Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

vladkaz1
18. máj 2010

pekne si to napisala vystizne 😀 😉

bubaczik
18. máj 2010

😉
ja sice chapem,že každa by chcela určity komfort,ako to bežne vieme "vygoogliť" na nete,ale bohužial,stary dr už na nove metody je lenivy prejsť a mlademu nedaju šancu 😒 a tiež nie su peniaze na to,aby porodnice boli vybavene tak,ako "na obrazku" s nejakej zahraničnej porodnici..škooda,no..možno naše vnučata sa tak budu rodiť 😉

dulkagabulka
18. máj 2010

bubaczik..nestraš..snad nase deti tak budu rodit 🙂

zuzana12345
18. máj 2010

ahojte, tak dnes v tej nemocnici hruza, domov som prisla o 15tej ☹ , stale som na tom tak isto, vobec sa neotvaram(iba na volny prst),bola som na ultrazvuku, maly ma 3,8kg, riadny valibuk 🙂
a to som si nasla na nohavickach, ked som prisla domov krvavy vytok, ale dopredu ma upozornil, ze ked take nieco bude,ze nemam robit paniku(nemusim chodit na pohotovost iba ak budem mat bolesti), tak to je sila, 😒 a zasa vo stvrtok na kontrolu

vladkaz1
18. máj 2010

zuzana ,no bud to ma spo vysetreni ze ta rozdrazdil ,alebo ti isla von zatka 😕 ,nemas chodit? hmm... pekny pristup ,akoze to co tam mam prist na 8 sem otvorena hned porodit ano ? 😅

vladkaz1
18. máj 2010

stvrtok sa stretneme

aalexis007
18. máj 2010

Ahojte tehulky, chcela som sa spýtať, že kde sa chodí na poradňu v nemocnici a v ktoré dni. Vďaka 😉

vladkaz1
18. máj 2010

Den ti urcuje lekar a chodi sa dole hned ako vojdes na pravo je porodny prijem a oproti je poradna 🙂 tam su lavice na sedenie,stol ,sestricka si ta objedna a ty prides na hodinu a cakas .

aalexis007
18. máj 2010

Ďakujem 😉

zuzana12345
19. máj 2010

vladka,
ja ten vytok mam stale taky, uvidim co povie zajtra,
aky doktor tam byva vo stvrtok? 🙂

vanillasky
19. máj 2010

Zuzana12345, ja mam presne rovnaky problem, vcera som bola na poradni a stale mam rovnaky hnedy vytok, vobec neprestava. to by uz nemalo byt z vysetrenia, nie?

vladkaz1
19. máj 2010

Ja neviem podla mna nie ..

zuzana12345
19. máj 2010

vanillasky, aj ja si myslim, tebe to tiez zacalo po poradni alebo si to mala aj predtym?lebo mne to zacalo po poradni a dokonca som bola na to upozornena

vladkaz1
19. máj 2010

aj mne povedal ze ak by som mala vytok nemam sa lakat ,,teda spinenie ale nie 3 dni ...v kuse

mima89
19. máj 2010

baby tie co ste uz rodili v TT prosim vas napiste mi co ste fakt v porodnici potrebovali a co vam bolo zbytocne...

zuzana12345
19. máj 2010

mate niektora skusenost s epiduralkou?!kde a ako vybavim,?rozmyslam nad nou

dulkagabulka
19. máj 2010

Zuzana, skus si zohnat dake info o epidurale...take kde nie su iba info za,ale aj proti..az potom sa rozhodni 🙂

vanillasky
19. máj 2010

Ano, zacalo to po poradni, predtym som to vobec nemala. hned ako som dosla z poradne som to mala a na dasi den rano, teraz mi vytok ako taky ustal, tak neviem.

petulienka
20. máj 2010

zuzana staci ked si k porodu vezmes peniazky a nahlasis ze ju chces, na vzdychacke sestrickam... drzim palec

chichaa
20. máj 2010

Zuzana...Ja som epidurál absolvovala pred nedávnom 🙂 najprv som bola rozhodnutá, že ja to predsa zvládnem aj bez, ale keď došlo na lámanie chleba, tak som neváhala...pichuntie samotného epidurálu som vôbec necítila, kontrakcie som cítila iba ako menštruačné bolesti, ale vedela som, kedy idú...pri samotnom tlačení mi už nechceli nič dopichovať, takže to som si "odžila". Keby som išla 2x rodiť, nerozmýšľam ani sekundu a dám si to opäť...vedľajšie účinky som ja osobne nepozorovala ani na sebe ani na malej...to je moja skúsenosť 😉

nelaadoerik
20. máj 2010

ahojte chcela som sa opitat či je v tehotenstve povinna prehliatka u obvodneho lekara a zubneho počula som že ket to nemam tak nedostanem porodne bola som v čechach a tam to nebolo potrebne len som sa chcela opitat aby som vedela a stihla to ešte vybavit

mima89
20. máj 2010

nela mne doki povedal ze je to treba, a ze to musim mat aj potvrdene peciatkami v tehotenskej knizke....takze to mam...a este EKG ma caka...

vladkaz1
20. máj 2010

Ahojte ,hlasim sa s poradne ,som nad mieru spokojna s vysetrenim v bol tam Deckov .
Takze ziadna zmena ,nic niesom ani otvorena viacej ani nic ,doktor mi povedal ze moje telo ma dlhsiu tehotnost ,ked som aj pri malej tolko prenasala ,mam pocitat ze aj teraz budem dlhsie .
Jedine ze sa maly malo hybal ,ale ozvy prietoky v poriadku ,tak mam prist v sobotu na vysetrenie pre klud v dusi .
Vahovy odhad mam 2800G maly je malicky vahovo a ze mam pocitat, ze viacej nez 3 kila mat nebudeme najviacej tak 3300G.
Normalnu poradnu mam 25teho ,potom kazde 2 dni sa budem chodit hlasit 2X a potom hospitalizacia a vyvolanie .
Vysetrenie bolo uplne o inom ako minule s Resetom ... to sa neda porovnat ,teraz som velmi spokojna ,este si aj srandicky zomna robil 🙂 vsetko mi vysvetlil a vysetril jak sa patri .

vanillasky
20. máj 2010

Vladka, ja to stale vravim, Deckov je velmi fajn. ja som s nim mala poradnu uz 2x , vzdy spokojna a bol mi aj pri prvom porode 😉 Este sa mi zda fajn aj Hlavek 😉

vladkaz1
20. máj 2010

no hovorim jak ma minule odradil Reseta ,ze mi nic neurobil len s prstom ma vysetril ,tak teraz som uz spokojnejsia aj odhad viem aj ze je maly v poriadku o to sa mi len jednalo ,teraz budem kludna aj 2 tyzdne 🙂

vanillasky
20. máj 2010

inac som si tiez vsimla, ze kazdy ma one vysetrovacie metody. Deckov robi vzdy aj biometriu, pozera zrelost placenty. Hlavek biometriu nerobi, skor pozera na plod. vodu, placentu a prietoky. Inak Reseta je vyborny odbornik. mam s nim vyborne skusennosti, lezala som na jeho izbe 3 mesiace v provom tehotenstve a vlastne hlavne vdaka nemu som vtedy nepotratila, vzdy mi vravel, ze KOCENA 😀 , som mu vtedy strasne mlada pripadala a vzdy, ked mu koncila sluzba, prisiel na nas pozriet.

zuzana12345
20. máj 2010

ahojte, tak ja dnes uz konecne 2-3prsty otvorena 🙂 , ale CTG nula bodov, dr. Deckov mi povedal, ze mam prist vecer na 17,00 este raz aj s vecami, keby sa mu to nezdalo, tak si ma tam necha a zajtra vyvolat a ak to bude ok tak zajtra na prijem a ukoncit, takze to je v podstate jedno, ci tam ostanem dnes alebo pojdem zajtra rano, mala som s neho dobry pocit

kathy403
20. máj 2010

caute maminy! 🙂
nesiel mi pc,tak sorry ze tak neskoro
nelly sa nam narodila12.5.o09.15hod.,mala3390g a 49cm-je krasna!!! 😵
ale trvalo to 11hodin v bolestiach-v 3minutovych kontrakciach a bez plodovej vody! ☹
viac uz nerodim!porod bol asi 8minut,takze to uz bolo v pohode.mala som dr.jurickovu-taka mlada blondinka,ale bola super! 😉
nakolko som vobec az do porodu nebola otvorena,malinka ma tak dotrhala,ze to boli aj dnes,ved ma sili pol hodinu 😕
zuzany somm sa nedockala,ale stretla som memory,ale ta to uz pisala 😲
ak sa mipodari dodam aj foto-nejako mi to nejde ☹

babatko88
20. máj 2010

ahojte mamuľky moje 🙂 tak sa konečne ozývam aj ja... už sme doma, dorazili sme v utorok, ale nejako som vôbec na nič nemala čas, písala som vám z pôrodnice z mobilu, ale nechcelo mi to odoslať ☹ ... Tomasko sa narodil 14.5. o 15:10, prebehlo to celkom pohodovo, bolesti som mala riadne, ale až asi hodku pred pôrodom, prijali ma už vo štvrtok, lebo mi pomaly začala odtekať (ja by som povedala, že skôr odkvapkávať) plodovka... v piatok mi o 8h dali tabletku na roztiahnutie a už to išlo... bolesti skoro žiadne, ale na CTG to bolo vidieť, že ich mám, tak ma okolo 12h dali na čakačku 🙂 ani meno svojho pôrodníka neviem, čo ma trochu mrzí, lebo bol fakt super, aj sestričky... najviac mi pomohla vrchná sestra, ktorá ma držala za ruku a rozprávala sa so mnou celý čas... pôrod trval len dve zatlačenia a malý bol vonku s mierami 50 cm a 3580g... apgar od prvej sekundy 10, takže zdravunký a plný sily... a hned sa hlásil krikom 😀 hneď po pôrode mi ho aj dr. ukázal, bol to krásny zážitok, ale tretie teda už rodiť fakt nejdem...
včera som mala hektický deň, boli sme u detského lekára, kúpiť nejaké vecičky ešte, lebo všetko, čo mám doma mu je nejako veľké 😀 a bola som na úrade... skoro ma tam porazilo... zase tie papierovačky... nevie mi niekto poradiť, kam mám ísť, aby mi potvrdili Potvrdenie o nároku na materské? (ževraj do sociálnej poisťovne, ale kam?) a sú tam aj údaje o mužovi, ktorému to má tiež potvrdiť SP, ale vôbec neviem kam s tým ...

vladkaz1, tuším si ostala posledná, tak sa drž a želám veľa šťastia a málo bolesti

vladkaz1
20. máj 2010

ahojte baby ja vam srdecne gratulujem ,ja vam je supis uz ... 😵
No tusim ja som ostala, ale dalsie baby tu pribudaju heh,ja si ponosim este mi minimalne 9 dni takze neriesim ,maly je malinky musi pribrat a ze ma cas ,kedy to bude tedy bude .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre