Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

edulkobaby
16. okt 2012

@elise Sa uvidime 🙂

elise
17. okt 2012

@edulkobaby tešim sa potom do mna štuchni🙂 ja nosim okulire budem mať taký bledý kabát. budem tam sama lebo manžel pracuje.

edulkobaby
17. okt 2012

@stana34 Ste si nemohli kupat deticky same? alebo ste aspon sa mohli pozerat?

stana34
17. okt 2012

vzdy nás volali postupne po izbach,ale bolo to neskoro,kupali sme aj same aj sestricky

kikinka84
17. okt 2012

čaute baby, trošku sa pridám, ja som rodila pred dvomi rokmi, pôrod bol vyvolávaný nakoľko som prenášala, o desiatej som dostala dnu tabletku na vyvolanie a o štvrtej bol malý na svete. Samozrejme medzitým epidurálka, aj keď si myslím, že už ani nestihla zabrať, no mala som pri sebe neskutočne dobrú anesteziologičku, to bol asi anjel z neba, ani som nechcela veriť, že niečo také existuje. Fakt psychická podpora, pôrod išiel ako tak, len vraj som nevedela tlačiť, tak sa mi sestrička zvalila na brucho, doktorka musela malému odmotať z ramienka pupočník a bolo to vonku. Najhoršie bolo zašívanie, to trvalo dlhšie ako samotný pôrod a dva mesiace bolesti po pôrode ani nehovorím. No a tie izby, tých 5 dní sa to ako tak dá vydržať, hlavne že máte dieťatko na svete a zdravé. Tak vám všetkým držím palčeky a veľa krásnych anjelikov 😵

tweetinka.co
17. okt 2012

ahojte.. noo asi si budem musiet prestudovat tuto diskusiu - do januara to aj stihnem 😀 😀 😀
tak zatial len pozdravujem Kocky 😅

dulkagabulka
22. okt 2012

Pozrite sa, ako krásne sa dá podporit raný kontakt mamičky a bábatka po cisárskom reze - teda priamo pri cisárskom reze v pôrodnici , Trieda SNP 1 v Košiciach
operačné pole pôrodníci posunuli , kanylu má mamička na chrbte dlane, aby sa mohla dieťatka dotýkať a snímače má tiež posunuté vyššie - k pleciam - dieťatko bolo s ňou v nepretržitom kontakte, napriek tomu, že rodila cisárskym rezom

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4057970...

ivanarobert
23. okt 2012

@dulkagabulka krásne, že sa nájdu aj také lastovičky v Košiciach. Ja som mala cisársky v 2010 v TT pôrodnici, síce som vedela že existuje "koža na kožu" ale neodvážila som sa o to požiadať počas cisárskeho r. Neviete ako je to teraz v TT pôrodnici? Kontakt koža na kožu po cisárskom reze?

paszelkasp
23. okt 2012

Ahojte baby, chcem sa spytat, ako je to s parkovanim v trnavskej porodnici? hoci som bola na exkurzii, akosi som si toto zabudla vsimnut. lebo moj manzel sa chysta k porodu a teda tam auto bude stat dlho. mate s tym skusenosti? dakujem

janina218
23. okt 2012

@elise ahoj. čítam, že sa teraz 5.11. chystáš na exkurziu do trnavskej pôrodnice. ja tiež idem. len sa ťa chcem spýtať, aj si sa tam nejak objednávala? lebo neviem či tam mám volať, že prídem, alebo stačí len prísť 🙂

elise
23. okt 2012

@janina218 stači len prisť dole do vestibulu pôrodnice a tam si nás vrchná vyzdvihne🙂 jej super tak sa tam stretneme🙂

caroline123
23. okt 2012

@paszelkasp prvu pol hodinu mas zadarmo a potom sa plati 0,5€ za kazdu pol hodinu. pozri si toto.
http://www.webnoviny.sk/slovensko/za-parkovanie...

elise
23. okt 2012

@paszelkasp ak bude otvotrená zadná brána tak sa dá bez parkovneho zaparkovať pri pôrodnici a je možnosť že by ťa odviezol a ty by si ho v pôrodnici počkala a on by zaparkoval pred nemocnicou - to je zdarma alebo kusok je lidl. parkovisko je tam tiež zdarma

caroline123
23. okt 2012

@nat28 neviem ako je to priamo u nej ,ale aj tak si lekar,ktoreho si musis zazmluvnit naplanuje tvoj porod na den kedy ma sluzbu a vyvola ti porod. aspon co viem od okolia,preto ja zvazujem ako to spravim . neviem ci si zazmluvnit niekoho ,alebo to nechat na nahodu.

janka_pn
23. okt 2012

dievcata, prosim, je tu niektora z vas lekarka alebo sestricka na novorodeneckom v tt?? mame tam v inkubatore babatko a je na tom velmi zle ☹

paszelkasp
23. okt 2012

@caroline123 no tak ak sa budem velmi snazit, tak snad porodim do pol hodky 🙂)) prave tomu plateniu som sa chcela vyhnut.

paszelkasp
23. okt 2012

@elise dakujem, vidis ten lidl mi vobec nenapadol. uz budem chodit na kontroly do nemocky tak si to obkuknem 🙂

elise
23. okt 2012

@paszelkasp jsa tam chodim na hematologiu a ak sa dená zaparkovať pred nemocnicou a zadná brána je zavretá parkujem pri lidli je to celkom blizko dá sa to🙂

caroline123
23. okt 2012

@paszelkasp to bude potom ina rychlovka. 🙂

paszelkasp
23. okt 2012

baby, dnes som strasne zvedava. od utorka chodim na poradnu do nemocky, moze sa tam hrdy otecko byt v ambulancii a vidiet babatko na ultrazvuku?

dulkagabulka
24. okt 2012

Páčila by sa vám takáto starostlivosť o rodičku? Rozhovor s nórskou pôrodnou asistentkou o starostlivosti v Nórsku..

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/prirodzeny-po...

janina218
25. okt 2012

@elise ok. super, ďakujem za info 🙂 a ideš aj s manželom? lebo môjmu sa nejak nechce, ale ja by som bola rada, keby išiel... 😎

elise
25. okt 2012

@janina218 môj by rád išiela ale pracuje tak budem bez manžela , tak sa tešim že sa uvidime🙂pozerám že rovnako asi budeme rodiť 🙂

janina218
26. okt 2012

@elise Jee, ozaj, to som si ani nevšimla, že máme podobný termín 🙂 tak sa možno stretneme aj dvakrát v pôrodnici 😉 no ja by som toho môjho rada nahovorila, ale ak by tiež musel ísť do roboty, tak by som išla sama. budeš mať aj zazmluvneného doktora?

elise
26. okt 2012

@janina218 uvidim čo mi povedia ked budem chodiť do nemocnice pred pôrodom lebo mám rizikove tehu. ale prio prvom pôrode som mala štefánikovu tak by som ju rada aj pri druhom ale asi dám peniažiky až po pôrode nebudem zazmluvnovať🙂 ale chcela by som nadštandard tak sa mi hádam ujde🙂

dulkagabulka
28. okt 2012

Včera sa bola moja známa informovať,ako môže pôrodiť v pôrodnici v Hainburgu-toť čo by kameňom dohodil od nás...povedali jej toto: " Poloha akakolvek (AKAKOLVEK!!!), maju aj satku zavesenu zo stropu... Polohu povedala, ze neodporuca na hlave, ze to by sa mi tazko rodilo.... 😀 Vana uzasna samozrejme, komfort, tlmene svetla, vsetci su za prirodzene porody, pupocnik nechavaju dotepat az kym nevyjde placenta a potom ze mam babatku povedat, ze sa ide pupocnik prestrihnut a potom ocko moze prestrihnut.... Este ma nahovarala, ze si mam trosku z placenty prehltnut, ze mi to pomoze s mliekom a poporodnych depresiach, ze ak to nechcem teple, tak ze mi to daju na chvilku do chladnicky.... 😀 Samoprisatie samozrejme 😀 ... Doktor este prisiel ze si nemam zo sebou nosit plan, ze uz mam prestat stresovat a mam si zacat uzivat a tesit sa na porod... Ze u nich je moj porodny plan samozrejmost..."

Rodička, ktorá má rakúske poistenie, toto všetko dostane zadarmo, pre naše maminy,ktoré by mali záujem- treba sa informovať o spôsobe platby európskou kartou poistenca 😉

tam rodila ja Mirka z tohto pribehu http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

elise
30. okt 2012

v pondelok sa teda uvidime na prehlidke ake si pripravujete otázky?

jankatt1971
31. okt 2012

Ja som rodila v TT nemocnici teraz 25,10,, bola som milo prekvapená prístupom absolútne všetkých, sestričky boli super,doktorka takisto, prišli sme ešte 24.10. o pol jedenástej večer, porodila som o 00,05, v mojom prípade to bola taká bleskovka, keďže bolesti mi začali o 21,00... 🙂 na príjme mi doktorka povedala, že ideme rovno rodiť, takže žiadne procedúry sa nekonali, žiadne holenie, klystír sa ani len nespomenuli... po pôrode som malú dostala rovno na brucho aj k prsníku, až potom ju vzali umyť. Doktorka mi presne povedala, na koľko stehov to vidí, vlastne komentovala celý pôrod, takže ja som bola maximálne spokojná a to som nemala nikoho zazmluvneného. Na šestonedelí som tiež bola spokojná a na novorodeneckom boli milí absolútne všetci. takže ak by som mala ísť ešte rodiť, tak zas do trnavskej pôrodnice.

aknelka22
31. okt 2012

@jankatt1971 ahoj diky za komentar to povzbudi. Do Trnavy se chystam taky. Chtela jsem se zeptat jestli jsi rodila na novem por.kresle a jak se jmenovala doktorka? diky

jankatt1971
31. okt 2012

Rodila som na normalnom stole, ale videla som tam aj polohovacie kreslo, len tam moc nechcú asi rodiť.. a meno doktorky zatiaľ neviem, lebo ešte nemám prepúšťaciu správu, lebo tú mi pošlú poštou... hneď ako budem vedieť meno, dám vedieť... ale bola to mladá lekárka, veľmi príjemná. Neboj, pôrod je malina, len tie posledné kontrakcie boli dosť náročné, keďže som sa nevedela už ani nadýchnuť... 🙂
aj tak si myslím, že pôrod je nič proti strachu o už narodené bábätko, aby sa mu nič nestalo, aby nebolo choré, aby mu niekto neubližoval. A ako bude rásť, bude rásť aj strach o neho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre