Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sevzuz
5. sep 2013

ahojte,
videli ste dnes sparavy na JOJ-ke, hovorili o tom ze primar, kt. "zakazal" sekcie, bol odvolan a na gynekolog.-porodnickom oddelni je novy primar z radov lekarov, o koho ide, neviete?

henrieta28
5. sep 2013

@dietky Nestraš tu, daj mu pokoj, mojej mame zachranil život, je to dobrý odborník.

henrieta28
5. sep 2013

Dajte už konečne pokoj MUDr. Lachkému a nerobte ako pojašene, stale o nom vypisovat, je to dobry odbornik, každy ma svoje dni, aj dobre aj zle, no i ked v zdravotnictve, pracovat, ja viem je nieco vaznejsie ako napr. v kancelarii na urade, lebo tam nejde o život.

redlola
6. sep 2013

@henrieta28 ja mam pocit, ze niektore damy si myslia, ze dr. lachky rodil 30 alebo 40 rokov deti len preto, aby nakoniec mohol nejake naschval zabit. nepoznam ho, no myslim, ze to s Adelkou je nestastna nahoda, ktora podla mna zasiahla nielen rodicov, ale aj samotneho lekara a jeho rodinu. je uplna hlupost hovorit, aby sa mu vyhli oblukom, ked je to jeden z najlepsich lekarov. a tiez poznam pripady, kde prave on pomohol a zachranil rodicku a dieta.

teofil
7. sep 2013

@henrieta28 keď Tebe menovaný lekár svojím nezodpovedným prístupom usmrtí dieťatko,
ktoré je úplne zdravé a donosené, budeš inak hovoriť.

teofil
7. sep 2013

Nech si menovaný lekár vyskúša takúto bolesť a utrpenie na vlastnej rodine.

ifkael
7. sep 2013

@teofil ako ho zabil?

berus222
8. sep 2013

baby, zevraj tento tyzden odpadla nejaka mamicka po porode v sprche a praskla si lebku? je to pravda?

aristka
8. sep 2013

@redlola aj ja som ten prípad ,zachránil mi syna ,mala som okolo seba primára a dr celú špičku .čo tam boli a bola som z fachu poznali ma a volali jeho lebo má veľké skúsenosti z komplik.pôrodmi a syna mi zachránil...stále hovorím treba si uvedomiť ,že v zdravotníctve sa robí z ľud.životom a aj na gyn.sa dejú veci len sa o tom nehovorí verejne,viem o čom hovorim....a ak došlo k ľud.zlyhaniu lebo tento prípad na to vyzerá bude si to riešiť on zo svojím svedomím,ale ako odborníkovi má moju úctu....a nikto z nás tam nebol aby sme ho súdili...

teofil
8. sep 2013

@redlola
Keď bábätku klesali ozvy a pôrodné sestry ho na to upozornili, povedal, že to je normálne. To je nešťastná náhoda?
/uvedené v časopise Plus 7 dní/
Prepisovať zdravotnú dokumentáciu /uvedené v predošlých stránkach/ aj to je nešťastná náhoda?

aristka
8. sep 2013

@teofil plus 7 dni je bulvárny plátok ,takže len ľudia čo slúžili a on vie ako to bolo a mamička ,ktorá rodila....

teofil
8. sep 2013

@aristka plus 7 dní nie je taký bulvárny plátok ako si myslíš a keď Ty prežiješ stratu bábätka pochybením lekára, budeš inak hovoriť, pokiaľ si to nevyskúšaš na vlastnej koži, tak to ani nikdy nepochopíš.

aristka
8. sep 2013

@teofil ja som z fachu a priamo viem čo je strata ,aj z rodiny sme mali tragickú stratu a priamo ratovali kolegyne ,aj napriek tomu sa to skončilo fatálne ,takže tieto reči na mňa neplatia,nehovoriac pokiaľ viem dr.nemohli zastihnúť ,kde bol vie on a sestričky majú právomoc porodiť dieťa sú na to školené ,takže mám pocit,že tam došlo k zlyhaniu celkovo ,nikto z nás to nevráti ,keby mohol,ale to neznamená ,že dotyčný ,je zlý lekár a človek ,každý z nás pochybí ,ale bohužiaľ v zdravotníctve ide o zdravie a život ,nie o peniaze ...nehovoriac ,my sme tam neboli preto nám neprislúcha súdiť a plus 7 dní je obyčajný bulvár nič iné....

magnolka
8. sep 2013

@redlola Pan doktor zle vyhodnotil situaciu, ked ho sestricky zhanali, nebolo ho. Jednoznacne pochybenie z jeho strany. Moze byt odbornik, to mu nikto neberie, ale ja by som teda u takehoto doktora rodit nechcela... To, ze odrodil veeela deti je sice pekne, ale jeho chybu to neospravedlnuje. Myslim, ze vobec nevies o com hovoris, ziadna nestastna nahoda nebola!

aristka
8. sep 2013

@magnolka tak to by si tam nemohla ísť rodiť k nikomu lebo každý mal nejaký prúser,len sa nemedializovalo...

magnolka
8. sep 2013

Ved ja by som ani do TT rodit nesla, radsej doma... Prave to, ze tych pruserov tam uz bolo podla mna privela!

mona11111
8. sep 2013

O pár dní bude rok, od toho čo som rodila v Trnavskej pôrodnici a musím povedať, že som bola veľmi spokojná. Bála som sa toho, keďže má táto pôrodnica dosť zlé meno, no ja som nemala jediný problém, jeden deň na rizikovom, pôrod, šestonedelie, novorodenecké... pri druhom by som už nešpekulovala rodiť inde ako prvý krát.

jarkamartin
8. sep 2013

@mona11111 nápodobne

ullka
8. sep 2013

Podobna skusenost ako predosle dva prispevky....cize kladna 🙂

mona11111
9. sep 2013

Predsa len ma napadlo jedno mínus - cez víkend sa neperie, a bolo málo košielok a periniek, malá sa mi pogrcala, potebovali sme náhradné a bol to dosť problém, hnevali sa ako keby sme to spravili naschvál. Škoda, stačí povedať nech si vecičky prinesieme a hotovo, neverím, že niekomu robí problém zobrať si do pôrodnice pár košielok alebo bodičiek, perinku. A nie sa potom stresovať, aby sme to náhodou nezašpinili.

kveta
9. sep 2013

@aristka "Sestricky maju pravomoc porodit dieta." Zaujimave.. Takze povinna pritomnost lekara v tretej a stvrtej dobe porodnej uz neplati??? To snad nie..

aristka
9. sep 2013

@kveta bola si prítomná ,ja neviem čo sa stalo a nebudem súdiť na základe subj,pocitov alebo médií a sestričky majú právomoc odrodiť dieťa a sú toho schopné a školené a majú aj na to vzdelanie,prečo bola z ich strany zhodnotená situácia ako bola vedia len oni a prečo čakali na dr. vedia len oni...na jednej strane sa v tomto štáte bijú aké majú slabé právomoci ako majú vys,školy a na druhej strane ak príde k niečomu čakajú a dávajú ruky preč a pritom vedia postup....aj u nás ak príde ak asystólii začne sestra resuscitaciu ,či už masáž alebo predýchavanie alebo súbežne ,okrem medikamentov ,nečaká sa na lekára .pac by dávno zomrel kým by prišiel ....a keď si predstavím ,že aj na gyn.sú v službe dvaja lekári ,hovoríme na celú gyn.tak majú čo robiť ...

aristka
9. sep 2013

@mona11111 ver ,že toto z prádlom je problém celého špitála cez výkend ,málo prádla a v pondelok ráno žiaden prádlo..... 😒

kveta
9. sep 2013

@aristka Nebola som pritomna pri tom konkretnom porode, dokonca to ani nikde netvrdim, ze som tam bola. Len narozdiel od Teba poznam predpisy.

aristka
9. sep 2013

@kveta aj ja som tam bola predstav si a rodila 2 krát a poznám tam baby a viem aké právomoci majú sestričky a viem ,že aj kedysi dokonca sestričky zo strednou školou odvádzali pôrod a viem ,že aj odvedenie pôrodu patrí pod prvú pomoc a každý zdr.pracovník ju musí ovládať...a ako zdr.pracovník robím všetko pre záchranu života lebo je to moja právomoc....okrem podania medikamentov v rámci kompetenciií...

kveta
9. sep 2013

@aristka Porodnik ma byt pri porode. Ci uz si prave rodickou Ty alebo niekto iny. Je to jeho povinnost.

ivushqa
9. sep 2013

@kveta áno, mal by byť, pokiaľ nemá práve na starosti na oddelení prípad, kedy zachraňuje život inej mamičke, alebo jej dieťatku...v minulosti rodili ženy doma, bez lekára a v dnešnej dobe tiež niektoré ženy chcú ta rodiť....a pôrodné asistentky sa prečo asi tak volajú pôrodnými asistentkami?

ivushqa
9. sep 2013

@aristka ja sa Ti čudujem, že máš chuť vysvetľovať veci okolo medicíny ľuďom, ktorí sa do toho vôbec nerozumejú a lekári sú ich úhlavní nepriatelia :(

kveta
9. sep 2013

@ivushqa Porodne asistentky boli povodne vzdelavane na to, aby mohli viest porody. Potom im to legislativa na Slovensku zatrhla a nariadila, ze porod odvadza lekar, pricom v tretej a stvrtej dobe porodnej ma byt neustale pritomny.

magdav
9. sep 2013

@kebulina ja som sa pred porodom sama vobec necistila a bola som vdacna za klistir takze tolko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre