Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

stefulka
6. mar 2009

Díky sissik. Tak si radšej nabalím viac plienok a deku vyhodím. Keď som videla v utorok maminy na príjme, tak mali veeeľmi malé tašky proti mojej. Chcem zbaliť len ozaj nevyhnutne veci tak, aby mi už tatinko nič nemusel nosiť.

tesorino
6. mar 2009

ahojte, tak aj my sa hlasime k tej alergii a to bol v ich veciach iba asi 12 hodin po porode, potom som si ho hned prezliekla a aj tak ho vyhadzalo. Kupali sme v otrubach a krasne to pomahalo, nedavali sme ziadne masticky, ale ked je to silne tak s toho vznikne infekcia a mnoho babetiek musia brat antibiotika ☹ no chvala bohu my sme nemuseli. Tak vsetky maminy...berte si tam svoje veci pre babetka.aj latkove plienocky, nech nemaju pod hlavickou tie ich!

deku urcite neberte, je tam priserne horko a radiatory sa nedaju regulovat

zanetuska
6. mar 2009

babenky co som jedina co sme ziadnu alergiu nemali? ani si nespominam co som tam bola , ze by niektore babeto alergiu malo, ja som mala svoje len jednorazove plienky.........a cumlik

snu
6. mar 2009

ahojte,,a kolko si mam nabalit dupaciek asi do porodnice? ja vobecnemam predstavu 🙂 a kolko si tam enchavaju mamicky po porode?

petusaaa
6. mar 2009

aj my sme mali alergiu. a to bol maly na jiske v inkubatore a nomohla som si priniest vlastne pradlo pre neho. tak to musel pretrpiet a prehormonovat 😔

l3nka
6. mar 2009

3 a pol dňa ja som rodila v stredu a v nedeľu som išla domov... samozrejme ak je všetko v poriadku...

kocurko1
6. mar 2009

Baby, ked uz nejaky ten mesiac maju v nemocnici problem s tymi alergiami, to vazne s tym nic nerobia? Ci to zdravotnictvo je na tom tak zle, ze miesto jedneho prasku radsej treba vyhadzovat peniaze na antibiotika?
Najradsej by som bola, keby do mojho terminu to uz mali poriesene.

stefulka
6. mar 2009

Ešte pichajú detičky na štvrtý deň do pätičky? A potom púšťajú? Hoci aj cez víkend? Ja som bola pred pár rokmi, mala som tú smolu, že prepúšťanie mi vyšlo na sobotu, a púšťali domov cez víkend len v prípade, že bol plný stav, takže pri prvom dietku som musela prečkať až do pondelka, no smola veľká a pri druhom našťastie bolo plno tak nás pustili aj v sobotu. A teraz už ani nedúfam, že mi to vyjde inak ako zase na víkend 😀

stefulka
6. mar 2009

snu, dupačky netreba, detičky majú len košieľku a plienky, ak je chladno, dones si aj čiapočku a ponožky (ja som potrebovala len pri jednom dieťatku), ale ako babenky píšu, je tam strašne teplo takže asi ani netreba.

l3nka
6. mar 2009

krvičku z patičky berú a púšťajú cez víkend úplne v pohode ja som išla v nedeľu ráno a nebolo plno asi 2 izby boli ešte aj voľné... len sme museli potom prísť v pondelok ráno na očkovanie do nemocnice...

belanka
6. mar 2009

prosím vás a koľko košielok ste mali so sebou?ja som rodila pred 4 rokmi a nepamätám si,že by tam boli bábätká vyhádzané.moja malá dosť grckala,tak sa musela dosť prezliekať.neviem teda,koľko si ich mám zobrať.trochu ste ma vystrašili.môžu byť aj body?

tesorino
6. mar 2009

no ja som tam mala aj dupacky, pretoze som nechcela aby sa maly dotykal tych ich veci a aj perinky peru v tom hnusnom prasku, ja som mu davala vsetko moje, ciapocku som nepotrebovala, ale rukavicky, maly sa skriabal a nedovolili nam strihat nechtiky, tak ked som nechcela aby bol cely doskriabany tak mal rukavicky, take tenucke 😉
nas pustili na stvrty den, v nedelu v noci som rodila a vo stvrtok rano sme isli domov, pokial je vsetko v poriatku

tesorino
6. mar 2009

balenka aj body som mala, kosielky som nepouzivala 😉

lyongirl
6. mar 2009

Ahojte, tak baby poriadne si pobalte veci pre bábatká - pre istotu. Netreba toho veľa, mne aj keď sa malý ogrckal, tak v tom bol aj do večera, poprípade som to preprala len vo vode a na tom ich radiátore to bolo suché za chvíľku, lebo hrejú poriadne. Mala som tam asi 4 body, dupačky som nedávala, malý mal ponožky, čo mu boli až po plienku, popr. stačí zabaliť nožičky do plienky, lebo perinku som mala ich. Mala som rukavičky a plienky ešte svoje.
Púšťajú aj cez víkend, ináč teraz mali poriadne plný stav, asi 9 bábatiek bolo čo maminy ležali mimo 600nedelia, čiže púšťali domov o 1 deň skorej. Do patičky pichajú a aj očkujú na 600nedelí, ak nie je víkend.
Ináč môžte mať svoje skoro všetko, sestričky to len uvítajú, majú málo plienok, aj košielok. Aj fľašku na kŕmenie som mala svoju, tie ich sú otrasné, s cumlami veľkými ako svet a deťom z nich tečie mlieko do pusy ako husiam do gágora.....
S tou alergiou je to ťažko, oni majú predpisy v čom prať a to musia dodržiavať pre správnu dezinfekciu a preto majú deti alergie, lebo to je silné a drastické na tú ich kožičku. Ja som ležala v nemocke mesiac a poviem vám, všetko ma z toho prádla totálne svrbelo....

sissik
6. mar 2009

ja som mala sekciu a tak bola bambulka 2,5 dna v ich pradle a nastastie nemala ani alergiu ani stafylokoka.
perinku som pouzivala ich, lebo moje zavinovacky boli velmi teple. tie ich klasicke perinky boli bez vlozky a boli veru lepsie - koli tomu hroznemu teplu. radsej som moju zavinovacku nedala, aby sa neprehriala, ked jej bolo teplo iba v latkovej.
pustaju na 4. den, ak je vsetko v poriadku. do paty pichaju aj ockuju proti tbc

l3nka
6. mar 2009

sissik ak si mala sekciu tak si ťa potom možno pamatám.. nemala si so sebou taký veľký kufor?

sissik
6. mar 2009

i3nka ano - to s tym velikanskym kufrom som bola ja

l3nka
6. mar 2009

🙂 tak už viem, išla som práve okolo keď si sa rozprávala so sestričkou, že tam máš niekde telefón...

sissik
6. mar 2009

jaj, to nam prave vyberala sestricka veci z kufrov, kedze sme este len lezali. ta nas potom aj stavala na nohy a teda obdivujem ich, ako dokazu pomoct na nohy zenam, ktore su take "stihle" ako ja.

kukona1
6. mar 2009

Baby neviete či má Hlávek svoju ambulanciu?

gabuliik
6. mar 2009

my sme tiež nemali alergiu ..... 🙂

krtko.
6. mar 2009

sissik,ja som ta tiez spoznala podla kufra 😉

iris12345
6. mar 2009

Ani my sme nedostali ziadnu alergiu ani spolubyvajuca. Vsetko sme pouzivali erarne, len ciapocku, rukavicky a ponozky sme mali svoje. Plienok mi stacil 1 balik New born.

zanetuska
7. mar 2009

nemocnicny doktori nemaju svoje sukromne ambulancie

nancy10
7. mar 2009

Pôrodnica v Trnave? Prosím vás len to nieeee!!!

krtko.
7. mar 2009

nancy,preco?rodila si tu?

katarinka1107
8. mar 2009

neplasme tu niektore mamicky,kt sem do tt chcu ist rodit. Nahodou ta porodnica je fajn 🙂 🙂 🙂

sissik
8. mar 2009

tiez si myslim,ze porodnica je fajn. nabuduce to bude tiez tt - teda ak tam bude rodit aj moj doki. ale vybavena skusenostami si zariadim niektore veci inak 😉 a zase tam pojdem s takym obrovskym kufrom 😀
spolubyvajucej babo alergiu dostallo - ale to zalezi od citlivosti koze babetka. rozdiely su aj medzi dospelymi. musia to proste prat v tych silnych praskoch, lebo by zase mamicky frflali, ze dostavaju flakate pradlo.

katarinka1107
8. mar 2009

sissik moja rec. A ten kufor je prakticky, lebo nemusis nosit 150tasie a igelitiek. A presne si ma pochopila. Vela dam porovnava celkovo tt nemocnicu. Napr, idu na navstevu na nejake odd kt, je starsie a myslia si , ze aj porodnica je v takom stave. Ale myslim si, ze snazia sa na odd ako mozu.

berus222
8. mar 2009

sissik, ja budem rodit dufam ze az v maji, ale podla toho zoznamu, co tam vsetko treba, budem mat aj ja kufor ako keby som sa tam stahovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre