Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dominika..
13. apr 2009

aj my sme stale 2v1 🙂
o tom jedeni mi ani nehovorte, za posledny tyzden mam zase 2 kila navyse... 😅 pred par tyzdnami som sa tesila ze som az tak moc nepribrala ze to lahko pojde dolu, ze 15 kil je tak akurat.. a aha ho! 😀 uz teraz mam na sebe 19 kilov 😀 kto vie ako to dam dolu 😎 a to este urcite priberem tooolko jedla a kolacov teraz..

brinzulka
13. apr 2009

ja idem v piatok na poradnu a nechcem vidiet tu vahu..po sviatkoch 😕

vranicatko
14. apr 2009

Ahojte, zdravim Vas po dlhsom case, stale 2v1 🙂
trosku sme si uzivali volne dni a popritom zahniezdovali, takze sme nemali velmi cas pisat.
Zatial sa mame ok, az na to, ze uz deriem posledne tehotenske nohavice (dalsie 2 su mi uz davno male) a minuly tyzden som mala na sebe 21kil, takze tu asi vediem 😀
V piatok ma manzel zobral na vylet do Budmeric a ja hrdinka som si chcela dat sustaky, ale natiahla som ich len po kolena 😀.Sa tesim na zajtrajsie vazenie na poradni.
Snu, mozno sa stretneme 😉

mausy21
14. apr 2009

vranicatko ja mám na sebe len 20 kg, takže ta dobieham nemaj boja.aj ja idem v piatok do poradne uvidime čo a ako.baby vobec vam nrzavidim už by ste chceli za sebou však?aj ja a to ma ešte toho čaka no ja už teraz nevladzem ani chodit

mausy21
14. apr 2009

snu kde ta máme?

snu
14. apr 2009

dobre ranko 🙂 stale stale sme v kope 🙂 vecer som sa dusovala ze uz budem jest len zdravo 🙂)) a suup ho na ranajky udene masko 😀 16,5kg 🙂 a tyzden chodim v teplakoch,, som zvedava co si zajtra oblecem na poradnu 🙂))) dufam,ze gate oblecem,,bo som ich este aj oprala,takze sa isto stiahli 🙂))

mausy podam hlasenie keby neco 🙂)) z auta 😀 drahy ma net v mobile,tak sa budem snazit 🙂) stale je mi ok,, len v noci teda citim akoby menzes prichadzal,,tak som zvedava na zajtra 🙂

vranicatko tak som rada,ze ste ok 🙂 bo uz ozaj rozmyslala ze co s tebou 🙂)) zajtra ides hned rano ? na poradni este to vazenie mam rada,lebo vazi ta vaha o 2 kila menej 😀

vranicatko
14. apr 2009

ahoj snu,
myslim, ze doktorka mi hovorila, aby som prisla okolo 10:00, tak pojdem tak

berus222
14. apr 2009

ahojte dievcence. do nemocky do poradne sa netreba vazit doma? lebo ja sa vazim len doma a mam pocit, ze ta vaha ukazuje nejako moc.
nebojte zeny, po porode budeme mat nadherne zdrave deticky a budeme krasne a stihle 😀 😀 😀 😀

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snu
14. apr 2009

vranicatko ano ano aj mne tak povedala 🙂) takze sa isto uvidime 🙂

konecne mi prislo priznanie materskej 🙂 len som z toho vuul 🙂 ked som sa bola pytat na socke, tak mi tam neco hovorili o vypisani registracneho listu fyz. osob a teraz mi dosol papier co mam vypisat na dochodok,, som tam volala ze to mam do 2piliera.. a viac nemusim nic az potom pri prechode na rodicovsku sa mam prihlasit.. tak ako to je? vypisovali ste len to tlacivo co vam poslali s vyjdrenim o priznani materskeho?
a co ste posielali do zdravotnej? ma nebavia tie papierovacky.furt neco chcu a potom bojim ze som na neco zabudla..

beruss ja sa vazim doma aj sestricka ma sice nuti vazit na poradni,ale chce vedet vahu co mam doma 🙂
berus bodaj by si mala pravdu 🙂 ale stacia tie zdrave deticky 🙂 stihla uz nebudem ako tak kukam na seba 😀

vranicatko
14. apr 2009

ok, snu, tak zajtra sa vidime, zas budem po vsetkych kukat, ze ktora by si to mohla byt Ty jak na exkurzii v porodnici a nakoniec si tam ani nebola 🙂 Ja budem mat najvacsie brusko zo vsetkych a hnede mencestraky, do inych nohavic sa uz nevpracem 😉

ja som sa dnes vychystala do socialky opytat sa preco mi to stale neprislo a uz to bolo v schranke, tak mi usetrili cestu🙂
idem to prestudovat...

kocurko1
14. apr 2009

Ahoj Vraniciatko. Za kym treba ist na tu socialku? Na jednej stranke bolo co treba vybavit po porode a len tlacivo na pridavky malo 5-6stran. Tak sa tam chcem zastavit este pred porodom a pobrat vsetky tlaciva, aby manzel isiel uz s vypisanymi.

mausy21
14. apr 2009

ide do poradne niekto aj v piatok?

berus ty čo ako sa citiš?ja by som už išla rodit.ja si neviem predstavit ako budem vyzrat o 2 týždne.teraz ma 21kg navyše. 75,5kg to som v živote mojom nikdy nemala najviac 60 a to som bola ako bomba. už som zbalena všetko nachystane.
a čo dnes budeš porabat mna moj večer vezie do chtelnice a zotrvam do konca týždna takže budem mimo

berus222
14. apr 2009

kocurko1 na socialku ani nechod, lebo ta tam tak vytocia, ze to teraz nepotrebujes. bola som tam minuly tyzden a tie uzasne tety za okienkom nic nevedia. a este sa oni mna opytali, kto mi bude platit matersku, ci oni alebo zamestnavatel.
treba si ist pre tie tlaciva vopred? nestaci, ked to podpise iba muz?
mausy, ja som v pohode. prave sa chystam do piestan nakupit nejake oblecko. v nedelu som bola so zuzkou jakabovou. hovorila, ze ta pozna.
baby, kaslite na kila. ja teraz beriem este aj tabletky na alergiu a neviete si ani predstavit, kolko toho "zezerem". ved len bez tehotenstva vzdy z tych tabletiek priberem 5 kg kazdu jar.

snu
14. apr 2009

tak ja budem mat obute tenisky 😀 to jedina viem na isto 🙂))) ale asi budem mat cierne gate a cierne tricko,alebo cervene,, ale spoznas ma podla tmavohnedeho nosa 😀 sa mi tehotenske flaky na nom vyburili 🙂 a ako vzdy mi bude najvac teplo 🙂 male cervene s hnedym nosom a velkym bruskom budem ja!
no co si sa docitala? inak su dobry,ze do 30dni im to mam poslat od uznania materskej a dolso mi to dnes a vybavovali to 25marca 🙂 bola by som zvedava co by bolo,keby som bola v porodnici,, ako by som to asi mala stihnut 🙂))

kocurko vsak ti tam povedia kam mas ist.. mne daali v hlohovci cislo do tt na pani Kalerovu tusim,ale ked som jej dnes volala,tak to zobrala neaka ina..

kocurko1
14. apr 2009

Baby, nastastie som dostala aj IP od jednej baby, ktora mi ako tak poradila kam s ktorymi tlacivami. Sice byvam v TT, ale zamestnavatela mam v inom meste. Manzel sa mi ponukol, ze mi to vsetko obeha a viem, ze jeho lenive tetusky vytocia 2x tolko ako mna. Tak som mu to chcela ulahcit a povypisovat co sa da dopredu.
Na to behanie po Socialkach v 2 mestach a matrike, doktorovi a UPrace v Trnave mu asi nebudu stacit 2 dni. Hlavne ked bude musiet cakat niekde na chodbe, kym si tetusky vypiju kavu ☹

berus222
14. apr 2009

kocurko, prosiim, preposli mi to. staci tie tlaciva stiahnut z netu, alebo tam treba ist osobne?

brinzulka
14. apr 2009

sa tesim...zamestnavatela a porodnicu-matrika po narodeni mam v TT...trvale bydlisko Senec...tu soc.poistovna nema pobocku, takze pojdem do BA ☹

brinzulka
14. apr 2009

inak som sa hadala s tetuskami...jedna mi tvrdi, ze do soc.poistovne mam ist tam, kde je zamestnavatel...a druha, ze tam..kam patrim podla bydliska...neviete o tom nieco?

berus222
14. apr 2009

brinzulka, to ani nepis. ja mam zamestnavatela v nitre a byvam v tt. ja pojdem do tt, lebo ju mum pod oknami a dufam, ze ma neposlu do nitry.

brinzulka
14. apr 2009

pri malom sa menil zakon...a nam nic nepovedli...tak jak trubka som nebola v soc.poistovni vedena rok a pol..mam tam fugu...neviem, ci len financnu alebo aj so zapocitavanim rokov do dochodku
Potom som im volala a dalo sa aspon tak, ze som si vytlacila tlaciva na matrike mi overili podpisy a vsetko som im poslal do BA...teraz mi teta povedala, ze tam mam prist osobne...To ako s bruchom v 38tyzdni -jul do BA 😠

snu
14. apr 2009

no ja osm pozerala aj v tv ked to bolo vo fokuse ci jak sa to vola,ze podla bydliska, a ked som sa prisla informovat do hc,tak ma odklazali do tt, podla zamestanvatela,, takze podla zamestnavatela,lebo ten vam posielal matersku na urad.
babulky ale sak vy nemusite ist teraz nikam,, aj ked osm ta dnes volala povedala,ze osobne nemusim ist teraz nikam,, ze osobne ma budu potrebovat az ked budem prechadzat z materskej na rodicovsku,, inak je to na hlavu,, keby som mala zamestnavatela v kosiciach,ale pracujem trebars tu,tak vsetko by sa malo tam vybavovat? to je bordel!!!

snu
14. apr 2009

brinzulka myslim ze tu taka tema volakde bola co sa mimicky stazovali ze sa im to neratalo do dochodku,lebo nevedeli ze sa musia prihlasit,, ako keby to nemohlo byt automaticky,ne?

nechapem ale naco tam mas ist osobne?
o tej zdravotnej neviete? co im tam mam vlastne poslat? povedali mi tam ked som volala minule,ze ked mi pride paier o materskje,tak im to mam preposlat, mam im preposlat uznanie materskej? lebo tam sa dovolat trva pol dna,,maju jedno cislo a asi 2 operatorov pre celu SR 😀 a na pobocku sa mi veru do HC nece trepat v takom teple..

kocurko1
14. apr 2009

Caute baby, tak co som nasla este tak pred par mesiacmi, bolo toto:
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...
len nie som si ista, nakolko su informacie a tlaciva aktualne.
Este mi dnes pomohla gapa, a napisala, ze matersku si vybavujem na socialke v meste podla zamestnavatela, neskor rodicovske na socialke podla trvaleho bydliska, Urad prace len jeden - podla trvaleho bydliska - tam je ten prispevok pri narodeni dietata.
Este ma upozornila na jednu vec, ktoru si chcela overit, ze najneskor do 30 dni od nadobudnutia rozhodnutia o materskom treba nahlasit na socialke podla zamestnavatela, ze zostavam v 2 pilieri. Ked mate niektora overenu tuto info, tak dajte vediet.
Mala som toho viac popisaneho v tomto prispevku - nechala som sa troska rozculit zakonmi a Tomanovou.
Ale tema je Trnavska porodnica a myslim ze sme od toho odbehli. Tak sa na to idem vyspat.

snu
15. apr 2009

ano do 30dni treba. to je to co som pisala,ze mi dosol papier spolu v obalke s uznanou materskou, len to vypisat a poslat. netreba osobne. dnes to posielam.

mausy21
15. apr 2009

baby o čom to tu točite?o akej materskej?ved to posiela zamestnávatel na socialku.čo vy vybavujete?niečo som prešvihla?

kocurko1
15. apr 2009

To ak odvadzas do 2. piliera a nechces, aby ta na dobu materskej a rodicovskej automaticky preradili do 1. piliera, musis do 30 dni od rozhodnutia o materskej dat na socialku o tom tlacivo. Ono take nejake tlacivo bolo aj na tej stranke ako som dala link, bolo to 2. priloha - nejake prehlasenie.
Ale Mausy, ako vidim, mas termin podobne ako ja a socialka ma na to Rozhodnutie 60 dni, takze budeme pomaly na sale, kym nam to pride.

stastickova
15. apr 2009

Ahojte...
pozerám že sa vám nejak podarilo daleko odbehnúť od témy. Len by som sa chcela opýtať že ako vyzerá tá trnavská pôrodnica...Ja bývam v opoji ale tu pracujem aj mám gynekológa..ešte uvažujem nad galantou..neviem čo je lepšie...viete mi poradiť.
ďakujem

brinzulka
15. apr 2009

http://www.fntt.sk/kliniky_gynporod_klinika.php
kazdy prvy pondelok v mesiaci sa tam kona exkurzia pre tehule

mausy21
15. apr 2009

kocurko dik bo že ja som zasa niečo prešvihla som myslela.už vieš čo to bude?

a kde ste všetky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre