Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

janula17
15. nov 2009

ahoj juliet, srdecne blahozelam k babetku, maly Samko je nadherny 🙂. Tak uz ste doma a uzivate si rodinku, prajem hodne zdravicka tebe aj malemu.
Ak ti to nevadi, ake komplikacie nastali pri porode ze si musela na sekciu?

juliett99
15. nov 2009

ahojky janula,
porod neprebiehal ako by mal a ja som malika a nemerali mi panvu a tak som sa neotvarala ako by som mala, No ale doktorka to chcela porod stoj co stoj.
lenze nieco sa stalo a ja som zacala hrozne krvacat zo mna len lialo tolo krvy som nevidela, a okrem toho som uz aj odpadavala , a potom prisiel doktor a po vysetreni hned povedal treba sekciu a to urgentnu a tak sa malinky narodil behol 10-15 minut nerobili ziadne vysetrenia nemali cas.
Hrozilo krvacanie do brucha pretrhnutie placenty ☹
ale uz je vsetko ok aj brusko sa hoji pekne rychlo 🙂

vlastulka
15. nov 2009

Juliet aj ja blahoželáám 😉

lucinka
15. nov 2009

juliet blahoželám 😵 a prajem hodne hodne mliečka...
počúvaj nebola si na príjme spolu s jedličkou?? 😕 ak hej, tam som videla aj teba 😉

sissik
16. nov 2009

juliet blahozelam a zelam skore zotavenie😉

enika
16. nov 2009

juliett blahoželám a tiež želám skoré zotavenie. Určite mi bude zasa niekto oponovať, ale kvôli takýmto prípadom je dobré zvážiť zazmluvniť si lekára 😒 , aj keď samozrejme nikde nie je napísané, že sa nič pri tom nemôže stať. Ale určite si vyberiem lekára, ktorému dôverujem viac.

piink
16. nov 2009

ahoj Juliett99, hej??? si ma videla??? nepamatam si ta.. neviem si ta vybavit.. inak gratulujem... a vela stastia a zdravia... konecne to uz mate za sebou... ja az za dva tyzdne..

piink
16. nov 2009

aha.. to si ty v tom vytahu co sme sa stretli... bola si este s jednou mamickou... Samko je velmi zlatunky... 🙂 🙂

jedlicka99
16. nov 2009

Ahojteeeeeee tak uz sme domka konecne dnes nas pustili 🙂 Natalka sa narodila 11.11.09 akurat na tatinkove meniky, lepsi darcek som mu nemohla dat 😀 Ked sa narodila mala kraasnych 3700g a 52cm.. Porod bol super mali sme dr. stefanikovu velmi prijemna bola...

janula17
16. nov 2009

jedlicka, gratulujem a prajem vela stastia do noveho zivota s Natalkou 🙂

Snad aj ja budem moct povedat ze porod bol super 😉 napis teda ak budes mat chvilku ako to prebiehalo, na co si dat pozor, co si pribalit do nemocky a tak... dakujem

lucinka
16. nov 2009

ahoooj jedlička... super, gratulujem... malá mala krásne miery... potom keď budeš mať čas hoď nejaké fotky malinkej... 😵

piink
16. nov 2009

ahoj jedlicka99... tak teda ako doma??? co vas nepustili v nedelu??

jedlicka99
16. nov 2009

janula17 dakujeeem Priebeh bol asi taky ze doktorka mi dala o jedenastej polku tabletky na vyvolanie, po dvoch hodinach ma prisla pozriet ako sa otvaram a to som bola uz na 4cm tak mi dala druhu polku a poslala ma na porodnu salu nech mi daju epi. Prisla som dole dali epi pustili plodovu vodu, za chvilocku prisli bolesti ale kontrakcie som uz necitila vdaka inekcii ale tlaky na konecnik jak hovado 😅 no a potom som vyskocila hore doktorka povedala zatlacit a bola vonku. Samotny porod trval asi dve minutky, bola hned vonku.. Chvala bohu 😀 Ak budeme chciet druhe babenko urcite zasa zvolim stefanikovu bola velmi prijemna.. 🙂

jedlicka99
16. nov 2009

Nepustili kvoli zltacke, cez noc ju este ozarovali s lampou a dnes domenaaaa 🙂

janula17
16. nov 2009

jooj jedlicka, aka parada, aj ja chcem epiduralku, takze hovoris ze sa oplati. A mala si to zaplatene popredu, alebo stacilo ked si povedala na prijme ze to chces?

jedlicka99
16. nov 2009

Urcite sa oplati. Platila som az na sale..Da sa aj popredu ale vraj je lepsie az potom ak sa nestihne aby neboli problemy s vracanim penazi.

sissik
16. nov 2009

jedlicka blahozelam, to bol super porod, podla opisu 😉

piink
17. nov 2009

jedlicka99- a ake bolo zavadzanie tej epi??? bolelo to??? ja si ju mam dat kvoli zdr. problemom ale mam strach... neviem sa rozhodnut..

jedlicka99
17. nov 2009

Vobec to nebolelo, trosku bolo citit vpich ale cakala som ze to bud horsie 😉

juliett99
17. nov 2009

ahojky,,
piink,, veru stretli se sa vo vytahu este s jednou mamickou. 😉

jedlicka ako?? ako zvladate byt domka,,??

no ja som v pich tiez vobec necitila ,, no po tych bolestiach co som uz mala by som uz asi ani rezanie necitila.
Teraz uz mozem aj ja odporucit aj ja ked nato mate tak urcite porod s epi 😉

lucinka
17. nov 2009

jedlička tak tomu hovorím super rýchly pôrod... 😉 chcem sa teba a juliet spýtať ako je teraz v nemocnici, čo zbaliť pre malého? keď sa narodil tomi, tak bolo teplo, že bol len v bodynku a v perinke a teraz netuším čo zbaliť... 😕 a ešte čo sa týka kozmetiky, tak stále platí to, že netreba nič? teda okrem mastičky na zadoček...

vlastulka
17. nov 2009

luci mám už zistené od jedličky, že teplo tam je stále 😝 Takže stačia iba bodynka pre bábetko. A kozmetiku ja mám zbalenú všetku pre bábetko, sa mi zdá, že aj krémik na telíčko sme museli mať vlastný, či nie? No nepamätám sa už, ale teraz radšej všetko svoje 😉

lucinka
17. nov 2009

vlasti no mne sa niečo marí, že sme ich nesmeli ničím natierať po kúpaní... 😕 ale nie som si istá...
ozaj ty si ako dopadla v pondelok??? ja som ešte stále neni zbalená 😀 malý je chorý, tak nejako nestíham teraz, vo štvrtok idem do poradne, tak snáď dovtedy sa mi to podarí... 😅

vlastulka
17. nov 2009

No v pondelok to bolo u dr. totalka.. Sme prišli pred 11h, a to sme odišli na 2 a pol h do mesta, lebo tam bolo snad 50 mamičiek... no a vrátila som sa pred 15h, a to som bola 6 v poradí.. ale išlo to ako na bežiacom páse 😀
No ja som ešte v pohode, takže do decembra by som mala že v pohode vydržať 😀 Inak že všetko O.k. 😉 A pobalená už radšej som, pre istotu 🙂
A stým natieraním fakt neviem 😝

lucinka
17. nov 2009

preboha to tam bol taký nával zase??? no tak tiež asi pôjdeme tak niečo po 11h tam... vlasti a robila ti aj uzv? lebo ja keď som bola, tak tam bol nejaký dr. a nerobil mi... 😨 ale teraz poviem, nech mi urobí, naposledy som bola v 30tt na morfologickom... nech viem aký obrík alebo chrústik sa vo mne skrýva... 😀

vlastulka
17. nov 2009

Pred 2 týždnami mi robila aj ultrazvuk, vedela som kolko cca váži bábetko, aj teraz mi robila ultrazvuk, ale nič som sa nedozvedela, iba že je všetko o.k. 😅
A ten nával že bol kvôli tomu, lebo veľa dr. malo dovolenku, kedže dnes bol sviatok a mamičky ktoré mali ísť akože v útorok na kontrolu, boli objednané na pondelok.. tak preto.. Ja idem zas v útorok, tak dúfam, že už to tam nebude takéto 😝

jedlicka99
18. nov 2009

juliett99 ahoooj no zvladame uz sa pomalicky zaciname davat do vl. rezimu nie ako v nemocke.. Malinka mi vnoci prespi uz aj 5hod a cez den niekedy aj 4 🙂 . Aspon si oddychnem. Ten ich harmonogram ma nicil.. 🙄 A ty ako? Uz je to doma lepsie ze? A Samko ako? Priberame...? 🙂

lucinka kozmetika presne ako si napisala len na zadocek a na oblecko som mala bodynka a kosielky take je tam teplo ze malá mala stale mokre celo no hruuuza..

vlastulka kremik asi nevuzijes.. po kupkani sa nedava nic a mydielko tiez netreba oni davaju podla pokozky take prasky. Malinka najprv mala otrubovy kupel lebo sa vyhadzala s toho ich pradla a ked som dala svoje zmizlo to. Doktorka mi povedala ze radsej do mesiaca nekremovat vobec ked tak suche miesta a iba telovym mlieckom lebo olejcek upchava pory..a ja som kupila olejcek 😒 hm.. musime dokupit mliecko..

jandulka7
18. nov 2009

Ahojte Tehulky, som tu trošku nová, čo sa týka príspevkov, ale chcela by som sa Vás spýtat, či ste boli niektorá u MUDr. Danajovej-anesteziologičky? Čaká sa u nej dlho? Nie som z Trnavy, tak neviem kde ju mám hladat? V pondelok som bola 1x na poradni u MUDr.Štefánikovej a poslala ma k nej... Ďakujem za pomoc a odpoved

sissik
18. nov 2009

jedlicka ak nemusis, nicim nekremuj. kup iba v cistej vode alebo v otrubach, ak ma nejaky ekzem. mydlo iba na zadocek. najlepsie je sebamed. teraz som ho vymenila za niveu a citim rozdiel pri umyvani. sebamed akokeby ani nebolo mydlo. vies, taky pocit na ruke.

jandulka ja som k nej mala ist na konzultaciu, ked ma prijali do nemocky. ale sanitarka vravela, ze je tam tak vela ludi, ze ma tam tahat nebude a anesteziolog pride za mnou. nakoniec aj tak neprisiel a preslo to nejak mimo mna.
vstup k nej je niekde tam, kde sa ide aj na hematologiu.

piink
18. nov 2009

takze mam dat na vas?? ale asi ste ma presvedcili... neviem mam s toho nejaky divny pocit... no uvidime... zatial som v poriadku a mala mala v piatok na poradni 3420g, teraz idem zasa v piatok a dr. stefanikova povedali, ze o take dva tyzdne to pojde.. ze jej to tak vychadza a teda aby som si dala tu epi.. ze to bude vraj jednoduchsie a rozumnejsie kvoli mojej chorobe..

pocujte este sa chcem spytat aj vas babo kope/kopalo tak, ze vas az vystrelo??? teda, ze vas kope do slabin a je to troska bolestive?? mna mala tak nehorazne silno kope, juj... 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre