Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zazalienka
29. aug 2010

môže, keď je preplnené oddelenie tak dávajú maminy aj hore na gynekológiu.. ja som vystihla asi správny čas, nebolo toľko pôrodov.. týždeň po mne už bolo plno.. takže aj to môže byť.. ale to nikto neovplyvní, koľko je tehuliek a koľko pôrodov..

svetielkoand
29. aug 2010

@zazalienka ja tu fotku mám 😀 asi preto ze som tiez zdravotacka a tiez mi bolo lahsie byt ustretova k milym ludom ako k ludom a priori negativne naladeným - a k Deckovovi - vdaka nemu spominam na porod s usmevom napriek vsetkym komplikaciam ktore vyriesil. 😉 😀
@tinkerbell suhlasim s tvojim optimistickym naladenim a drzim prsty, aby si mala na porod len tie najkrajsie spomienky

chichaa
29. aug 2010

@sladkasue Joooj..ty si teda pekne naložila mladému Dr. Dečkovi...keď nerobíš v zdarvotníctve, zrejme netušíš, čo to znamená mať službu 24 hod bez prestávky...to, že si čakala 30 min, to si mala docela šťastie..ja som chodila na poradňu ku kamarátke, ale keď mala zrovna prácu, tak som čakala aj 2hodiny, ani som nepípla a nie aby som ju očierňovala nechutnými nadávkami na VEREJNOM fóre...toto si iste prečíta aj rodina a známi dr. Dečkova a určite nebudú s tebou súhlasiť...a inak iste sa s ním ešte stretneš, moja 🙂 Verím tomu, že sa o teba postará tak ako najlepšie vie a nielen on...To, že ťa vaginálne nevyšetril, ti už vysvetlila dokonale vittel...a to že sa bábo hýbe, neznamená hneď dokonalý CTG nález...to len medzi rečou..
Takže suma sumarum: váž slová, ktoré napíšeš...dr. Dečkov je veľmi šikovný lekár, ktorému by som sa ochotne kedykoľvek zverila do rúk...
Aj napriek tvojmu ostrému príspevku Ti želám všetko dobré, nech máš na pôrod a veci s ním spojené len pekné zážitky!!!

zazalienka
29. aug 2010

@chichaa presne tak.. nuž ale každý má svoj spôsob vyjadrenia..

tinkerbell
29. aug 2010

ja som tiez pocula na Dr. Deckova len samu chvalu - ale zatial som ho ani len nevidela, tak nemam vlastny nazor.

chichaa
29. aug 2010

@zazalienka ja sama som zdravotníčka a viem aké ťažké je vyhovieť a byť sympatická ku každému pacientovi...to je nemožné...ale toto ma dostalo...
nebolo by naškodu trochu súcitiť aj s lekárom, ktorý slúži celé dni a má naozaj zodpovednú prácu, určite by nezanedbal žiadnu závažnú vec.....veď dnes si na nás otvorí ktokoľvek ústa /viď sladkasue/...a to ma vytáča...

xkatkattx
29. aug 2010

pekny vecer,ja z TT porodnice uz nemam dobry pocit,ani zly(priemer)..je tam strasna hygiena na sprchach-to pravda,robia si to tam i same zeny,nevravim..ale aj tie Panicky co to tam spravuju....boli sme ubolene,este po porode a ako tam oni s Nami jednali,no hruza..sestricky,co sa striedali,boli super..to nemam co dodat..skratka,taka Pani sa tam pred Nami robila viac ako ta sestricka..Mna odrodil,Dr Cech,napriek mensim komplikaciam,v podst ziadnym som mala vyborny porod-ako prvorodicka..behom chvilky bol stuplik vonku..;o)iba co ma dost mrzi,jedna postarsia sestricka na Prime,bola taka neprijemna,az ma to tam rozplakalo..na tu chvilku by som najradsej zabudla,ale to sa nikdy nestane,lebo to bola aj tak najkrajsia noc v Mojom zivote..Narodil sa Mi Moj zdravy krasny syncek..co je najdolezitejsie si myslim..

agentkak
29. aug 2010

@chichaa @zazalienka
ono je to zrejme sto ludi sto chutí, nikto kto nerobí alebo neovlada pracu v zdravotníctve nikdy nemoze vediet čo to za prácu je...ani lekári s ludmi to nemaju jednoduché a ja osobne by som tuto pracu nikdy nerobila i ked svojim sposobom na inom schodiku som z tejto oblasti....
človek ziskava aj negatívne aj pozitivne skusenosti ale lekári idu vždy do každej "akcie" s tým že chcu len pomocť..
a čo sa tyka trnavskej porodnice resp. nemocnice dovolim si tvrdiť že má veľmi dobrý a skúsený personál počnuc. spomínaným dr. dečkovom až po sestričky ktoré tam majú odretých už zopár rokov....
a myslím že verejné forum síce je o vyjadrení pocitov a názorov ale každy by mal rešpektovať určité hranice!

tinkerbell
29. aug 2010

@agentkak uplne s tebou suhlasim.

tinkerbell
29. aug 2010

baby, budete mat pri porode aj svojich manzelov resp. partnerov?

zazalienka
29. aug 2010

no ja samav za seba môžem napísať len toľko, že si nedovolím urážať niekoho, koho naozaj možno budem potrebovať pri pôrode. Moja situácia bola taká, že po exkurzii v TT pôrodnici som bola v šoku z prostredia, v negatívnom zmysle, doma som si odplakala a hľadala na nete kam pôjdem rodiť, kde je pekne a čisto. Nakoniec som si povedala že proste porodím v TT, nie som z cukru..
pretože som tu doma, mám to blízko od bytu a v podstate som nepočula na pôrodnicu nič zlé.. inde majú aj horšie obkladačky a podlahy.. a veru som si názor aj poopravila. Strávila som 6 dní v pôrodnici kde mám na všetko len príjemné spomienky, na pobyt,starostlivosť a aj na samotnú sekciu a vďaka tomu nemám strach ísť do toho znova.. aj zajtra 😉 .. absolútne. Aj keď teda mám svoje roky, nedovolím si správať sa povýšenecky a arogantne k ľudom ktorých potrebujem, aj k tým ktorých potrebujem minimálne.. proste je to slušnosť. Nie som zdravotníčka ale mám pár známych lekárov a veľmi si ich prácu vážim..
Mám zdravého a krásneho syna ktorého neskutočne ľúbim a pani doktorke pôrodníčke a anesteziologičke som veľmi vďačná za to že to nebola pre mňa trauma ale krásny zážitok...

agentkak
29. aug 2010

@tinkerbell ja by som mojho brala ale obavam sa ze k sekcii nebude mocť 😠 takze bude za dverami... ale odporučam ak teda mangel nem s tym problem je to velka opora 😉

jarkahajka
29. aug 2010

čaute baby,
doteraz som na žiadne diskusné fórum ešte nikdy nepísala. myslím si však, že je to to najmenej čo môžem pre trnavskú pôrodnicu spraviť.
som z Levíc, žijem v Bratislave. kvôli doktorovi Čechovi som sa rozhodla rodiť v Trnave. svoje rozhodnutie som ani na sekundu neoľutovala. napriek tomu, že som sa pôrodu panicky bála už od malička, zvládla som to. porodila som nádherné dievčatko - prirodzeným spôsobom, dokonca bez epidurálky. 😎
doktor bol napriek neskorej nočnej hodine (do pôrodnice som prišla v sobotu o 00.15 hod.) po celý čas veľmi veľmi milý, usmievavý a celý pôrod zmákol to na jednotku!!! napriek tomu, že som bola prvorodička, drobček sa mi narodil za 88 minút od príchodu do nemocnice. to myslím hovorí za všetko.
pokiaľ ide o priestory pôrodnice a pobyt na šestonedelí, bola som pripravená na všeličo. príspevky báb, ktoré to už majú za sebou, ma dosť vyplašili. moja skúsenosť je však úplne opačná. rozhodla som sa pred nadštandarku a neľutujem ani jediné euro, ktoré ma to stálo. môj chlap mohol byť so mnou a s maličkou, koľko sa nám žiadalo. mohol si ju zobrať do náručia a pestovať si ju, namiesto toho, aby ju "očumoval" cez sklo. sedel na mojej posteli, držal ma za ruku, rozprával mi veci, ktoré sa pred cudzími nevravia, nosil mi jedlo, robil mi spoločnosť... to všetko bez toho, aby sme sedeli s cudzími ľuďmi na chodbe a aby naše bábo za ten čas musela strážiť nejaká mamička. moju žabku cez deň ani v noci nerušil plač iného bábätka, zapínanie svetiel, žiadne šuchotanie... to, že som mala sama pre seba WCko, sprchu, televízor, chladničku, bol k tomu všetkému úžasný bonus.
a ešte pár slov k personálu. nechápem príspevky, v ktorých sa píše o hrubosti a arogantnosti doktorov alebo sestričiek na TT šestonedelí alebo detskom. sestričky nám stále dookola trpezlivo vysvetľovali techniku kojenia, prebaľovania a všetkých tých vecí, ktoré zrazu treba s bábätkom robiť a človek napriek tomu, že má všetko dokonale naštudované, ani len netuší, kde začať... :o)) deň čo deň sa nás pýtali, ako sa cítime, či nám s niečím netreba pomôcť, či je všetko ok... dokonca každú jednu z nás osobitne naučili kúpať svoje bábo!!! pokiaľ viem, ani v jednej z bratislavských pôrodníc to nerobia...
takže baby ničoho sa nebojte, dá sa to zvládnuť. a keď si z toho samé nespravíte peklo, určite na to budete spomínať v dobrom tak ako ja. veľmi vám držím palce a želám krásne a zdravé bábätká! 😀

agika1982
30. aug 2010

@jarkahajka pripajam sa...tiez som rodila v TT nemocnici a bola som spokojna...az na to, ze som bola po sekcii a babo som mala riadne pri sebe az o dva dni....zatial jej davali papat z flasky a ked som jej chcela dat prsnik, vobec sa nechcela prisat...skusali sme vsetko mozne a aj doma, ale bohuzial skoncili sme pri um...sice ma to trapilo, ale malinka pribera a je zdravucka napriek tomu ze nekojim....malinku som chcela mat pri sebe hned a hned kojit...medzitym si evidentne zvykla na flasku...ale inak, bola som so vsetkym spokojna....takze drzim palceky vsetkym cakatelkam na svoj uzlicek 🙂))

chichaa
30. aug 2010

@agentkak Veľmi pekne si to napísala, súhlasím s tebou...aj čo sa týka práce personálu aj samotnej nemocnice...nakoľko som jedna z nich, viem o čom to je...

chichaa
30. aug 2010

A inak tiež som si tam sama minulý rok poležala 6 dní aj s mojou dcérkou, áno pôrodnica nie je hotel, má to svoje nedostatky, ale za to nie sú zodpovední ani lekári ani sestričky...bohužiaľ...tých pár dní to tam vydrží určite každá bez ujmy na zdraví!!!

lydus
30. aug 2010

Ako to tu citam som rada ze sa to tu pohlo a napisali ste svoje nazory..ja som rodila pred nedavnom ale nemozem povedat nic negativne..az na jednu sestricku ale asi nemala svoj den..ved sme len ludia..ja som bola po termine aj v nedelu na prijme na kontrolu..a to pred obedom a muusim povedat,ze ci sestricka alebo vtedy dr.Hlavek..boli mily a odviedli si svoju pracu na 100 %..i ked som cakala na dr., trosku dlhsie..bo rodil. Podla mna tak ako sa clovek chova a vystupuje tak sa mu to opatuje..vsetkym ktore to mate pred sebou..prajem rychle a zdrave porody..

tinkerbell
30. aug 2010

@agentkak ty mas naplanovanu sekciu? Z akeho dovodu a kedy ti ju budu robit? Aj si si zazmlunvovala nejakeho dr.?
@lydus presne tak - ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva 😀

agentkak
30. aug 2010

@tinkerbell napisala som ti IP 😉

tinkerbell
30. aug 2010
tinkerbell
31. aug 2010

No co baby, nikto este neporodil? Ja som bola dnes na poradni v nemocke, zatial vsetko ok. otvorena som o trochu viac, ale este nerodim 😀

zuzulik82
31. aug 2010

@tinkerbell ahoj 🙂 to mas super ze sa uz otvaras. ja mam termin uz tento piatok a otvorena nie som vobec 😔 uvidim co bude vo stvrtok na poradni...

tinkerbell
31. aug 2010

Pijem kazdy den caj z malinovych listov - neviem ci aj to pomaha 🙂 A cele tehotenstvo som sa dost hybala - najma chodila, aj teraz doma stale chodim - hlavne po schodoch, kedze mame 3 poschodovy dom (teda svokrovci maju 🙂 )

tinkerbell
31. aug 2010

@zuzulik82 do piatku uz mozno maly bude na svete 🙂

agentkak
31. aug 2010

@zuzulik82 povinne nasadit čaj z malinovych listov 😀 😀 😀 😀 to som inak uz vela krat počula že to babule piju..

zuzulik82
31. aug 2010

@tinkerbell no ja sa tiez snazim byt stale v pohybe ale asi musim byt este akcnejsia 😀 a tom cajiku som tiez pocula, asi ho pojdem kupit 😅

tinkerbell
31. aug 2010

@zuzulik82 sa to presne vola ostruzina malinova, niektore baby piju aj 2x denne, ja zatial len raz, bojim sa ze pri 2 salkach by som to uz do porodnice nestihla 😀 a pijem aj alchemilku, tiez 1x

zuzulik82
31. aug 2010

@tinkerbell diky za ten presny nazov, asi dnes skocim do lekarne a vytah vynecham, budem skackat po schodoch tama aj naspat 😀

tinkerbell
31. aug 2010

@zuzulik82 inak, ako sa citis? lebo mna uz vsetko boli, hlavne podbrusko, slabiny a krize ☹

tinkerbell
31. aug 2010

@zuzulik82 mas aj niekoho zazmluvneneho? Ja som nad tym aj rozmyslala, ale ziadneho lekara tam nepoznam, kedze budem rodit po 1. krat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre