Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
28. jan 2009

ahojte 🙂
v pondelok nas pustili domov, som bola rada, ze odtial odchadzam. 3 noci sme sa nevyspali, bolo to hrozne.
prvu nespavu noc priniesli od rano od 2 do 6 asi 7 porodov, z toho 2 sekcie, tak si viete predstavit, ako tam asi sestricky kmitali.
a ked nam dali deti, tak sme to mali vesele 😀
konecne som sa ako-tak zregenerovala, dospala a nasla si cas na konika.
som tak rada, ze nakoniec to bola sekcia, lebo niektore baby, ktore boli na oddeleni sa vytrapili hrozne a ked som pocula, ako ich nechali rodit........no des
jednej islo babo von tvarickou, zaseklo sa a ju nechali tlacit, lebo tam nebol vraj nikto, kto vie urobit kliestovy porod. tak tam tlacila celkom dobry cas a asi 60x jej povedali, ze este jedno zatlacenie a maly bude vonku. tych 60x asi nie je presny vypocet, ale vraj to bolo hrozne.
doki si tam odrodil svoje pacientky, okrem mna tam mal este nejake normalne porody, do 12 bol vraj hotovy a isiel domov. mna este skontroloval na izbe, ale bola som este napoly omracena po narkoze.
mala je zlata a je to hrozny vymyselnik. ale ked sa na nas usmeje, ma vsetko odpustene 😅
zatial som nedavala foto na konika, manzel hodil na web
http://picasaweb.google.com/JurajHinca/Zuzana#

v1512
28. jan 2009

dobry den chcela by som sa opytat som na md do 6rokov mam choru dceru da sa pracovat a kolko hodin dennedakujem 🙄 🙄

zanetuska
28. jan 2009

Sissik gratulujem, mas to za sebou...koho si mala pri porode? Aj ja som rodila cisarskym na poslednu chvilu. Tak to leti ako voda, aj som zabudla kedy bol maly taky drobec 😵

timotej
28. jan 2009

Sissik gratulujem u koho si rodila? A čo mlieko máš dosť? Si v pohode?

sissik
28. jan 2009

dakujem 😔
rodil, teda rezal, ma strbo. bol super, teda aspon co si pamatam mimo narkozy.
mlieka mam asi tak pre 4 deti, vsetko je zatial OK. manzel je fantasticky, tak sa stara o malu, pomaha pri prebalovani, kupani, pestuje ju. chyta sa sam, takze co chce urobit, tak mu nebranim, nech si ju uziva.

macka7
28. jan 2009

sissik no konecne to mas za sebou 🙂 Ako sa citis mamina?

macka7
28. jan 2009

A ako to dopadlo s tou zmluvou?

petusaaa
28. jan 2009

sissik gratulujeeeeeem 🙂 mala je kraaasna 🙂

susan256
29. jan 2009

Sissik, kolko dni si bola v nemocnici po cisarskom??? Ja ked som pred 6 rokmi mala dcerku cisarskym, tak som bola 7 dni, teraz nechavaju menej? Dik!

sissik
29. jan 2009

este raz diky za gratuacie.
macka nakoniec to bolo tak, ze doki mal zrovna vtedy sluzbu, takze bez zmluvy. zajtra idem dat vybrat stehy.
susan vo stvrtok rano ma rezali, pustili ma v pondelok o 10, takze som tam bola 5 dni. ked nie su komplikacie a babetko je zdrave, tak pustaju aj po cisarskych tak skoro.
mamina segra je zdravotnicka a ked to pocula, tak dobre z noh nespadla.
pozerala som knizky o tehu a porode, v jednej pisu, ze po cisarskom nejaky cas nemam zdvihat ani babetko, v tt ho daju na treti den plny rooming. takze kazdy robi tak, ako uzna za vhodne.
ale nemam pocit, ze to bolo az take hrozne, dalo sa to zvladnut. upratovat vsak nevladzem, pomaha mi mamina. v noci ked sa mala zobudi, tak velakrat pribehne mamina skor, ako sa ja vytrepem z postele a poda mi ju na kojenie. ale to stiha hlavne vtedy, ked zacne mala riadne krocat, vacsinou pekne caka, kym ju zoberiem ja.
ale kazdy den je to lepsie a lepsie

susan256
29. jan 2009

No tie stavy po cisarskom poznam...Gratulujem k dcerke, drzim palce, aby si sa rychlo zotavila!!

zanetuska
29. jan 2009

Ja som po cisarskom mala strasne bolesti len ked som chchela vstat s postele trvalo mi to dobry tyzden, ked som chodila tak to bolo v pohode, ale ten stav po nom tiez nebol najlepsi...ale casom sa zabudne na vsetko

snu
29. jan 2009

ahojte.. chcem sa spytat..ako vozite domkov babatka z porodnice v aute? vo vajicku? mne to stale nejde do hlavy ako to malulinkate babo bezpecne doviest domov 🙂

sissik
29. jan 2009

zanetuska a injekcie proti bolesti ti nedavali?
my sme si pytali a dali v pohode. na treti den nam dali ibalgin a na stvrty uz som fungovala bez cohokolvek.
ale tie hrozne vysoke postele v nemocke, proste otras. ledva sa clovek na to vytrepal hore a zliezol dole.
som uz na nu zacala nadavat a myslela som, ze ked budem odchadzat, kopnem si do nej.
ale ked uz som mala v rukach prepustacie spravy, prasila som odtial rychlejsie ako ktorakolvek cierna spoluobcianka, ktora kedy usla z nemocnice 😀

snu my mame kocik jane s certifikovanou vanickou na prevoz babetka, ale manzelovi sa moc nepacila - dost sa hybe apriek tomu, ze bola zapnuta tak, ako bolo v navode. takze odteraz budeme pouzivat iba sedacku 😉

katrin21
29. jan 2009

snu: ja som v roku 2000 sla s malou z porodnice z MT do PD po cisarskom a cely cas som ju drzala na rukach.. vetdy este autosedacky len zacinali, a ked tak boli len tie od 8- 18kg, tu sme mali,ale az ked mala trochu sedela.. to je co? takze pokoj a klud 😉 , aj ked dneska je uz na ot zákon..

sissik: ja som bola v nemocke 10 dni, mozno tych 7 by stacilo, ale sokr kvoli psychike, lebo fyzicka som bola nulova totalne.. ja som 3-4 dni ani nevedela poriadne sa prevalit na posteli a zliezt z nej ( bez stolceka to bol zazitok...) takze neviem, ako to vy zvladate sa po troch dnoch starat o malu.. mne ju davali len cez den a na cely den a noc az den pred odchodom domov... ale teraz je vsetko ine.. aj tak sa mi 5 dni zda malo.. to som nevladala ani stat 5 minut vkuse.l

zuzanikaaa
29. jan 2009

sissik gratulujem! Malinka je nadherna a ma pekne meno 😉

zanetuska
29. jan 2009

sissik, ja som fungovala na ibalginoch a neskutocne ma bolievala hlava po zakroku to isko o tie vysoke postele, ja som nemala ani stolcek pri nej aby sa lahsie zliezalo, ale ako hovoris ty ked ides domov je po vsetkom, ako sa ma mala? aj moje krsniatko sa vola Zuzanka.

snu
30. jan 2009

sissik blahozelam vam 🙂 vela zdravia a radsoti prajem 🙂
no my mame uz vajicko nachystane,len neviem ako tam maleho zabalit 🙂)) ale sak volako to poriesime 🙂)) mozno pozrem este tu zavinovacku do autosedcky,sak este mam cas 🙂))
dakujem vam 🙂

tehulka4
30. jan 2009

snu, mozno v aprili uz nebudes potrebovat az taku teplu zavinovacku a bude ti stacit maleho prikrit len z dekou...pripadne su na vajicka take nanozniky.. neboj sa toho prevozu z porodnice..je to len kustik a aj tak je viac nez pravdepodobne ze ti tam aly poc este domov zaspi.. 😉

tehulka4
30. jan 2009

inak caute maminky a nastavajuce maminky.....mozem vam povedat, ze teda ten cas strasne rychlo s tymi nasimi deturencami uteka...ja si pamatam ked som riesila podobne zalezitosti co a ako v porodnici, v com previezt maleho a pod, a uz bude mat 5 mesiacikov...

krtko.
30. jan 2009

sissik,gratulujem ku krasnej dcerke 🙂

suziad
30. jan 2009

Ahojky neviem ci o tom viete ale LYONGIRL je v nemocnice na rizikovom asi tam bude az do porodu 😔

macka7
30. jan 2009

drzim palce lyongirl

krtko.
30. jan 2009

ano,lyongirl je v nemocke lebo sme sa tam stretli 🙂
mna dnes pustili 🙂

krtko.
30. jan 2009

mam vas pozdravovat

timotej
30. jan 2009

Ahoj Tehu ako sa máte? My máme rovnako staré deti, teda Timko je o pár dní starší. Kojíš ešte? Dávaš už aj polievočky? My sme začali mixovať zeleninku.

gabuliik
30. jan 2009

Suziad,dík za info o Lyoongirl. Držím palce!

zanetuska
30. jan 2009

ach v tej nemocke pred porodom nie je nic moc ale aspon je pod dozorom, pozname take co tam lezali aj par mesiacov, ze Macka ,ale nam tam bolol fajn..... 😖

macka7
30. jan 2009

no veru po tyzdni tam uz bolo super uzili sme si.... 😀

tehulka4
31. jan 2009

ahojky timi, uz nekojim..mliecko nejak odislo...dnes by som chcela zacat s mrkvickou a uvidime co bude dalej. som zvedava na jeho reakciu... 😉 mame sa tsk normalne...v pondelok sme boli na prockovani a tak ans neobisli ani horucky..rasteieme a priberame.. v pondelok mal maly 8180g...uz sme taky riadny cvalik.. 😉 a vy ako? asko sa vam dari?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre