Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kitchima
2. sep 2010

@tinkerbell urcite je ten novy box krajsi, ale myslim, ze nie moc prakticky. rodila som v jednom z tych starych a snad aj teraz budem tam 🙂) a vdaka, aj ja tebe potom drzim palce 🙂))

tinkerbell
3. sep 2010

@kitchima ja som sa hlavne bala, ze keby ma pri porode dali na ten stary stol, tak zacnem panikarit, ze sa mi tam bude zle rodit, ale ked pisete, ze je to v poho, tak uz sa neobavam

vcelka5
3. sep 2010

ahojte, ja som rodila na starom stole. bola som spokojna. na tom novom ma len vysetrili a isli sme rodit na stary. neviem,ci ten novy sa pouziva na porod, bo som tam rodila len ja a nedali ma tam.
inak s trnavskou porodnicou som bola velmi spokojna. rodila ma dr. Chovanova, maximalna spokojnost,aj ked bola zazmluvnena. kedze som rodila skoro rano,aspon som si bola ista , ze pride. sestricky na prijme a porodnickom velmi fajn,pomahali ako sa dalo. na sestonedeli tiez v poho, je lepsie byt na izbe s niekym. pokecate, poradite sa a moze ti povarovat babatko.
spomina sa tu dr. Deckov. neviem, nemam s nim velke skusenosti, len som ho mala 2x na poradni. vyzaral ok. aj dr. Stefanikova je fajn, chodila rano na vizitu na sestonedelie.

libka1
3. sep 2010

Som sem nakukla po dlhej dobe a mam celkom dobry pocit z toho ze tu tak pozitivne pisete 😉 Ja spred 2,5 roka take pozitivne skusenosti nemam, a to nie som ziadny rozmaznanec 😀 Hlavne ze mame krasne zdrave dievcatko, nic ine nie je dolezite 😵 Tak dufam ze sa tam vselico zlepsilo a ze ked tam raz pojdem opat budem aj ja uz len chvalit 😵 Rychly porod prajem vsetkym 😉

shaharazad
3. sep 2010

ahoj maminy 🙂 ... chcem vas zavolat na plavanie tehuliek do Trnavy..je tam uplne super..ja prave končim 2 mesačny kurz...je to v Kvapke, tam kde plavaju babatka...voda je slana, takze nehrozia ziadne infekcie.....velmi sa mi tam pači , chcela som sa s vami podelit 🙂 a povedat,ze take niečo super existuje 🙂konečne aj na Slovensku ..ak je tu niektora z vas, čo sa tam stretavame, ozvite sa 🙂

zuzulik82
3. sep 2010

@shaharazad ahoj 🙂 musi to byt naozaj super a tisko zavidim. skoda ze sa nieco take neotvorilo uz skor 😒 , bola by som tam varena pecena pretoze plavanie milujem 😀 tak si to tam vychutnaj aj za mna 😉

silvika
3. sep 2010

@shaharazad noo som zvedava preco to neoznamili aspon sms, kedze my sme tam chodili do kurzu s malym, a o tomto neviem. 😒

myska7
3. sep 2010

ahojte, neviete mi povedat ako je to s epiduralkou v TT? davate si ju? ja som sa teraz na to pytala doktora na poradni a ten mi povedal, ze krv na testy mi zoberu,ked uz pridem do nemocky, ze rodim.. nejak sa mi to nezda, je tam labak nonstop otvoreny?

zuzulik82
3. sep 2010

@myska7 ahoj, je to tak, ze staci nahlasit pri prijme ze chces epi. oni ti zoberu krv a do pol hodinky su vysledky. tak to hovorila vrchna sestra na prehliadke 😉

myska7
3. sep 2010

@zuzulik82 ďakujem, tak to sa mi ulavilo.. sice nie som este rozhodnuta ci ano alebo nie, ale dobre vediet,ze je tam ta moznost. Ty ides S alebo BEZ epi?

zuzulik82
3. sep 2010

@myska7 ja som rozhodnuta ist s epi, tak dufam ze sa mi to podari, ze mi ju stihnu pichnut 🙂

myska7
3. sep 2010

@zuzulik82 tak držím palce! nech je to rychle a bezbolestne! 🙂

zuzulik82
3. sep 2010

@myska7 jeeej dakujem 🙂 dufam, ze uz to kazdu chvilku pride... 😅 malemu sa nejako nechce

kitchima
3. sep 2010

@zuzulik82 ani mojej malej sa nejak nechce 😠 ale ved oni pojdu von 😀 drzim prsteky

magdalenocka
6. sep 2010

baby co ste rodili v TT cisarskym kedy vam prilozili babatko? A kedy vam ho potom doniesli na izbu nastalo? Mala by som rodit v spinalnej anestezii.

ivca17
6. sep 2010

@magdalenocka ahoj, rodila som cisarskym, no videla som malu ked ju odnasali umyt a obliect, manzelovi ju doniesli na chodbu pred salou ukazat kym mna sili, a poom ked som bola na izbe som poprosila sestricku, ze chcem velmi vidiet malinku, som sa este hybat nemohla nejake dve hodky po cisarskom, a doniesla mi ju na par minut a aj skusila prislozit, samozrejme mliecko este nebolo ale bola pri mne chvilku.. a na stalo mi ju priniesli no rodila som v pondelok vecer a utorok som mohla za nou chodit a zobrat si ju na chvilku aj so sebou, ale na stalo som ju mala az od stredy rana asi o piatej rano mi ju doniesli uz na stalo.. 🙂 drz sa a vela stastia..

kveta
6. sep 2010

@ivca17 MOhla si po cisaráku v tých prvých hodinách hýbať hlavou a rukami alebo aj to je zakázané? A kedy Ťa prepustili /teda koľko dnií si bola v nemocnici celkovo/? Ďakujem.

ivca17
6. sep 2010

@kveta no ja som mala spinal, cize iba nohy znecitlivene, rukami aj klavou si mohla hybat a po 12 hodinach, ked sa citis ok aj skor mozes som sa mala postavit 🙂 no normalne by si mala byt po cisarkom 4 dni v nemocke, ja som bola 8 kvoli malej, bola chora(infekcia), ale zase kamoska bola len 3dni po cisarskom v nemocke, bola vpohode a nemali miesto 😉
zalezi teda velmi na situacii...

magdalenocka
7. sep 2010

@ivca17 dakujem. No skusim ich poprosit nech mi ho prilozia hned ked ho umyju uvidim ci to bude mozne a potom podla toho ako sa budem citit. Ale to si ju mala celkom rychlo pri sebe vlastne len jeden den si bola bez malej. No ja by som mala rodit doobeda kedze pojdem planovane tak som zvedava kedy mi ho daju na stalo.
A mala si nadstandard?

ivca17
7. sep 2010

@magdalenocka no jeden den mas na zotavenie a potom uz mas male pri sebe 🙂 no nie nemala som nadstandard, ale dalo sa to pohoda, aspon som musela chodit na WC a cim viac chodis, tym lepsie pre teba.. nadstandard je casto obsadeny.. :( ale ja som rada, ze som bola na normal, bo mi tam moja "spolubyvajuca" poradila dost, mala uz druhe babo a tak vedela co a ako... drz sa.

stastickova
7. sep 2010

ahojte nedá sa nepripojiť v vašej debate..už to bude pomaly rok čo som rodila v tt pôrodnici..čo sa týka izby, mala som nadštandardku..ale je veľký problém sa tam dostať..mala som šťastie bo som rodila cisárskym kedže malý nebol dobre otočený..inak by som ju asi nedostala..sú tam dve...čo sa týka personálu tak mám len samé chváli..či novorodenecké sestričky či gynekologické..čo sa týka lekára na izbe tak neviem ako sa presne volá ale vyšetril ma od dverí..akurát bola u mňa detská tak z chodby kričal či som v poriadku...potom už chodila jedna baba a tá bola super..vyšetrila ma...akurát som mala problém s kojením..bola som prvorodička po cisárskom a nevedela som ako na to..ešte v pôrodnici som mala také popraskané bradavky že kojenie bolo pre mňa strašné..inak všetko ostatné super,,aj nabudúce si určite vyberiem tt pôrodnicu..

tinkerbell
7. sep 2010

ja sa celkom tesim do tt nemocnice - pripada mi to tam fajn

brezicka
7. sep 2010

ahojte, viete mi povedat ako je to s oteckami? treba to nahlasit skor ze chceme aby bol pri porode? plati sa za to? a ake su navstevne hodiny pre otecka ked budeme na obyc izbe? a kolko stoji nadstandartna izba? a kolko stoji epiduralka a kedy sa za nu plati az po prichode do porodnice?
Ja som mala prvy porod v Anglicku tak to je pre mna vsetko nove, dakujem za odpovede 🙂

zuzana12345
7. sep 2010

@brezicka otecka staci nahlasit pred porodom, 16,60eur-otecko k porodu, na obyc. izbu otecko nemoze, iba cez sklo na chodbe, nadstan. izba stoji 33eur(1000sk)-tam moze aj otecko, ved si to plati, epiduralka-myslim ze do 100eur a plati sa pri porode, staci povedat pri prijme

magdalenocka
8. sep 2010

@ivca17 a este mi napadlo ako je to s cikanim po cisarskom? Dali ti cievku a kedy? A este som citala ze by sa nemala dvihat hlava 12 hodin a strasne vela vody pit. Ako to odporucaju v TT?

ivca17
8. sep 2010

no vodu som pila aj ked som potom lezala vodu stale.., cievkovali ma pred cisarskym, potom uz nie, potom po tych 12 hodinach lezania vlastne prva cesta moze byt na WC, ak potrebujes skor daju ti mysu, neboj pohoda to je.. cikanie sa da.. a s tou hlavou? ja som otacala a pohoda, sem tam aj nadvihla, ale tak urcitie nie hned tak po 9 hodinach ti povedia ked bude vsetko ok ze sa mas pokusat sa prevalit na bok a tak, a potom ked sa bude dat postavit, teda najprv sadnut, mne trvalo to prevalenie a sadnutie fakttie 3 hodky a potom prisla sestricka a pomohla mi.. 🙂

stastickova
8. sep 2010

@magdalenocka záleží či máš spinál bo celkovú.prei celkovej cievkujú a pri spinále nie..ak vydríš necikať tých cca 12 hodín..áno musíš 12 hodín ležať..a piť tiež veľa..dajú ti hadičku cez ktorú piješ...dá sa to všetko vydržať..akurát ja som bola strašne hladná..a to jedlo bolo strašné..

chichaa
8. sep 2010

@myska7 Ahoj, je to presne tak, ako ti napísala zuzulik...laboratórium je non-stop, aj keby si prišla v noci...ja som epi mala a môžem si len chváliť, kontrakcie som síce cítila, ale nie veľmi silno, potom už pri tlačení som si to "odžila" naplno, pretože už sa epi nedopicháva, ak by bolo treba..vpichu sa nemusíš báť, je to úplne tenučká ihla, ani som nevedela, že kedy mi to anesteziologička vpichla. ide iba o to, či chceš investovať 🙂

brezicka
8. sep 2010

@zuzana12345 dakujem

lydus
8. sep 2010

ahojte..@magdalenocka s tym dvihanim hlavy mas pravdu..ja som tiez po cisarskom..len pred nedavnom..davaj si na to pozor a nedvihaj ju aspon 6 h..lebo ta potom bude boliet aj viac dni,take nenormalne tlaky mozes mat pak..spolubyvajuca bola zvedava 🙂 dvihala ju hned a pak ju bolela..a to bola po druhom cisarskom a sama ma na to upozornovala..ale nevydrzala..drziim palceky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre