Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tehulka4
7. okt 2010

kocky, len tak informativne, chcem sa vas spytat, co ste uz rodili tento alebo minuly mesiac alebo v takejto blizkej dobe v porodnici, co vam kazali kupit domov na kupanie kvoli tej moznej infekcii otruby alebo hypermangan alebo nieco ine?dakujem...

tinkerbell
7. okt 2010

@tehulka4 mne praveze o tej infekcii nic nepovedali - povedala mi to az sestricka, ked som bola s malym 1. krat u lekarky. Radsej tam ani nechod rodit.

monulienkaf
8. okt 2010

@tinkerbell o aku infekciu presne ide? ked som rodila pred siedmimi rokmi, tiez tam dcerka chytila nejakeho zlateho ...koka. Jak je mozne, ze tam stale nieco maju?

sarra6
8. okt 2010

ahojte aj ja som bola vcera v poradni a vsetko dobre dopadlo, dalsia kontrola o tyzden. Bolo tam celkom v pohodke aj ten doktor bol ok. Bol tam niekto vcera????

vodnari
8. okt 2010

Ja idem na kontrolu v nedeľu.....tak som zvedavá čo bude nové....

tinkerbell
8. okt 2010

@monulienkaf ja som pocula, ze je to stafylokokova infekcia - babatku sa z toho robia pluzgieriky, ktore sa hoja takou zltou chrastou. Moj maly to nastastie nedostal.

monulienkaf
8. okt 2010

no to bude ono....takze po siedmich rokoch stale nevedia ako sa toho zbavit...pekne...

tinkerbell
8. okt 2010

@monulienkaf aj ja som pocula, ze sa im to stale opakuje.

nikkka
8. okt 2010

ahojte, rodila som v juni v TT, ziadnu infekciu sme nedostali a ani neviem o ziadnom babatku co tam vtedy bolo..
ak na vizite doktorka zbada nejaku reakciu na kozi dietata tak hned nakaze pouzivat vecicky z domu a nie nemocnicne..takze si kludne mozete babatko obliect aj do svojho..

sarra6
8. okt 2010

Tak to nic moc ked tam je nejaka infekcia. To fakt radsej svoje veci pre babo doniest???Bol vcera niekto v nemocnici v poradni???? my boli a vsetko je ok 🙂))

tehulka4
8. okt 2010

ja ked osm tam rodila maleho tak tam ta infekcia bola..moj maly ju nastastie nedostal,ale ja som ho mala hned vo svojich vecickach a aj vo svojich plienkach a aj v osuske co sa kupe mojej..lebo hned prve kupanie mi ot tam sestricka hovorila, ze sa jej zda, tak pre istotu..len viem, ze potom este doma odporucali ho kupat v hypermangane a segra rodila o 3 mesiace neskor, tak jej zasa odporucali doma kupat v otrubach, tak ze co si mam este pred porodom zaobstarat..🙂...co sa tyka porodnice, inu vyberat nebudem, aj ked nie je najuzasnejsia, ale tie 4 dni sa tam daju prezit...ja mam z BA zimnicu a vyrazky len co viem ze tam mam ist, a potom najblizsie su tu piestany, ktore nemaju, teda aspon pred dvoi rokmi nemali inkubator, preto ked nieco nebolo ok, tak babtako prestahovali do TT a mamicka ostala v PN, co sa mne teda vrcholne nezda...takze ja hovorim, ze prezijem aj teraz...🙂

adrianai
8. okt 2010

ahojte dievčatá, my sme sa vrátili z nemocnice v nedeľu, neviem, či tam je nejaká infekcia, my sme nemali žiaden problém, až na veľmi suchú pokožku...a ako hovoria aj ostatné baby, ak by niečo, kľudne si môžte dať svoje veci...inak som bola milo prekvapená celým pobytom v pôrodnici, čo sa týka prístupu sestričiek aj lekárov, všetci boli veľmi milí a ochotní, som prvorodička a nikto nemal problém mi s čímkoľvek pomôcť...takže aj touto cestou chcem poďakovať celému kolektívu a aj nabudúce nebudem mať problém vybrať si túto pôrodnicu 🙂

kitchima
9. okt 2010

Ahojte,rodila som v TT minuly mesiac a urcite tam ziadna infekcia nebola 😉

sendynka01
9. okt 2010

Ja som rodila vo february a o infekcii mi povedali az pri odchode domov. Ze az by som spozorovala malemu na kozi nejake vodou podliatplzieriky , co vyzeraju ako po opaleni, tak mam ist len k obvodnej, ze v prepustacej sprave na napisane co robit keby nahodou. Ale nemali sme nic, len jedno dietatko to tam vraj malo.

enika
9. okt 2010

Myslím, že môžete byť zatiaľ kľudné. Sestrička z novorodeneckého hovorila, že sa im tá infekcia už niekoľko posledných mesiacov neobjavila, tak snáď sa toho konečne zbavili 😉 . Detičky mávajú občas alergiu na prádlo, ale na to stačia otruby.

zuzana1979
10. okt 2010

@sarra6 sara ja som bola vo stvrtok na poradni a asi si ta pamatam, ked si tam bola aj s muzom a malou vaneskou. ja uz zajtra nastupujem na prijem a utorok by som mala rodit (CR), tak zacinam byt poslednych par dni z toho nervozna. 🙂

sarra6
10. okt 2010

ahoj ja vobec neviem z foto ktora si bola kde si sedela??? Drzkam ti palce

lubuska22
11. okt 2010

ahojte baby, uz som sa tu na to pytala ale nenasla som odpoved, potrebujem aj nejaky papier o prehlaseni mena pre drobca ci dohoda o mene alebo ako to tam bolo? ide niektora z vas vo stvrtok na kontrolu? ze by som tam niekoho videla:o)

vodnari
11. okt 2010

@lubuska22 My keď sme tam boli tak nám dali vypísať teký paier a tam sme mali uvieť mená aj chlapca a aj dievčaťa a potom sme to s manželom obaja museli podpísať.

lubuska22
11. okt 2010

@vodnari takze to nemusim teraz riesit super...a ty ako sa citis? uz sa ti to tiez krati:o)

vodnari
11. okt 2010

No ja som ležala v nemocnici 6 dní kvôly ladvine a na príjme nám to dali vypísať že aby sme to už potom nemuseli,tak to už máme vypísané a uschované tam....ja sa cítim už tak na rosypanie 😉 povedali mi že malý je dosť veľký a že nyvydržím do toho temínu čo mám čo je 27.10. ale že to bude skôr 12.10. tak to je už nzajtra....tak som zvedavá či im to výde....inak na kontrolu idem až v piatok

lubuska22
11. okt 2010

@vodnari aj si uz rozmyslala nad epiduralom? neviem ci su este nejake ine oblbovaky okrem epiduralu v ponuke...

vodnari
11. okt 2010

@lubuska22 Ano už som nad tým rozmýšlala a aj som sa nato pýtala doktora a sme sa dohodli že uvidíme keď príde môj čas že možno to ani nebudem potrebovať pichnúť,že možno to budem dobre znášať,tak uvidíme.Len sa ho chcem v piatok spýtať či to netreba predtým nejak nahlásiť alebo nejak objednať....neviem som prvorodička a kopu vecí ešte neovládam. Ako sa to blíži tak mám také nejaké zmiešané pocity...neviem to popísať...aj sa teším aj sa trošku bojím....
už je to tak blízko.....

pusinqa
11. okt 2010

@vodnari vraj stačí povedať až na príjme aby vzali krv pre prípad epi a rozhodnúť sa potom vraj dá v priebehu pôrodu samozrejme asi vo fáze keď to je aktuálne ale neviem či by si nemala mať peniaze pri sebe pre ten prípad

vodnari
11. okt 2010

@pusinqa Ahá...ďakujem za radu a to sa platí popredu alebo stačí po pôrode,my by sme chceli aby bol aj manžel pri pôrode....

pusinqa
11. okt 2010

@vodnari epi neviem ako teraz, ale mne sa marí že baby písali že je dobré mať tie peniaze už pri sebe, ale kedy sa platí neviem a mm pri pôrode veru nepamätám alebo si to on vybavoval a platil ale kedy netuším, ja plánujem že na tieto 2 veci vezmeme hotovosť

vodnari
11. okt 2010

@pusinqa tak pre istotu si vezmem zo sebou....a držím palčeky...možno sa tam aj stretneme.... 🙂

lubuska22
11. okt 2010

ahojte neviete ci je este ina moznost od bolesti okrem epiduralu???

pusinqa
11. okt 2010

@vodnari no uvidíme, aj keď ja akosi dúfam že pôjdeme skôr, aj malá bola týždeň pred termínom a pri tejto malej už dnes že 3540 g +- 200 g no zdá sa mi v tom brušku dosť veľká 😉

pusinqa
11. okt 2010

@lubuska22 teplá sprcha niekomu pomáha a myslieť pozitívne že každou kontrakciou si bližšie k bábätku,nestresovať, dobre si dýchať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre