Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

velvet26
18. apr 2011

@majcaalexko ano mam, na poslednej poradni mi ho sestricka dala a aj take hlasenie o mene dietatka, co treba vyplnit mi dali...len som teraz u nasich, nemam ho tu, domov pridem az vecer, tak zajtra ti napisem presne, co je v tom zozname co treba do porodnice, no nie je toho az tak vela..neboj.. 😉

majcaalexko
18. apr 2011

@velvet26 mne tiez dala sestricka nejaky papier a je tam tieez napisane niekolko veci len ked som sa pytala mamy tak mi hovorila ze veci pre babo do porodnice si nemusim brat ze tam mi daju a tam je ze si mam priniest aj to co bude mat oblecene v porodnici aj tiie co bude mat ked pojdeme domov ... ty mas kedy termin ? nebolieva ta niekedy strasne konecnik lebo ja dnes ako som bola v skole a sedela som tak som citila strasny tlak na konecniku....

velvet26
18. apr 2011

@majcaalexko ja mam termin 6 dni po tebe, 8. maja..no tlak na konecnik zatial nemam, ale uz mi zacala tlacit na panvove kosti uplne dole, fakt zle sa mi uz chodi...kazdopadne, maleho uz mas urcite posunuteho uplne dole, uz sa zacne asi pytat kazdu chvilku, poslickov mavas?
v tom zozname su veru veci co sa mi zda, a oblecenie pre babatko, neviem presne co je tam napisane, zajtra ti napisem dobre?
ja jej vecicky zoberiem hned, mam uz nachystane nejake, len neviem kolko bodyniek mam zobrat, ci len ked pojdeme domov, alebo aj na pobyt v porodnici, lebo pocula som ze staci ked ma babo v porodnici len kosielku a plienku, zavinute je v zavinovacke, ta je erarna..

majcaalexko
18. apr 2011

to co su ti poslickovia ? nooo nakoniec to nebude maly ale mala lebo v 6 mesiaci mi povedal ze to bude chlapec a v 8 ze dievcatko tak uvidim co to bude

velvet26
18. apr 2011

@majcaalexko no to su kontrakcie, ale take ktore este nevedu k porodu, len uz su predzvestou, ze porod coskoro bude, do par tyzdnov alebo dni..nie su pravidelne a nestupnuju sa..no super, tak dievcatko.. 😉 aj my budeme mat babu...ake meno ste jej vybrali?

majcaalexko
18. apr 2011

co ja viem ja neviem ci som uz mala alebo nie .... ale sem tam ma strane zaboli brucho ....ja neviem aky to ma byt pocit ked dostanem kontrakcie ... Viktoria 🙂

majcaalexko
18. apr 2011

ty budes mat tiez prve ?

velvet26
18. apr 2011

@majcaalexko no to budu myslim tie kontrakcie, co pises, aj mna dnes v noci taaaak zabolelo, ze mi skoro oci vyliezli.. 😅 ale po chvili to preslo..peknucke meno ste vybrali, aj my sme nad nim premyslali..no nakoniec sme vybrali meno DIANKA.. 😵 😵 😵
fotky z 3D co mame, tak na nich je malinku pekne vidiet, uplne je na manzela, tak som mu povedala, nech meno vyberie on a on mal byt dianka, keby bol dievcatko, tak si vies predsavit svokru, tak je totalne unesena ze mala bude po nom a este dianka. 🙂
idem uz pomaly off...tak zajtra ti napisem ten zoznam...papa 🙂

velvet26
18. apr 2011

@majcaalexko a ano, nase prve to bude.. 😵

nik.a
18. apr 2011

Baby môžem si na exkurziu do pôrodnice zobrať aj kamošku?

majcaalexko
18. apr 2011

no tak svokra bude mat radost 🙂 dobre teda budem cakat 🙂 dakujem

lubenka131
18. apr 2011

BABULE JE TU NIEKTORA KTORA MA NAPLANOVANY CISARSKY A JE Z TRNAVY ???????

motylik136
18. apr 2011

@nik.a ano, ja som tiež mala 🙂

nik.a
18. apr 2011

@motylik136 to je fajn aspoň aj ona bude vedieť čo ju v budúcnosti čaká.

velvet26
19. apr 2011

@majcaalexko tak ti posielam ten slubeny zoznam co treba priniest do porodnice:

DOKUMENTY:
- tehotensky preukaz, preukaz o zdravotnom poisteni, obciansky preukaz, sobasny list - kopia, dohoda o mene dietata, zapisnica o urceni otcovstva k nenarodenemu dietatu so suhlasnym vyhlasenim rodicov /ak nie ste vydata a partner uznava otcovstvo - vydava matrika v mieste bydliska/

OSOBNE VECI PRE MATKU:
- osobne toaletne potreby, toaletny papier, vlozky porodnicke, osuska, 2 uteraky, osobna bielizen, 2 materske podprsenky, pripravok na osetrenie bradaviek, jednorazove nohavicky , prezuvky a slapky do sprchy, napoje / nesytene mineralky/, jednorazova podlozka do porodnice, ponozky

PRE NOVORODENCA PRI ODCHODE Z PORODNICE:
- jednorazove plienky 1 balenie, jednorazove vlhcene utierky, krem na zadocek, detske mydlo, latkove plienky 4-5 ks
- veci pre novorodenca ako je kosielka, kabatik, dupacky, body, ortopedicke nohavicky, ciapocku, zavinovacku, autosedacku
v zime navyse: deka, teple oblecenie, rukavicky, nanoznik

toto je napisane na tom papieriku co mi dali v porodnici, ja malej beriem aj rukavicky proti poskrabaniu, ponozticky, dudlik, odsavacku mlieka, tetra osusku, a tych kosielok beriem viacej 2 plus kompletik v ktorom pojde domov, tam je dalsia kosielka, dupacky, bodycko, ciapocka...ciapociek beriem 2 ks..

majcaalexko
19. apr 2011

@velvet26 dakujem 🙂

slunco
20. apr 2011

RE: Mcoya, Velvet 26

Ahojte. Taktiez premyslam nad tym, kolko financii treba nachystat. Oficilanou cestou je to 236 eur, z ktorych cas ide lekarovi a cast nemocnici. Tato suma sa najskor musi zdanit, takze by som rada vedela, kolko dat lekarovi do obalky neoficialnou cestou... 150 - 200?! Neviete mi poradit?!
Vdaka!

velvet26
20. apr 2011

@slunco fakt neviem ze kolko treba dat, ja som sa to takto na rovinu dr. nepytala, ze sa potom dohodneme povedal...no kamaratka ta mala dr. chovanovu ta dala 150 eur do obalky, no to bolo este koncom minuleho roka, ktovie ci si nezvysili taxu.. 😀 podla mna to viac ako 200 eur nebude.

lubenka131
20. apr 2011

baby ozvite sa mi prosim tie ktore mate naplanovany cisarsky 😔

mcoya
20. apr 2011

@slunco ahoj, moja kamoska mala tiez nedavno jednu doktorku a dala jej 100 euro, dohodli sa na vyvolani v case, ked mala sluzbu. Vraj aj od toho zalezi, ci ma sluzbu, alebo musi prist. Ked ma prave sluzbu, alebo sa s Tebou dohodne na vyvolani, tak by to malo byt menej, ako ked musi kvoli tebe v noci, alebo cez vikend prist v case svojho volna. Vtedy Ti vlastne preukazuje urcitu sluzbu, co by nemusela, a preto si zasluzi viac 🙂. Ale podla mna si otvorene nikto nepovie, ze zaplatite mi tolko a tolko. Ked budes mat nachystanych pre kazdy pripad 150euro, nic nepokazis. 🙂.

Niekto tu niekedy v minulosti pisal, ze ked sa platilo na zmluvu 7000,- Sk, tak 5000, - islo nemocnici a 2000,- lekarovi, ale neviem, ci to este tak plati.

tinasa
20. apr 2011

Baby,zajtra mam isť do ambulancie pre RT,môj doktor ma tam poslal,keďže mám dva dni po termíne a idú sviatky,že nech si ma preberú do starostlivosti,poradíte mi,ako to tam chodí?

slunco
20. apr 2011

Vdaka Vam za informacie. ;)

slunco
20. apr 2011

@mcoya Porod by som nechcela vyvolat cisto iba kvoli tomu, ze tam mam svoju lekarku, ale ak by som prenasala, tak viem, ze je to potrebne...
Ku koncu tvojej spravy, stale je to tak. Plati sa na zmluvu 236 eur, cca ako sama pises ide k lekarovi a zvysok nemocnici. Myslim si, ze tie sumy musia este zdanit ako zdanitelny prijem, takze to vyjde este menej.
Vdaka za info. ;)

slunco
20. apr 2011

@velvet26 Vdaka za info. ;)

mausy21
20. apr 2011

Ahojte ....rodila som v tt pred 2 rokmi,ale od vtedy sa určite toho vela pomenilo..napr poslednu infošku mám, že ...už sa nechodi na poradnu do nemocnice od 36tt..je to pravda?do konca tehu u svojho gynekologa a až potom k porodu do nemocky...to nerobia ani prietoky ani sono?viete mi prosim poradit?neviem sa totiž rozhodnut či ist zasa do tt alebo do pn..

velvet26
21. apr 2011

@mausy21 ano je to tak, uz sa zrusili poradne od 36 tt. iba ak si vyberies konkretneho porodnika, tak tam chodis tak ako si bola pri prvom tehu zvyknuta, robia ti vsetko co treba ctg, prietoky, sono..ak by si si nevybrala konkretneho porodnika tak chodis ako pises svojmu gynekologovi az do porodu...

majcaalexko
21. apr 2011

ahojte baby ktora budete rodit v TT nemocnici buduci tyzden alebo zaciatkom toho dalsieho ?

majcaalexko
21. apr 2011

a ked nedam doktorovi nic co sa stane neodrodi ma alebo co :D

mausy21
21. apr 2011

@velvet26 takže tym že si vyberiem si mala na mysli že si ho zaplatim k porodu?zazmluvnim?no parada...nič moc

velvet26
21. apr 2011

@majcaalexko on ta najprv odrodi, potom mu asi az das peniazky, aspon ja som tak dohodnuta s mojim porodnikom 🙂 jedine, ze by ta odrodil a ty mu na to, ze: Diky kamo..a nedostal by nic.. 😀
a nejako nemame na seba stastie stretnut sa tu online.. 😅 no je dost mozne, ze sa online stretneme, no na porodnej sale..hihi, ved mame skoro rovnaky termin... 😀

@mausy21 mne tak povedal moj gynekolog, ktoremu som chodila, ze pre nemocnicu nie su rentabilne tehotne pacientky, je ich vela a nic z toho nemaju, iba ak si zazmluvnis...tvrdo povedane, no na rovinu...a veru, je to nic moc voci nam tehotnym, predsa len je dobre chodit uz posledne tyzdne do porodnice, trosku sa zoznamit s lekarmi a prostredim...a ty si nechces zazmluvnit nejakeho konkretneho? predsa len budes mat istotu, ze pride k porodu..pri malej ta kto rodil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre