Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dew00
4. máj 2011

@ivanasss ahoj, ja tiez chodim k dr.pecimu. na peciatke ma tusim napisane gynekolog porodnik, ale urcite k porodom nechodi.

ivanasss
5. máj 2011

@dew00 aj ja som si tiez myslela, ze ked ma napisane, ze gynekolog a porodnik, tak k porodom chodi, a vies to na 100 percent? a budes si vybavovat niekoho ineho? alebo pojdes len tak,ze ked to na teba pride a kto bude mat sluzbu ten ta odrodi?

maxiberuska
5. máj 2011

@ivanasss vobec neviem

ivka1603
5. máj 2011

@ivanasss
@maxiberuska
Baby, aj keby ste nemali zazmluvneného žiadneho gyn. to nevadí, vždy má službu niekto, kto vás určite odrodí, hoci aj o polnoci 😀

maxiberuska
5. máj 2011

@ivka1603 😉 jasne, nevies nahodou, ci dava mesto nieco k narodeniu babatka? niekde davaju peniaze

ivka1603
5. máj 2011

@maxiberuska Je mi ľúto, ale to si už nepamätám...to by si sa musela spýtať nejakej mamičky z TT, čo má tesne po pôrode....ja mám doma toľko starostí okolo detí, že takéto veci mi hneď "vyšumia" z hlavy 🙂

maxiberuska
5. máj 2011

@ivka1603 ok, dik

dew00
5. máj 2011

@ivanasss viem to na 100% , ja uz som rodila pred 5 mesiacmi, ale nespoliehala som sa na to, ze ma odrodi, kto tam bude, mala som dohodnuteho porodnika. Ale na druhej strane, vraj su tam vsetci ok. Len ja som mala trochu obavy, chcela som mat pri porode niekoho, koho poznam.

miselka33
5. máj 2011

ak môžem pridať názor-ja som prvú dcérku rodila v PN-tam som mala dohodnutého pôrodníka,bolo tam fajn,všetko v pohode. Druhú dcérku som rodila v TT, tiež som rozmýšľala, či si vybaviť niekoho a tak, ale nakoniec sme nevybavovali nikoho, dokonca ma odrodila sestrička (než dobehla doktorka už bola malinká vonku 🙂, potom ma už len zašila ) a dopadlo to všetko super, takže nemyslím si, že je potrebné niekoho dojednávať, vždy je tam niekto, kto vás odrodí 😉 a peniažky zaplatené dohodnutému doktorovi sa dajú potom použiť aj na iné veci (pre bábo🙂)

sasettka
5. máj 2011

@maxiberuska ahoj, k tomu mestu... nedava nic nicovaty... dokonca mi znama vravela, ze si aj musis zaplatit, ak chces to uvitanie noveho obcana... 😒

sissik
5. máj 2011
sulky
5. máj 2011

@ivanasss , ahoj, ja tiez chodim k dr. pecimu a viem na 100% ze nieje porodnik. Vravel, ze s tym pred par rokmi prestal 😎

maxiberuska
5. máj 2011

@sasettka
@sissik no pekne, dik :(

velvet26
6. máj 2011

caute, dnes sme boli znova na poradni, tak na porod to stale este nevyzera, krcok skrateny na pol centimetra a otvoreny len na spic prsta...malej sa v brusku paci...ma asi 3500 gramov..v nedelu mam prist na kontrolne ctg a v pondelok porodnikovi volat dohodneme sa, kedy pridem asi uz aj s kabelou do porodnice, hovoril, ze ma dlho prenasat nenecha, lebo mam vrodenu trombofiliu, no ze idealny by bol pre mna prirodzeny porod, nerad by mi ho vyvolaval...tak uz malej dohovaram, nech sa zacne chystat, ze uz by bol cas..no ved uvidime, kedy to pride.... 🙂

danula2
6. máj 2011

kocky co z kozmetiky a lieciv /myslim napr. lieh, rybacia mast, oliv olej pod./ beriete pre babatko do porodnice?

velvet26
6. máj 2011

@danula2 na papieriku co mi dali v porodnici, co je treba pre babatko tak je napisane len krem proti zapareninam, detske mydlo a vlhcene obrusky, ja neberiem olej ani lieh a rybaciu mast tu ani nemam kupenu... 😅 vsak v porodnici vraj kupu len v cistej vodicke..

danula2
6. máj 2011

@velvet26 oki vdaka 😉

mcoya
6. máj 2011

ahojte babule, tak my sme uz domaaaa. Porod bol strasne rychly. 2.5. o 23.00 mi doma odtiekla voda, tak kym sme sa vychystali, este som uspala maleho a sadli do auta bolo 23.40. No a o 00.55 sa nam narodil nas Oskarko. 🙂 .
Rodil ma doktor, co mal sluzbu prave, lebo moja dokina by nestihla prist. Okrem dvoch takych hroznyyych kontrakcii - tesne pred tlaceni, to bola pohoda, drobceka som na 3 zatlacenia krasne vytlacila a bolo po porode, sitie tiez len malinke. By som ani neverila, ze aky moze byt porod kratky a pohodovy 😀 . Pobyt na sestonedeli tiez v poriadku, akurat maly dostal alergiu asi z ich oblecenia,a to ho mal len od porodu do prvej vizity, potom som si ho prezliekla, takze teraz ho kupem v otrubach. Ale inak je krasny a zdravy chlapciacik.
Takze baby drzim palce a vsetkym vam prajem taky super porod, ako som mala ja a potom uz len kopec radosti z deticiek. Drzte sa 😉

danielita111
6. máj 2011

@mcoya gratulujem k synčekovi,nech ste zdraví a vela mliečka 🙂 🙂 .inak aj moja mala dostala alergiu,tiez som ju prezliekla a doma jej to zmizlo po dvoch dnoch.super porod,rychly ako moj 😉 .

sulky
6. máj 2011

@danula2 , nepochadzas nahodou z modranky? 😎

velvet26
6. máj 2011

@danula2 nemas za co.. 😉
@mcoya tak to si mala uplne ze uzasny porod, juuuuj, perfektne, tak nech vam oskarko robi len a len radost.. 🙂 a ktory dr. mal prave sluzbu, kto ta rodil? ake boli sestricky? no super, take daco by som si aj ja predstavovala...no ved uvidime, hadam sa mi to aj ako prvorodicke splni, bolo by to fajn. 🙂

e.lle
8. máj 2011

@danula2 ahoj, švagriná teraz rodila, nepotrebuješ tam pre malé žiadnu kozmetiku. kúpu tam len v čistej vode. berieš len plienočky, vlhčené utierky a hotovo.tuším ani krém na zapareniny nemala, no to radšej preverím 😉

sulky
8. máj 2011

@e.lle , si si ista s tou kozmetikou? Lebo nam tam davali do kupela johnson olejcek, s cim som moc nebola spokojna. ALe to bolo cca 2a pol roka dozadu 🙂 Rada by som bola ak by nedavali nic, pripadne si urcite prinesiem svoj z domu.

dadica
8. máj 2011

Ahoj, ja ked som rodila pred necelými dvomi rokmi, tak som mala len plienky, vlhké vreckovky (ktoré sestričky neradi videli-malému som umývala zadoček v umyvadle vždy) a krém proti zapareninám- ja som využila sudokrém, ktorý som dostala v pôrodnici ako vzorku. Teraz som si kúpila bepanten masť, lebo to je aj na bradavky, aj proti zapareninám. Fakt nič viac nebolo treba. Ale zdá sa mi, že do kúpeľa pridávali deťom Johnson.

e.lle
8. máj 2011

@sulky na 100%.. teraz týždeň je to dozadu a ešte sme sa pýtali sestričiek, že čo doma používať. a ony že kľudne môžme čo chceme, ale oni môžu kúpať v nemocke len s čistou vodou. 😉

ivanasss
9. máj 2011

@sulky Dakujem za info. aj ja som u neho bola v piatok na poradni a tiez mi povedal to iste, tak neviem co urobim ci vybavim nejakeho lekara alebo to necham na to kto bude mat sluzbu.

ivanasss
9. máj 2011

@mcoya Gratulujem ku krásnemu chlapcekovi a rychlemu porodu, keby taky mala kazda, to by bolo super, ale ako prvorodicka pochybujem, ze to bude mat taky rýchly spád. 🙂 🙂 🙂

kocurko1
9. máj 2011

cauky baby, chodi sa teraz posledny mesiac do porodnice na poradne?

pjosa
9. máj 2011

nie nechodi sa, uz je to od oktobra minuleho roku zrusene. Jedine ak by si si niekoho zazmluvnila, vtedy chodis do nemocky. A dovtedy sa chodi len k svojmu doktorovi.

kocurko1
9. máj 2011

To som rada. Moj lekar berie presne nacas a netreba tam cakat 🙂
@ivanasss neboj, mozno ti to zbehne velmi rychlo. Ja som bola s dcerkou ,,vybavena,, do troch hodin, takze z porodu si pamatam akurat ako som sa saunovala v sprche a potom ma uz tahali na box 🙂 Modlim sa, aby to aj teraz islo tak pekne.
Ja pojdem rodit znova ku sluzbukonajucemu lekarovi, ked to na mna samo pride. Bude leto, dovolenky, a nechcem si dat pichnut vyvolavacku a cely den sa tam trapit, aby som za kazdu cenu zastihla vybraneho lekara.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre