Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lyongirl
24. júl 2011

@kiribaby no boli sme len 3 dni, pretože bola max. plná pôrodnica a nebolo kde dávať ani mamičky, ani deti, neviem presne koľko dní sa tam je bežne, ale tuším 4 ??? Jedine že by tam človek stvrdol kvôli nejakej komplikácii - žltačka, infekcia a pod.
Ináč mala som šťastie a tiež som mala izbu, kde bola sprcha a WC, ale na nej som bola len 3 dni. Ak rátam ,že pri prvom som ju nemala a dokopy pri obidvoch deťoch som preležala v nemocnici skoro 8 týždňov, tak na izbu, či posteľ sa sťažovať nemôžem. Akurát spoločné WC sú dosť nehygienické, sprcha sa dala...
No a čo sa týka chodby, ak tam stretneš početnú rodinku a rozvoniava, tak to je nepríjemné, ale prievany a zima tam určite nebola, rodila som vo februári, ležala som od januára a celé dni sme vetrali, čo je nemocnica tak nenormálne prekúrená. Som zvedavá ako bude teraz - august-september

gadget.tt
24. júl 2011

Suhlasim s lyongirl ... tie postele na normalnej izbe vobec nie su tvrde, ani vysoke, ja meriam teda 169 cm, samlik som pouzivat nemusela, no mozno kto je mensi musel.... mne prride nadstandart uplne zbytocny... TV nepotrebujes, bo stale pozeras na babo, to je zivy televizor, ze si tam sama tiez nie je nic moc, nakolko babo ti nema kto povarovat a ani si nemas s kym vymenit pocity, pripadne problemy a pod. ... jedina vyhoda je WC a sprcha... navstevy su sice vyhodou, ale kazdy vie vydrzat par dni aby si babo mohol pomojkat... ja som bola v nemocke 5 dni a vydrzali sme a manzel bol na navsteve kazdy den... a zima na izbe nebola a ani prievan, inak prievanu nezabranis nakolko na hlavnej chodbe kde sa jedava je prievan takmer stale, ale staci babu zakryt uska a je vyriesene... tak kde je sklo na navstevy prievan nebol...

sissik
24. júl 2011

no tie postele na normalnej izbe podla mna tiez nic moc, hlavne po sekcii sa z toho hroooozne zle zliezalo, bez schodika nemozne. a to tiez meriam 169cm. ale po normalnom porode bez nastrihu asi nie je ziadny problem.
v januari to bolo prekurene hrozne 😝 ale nadstandard by som nechcela prave koli tomu, ze clovek prehodi par slov 😉 a tiez som zvedava, ake to bude v lete, resp. zaciatkom septembra

lyongirl
24. júl 2011

@sissik my budeme mať rovnako staré deťúrence/ak nerátam moje najstaršie 😀/, tuším sme si spolu občas písali aj pri čakaní predchádzajúcich detí, alebo sme sa tu v téme stretávali, alebo to bolo v TT mamičkách, teraz neviem...

lyongirl
24. júl 2011

ináč po sekcii to je asi fakt zlé, po normálnom sa to dá v pohodičke 🙂 - tie postele samoška...

sissik
24. júl 2011

@lyongirl v latkovkach sme nieco popisali tusim a aj v trn. mammickach. vsak sa mozno v porodnici aj stretneme, ak sa ten vas pokladik poponahla. mne doki povedal, ze predbezne naplanujeme sekciu tyzden pred terminom, tak som zvedava, kedy sa to podari a zbavim sa toho velikanskeho brucha

lulupopo
24. júl 2011

maj skusenost z porodnice, takze mne nadstandard nepride zbytocnost, nakolko som citala prispevky v tomto fore, dala som na vacsinovu radu, ze ho netreba....a chyba veeelka chyba to bola, postel bola na mna vysoka,ja som musela stale pouzivat ten schodik, mam 165 cm, a nedalo sa mi na nej lezat, ale bolo to z dovodu, ze som bola veelmi zasita a este aj zle, ked sa uvolnil nadstandard, tak som ihned isla, aj ked som mala mile spolubyvajuce, ale naozaj hormony mnou tak mavali, ze som bolal stastna, ze som sama a mozem si prve chvile s drobcekom vychutnavat v tichu a samote nadstandardu, ale kazda sme ina, ale mne uz bolo fakt dlho boal som v nemocke 9 dni... k nastrihnutiu, mna to bolelo ako svina, ked ma sil doktor a to mi chudak daval vsetko aj epidural na sitie, aj mezokain a nepomohlo, hrozne ma to sitie bolelo, mala som dost tazky porod, ale to sitie bolo na tom asi to najneprijemnejsie, uplne som sa mikala asi to bola praca nervov....

lubenka131
24. júl 2011

No o tych posteliach.este stara 150 rocna komunisticka postel nebola makka.ja som sice krpata bez samlika som ani zliezt nevedela,ale spolubyvajuca bola vyssia a tiez mala problem.boli sme po CR a to bolo bolesti a kriku s tej postele zliest ☹ ato nehovorim jak ma kvoli turdej hnusnej posteli vyradili krize!a na nadstandard by rom ja neisla neni nad to preklabosit 24h ked sa ti od bolesti neda spat..

lyongirl
24. júl 2011

@sissik ja sa tiež veľmi teším, kedy sa zbavím brucha, len dúfam, že som to teraz nezakríkla a prídem do konca...dúfam, že ešte také max. 4 týždne, krpček je o 2 týždne vačší a ja sa už ledva hýbem, pripadám si neschopná a stále unavená, tak koniec augusta, začiatok septembra by to mohol istiť, ak nie, nejako si asi dohodnem vyvolávačku u kamošky dr., no uvidím, čo sa bude diať a ako budem pokračovať...

mausy21
25. júl 2011

@danielta999 ahoj máme sa fajn,sice už sa nekojime...kto by stačil tomu našmu hladošovi..ale super ani nevieme že ho mame...na rozdiel od staršej dcerky 😝
je hrozne čo sa tam stalo však?ešte že to mame za sebou bo by som zblaznila od strachu....
na poslednej poradni pred týždnom sme mali už 4910g a 59cm...a vy ako rastiete?poslucha Alexko? som sa stretl aaj s amariankou bola s tebou na izbe,,že pojdeme pokočikovat spolu ale akosi sa nemožme k tomu dopracovat..aj to počasie...otras....tak sa držte a pekne priberajte🙂

janulkka
25. júl 2011

ahojte mamičky, gynekológ ma vypísal na rizikové a mám sa v nemocnici objednať na kontrolu-poradňu.. prosím Vás, neviete číslo na sestričku dole v nemocnici na rizikovom? Ja som ho mala ale zapotrošila, kedže po roku a pol znova idem rodiť 🙂

kika423
25. júl 2011

@janulkka Ahoj, skús toto: 033/5938 402

velvet26
25. júl 2011

@kiribaby ano nadstandart je jednolozkova izba a ja som rodila stvrtok a v pondelok ma pustili domov, prvy den som bola na obycajnej izbe, ako bolo fajn, pokecala som so spolubyvajucou, ale moc som sa nevyspala jej mala staaale plakala, nasa spala celu noc ako dudek, tak som si potom taaak oddychla na nadstandarte.. co sa tyka tych posteli, tak na to, ze su tvrde na to nadavali vsetky baby a ozaj boli vysoko, ako ja nie som vysoka, ale pri kazdej posteli bol samlik, inak by tam clovek fakt nevyliezol pokial nema 180 cm ovsem 😀 babatko je po cely cas s maminou ak nema nejaky problem, hned po porode este som lezala na stole mi malu doniesli a prilozili na prsnik, ale nevedela este tahat, potom ju polozili vedla mna do postielky tak na polhodinku a az potom odniesli na novorodenecke...dve hodky budes lezat na stole, potom ta daju na izbu a mozes si ist pre babo a zobrat ho k sebe. tak je to na tebe ako sa rozhodnes, ale ja by som znova volila nadstandart, vsak pokecat s babami to sme kecali aj tak pri kazdom jedle v jedalni a ked som sa chcela osprchovat, tak tu chvilku mala vydrzala sama v tej postielke, vypadnut nemohla a ked nahodou plakala, to som pocula do sprchy..

velvet26
25. júl 2011

@kiribaby a este jednu vec som si vsimla niektore sestricky boli milsie, ked som bola na nadstandarte ako na obycajnej izbe, to mozem povedat s istotou a chodili ma aj malu castejsie pozerat ako ked som bola na obycajnej izbe, ale boli aj vynimky, ktore to nerozlisovali 🙂 🙂

kiribaby
25. júl 2011

@velvet26 dakujeeeem za rady 🙂 prajem vam obom s Diankou vela zdravicka! Ak by som nakoniec musela ist do TT, mam uz teraz jasnu predstavu, ako by som sa zariadila-poistila 😎

kocurko1
25. júl 2011

Tak sa tesim, ze sa tam niektore stretneme 🙂
Ako pise Lulupopo, 9 dni v nemocnici, tiez by som volila nadstandard. Ja som po prvom porode prvy raz spala az doma po 4dnoch. A to non stop, len s prestavkami, ked mi mm priniesol jedlo do postele alebo som kojila 🙂 Kojenie a vsetko sa rozbehlo az doma, ked som mala svoj klud.
Na sestonedeli da sa povedat,som vobec nespala. Po porode prve 2noci mala sestricka volne miesto uz len pri maminke s dvojickami a tie plakali non stop. Sestricka bola zlata, ze tych drobcov odviezla prvu noc par hodin na novorodenecke. Ja sam mala hlavu ako bambus z hormonov.
Skor by mi bolo neprijemne, keby ma po porode odviezli na vzdycharen, co sa moze stat, ked je plne uz aj rizikove cez vikendy. Mne vobec nevadil moj porod, ale pocut plakat ine zeny od bolesti. Asi nie som nemocnicny typ.

smajlusik
25. júl 2011

ja som tiez nechcela nadstandard aby som nebola sama. ale MM chcel kvoli tomu aby mohol byt s malym. tak som suhlasila a lepsiu vec som nemohla urobit lebo tiez som tam bola 9 dni a to prvych 5 bez maleho. takze neviem ako by som psychicky bola na tom keby som bola na izbe s mamickou ktora babo ma a ja by som tam bola bez maleho. navyse prve 3 dni som ho ani nemohla vidiet lebo som nebola schopna ist za nim na jisku. a to nehovorim o tom ze som 5 dni vobec nemohla curat a museli ma niekolko krat pocas tych dni cievkovat. sedela som cele dni na vecku alebo bola v sprche aby sa to nejako rozbehlo. a neviem si toto vsetko predstavit na klasickej izbe a spolocnych sprchach. takze mne sa to nakoniec oplatilo ale ak by som mala vsetko v pohode mozno by mi bolo dobre aj na klasickej tazko povedat. tie 3 dni sa da prezit vselikde. a to nase dvojlozkove izby su super. v blave maju 4 lozkove takze to je masaker ked tam placu priebezne 4 deti

velvet26
25. júl 2011

@kiribaby tak som rada, ze som ti pomohla... 🙂 vsak keby si chcela este cokolvek vediet, ozvi sa, poradim rada..a aj tebe zelam vela zdravia a aj tvojej malej bambulke v brusku..je take krasne mat dcerku.. 😵 😵

henrieta28
25. júl 2011

Citala som niekde tu alebo inde ze niektore zeny nemajú dobru skusenost s gynekologom ktory si rád vypije. U nas v trnavskej nemocnici. To je ktorý? Aby som vedela.

europa2
26. júl 2011

ahojte dievcata,ktora mi vie povedat kedy sa plati poplatok za to,ze moze byt otecko pri porode pred alebo po? dakujem
🙂

lulupopo
26. júl 2011

@velvet26 ano suhlasim, ze sestricky boli milsie, ked som bola na nadstandarde, aj castejsie ma chodili pozerat, a aj mi maleho doniesli same, alebo si po neho prisli, aby som tolko chodit nemusela, no kym som bola na obyc tak som chodila hore dole ako diva bara, kedze drobec mal zltacku a stale som ho chodila davat na lampu....

lulupopo
26. júl 2011

@kocurko1 ano je to pravda, mne sa toez kojenie rozbehlo az doma, a v nemocke som nespavala vobec, aj ked som bola posledne 2 dni na nadstandartke, tak som si ulavila, ze som nemusela chodit tak casto hore dole, bolava a mohla som si na to pohodlnom kresle vylozit nohy...

zuzulik82
26. júl 2011

@europa2 ahoj, my sme platili pred porodom, ked sme prisli na cakacku 😉

kocurko1
26. júl 2011

Kolko je to presne? Nech si pripravim peniazky do kufra?
Epidural bol kedysi 93E a otec pri porode 17E? Pripadne kolko je teraz nadstandard na den?
Opravte ma prosim, nech si to rovno pripravim ku dokladom. Dakujem 🙂

gadget.tt
26. júl 2011

@europa2 plati sa hned na vzdycharni, ako pridete.... muz vyplni tlacivo a zaplati ...

zuzulik82
26. júl 2011

@kocurko1 ahoj, vsetky poplatky najdes na stranke tt nemocnice 😉

kocurko1
26. júl 2011

@zuzulik82 dakujem 🙂

anelisa
26. júl 2011

ahojte, neviete, ci treba primarovi gynekologie zavolat dopredu, ked chcem prekonzultovat porodny plan (nebudem mat zazmluvneneho lekara) alebo ho treba len "vymaknut"?
Ake mate skusenosti s podpisanim a respektovanim svojich priani?
Je lepsie, ak ide aj manzel alebo mam ist sama?
Dakujem 🙂

kocurko1
26. júl 2011

@anelisa ja som mala manzela pri prvom porode a beriem ho aj teraz. Bola som takto velmi spokojna. Na porodnickom prijme som bola milo prekvapena, ked sa ma sluzbukonajuci lekar spytal, aky je moj porodny plan. Nemala som na zmluvu. Nic nepodpisoval, ale zakladne veci si pamatal aj ked som uz mala odrodene. Dodrzat sa snazil co sa dalo. Poprosila som ho, aby mi usetril co najviac stehov a ze som obisla so styrmi na prvorodicku nie je az take zle. To zaviselo hlavne od babatka a priebehu porodu. Ale kamaratke, ktora si vyslovene nezelala nastrih pri prvom porode, respektoval aj to. Ona cvicila vela s epinom a podla mna aj zariskovala. Ona mala jeden steh.
Ja som sa bala nekontrolovane dotrhat.
Ved aj teraz kym lekar na prijme vypise papiere prehodime nejake slovo. Ked mam posluchat jeho pokyny, potrebujem byt aspon trosku v pohode

maruskatt
26. júl 2011

Ahojte, nerodil niektorú z vás primár Varga? Prípadne robil cisársky? Aký máte na neho názor?
Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre