Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

agentkak
27. aug 2010

@tinkerbell viem že na tých nadštandardoch su pripojky ale neviem či je to pripojka ako kablova alebo tym mysleli wifi...ale skor asi kabel....no špekulujem nad tym ale asi to bude pasee...

tinkerbell
27. aug 2010

@agentkak neviem ti poradit, keby bolo wifi, tak by to bolo na celom oddeleni, neboj to vydzis, aj tak budes mat ine starosti - sestricka na exkurzii hovorila, ze ani navstevy nie je moc dobre, ked budu casto chodit, lebo budeme z toho vycerpane a babatko budeme mat pri sebe 24h denne, tak ani nebudeme mat cas na navstevy

agentkak
27. aug 2010

@tinkerbell hej hej to viem že babence budeme mat 24hod... ja som si len chcela skratit cas ten den prijmu .....ale asi kašlem na to....

bubaczik
27. aug 2010

ahojte..no pripojka je iba na nadštandarte,ale určite tam čas na net nebude.. 😝 čo sa tyka župana,ja neberiem svoj,mam tiež taky hruby a ešte k tomu svetlo ružovy,tak neriskujem,mne bude stačiť ten ich naadherny modry 😀 😝
no ja inak idem zajtra 😅 dufam,že do nedele rana aj porodim 😅 začinam baať 😉
a presne pre taketo situacie,som rada,že mam dohodnuteho dr,si neviem predstaviť,žeby ma natahovali a prehadzovali si ma ako horuci zemiak 😝
tak držte palce 😉

tinkerbell
27. aug 2010

@bubaczik tak budem drzat palce, budu ti vyvolavat porod? Ja mam biely zupan, bojim sa ye si ho znicim od krvi a pod., tak ho asi necham doma

bubaczik
27. aug 2010

@tinkerbell nie nebudu,len ja mam cerklage,tak zajtra mi dr pusti steh,tak dufam,že sa rozsypem do večera 😕
inak ja župan neberiem,len košele som si kupila,lebo pred 3 rokmi nam davali iba jednu denne a nebolo dva krat prijemne si po sprche natahovať na seba tu špinavu košelu 😝

tinkerbell
27. aug 2010

@bubaczik kosele beriem aj ja a zupan asi vylozim

petulienka
27. aug 2010

ahojte

tak kosele si mozte hocikedy vypytat, ja som rodila v maji a prve tri dni po porode som spotrebovala aj tri kosele za den anenbol ziadny problem ze by mi nedali alebo podobne nieco.. ak si beriete svoje tak je to podla mna zbytocne lebo sa vam uspinia a vzdy ked som isla do sprchy aj dva krat za den tak som si bola pre novu koselu maju ich vzdy na sesterni... a zupan som mala jeden za cele styri dni co som tam bola, ten som vyuzivala len pri navstevach.. takze npodla mna je kosela a zupan zbytocnost a znicite si ich, nechajte si ich pekne na domka ked sa vratite s uzlickami domov.... prajem vela stastia 🙂

kitchima
27. aug 2010

@tinkerbell ahojky, tak otvorena som aj ja a nejak porod nezacina ani po tyzdni xiixix neboj, snad este vydrzis tie 2 tyzdne 🙂)

@zuzulik82 no, ak by sme chceli stihnut uz plny personal, tak to by sme museli aspon tyzden prenasat xiixix tak snad nie, ved musi nas niekto odrodit, no nie? a ano, chceli, lebo, ze jej IBA odtiekla voda, bolesti nemala. ale jasne, ze ju poslat domov nemohli. ale ako chapem, ked tam je sam, tak ma co robit... a to ze 4 maju naraz dovolenku, no tak neviem...

sladkasue
28. aug 2010

prave som dosla z kontroly...termin som mala uz pred tyzdnom...

to ze som caka 30minut zbytocne - som predychala v pohodicke...
sestricka nenormalne tupa - nevedela nic s pocitacom, ani s pristrojom na CTG :no:
po 10min. sa jej podarilo pristroj spojazdnit - jakoze mala zle pritiahnute pasy...
potom mi zacala nieco kecat do tych ciarok... krava blba - maly spal a ona sa cuduje... uz aj ja sa tomu lepsie rozumiem...

a doktor? !!!! ani sa na mna nekukol...!!!!! iba mal pridebilne reci...

ze kedy mam termin? ze preco este nerodim? neviem jaky k***t to bol, ale podpisal sa D. - tak mozno ten deckov? TAK ANI NEVIM, CI SA OTVARAM,A LEBO AKO SOM NA TOM...
DNES SOM TAM BOLA ZBYTOCNE

KED DO PONDELKA NEPORODIM, MAM DOJST NA PRIJEM...
-ked to bude ako pisala KITCHIMA bod ma opatruj....

tinkerbell
28. aug 2010

@sladkasue Podpisal sa iba D. ???? Ktovie kto to bol, ale mne vzdy doktor napise svoje cele meno na ten papier, co mi vytlaci - inak, mohli by sa aj predstavit, ked je tam vzdy niekto iny 🙂

sladkasue
28. aug 2010

@tinkerbell jakoze no comment... nesiel im ani pocitac... a vravim, ani sa na mna nepozrel... a ja som chcela vediet, ci sa uz konecne otvaram, alebo ako to so mnou je! takze fakt neviem, ale typujem ten Deckov... ale mozno sa mylim...

som fakt zufala... taku zostavu neochotnych sestriciek a doktorov som este nevidela... ale u nas je to asi bezne, hlavne ked ma 3/4 zamestnancov dovolenky... boze, kto im ju vobec schvalil???

lucia.viragova
28. aug 2010

tinkerbell - župan ani košele som nezbalila. Nechcem si ničiť svoje. A modrá nemocničná farba mi pristane 😀 Ty už si otvorená na 3 cm? Bože už ma chytá panika 😅 Doteraz som nemala nejako čas si uvedomiť, že už sa to blíži.
Dovolenku bude mať alebo už má aj Štefániková.

vittel
28. aug 2010

@sladkasue Prečo si dnes mala vlastne ísť na kontrolu? Pokiaľ viem, tak v soboty a nedele chodia tehotné, ktoré sú po termíne pôrodu a nemajú kontrakcie, na kontroly kvôli kontrole CTG, aby sa vedelo, ako sa darí bábätku a nie na vaginálne vyšetrenie. Zbytočným častým vaginálnym vyšetrovaním sa môže z pošvy dostať k plodu akurát tak infekcia.Myslím, že túto základnú vec si nepochopila a teraz nadávaš na všetkých, na ktorých si tam dnes natrafila. A to, že sa Ťa doktor opýtal, kedy máš termín, nie sú pridebilné reči, ale veľmi dôležité otázky. Čakala si asi preto, že slúžia vždy len dvaja lekári 24 hodín vkuse, musia chodiť k pôrodom, operovať, starať sa o ostatné hospitalizované pacientky a ešte aj ambulovať a kontrolovať CTG...ja im to nezávidím...Ty áno??

sladkasue
29. aug 2010

@vittel moja, neviem na koho strane stojis.... 😖 ano, ja mam po termine a dalsim mojim problemom je ze sa vobec neotvaram...
ty mi asi nevysvetlis, preco ostatne baby predomnou boli aj na CTG(ako ja ) a aj sa na ne pozrel dr. ?! A NA MNA NIE!!!

JA SOM TAM NEPOTREBOVALA IST KVOLI ctg!!! viem, ze maly sa hybe! potrebovala som vediet, ci sa moje tehotenstvo pohlo konecne dalej!
ale skoda reci, teba to netrapi!!!
neprajem ti, aby si prezivala stresy ako ja ☹

svetielkoand
29. aug 2010

@sladkasue Ahoj, co tak skusit zajst do nemocnice zajtra rano, ist za lekarom a milo a slusne ho poprosit, ci by ta nemohol pozriet, pretoze si po termine a mas strasny strach ci je vsetko v poriadku, mozno trosku empatie, napr. chapem ze to mate teraz zlozite, je to velky napor ked su dovolenky a tak - proste pekne lekarovi pohladkat ego - teba to bude stat trosku pretvarky a lekar bude na teba mily lebo si povie ze tato nas chape... skutocne mi mozes verit, ze to urcite pomoze a mozno nam za par dni napises ze uz mas krasne zdrave babatko a porod prebehol super. 😉 Drzim Ti prsteky a daj vediet 😉 😲
inac na urychlenie porodnej cinnosti pomaha vela chodit, napr. po schodoch a sexik - spermie obsahuju prostaglandiny a tie spustaju porodnu cinnost

tinkerbell
29. aug 2010

ja teda musim povedat, ze zatial bol kazdy v nemocnici ku mne mily, aj ta sestricka je dost ochotna, hoci ma podla mna niekedy toho naozaj vela. Ale asi je to horsie ked tam clovek ide cez vikend, vtedy je tam menej personalu, a ta sestricka, co o nej pise sladkasue asi len zastupovala, takze nevedela co a ako.
@vittel suhlasim s tym, co pises o tom zbytocnom vaginalnom vysetreni, ved najdolezitejsie je, aby babatko bolo zdrave a aj ked sa hybe, nemusi to znamenat, ze je vsetko vporiadku - preto treba to CTG
@sladkasue aj keby si vcera bola otvorena - to este nemusi znamenat, ze spontanne porodis, ja som uz otvorena na 3cm, uz mi aj zatka od minuleho tyzdna odchadza a stale nic 🙂 Ale chapem, ze si z toho asi poriadne rozrusena. Skus pit cajik z malinovych listov, prechadzky, sex.....drzim palce, nech sa to rozbehne spontanne.

tinkerbell
29. aug 2010

@sladkasue kedy tam mas ist znovu? Skus, co ti radi svetielkoand 😉

tinkerbell
29. aug 2010

@lucia.viragova veru, uz sa to blizi, ja len dufam, ze vydrzim, kym sa personal vrati z dovoleniek. Zupan teda necham doma, nechcem si ho znicit. Aj tak mam plnu tasku.

sladkasue
29. aug 2010

babulky... ja zajtra idem uz na prijem:( takze tam sa na mna niekto pozrie!!! konecne! a verim, ze tam nebude nikto s blbou naladou a neochotou ma vysetrit... JE TO ICH POVINNOST A PRACA!!!

a tu spominanu sobotu vnimam nielen ako neochotu vysetrenia, ale zanedbanie zdrav. starostlivosti!

idem sa pomyly balit na "dovolenku" v nemocke... ledva som si zbalila veci do tasky - pre seba - akoze ku porodu, nie este na nevedno kolko dni v nemocke LEN TAK...

vittel
29. aug 2010

@sladkasue Ja som tiež prežívala podobné stresy a doktor Dečkov mi vtedy veľmi pomohol, čo som sa spýtala, mi vysvetlil a k ďalšiemu pôrodu si ho budem chcieť určite zazmluvniť. Povedala si mu, že chceš, aby Ťa aj vyšetril? Možno, keby si mu to povedala narovinu, nemusela by si ho tu teraz tak urážať. Vieš (a ber to ako dobre mienenú radu), keďže teraz má 3/4 doktorov dovolenku, je veľmi pravdepodobné, že Ťa nakoniec bude ten "k***t" aj rodiť...
Keďže túto diskusiu si s obľubou pravidelne čítajú všetky sestričky aj doktori, dávala by som si pozor na to, čo sem napíšem, ľahko si totiž spoja príspevok a pacientku...

tinkerbell
29. aug 2010

@sladkasue drzim palce a uz sa tolko nestresuj, urcite by si chcela mat takeho lekara, co bude pri tebe nonstop a naplno sa ti venovat, ale to sa jednoducho neda - takto to nefunguje nikde na svete. a neboj sa lekarov pytat, ak niecomu nebudes rozumiet, myslim, ze ked sa ich milo opytas, tak ti vsetko vysvetlia.

Inak neviem si predstavit, ze by som musela byt v praci 24h vkuse. Preco to vlastne takto funguje, ved ti lekari musia byt z toho vycerpani - hlavne ak je tam niekolko rodiciek 😒

sladkasue
29. aug 2010

@vittel moja, ja si stojim za vsetkym co som sem pisala... nehram na dve strany - vidim, ze ti si robis "predvolebnu kampan" 🙂 - alebo je to tvoja rodina????

ja sa nebojim pytat, aj sa pytam, aj toho vela viem...
LEN MI NEBOLO JASNE, PRECO VSETKY BABY PREDOMNOU KUKOL A NA MNA SA VYSRAL...
-proste odflakne vsetko co sa da...

vittel
29. aug 2010

@sladkasue Ženy pred Tebou asi mali nejaký iný problém, keď ich musel vyšetriť. Prečo by som hrala na dve strany?? Ja hrám len na jednu - na stranu doktora Dečkova, ktorého poznám ako dobrého odborníka, ktorý si robí svoju robotu dobre už niekoľko rokov a priviedol na svet už stovky zdravých detí. A som mu vďačná aj za moje zdravé dieťa
🙂

zaira301
29. aug 2010

ahoj...ja som síce ešte nerodila, avšak som už ležala na gynekologi....bola som aj v Bratislave na gynekologii...ale s čistotou najlepšie je na tom Tranva...nikdy by som neverila, že v Tranve sa to zmenilo o 100 perc......v Bratislave som sa bála chytiť kľučky, tak to tam bolo špinavé.....

sladkasue
29. aug 2010

@vittel ty si budes proste stale len to svoje... sak nikto ti to nebere... ale "tvojp. dr. Deckov" nie je dokonaly...

zazalienka
29. aug 2010

No vidím že to tu je samá urážka.. btw prečo si sem nedáte fotky? takmer všetky inkognito?? aby Vás potom v nemocke mohli identifikovať, ku komu sa ako majú správať 😎

tinkerbell
29. aug 2010

Ja som inak rada, ze idem rodit do Trnavy, kamaratka co robila najprv v TT a potom v Galante hovorila, ze aj co sa tyka vybavenia trnavskej nemocnice, to sa ani neda porovnat. V Galante su na tom ovela horsie. A ziaden lekar nie je dokonaly.

@sladkasue ty uz sa prosim ta nestresuj, ak si aj mala z toho lekara zly pocit, skus na to zabudnut a neries to, ved zajtra uz mozno budes rodit a drzat v naruci svoje dietatko.

@zazalienka ty si myslim bola tiez spokojna s nasou nemocnicou, aspon sa mi tak zda z tvojich minulych prispevkov.

zazalienka
29. aug 2010

@tinkerbell ano, u mňa maximálna spokojnosť... s celou pôrodnicou.. jedinú výhradu som mala k hroznému teplu, bol január, ale teda v izbe bolo na uvarenie.. lenže keď som mala zimnicu zo zápalu prsníka tak ten žeravý radiator celkom bodol 🙂 dúfam že si to tam ešte raz zopakujem..
ja som robila všetko pre to, aby sme boli v pôrodnici pohode.. dobrá nálada, psychická pohoda a hlavne bábätko spravia svoje.. stretla som sa tam s x lekármi a sestričkami, ale teda nemôžem sa sťažovať.. bez ohľadu na to že by som si tu chcela robiť očko, lebo to číta personál pôrodnice..
nie je to hotel, je to pôrodnica a lekári si nedovolia zanedbať starostlivosť.. a sestričky tiež nie.. veľa by riskovali..
všetkým Vám držím palčeky aby Vám to dobre dopadlo, narodili sa zdravé detičky a potom ste si mohli vydýchnuť že ako tam bolo tých pár dní fain, bez starostí, s pediatrom za dverami, so sestričkami po ruke, s prvou pomocou na chodbe.. to už doma nebude.. tam už sa budete spoliehať len a len na seba..

tinkerbell
29. aug 2010

@zazalienka si ma potesila, ja mam zatial tiez len dobre skusenosti - myslim z ambulancie aj z exkurzie, co som absolvovala. Dufam, ze aj po porode budem mat taky nazor. V prvom rade sa treba optimisticky naladit, so zlou naladou sa nam nikde nebude pacit.

jedna kamoska z vychodu mi hovorila, ze ona ked tam u nich rodila, tak ich bolo 5 zien na izbe na sestonedeli, ze to tam bolo strasne preplnene, ze zeny boli skoro aj na chodbe a z toho dovodu im ani nedavali babatka na izby - len ich nosili na krmenie. To sa myslim u nas ani nemoze stat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre