Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elinka27
1. júl 2010

zuzi este raz velmi pekne dakujem,ja len dufam,ze sa toho 36tt dockam🙂 lebo maly sa mi narodil v 34tt 😉

zuzana12345
1. júl 2010

@elinka27 drzim palce

vladkaz1
1. júl 2010

No takze mam to potvrdene ,platila som 9 eur u gyndosa a hned mi spravil vysetrenie a musim sa objednat na sono prsnikov a robil mi odber na rakovinu krcka maternice.
Zajtra to zanesiem len na urad a mam pokoj ,dufam .

zuzana12345
1. júl 2010

@vladkaz1 za potvrdenie si platila? odomna nic nepytali

vladkaz1
1. júl 2010

@zuzana12345 ano platila som 9 ecok u gynekologa

monika1991
1. júl 2010

ja idem 20.07.rodit v trnave a bojim sa ako to tam funguje.poradi mi niektora dobra dusicka ako to tam chodi?dakujem:o)

mamina910
1. júl 2010

@monika1991 ...neboj v TT sa nemusíš báť rodiť ani nič iné...ja idem čoskoro tiež rodiť,mám termín 6.7.2010...a čo by ťa zaujímalo že ako to tam funguje,ja som bola s personálom spokojná 100% či už na rizikovom odd.alebo šestonedelí...len trošku ma mrzelo,že som nemohla mať vlastnú nočnú košeľu,ale všetko OK...ak nejaké otázočky,pýtaj sa🙂)

pralinka25
1. júl 2010

teraz mat svoju koselu mozes ale podla mna je praktickejsie mat tu ich 😉

elinka27
1. júl 2010

a ozaj este som sa chcela opytat na tu epiduralku, v pripade ze pojdem rodit normalne,ja by som sice radsej cisarskym lebo klasicky porod som nezazila ale kontrakcie teda ano 😖 ak sa rozhodnem dat si ju az pri porode je to problem?viem ze sa za nu plati,a ze sa tusim chodi popredu na nejake vysetrenia kvoli tomu,ale ak napriklad teraz poviem ze ju nechcem a neplanujem si ju dat,a potom sa rozhodnem ze ano daju mi ju?neviete

pralinka25
1. júl 2010

@elinka27 ked prides na prijem staci nahlasit ze ju chces ale pocas porodu si to mozes este premysliet a nakoniec si ju nedat alebo dat.

zuzulik82
1. júl 2010

@monika1991 keby si sa chcela dozvediet viac a ak sa este citis, tak v pondelok 12-teho o druhej poobede je prehliadka porodnice 🙂

elinka27
1. júl 2010

@pralinka takze ak tam pridem a poviem ze ju chcem,tak im tam hned dam tych 90€ za nu a ked sa rozhodnem ze nie,tak mi penaize vratia?

jeiny
1. júl 2010

@elinka27

ja som to na prehliade pochopila tak, ze staci povedat az v porodnici ked ides rodit ci chces epidural a ze sa to zaplati potom az tam...a ked som sa sestricky u mojho dokiho pytala, ze ci mi treba nejake vysetrenia ohladom krvi a tak, ze netreba ze setky vsetrenia mi uz boli spravene....

pralinka25
1. júl 2010

@elinka27 ano ked prides s kontrakciami alebo odtecenou vodou na prijem povies ze si zelas epidural. oni ti potom na vzdycharni zoberu krv na testy myslim kvoli zrazanlivosti aby vedeli ci ti ju mozu pichnut a dohodnes sa s anesteziologom ze co a ako. Dr. Gajdos je super anesteziolog ak by si na neho natrafila bolo by fajn. ma velmi dobry pristup a je velmi prijemny taky srandista a sikovny. mna to ani nebolelo.
kazdopadne ked ju nevyuzijes peniazky ti vratia. pripadne ak pojdes do nemocnice na poradnu popytaj sa doktora. u mna to bolo takto

pralinka25
1. júl 2010

@jeiny mne krv brali na vzdychacke

elinka27
2. júl 2010

@pralinka25 ja som mala cest s tretnut sa s Dr.Gajdosom pri porode ked mi robili cisarsky,a potom este druhy krat ked som bola pred rokom na operacii nosa 😀 mozem povedat ze je mily,aj vtipny aj ked mne vtedy poznamka typu "dnes sa mi uz dvaja neprebrali,dufam,ze vy nebudete tretia" v momente ked ma uspavali nebola vtipna 😀

pralinka25
2. júl 2010

@elinka27 no to verim ale predpokladam ze to bol vtip 😀
tak ale je ich tam viac a co tu baby pisali tak aj ostatne anesteziologicky su fajn. teda pisali o zenach.

mamina910
2. júl 2010

Ahoj chcem sa spýtať,že dnes som bola na rizikovej poradni,6.7.2010 mam termín a po vyšetrení,mi doktor povedal že môžem mať krvavý výtok,že aby som sa nezľakla,ale ako som prišla domov okolo 14h som mala slabšie krvácanie ako keď končí menštruácia,ale potom mi krvácanie ale na necelé 2h prestalo,a znova trošku začalo,ale nemám žiadne bolesti,a cítim pohyby bábätka,je všetko OK,alebo ak mi to do večera neprejde,mám ísť na pohotovosť?!Takéto krvácanie som mala i pred pôrodom malej dcérky,tiež ako som prišla z poradne a od pobedia až do večera akoby nestála menštruácia a potom mi večer začali bolesti,tak sme šli na pohotovosť a rodiť...poradí mi niektorá???Ďakujeeeem...

lucyso
2. júl 2010

Ja si myslim, ze ked sa citis dobre, citis pohyby babätka a nerodis, tak to je v pohode. No uvidis rano... mozno sa Ti teraz pomaly rozbehne porod. ja si pamätam, ze ked som bola na poradni, tak mi tam doktor tak pichol prsty, az ma to zabolelo, aj som doma trosku krvacala a o par dni som porodila🙂

pralinka25
2. júl 2010

@mamina910 ja som tiez po vysetreni takto krvacala a nic sa nedialo aôe tak uvidis a ked si nebudes ista radsej chod

elinka27
2. júl 2010

no ja som bola na poradni ako tehotna len jeden jediny raz a to v 34tt,vtedy ma vysetrovali prvy krat vaginalne,dovtedy moj doktor len sonom, do 24 hod od toho vysetrenia som porodila 😖

elinka27
2. júl 2010

teda na poradni v nemocnici som chcela napisat

hondar
4. júl 2010

Co sa tyka tej epi,tak aj mne dnes na poradni povedala doktorka Stefanikova,ze ked budem chciet epi staci povedat az na prijme...

suzieqiu
5. júl 2010

@mamina910 ahoj dr.cech ma rizikovu ambulanciu v stredu rano od 7.30 do 8h. A bude lepsie ked tam prides uz rano na 7h. 🙂

dulkagabulka
5. júl 2010

aj takto sa da rodit 🙂 🙂 🙂 ...a matka epi nemala 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=GKVp4FQ4sd8
kveta
5. júl 2010

Ako je to so sterilizovaním vecí pre bábätká v pôrodnici.. napríklad je na oddelení možnosť sterilizovať dudlíky, časti odsávačky a podobne?

tehulka4
5. júl 2010

kveta, ked som rodila svojho prveho ja tak tam takato moznost nebola...poriesila som to doma..kupila som si tie uzatvaratelne saciky, vsetko som si doma vysterilizovala a suche vlozila od nich a dala do tasky...sestricky to tam brali, tak, ze staci pod teplou vodou...tak ja soms i to doma poriesila takto..myslim, ze lepsie kao ta ich tepla voda..ale ja som rodila v roku 2008, tak moznos a tamnieco zmenilo..🙂))

kathy403
6. júl 2010

@petulienka
peti pridaj sa k nam na-majovciatka sukr.tema-TAK A MOZEME ZACAT!!!!

jeiny
6. júl 2010

ahoj, prosim vas viete mi povedat, ci na rizikovom tiez dostanem ich koselu a zupan, alebo si mam doniest vlastne?

a po cisarskom je mozna najblizsia navsteva az po 24 hod?

a kolko dopredu vas hospitalizovali?

zuzana12345
6. júl 2010

@jeiny ahoj, ano ja som dostala ich koselu aj zupan....mna hospitalizovali den predtým

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre