Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
17. sep 2008

tes: ok, tesim sa 😉 ked budete planovat druhe, tak ti poradim, ok?

sissik
17. sep 2008

netreba zabudnut, ze vymeriavacim zakladom je sice mzda, ale je obmedzeny na 1,5 nasobok primernej mzdy v hospodarstve, takze max. materska vychadza okolo 15000 😉

petusaaa
17. sep 2008

sissik: tak tak.. 😉

soncam
17. sep 2008

Dakujem, vám za rady potešili ste ma že táto moja dlhodobá PN nato nemá vplyv. Ak planujete druhé ja som sa riadila podľa ovulácie (sice teraz nám termin rátal lekár mali sme nieaké problémy, ale pri prvom to tak bolo) Prvé bolo do 2 mesiacov od snazenia a toto druhé na prvy sup.

debbie
17. sep 2008

Ahojte babenky, tak už som doma na cviku bolo super, trošku sme sa s Petu ponaťahovali ale príííjemne 😀 . Dúfam že nám nič nepríde do toho na budúci týždeň....a zopákneme si to

tesorino
17. sep 2008

tak ja som sa nemohla dostavit, svokra sa ponahlala, lebo mala tiez posilovnu tak som nemohla....snad nabuduce 🙂

petusaaa
17. sep 2008

joj, bolo super.. po tom vylihovani mi bolo uz treba daco robit 😀
debbie, dobra fotka 😉

tes: aj som ta tam pozerala, ale potom tam uz bolo tolko tehuli, ze si mohla byt ktorakolvek 😀 tak snad nabuduce. a skoda, ze nemozes cvicit ☹

tesorino
18. sep 2008

petusaaa bola som sa aj objednat do porodnice na kontrolu a idem tam v pondelok, ty sa nepojdes este objednat?

debbie
18. sep 2008

ahojte babulky,
Peti ďakujem som sa trošku hrala s fotkami... 😀 , už sa teším na budúcu stredu, a dlho si čakala na mužíčka či ani nie? Ak budeš mať cestu do hc kľudne napíš sms a môžme vybehnúť spolu ak by si nechcela ísť sama...ozik som ti aj zabudla povedať ten čajík už mám aj tie nohavičky ale mali len L/XL a su dosť veľké tak neviem či si ich aj zoberiem ale že to tak je lepšie aspoň netlačia ja som pýtala L ale nemali...aj tie vložky už mám pánečku je to ako madrac som nebola vôbec na vložky ale toto ma teda pobavilo no a že sa dávajú aj 3ks naraz tak tie nohavičky asi aj vyplním hihi....
Svalovicu ku podivu nemám ale chrbád som cítila ako som vstala... 😖 a som povedala mužíčkovi že si asi aj v sobotu zacvičím doma...som rada že to nieje skákanie čo by som asi nemohla chodiť ...
baby ozik kedy treba vybavit toho pediatra?
Som stráááááááááááááášne rada že môžem chodiť na to cviko a dr.mi to aj ked rizikovke povolila tak baby viem,ktoré nemôžete,ako sa cítite, tak sa opatrujte a dávajte na brušká pozor.... 😅

soncam
18. sep 2008

Caute. debbie kde v HC chodíš do lekárne? Ja mam totiž v jednej známu. Tá lekáren je niekde pri kostole tak dolu briežkom. Normalne ma inšpiruješ aby som zacala aj ja nieco podnikať v nakupovaní. Ale ja sa bjim stále že mi príde kontróla. Tak to nieako vydržím do konca mesiaca a potom si beriem na mesiac z práce dovolenku. A začnem behať. Neviete čo sa kupuje na krst?

sissik
18. sep 2008

ahojte
viete mi prosim poradit, ci je nejaka predporodna priprava s porodnymi asistentkami?
zatial som postrehla, ze v nukleone je cvicenie pre tehulky, ale je tam aj taka klasicka priprava?
u mojho dokiho som videla letak na pripravu v smoleniciach, ale tam sa mi chodit nechce.
niekedy byvalo nieco aj v materskom centre, ale uz sa nepamatam kde. byva to este vobec?
alebo nieco v nemocnici.
minule som sa na poradni zabudla opytat a pri mojom zabudani je mozne, ze sa zabudnem opytat aj v dalsej poradni 😔

tesorino
18. sep 2008

debbi, a ty byvas v hc?? som myslela ze v tt

debbie
18. sep 2008

Soncam :No bola som oproti kina tam mi baby poradili že sa dá všetko zohnať a to čo píšeš ty, tá je pri kostole vedľa bývalej oázy..... 😀 Nakupujem vo veľkom lebo veď nemáme to až tak ďaleko do pôrodu a som si povedala že keď sa mi ešte dá chodiť na auto,aj keď už nebudem dlho lebo nedočiahnem na pedále, tak si pokupujem veci z lekárne, drogérie , plienočky v akcii a pod.... nevieme aká bude zima a v rukách to nemienim vláčiť v závejoch....mám zoznamčeky a vždy keď niečo kúpim, odfajknem a je to ....a na posledný mesiac som si naplánovala len prechádzky a príjemné veci, a prípravu na pôrod....niesom poverčivá verím na osud..-. 😉
Sissik my sme boli včera s Petu v nukleone, a poviem ti bolo supéééééééééééééér....sú to také posilovacie cvičenia, aj na fitlopte a ták a učíme sa tam aj správne dýchať pri každej dobe pôrodnej, ako máme tlačiť a ako si to pripomenúť pri pôrode...tzv.nácvik na sucho... 😀 😀 😀 cvičiť sa začína od 3mesiaca až do pôrodu, je to každú stredu o 16.30 ideme aj budúcu ak chceš pridaj sa k nááááám.... 😀 Jedna babenka tá bola cvičiť a prenáša už tuším 5.deň.... ☹ papa

sissik
18. sep 2008

debbie diky, som po amniu a mam zakazany aj sex, tak uvidim po najblizsej poradni, kde sa uz dufam nezabudnem opytat. dufam, ze mi dovolia, ebo nechcem zmlandraviet 😉

petusaaa
18. sep 2008

tesorino: no mne este nic nekazali. ja mam 30 kontrolu, tak uvidim, ci to uz bude posledna u mojho dokiho. ale mozno ma tam neposiela kvoli tomu, lebo on sam tam aj rodi, tak by ma mozno poslal k sebe 😀 fakt neviem...

debbie: no, veru, ty uz by sa na aute chodit nemala. som ti to vcera hovorila. je to nebezpecne... ja by som mala zacat uz aj s cajom aj s lanovymi semiackami aj s masazou.. ale sa mi nejako nechce. budem sa musiet prinutit... a ja do hc chodim fakt hrozne malo teraz. chodila som tam na urad prace, ale uz nemusim 😎 tak sa ti ozvem, keby mam nahodou cestu... ale mala by som si aspon tu lekaren vybavit.

soncam: my chodievame oproti kina. ale ja mam rada aj lekaren, ktora je pri kostole hore na tej ulicke, kde je slov. sporit. tak neviem, ci myslime tu istu. ale neviem, ci tam maju tie nohavicky, ale snad ano. ved ty ked tam mas znamu, tak jej staci zavolat a ona pirnesie, nie? inak ja som si asi tiez najskor mala vybavit lekaren, lebo teraz ked ma to chyti, tak nemam v podstate nic do porodky 😖 ach jaj, cela ja... vseeeetko naopak 😅

sissik: ja som sa k predporodnej priprave ako takej v tt nedopatrala. pytala som sa aj sestricky a ta mi povedala, ze najblizsie je v tych smoleniciach a robi to sestricka z porodnickeho v tt pani edita bartonova. mam aj cislo v pripade zaujmu 😉 je skoda, ze uz to nebyva. mne hovorila, ze to v materskom centre robila tiez jedna sestricka z porodnickeho, ale mala nehodu, tak uz to nebyva... ale ked nieco zistis, tak daj urcite vediet 😉

sissik
18. sep 2008

jasne ze sa ozvem.
skoda ze v takom meste ako trnava nic take neorganizuju 😒

petusaaa
18. sep 2008

sissik: ani nehovor.. ja som sa chcela naucit kojit a kupat a take veci... co tam po porode, ten trva den, ale co ja s nim potom doma. sak sa ho budem bat chytit ☹ ale utesujem sa, ze mozno budem na izbe s nejakou skusenou mamickou 😉

sissik
18. sep 2008

petusa nutnost nas pritlaci a najdeme si sposob, ktory bude vyhovovat aj nam aj babetku.
v tt aj v okoli su duly, tie pomahaju aj so starostlivostou o babetko a chodia aj domov, tak v najhorsom pripade to isti mamina a dula

petusaaa
18. sep 2008

ved hej, ale chcela som byt pripravena... nuz, co uz 😖 nejako zvladneme...

vlnka26
18. sep 2008

Ahojte. Ja som nasla, ze v materskom centre na Druzbe robia prípravu na porod. Byva to kazdu stredu o 17.00. Bude to aj buduci mesiac, volali sme s kamoskou tej pani Veselskej, ta to organizuje, ze v oktobri bude, ale nevedela presne den a ani hodinu. Mame sa este ozvat. Dam Vam vediet 🙂

petusaaa
18. sep 2008

vlnka: jeej, super.. tak sa urcite ozvi... aj ked v oktobri, no dufam, ze to bude niekedy na zaciatku, inak by som uz nemusela stihat 😅

vlnka26
18. sep 2008

Petusaaa urcite sa ozvem. Inak by si stihla urcite poslednu fazu, lebo buduci tyzden v stredu o 17.00 je 4.posledna etapa. A v oktobri by si si dobehla prve tri. 😉

iris12345
18. sep 2008

Ahojte, chela by som sa zapojit do fora. Mam termin az v januari 2009. Rozhodujem sa medzi porodnicou v TT alebo v BA, nakolko to mam zhruba 70 km aj tam aj tam. Moze mi niekto poradit, kto tiez nie je priamo z TT a pojde z nemocnice autom, ci moze byt babatko v aute vo vanicke z kocika, alebo len v sedacke? Musi byt pri prepustani z nemocky zabalene v perinke? Ako ho potom dam do sedacky? ☹

petusaaa
18. sep 2008

vlnka: len preco to vsetko byva v stredu 😠 a co sa tam vsetko prebera? nevies?

iris: vo vanicke ho mozes prevazat, ak ma na to ta vanicka certifikat (napriklad jane tusim). a do autosedacky sa kupuju fusaky, ktore maju otvor na pasy. ja mam nemocku tak 20 minut, tak to budem riesit tak, ze budeme mat vykurene auto a prehodim cez neho hrubu deku. lebo ten speci fusak je dooost drahy...

tesorino
18. sep 2008

peta ved asi teraz ked pojdes na kontrolu tak sa doki vyjadri co a ako, ale ty nechces rodit u neho, ale v nemocke, nie? prave som bola v meste bola som este kupit odsavacku na soplik, tak uz mam aj to 😀 uz by som mala mat asi vsetko nakupene 🙂

tesorino
18. sep 2008

iris, ja budem rodit v tt mam to najblizsie a babetko budem prevazar vo vajicku a mam overal tak mu bude teplucko a este pre istotu zoberiem deku a zababusim ho 🙂

timotej
18. sep 2008

čaute baby tak už to máme za sebou a sme doma spokojne. Včera sme ešte čakali na výsledky v pôrodnici
na žltačku ale má ju slabučkú tak je všetko ok. Taká som rada že to je za nami tak som sa bála. Mám krásneho
chlapčeka Timoteja 3140g, 51 cm. Spinavý blondáčik, modré oči a milý výraz tváre, je úplný anjelik.
Pôrod bol nepríjemný tie bolesti bez epi sú desné ale dali mi urýchlovaciu infúzku tak o 18.hod som bola
na čakačke a 21.12 bol na svete. Tehulka má riadneho valibuka stretli sme sa pri kúpaní.

debbie
18. sep 2008

Ahojte babenky tak tá príprava by sa páčila aj mne ale veď ja som si myslela že to je v pôrodnici, teda s kojením určite pomáhajú sestričky aj všetky otázky vám zodpovedajú čo sa týka prebaľovania atď....nielen my sa musíme naučiť kojiť ale aj babatka sa musia naučiť sať a spolu sa to určite nacvičuje lepšie nie? Tak to určite príde nebojte budete vedieť inštinktívne čo treba aj rytmus si musíte vytvoriť svoj vlastný s babatkom, ja si myslím že to máme skrátka v sebe baby..nebojte nič všetko zvládneme.... 😀 a aj naše detičky... 😀
Iris :Ja to mám tiež takých 20min.a berieme autosedačku, lebo vanička s kočíka nemá tie háčky na pásy do auta ako píše Peťa,autosedačka sa zíde aj k doktorovi, do nej som malej kúpila teplý overal a na to zimnú kombinézu a samozrejme ju zababuším ešte s dekou... veď parkovisko je od vchodu pôrodky tak 100metrov a dá sa zájsť priamo pred vchod... 😀 😅 😀 to je taká sekunda a už je v teplúčku v aute...hihihi

petusaaa
18. sep 2008

timi a fotky nedas?

tes, ved on rodi v nemocke 😉

timotej
18. sep 2008

Peťa aj by som dala fotky ale máme problém s naťahovaním fotiek do notebooku musí to manžel nejako niekedy urobiť. Niekedy to vyskúšam. Je fakt nádherný ten náš synček ako taký šmolko alebo mravček.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre