Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuzanakarolinka
1. feb 2010

mitinka a pustili k tebe na izbu aj partnera? a mala si spinál alebo celkovú, kedy Ti potom priložili malého a ak sa môžem opýtať, kto Ti to robil, ktorý Dr.?

zazalienka
1. feb 2010

zuzanakarolinka na izby nepúšťajú vôbec, ani na nadštandard.. tam platí prísny zákaz.. dá sa ísť na chvíľu von na chodbu pred dvere keď príde návšteva, ale je tam dosť chladno.. detičky sa ukazujú len za sklom.. a pokiaľ Ti malé nemá kto povarovať ( že si sama v izbe alebo tak) tak treba poprosiť sestričky na novorodeneckom o varovanie na chvíľu..
mne osobne po spinále (rodila som v stredu ráno o 9.00) priniesli malého prvýkrát večer pred kúpaním priložiť.. no a potom vo štvrtok ich nosili cca každé 2-3 hodiny.. aj keď ja by som bola mala najradšej malého pri sebe stále lebo mi za ním bolo smutno.. v piatok už bol 24 hod. rooming in, čiže bábätká sme mali nonstop..
pokiaľ ešte nie je vlastné mliečko, na novorodeneckom je v chladničke zarobená Beba, sestričky nalejú do fľaše a zohreješ si v umývadle pod vodou..

zuzanakarolinka
2. feb 2010

takže na izby nič, a kedy ťa postavili potom na nohy, dúfam, že ťa sestričky neodpinkali a nenechali všetko na teba, pomohli ti?

zazalienka
2. feb 2010

na nohy som sa postavila po 24 hod. sestričky boli veľmi zlaté, na obidvoch oddeleniach... pomáhali čo sa dalo, chodili celú noc či nemáme bolesti, starali sa úžasne.. po tých katastrofických príspevkoch tu na pôrodnicu a personál som čakala všeličo, ale bolo to úplne naopak.. robili čo bolo v ich silách, starostlivo a s úsmevom...

zuzanakarolinka
2. feb 2010

no super, to sa teším aj za segru, lebo tá keď rodila prvého normálne, sestričky boli hrozné, ani si ju nevšímala, brali všetko ako tovar, prídeš odídeš
starostlivosť mínus 100%
potešila si ma, budem jej to reprodukovať

natasio
2. feb 2010

Ahojte baby. Je tu niekto, kto ide o chvíľu rodiť a nemá zazmluvneného lekára? Ani nerozmýšľa o zazmluvnení?
Inak dnes som bola na poradi v nemocnici a dosť ´ma prekvapil zoznam vecí čo treba priniesť do pôrodnice.Minule som si totiž odtiaľ vzala zoznam a ten v porovnaní s tým dnešným bol o polovicu kratší.Na tom predošlom bolo napr. pre bábo len plienky a na tom dlhšom už aj krém, mydlo, cumel.... Pre seba aj jedoráz.podložky, popôrodné nohavičky... Nerobí mi to problém vziať to, ale myslíám si, že ak sa jedna bude riadiť prvým a iná druhým zoznamom, tak ta prvá sa bude cítiť ako chuderka, že polovicu vecí nemá.l No nie?

sissik
2. feb 2010

ja som zazila iba jednu detsku sestricku, ktora sa prisla opytat, ci nieco potrebujeme. gynekologicke chodili.
no a k zoznamu - ja som tam prisla s kufrom jak svet a vsetci sa cudovali, preco ho mam taky velky. no preco? 😀
lebo clovek si do nemocnice ma doniest aj teplomer 😝 a toaletak mi muz nosil priebezne

zuzanakarolinka
2. feb 2010

baby, ja Vám odporučím len toľko, pre seba si zoberte všetko, pre bábo iba nutné veci plienky a spol a oblečenie na domov si neberte, bude vám zavadzať, budete ho mať zbytočne, to nech vám prinesú, keď pôjdete domov. v pôrodnici sa myslím nosia erárne veci pre bábätká, nie?

zazalienka
2. feb 2010

teplomer netreba, roznášali ich ráno.. prádlo majú bábätká erárne, ale keď sa vyhádžu, treba si dať doniesť svoje.. okrem toho stačia už len plienky a krém na zadok.. dudlík som mala tiež svoj, určite by som nedávala erárny keď by bol treba.. to nie je taká batožina hrozná.. bábätká kúpu v čistej vode, príp. v otrubách alebo hypermangáne či čo to je.. mydlo netreba.. no a excipial som si dala doniesť lebo malý sa hrozne šúpal..

v štátnej nemocnici nemôžete čakať zázraky, že tam budú mať pre každého všetko.. v rámci možností.. a rozpočtu..

pre seba hyg.potreby, vodu na pitie, nejaké keksíky, príp. jogurty, toaleťáky aspoň dva, pri krvácaní sa raz dva minú, pôrodnícke vložky z lekárne a nohavičky sieťkové.. príbor, hrnček.. nočnú košeľu a župan som mala nemocničný, to som dostala hneď na príjme.. papuče a gumené žabky do sprchy to je samozrejmosť.. uterák a osuška tiež..

rommynka
3. feb 2010

Ja Vám tak závidím že to už máte za sebou ale zároveň aj prajem všetko dobré, nech ste všetci zdraví a nech vám malý potomkovia robia len radosť 🙂
Ja sa už neviem dočkať, už som bola aj v nemocnici na tých prietokoch bol tam Dr. Dečkov všetko bolo ok, ale keď som sa pozrela na ten príjem oproti a predstavila som si že za chvílu ma tam partner nechá tak mi bolo normal do plaču, ja som tak nerada sama a duplom v nemocnici.
Chcela by som sa spýtať, či niektorá chodíte do toho materského centra v TT či je tam dobre a čo sa tam dá robiť a ešte či niektorá neplánujete ísť niekam s bábom plávať, myslím že sa chodí od 5 mesiacov ale neviem kam, len by som chcela s drobcom tráviť aktívne čo najviac času asi ako každá 😉

natasio
3. feb 2010

Baby, aký máte krém na ošetrenie bradaviek?

zazalienka
3. feb 2010

ja mám multi mam balm, nemusí sa z bradaviek umývať, a potom ešte náplaste.. kalciovka mi moc nezaberala, ani bepanthen..

macekova
3. feb 2010

ja som mala z DM-ka na bradavky....a maximálna spokojnosť....tiež sa to nemusí umývať....pomáha to dosť....a to moja malá je superožužlávač 😎 😎 😀 😀

sissik
3. feb 2010

cicaderma, stala okolo 70sk a krem na bradavky od weledy, ten bol okolo 200sk.
ani jeden sa nemusi umyvat
ale mne pomohla masaz bradaviek este pred porodom zubnou kefkou 😉 nerobte pred 36tt

natasio
4. feb 2010

Baby díky za odpovede ohľadom toho krému. Ešte mám otázku na baby, ktoré to už majú za sebou, že ako sú v pôrodnici návšetevné hodiny?

tintiniacik
4. feb 2010

Petra25 a ku akemu gyn. si chodila do HC ja som tiež odtial a kedy mas termin??

nika37
4. feb 2010

Prepáčte že sa Vám sem miešam, ale sem tam som sem nakukla a to len preto lebo som chcela vedieť aký ste mali názor na trnavskú pôrodnicu. Chcem pridať aj ja svoj názor, pred tromi rokmi sa mi narodil prvý synček v tt pôrodnici už vtedy som bola velmi spokojná aj s pôrodnými asistentkami a neskor aj so sestričkami či na novorodeneckom alebo na odd. šestonedelia. Ale pred dvomi týždnami 21.1. sa mi narodila dcérka a môžem povedať že od pôrodných asistentiek milé a zlaté ženy vďaka im , pani doktorku ktorá viedla môj pôrod aj jej veľká vdaka, a sestričky na novorodeneckom sestričky na šestonedelí , no starostlivosť bola perfektná, ako tu už niekto spomínal, chodili sa pýtať či niečo nepotrebujem, poradili no skrátka boli velmi zlaté a patrí im velka vdaka za starostlivosť o všetky pacientky a bábätká. 🙂 🙂 Takže babenky ktoré to máte pred sebou vôbec sa neobávajte priviesť svoje mimčo v trnavskej pôrodnici, sú tam ludia ktorý Vám ten nútený pobyt dokážu spríjemniť. A návštevné hodiny sú od 14 tej do sedemnástej hodiny. Držím palce všetkým nastávajúcim mamičkám, pretože držať ten vytúžený uzlík šťastia na rukách jetá najúžasnejšia vec na svete.

natasio
5. feb 2010

nika37 Ďakujem za odpoveď ohľadom návštevných hodín a hlavne za povzbudenie. Blahoželám k dcérke a držím palce, nech sa Vám darí.

tintiniacik
6. feb 2010

Baby kde ste vsetky co uz rodite??

lulupopo
7. feb 2010

baby, ja viem, ze sa to tu uz riesilo, v com ste v takomto pocasi niesli babatka z porodnice? Ja mam nachystane bavlnene body, bavlneny overalcek, hruby zimny overal, dve ciapocky,jedna tenka, druha hruba, fusak a do zasoby preventivne deku... i ked najradsej by sme ho odviezli v zavinovacke a zababuseneho v deke a fusaku... ale toby sme ho nevedeli dat do autosedacky....

janulkka
7. feb 2010

lulupopo.. ahoj.. ja som tiež mala z toho dilemu, ale nakoniec po porade malú oblečiem : body, na to mám bavlnenú súpravičku aj s kabátikom, čiapočku.. dám ju do paplonovej zavinovačky, a zmestí sa mi do fusaku.. ešte ktorý som vynosila aj ja... je zachovalý,teplý a veľký to je všetko.. nedám ju ani do sedačky, či košíku..však v autíčku pobudne ani nie 10 minút a som doma.. rodím koncom februára, uvidíme aké bude počasie... možno miesto fusaku použijem len teplú deku... 🙂
čo myslíte mamičky, čo už máte doma bábätká?? akú máte skúsenosť ? 🙂

zazalienka
7. feb 2010

ahoj, môj malý mal body, sametové teplé dupačky, hrubý svetrík na zips, dve čiapky a potom ešte taký kožušinkový vak do autosedačky, nejakým spôsobom som ho tam napratala, hneď zaspal eštš dole v šatni.. tiež to máme 5 minút domov, ale neriskovala som bez vajíčka.. a okrem toho sú za to mastné pokuty.. a bezpečnosť je bezpečnosť..

lulupopo
7. feb 2010

dikes janulkka a zazalienka... ved to, ze bezpecnost je bezpecnost, nepotrebujem riskovat, prip. zinkasovat pokutu... inak cim je t

lulupopo
7. feb 2010

cim je to blizsie, tym mam vcasi strach... a tesim sa a zaroven, mi to pride neuveritelne

natasio
7. feb 2010

baby, máte niektorá termín okolo 13.2.?

ivca17
7. feb 2010

lulupopo podobne pocity mam aj ja. veelmi sa tesim,no bojim zaroven 🙂
nak mas zarezervovaneho nejakeho DR?? a uz si zbalena? ak mozes nenapises co mas zbalene do porodnice? ja mam zatial len jednu kapsu zabalaenu a aj tam mam len plienky, dudlik, flasku a pre mna tam su podluzky pomna a vlozky a tie sietovane nohavky..no neviem ci si mam brat zupan,alebo aj koselu, a co pre malu, ci mam nieco este brat 🙂 uz mam stres, ze ked tam budem nieco mi bude chybat.. 🙂

zazalienka
7. feb 2010

ivca, košeľu a župan dostaneš, načo si ničiť svoje.. malej ešte krém na zadok.. a mne sa hodilo aj excipial mliečko, malý bol dosť suchý.. toaletný papier (tie určite 2 ks ), príbor, hyg.potreby .. ak to máš ďaleko alebo ti nemá kto akútne priniesť veci, tak aj nejaké body pre bábo, obyč.plienky pod hlavičku, keď by sa vysypala z nemoc. prádla.. mne musel akútne doniesť bodynká manžel, prichystala som mu to ešte doma.. preventívne.. a zišlo sa..

ivca17
7. feb 2010

dakujem zazalienka 🙂 no ja som vedela,ze dostanem tam koselu, no nebola som si ista tym zupanom 🙂 no byvam v TT takze tie bodynka asi len nachystam tak ako ty a keby daco prinesu mi ich 🙂
a este mala si nejaky specialny kremik na zadok? ja mam indulonu detsku,no neviem..a kupila som si ten aviril olejcek pre babena, ten mi nebude stacit ak by bola mala sucha, ci jepsie to excipial mliecko?
dik za rady 🙂

zazalienka
7. feb 2010

mne pediater zakázal olej, že lepší je excipial.. olej mám len kvôli tomu, keď použijem rektálnu rúrku na kakanie, treba koniec namočiť do detského olejíčka..
na zadoček je najlepšia rybacia masť jecoris, v takej zelenej tube.. alebo sudocrem.. ale ja som mala v nemocke tú rybiu masť.. je hojivá a výborná.. kúpu tam v čistej vode, takže mydlo ani žiadne chémie do kúpeľa netreba.. aj ja ho doma tak kúpem, len v čistej vode, jedine riťku umývam mydlom (Sebamed Syndet)

zuzanakarolinka
7. feb 2010

natasio, moja sestra bude mať sekciu 12,2

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre