som dost krvacala zo zaciatku a kazdu chvilu som ich menila. Potom som manzelovi kazala pre istotu priniest este jeden balik, ale nacala som ho az doma. Aj teraz na doma ich mam tiez... aj ked uz tak moc nekrvacam.. ale citim sa v nich lepsie ako ked mam alwaysky, ktore som pred tym pri menzese pouzivala... A neviem, mozno som to tu uz pisala, urcite si zoberte tie jednorazove prebalovacie podlozky pod seba aj pod babo,ked ho budete chciet dat na svoju postel... ja som sa vyhybala tomu, aby sa mala dostala do kontaktu s mojim postelnym pradlom.

tehulka4
28. sep 2008

debbie, tie vlozky, zalezi od toho ako budes krvacat.ja som mala kupene 3 baliky a nejaku polku z toho tretieho som priniesla odmov.ale doma ich nadalej pouzivam, su podla mna lepsie ako allwaysky. teda su lacnejsie a co je hlavne lepsie saju. ja som ich v porodnici menila skoro stale lebo som mala strach a paniku z toho ze by som is tam mohla zaniest nejaku infekciu ci co. takze 2 na tie 4 dni by ti mohli stacit. a oc sa tyka tych plienok, tak urcite rataj s tymi 8 ks na den.ja som to sice neratala, ale ber to tak ze po kazdoim kojeni co je tak za 2-3 hodky budes musiet mimi prebalit aby nemalo vystipanu prdelku.a co sa tyka tych odsavaiek, radsej si zozen hociaku aj pouzivanu ako pripad v nudzi. jasne ze vsetky chceme kojit, ale napriklad ja om nemala ani len kolostrum ani na druhy den v porodnici az neskor sa mi zacalo tvorit mlieko tak som zbytocne maleho prikladala lebbo nmudre sestricky mi tvrdili ze musim mat, co nie vzdy byva kedze som nemala ani pred porodom.potom som mala od maleho dost rozkusane bradavky tak som bola rada ze mam aspon s cim odsat ale to uz bol nejkay 4den..a nejak by osm sa nespoliehala na to, ze vam sestricky cokolvek pozicaju..

zuzanikaaa
28. sep 2008

tak s tymi vlozkami sme sa teda zhodli 🙂

tehulka4
28. sep 2008

a co sa tyka tej fitlopty ani mne nerobila dobre..skor som bola strcena v sprche ta horuca voda robila fakt zazraky....

tehulka4
28. sep 2008

ahojky zuzi, no to sme sa tam mohli vidiet, lebo som sa vratila minuly tyzden v sobotu a rodila som 15. lenze maly mi dostal zltacku tak som tam skysla na 6 dni....

zuzanikaaa
28. sep 2008

no len podla tejto fotky co tu mas, tak neviem 🙂 aj my sme mali zltacku ale nastastie sme tam boli len o jeden den dlhsie

lyongirl
28. sep 2008

debbie - nie je zač a fakt ako hovorí tehulka, na začiatok si stačí od nejakej kamošky požičať, alebo si kúpiť lacnejšiu, lebo možno ju nebudeš potrebovať a ak áno, dokúpiš lahko aj lepšiu
A sestra mala balónikovú, ale neodsali sme s ňou ani jedna, tak tú by som ja neradila.....dobrá bola piestová až na to, že som mala prsia trošku vyťahané tým tlakom, alebo som mala len ten pocit, prsia mám ináč teraz ok 😀

lyongirl
28. sep 2008

a ešte keď sa bavíte o tých vložkách a nohavičkách, ja som ležala na gynekológii a nie na 600nedelí a tam im bolo srdečne jedno či mám nohavičky a aké. Mala som tie jednorazové dierkované, ale mne sa tak natiahli, že mi padali a vložky som mala obyčajné tescové, tie hrubé vatové a boli fajn, budem ich mať aj pri druhom....

rienka
28. sep 2008

lucia: pýtala si sa na Navrátila. Mňa rodil v 2000, vtedy bol ešte ucho 😉 a nepýtal veľa ....Teraz som sa ho pýtala , či mi pôjde k pôrodu, ale žiaľ nemá zmluvu s nemocnicou, takže nemôže ...

rienka
28. sep 2008

Čo sa týka odsávačiek mala som piestovú medenu. Malého som mala na JISke, takže ku kojeniu ma pustili po troch dňoch. Snažila som sa medzi tým odsávať, ale nešlo to a totálne som si zničila bradavky. Keď mi ho priložili, mlieko sa spustilo samo a odsávačku som už ani raz nepoužila.....
Kopec mamín odstrekuje jednoducho masážou prsníkov... Aj keď netvrdím, že hlavne maminy, čo majú veľmi veľa mlieka sa bez odsávačky nezaobídu, ale to zistíte až v pôrodnici. Možno je lepšie si vyhliadnuť , ukázať ju manželíčkovi a v prípade potreby ho po ňu poslať...

tesorino
28. sep 2008

ahojte kinderka, tak ako sa mate?? co nove? uz sme dohodovali 🙂 sladkosti mam zase na dlho dost 😀 a tiez som sa prejedla tak teraz fucim 😀 😀 zajtra sa chystam do poradne hned rano, tak som zvedava ci sa nieco zmenilo 😉

debbie
28. sep 2008

Ahojte, tak už aj ja som doma boli sme u svokry na obede a na jarmoku.....bože to bolo ľudí....a tie pohľady ako keby som vyjedla všetky stánky pohľad na mojú tvár potom na bruško a znovu na tvár....nebolo mi to príjemnéééééé....ale čo už za tu cigánsku to stálo... 😝 😀 😝
Baby dík moc ste mi uľahčili rozhodovanie ....
Zuzi a s tebou bol asi aj manžel mohol byť s tebou aj v sprche? ako to tam je niesu tie sprchy pre viac mamičiek?
Dúfam že toho 6. na prehliadke nám to všetko ukážu... 😖 inak neviem...

tesorino
28. sep 2008

debie ahoj, to s tymi sprchami nie je tak ze je to pre viac mamiciek, na tej exkurzii to uvidis, je tam izba a tam sprcha a na tej izbe ste iba ty a tvoj muz, potom je dalsia izba a kazda ma svoju sprchu, takze mate stale sukromie, neboj, bude s tebou a bude ti sprchovat krize, zevrajk to pomaha a ze je dobre ked ti ich aj troska sucha, ze to uvolnuje 😀 uz ma poucila kamoska
a tie pohlady boli hadzane aj namna 😅 ale co uz , pritahujeme pohlady 🙂

debbie
28. sep 2008

Ahoj tes aj tebe to bolo také nepríjemnééé dávno som sa tak blbo necítila tuším to tu písala tehulka pred pôrodom ako bola na jarmoku v tt, tak až teraz som ju pochopila....

tesorino
29. sep 2008

debie, tie nase bruska su take neprehliadnutelne 😀 a neodolatelne 😀 😀 😀

lucia.688
29. sep 2008

rienka- ahoj, ďakujem za infošky....no tak potom asi nič, keď nemôže ☹
a vtedy si s nim bola spokojna?? a teraz si budeš aj niekoho vybavovať??
a ešte by som mala jednu otazočku....ked ste chodili, chodite k navratilovi a chceli ist na pn pred materskou vypisal vas??nerobil s tym problemy?

zuzanikaaa
29. sep 2008

debbie kazda "vzdycharen" ma svoju sprchu , ale manzel nebol priamo v sprche so mnou.. to by sa musel tiez povyzliekat 🙂 ale pomahal mi potom sa poutierat a obliect koselu....

tesorino prave mi volal manzel, ze ten modry pas maju v Jednote hore v sportovom, kde predavaju posilovacie stroje, stoji tam 330,-

petusaaa
29. sep 2008

zuzka: ze by sme manzelom nabalili plavky 😀

inak ahojte. ja som od vcera bez notebooku 😖 tak uz mam rozcitanu knizku 😀 na jarmoku bolo super, len uz nemame jadierka ☹ a sjedla som tri langose 😀 no super bolo...

tes, ako si dopadla na kontrole? ja idem zajtra, tak som zvedava. ale bude to len take, bez UTZ 😒

soncam
29. sep 2008

Caute baby, dnes som bola na kontrole a zatial všetko vpohode uvidíme zase o 2 týždne. dúfam že aj u vás všetko OK. Najmä u tých čo behali po jarmoku.jadierka vám závidím aj aj ich strašne lúbim, doma o ne bojujeme s manželom.

sissik
29. sep 2008

ahojte
tehulka krasne fotecky, oliver vyzera byt dost velky chlap😉
zuzanika aj my budeme mat zuzku🙂
vyhli ste sa tej stafylokokovej infekcii?

prave si predstavujem, ako vo vzdycharnach pobehuju chlapi v plavkach 😀 skusim si to predstavit, ked sa tam budem trepotat v bolestiach

potesila ma aj ta info o sietkovych nohavickach, takze mozem nakupovat.

hipuska
29. sep 2008

Ahojte, mna by zaujimalo, tie co ste uz odrodili v TT nemocnici, ci Vam po porode hned daju babatko nachvilocku na ruky, ci iba ukazu a tiez kedy prinesu babo prvy krat na kojenie resp. prisatie.

elise
29. sep 2008

mne malého dali po ošetrení hned do náručia ale musle ísť na JIS-ku do inkubátora lebo sa narodil pridusený. na 3 den som prvý krát kojila a malý si vytiahol hned 90 ml 😉 pôvodne som bola dohodnutá že mi ho po narodení dajú na bruško tam ho očistia, vyšetria ale ked sa narodil pridusený tak museli okamžite jednať. 😉 na izbu mi ho preniesli na 4 deň 😉

hipuska
29. sep 2008

vdala elise, hej myslela som za bezprobl. porodu. A cim ho krmili tie 3 dni? Tvojim mlieckom alebo?

to si sa s nimi normalne dohodla, ze ti ho po porode daju na brusko?

Celkom tomu nerozumiem, lebo som citala, ze mliecko sa vytvori az na 3 den po porode, dovtedy sa babo iba priklada na rozbehnutie mliecka. Co papa dovtedy???

tesorino
29. sep 2008

no ahojte 🙂 tak bola som na kontrole, a bol tam Mudr Čech a bol velmi prijemny, mala som z neho dobry pocit, vecsinou tu baby pisali ze namaju dobre skusenosti, tak mi napiste preco, aky je?? my sa neotvarame a vsetko je v poriadku , pre istotu my spravol aj odozvy ale na utz a bolo to super, tak povedal ze mam prist az o 2 tyzdne 😉
tak potom to bude po takom case prekvapko 😀 ale vo stvrtok idem este svojmu lekarovi u nas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre