Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
8. mar 2009

ja ked som rodila, tak sa ma sanitar pytal, ze ci som lezala na rizikovkach, tie maju toho tak vela 😀 😝

belanka
9. mar 2009

no niektoré ma strašíte.ja som rodila v marci 2005 a nemôžem povedať krivého slova.službu mala dr.Štefániková 🙂 ,sestričky boli ochotné,vyrážky sme nemali.akurát 1.deň bol problém s plachtou a mojou noč.košeľou,lebo som rodila na veľkonočný pondelok a práčovne mali tochu voľno,tak som deň musela vydržať v tej odrodenej.ale dalo sa to zvládnuť.

badusik
9. mar 2009

Baby,prosím poraďte.Chcem si zazmluvniť pôrodníka.Koľko pred pôrodom ste podpisali zmluvu vy?
Rodí sa teraz vraj veľa bábetiek,tak nechcem to odložiť na poslednú chvíľu0.Teraz mám 26tt.Diky.

akrima
9. mar 2009

Ahoj, ja som mala zazmluvnenu doktorku asi 2 tyzdne pred porodom.

stefulka
10. mar 2009

Ja som si zazmluvnila tiež 2 týždne pred termínom.

raona
11. mar 2009

Ahojte babule, chcem sa len spytat, nemate nahodou niektora ten zoznam, ze co si treba zobrat do porodnice?? Vraj je to kdesi v porodnici vyvesene na nastenke, no nemam tam teraz cestu...

snu
11. mar 2009

raona to ti da aj tvoj doktor na poradni 🙂

snu
11. mar 2009

aj sa chystate niektore na prehliadku porodnice? je to ten prvy pondelok v mesiaci? cize teraz to bude 6.4. ?

vranicatko
11. mar 2009

ahoj snu, ja sa tam chystam. Malo by to byt toho 6.4. Nevies o ktorej hodine to bude? Mam pocit, ze 14:00, ale nie som si ista.

raona
11. mar 2009

ahojte, prave dneska som pozerala na stranke, robia tie exkurzie, vzdy prvy pondelok v mesiaci o 14"00 a teraz to vychadza na 6.4.2009... ja by som chcela iiiisst...

snu
11. mar 2009

ano o 14h by to malo byt. ani neviem kde som citala,ze sa treba o 13,30 reba nahlasit na prijme a potom pride o 14.00sestra a zobere nas na tu prehliadku 🙂 mhm prijem je tam dole na prizemi tie posledne dvere? alebo predposeldne,alebo proste na konci,nie? aj ja by som chcela ist,ak bude mat drahy volno 🙂 aj jeho chcem zobrat 🙂

raona a ty si z PN a ides rodit do tt?

Vraniciatko a my sa mozno stretneme aj v nemocke,sak mas skoro termin ako ja 🙂)

snu
11. mar 2009

vraniciatko mate krasne vecicky nakupene pre malinku 🙂 nakukla som ti album 🙂 vase prve mimco,ze? aj nase 🙂

vranicatko
11. mar 2009

ano snu, bude to nase prve babatko, tak sa vytesujem🙂 Uz ma vsetko nachystane, ale dufam, ze este aspon mesiac vydrzi v brusku.
Ano, prijem je tam dole napravo, asi posledne dvere. Bola som tam na pohotovosti na zaciatku tehu. Inak to tam moc nepoznam, tak som zvedava na tu prehliadku.
Je to dost mozne, ze sa stretneme aj v nemocnici, uvidime kedy sa nasi drobci budu pytat na svet 🙂
Snu, budes si niekoho zazmluvnovat k porodu?

raona
11. mar 2009

snu, nie, ja nie som priamo z PN, som z okresu, ale inak byvam vo V.Kostolanoch, neviem, ci ti to nieco hovori.. a rodit chcem v Trnave, tam mam aj doktorov a tak.. ja PN moc nemusim.. a co sa km tyka tak sme medzi PN a TT, takze v podstate to mam jedno...

tehulka4
11. mar 2009

kocky, navstevy v porodnici su kazdy prvy pondelok v mesiaci..tazku hlavicku si z toho nerobte..staci byt o tristvrte na 2 dolu na chodbe..aj tak vas tam bude dost, tak kde sa prihlasit alebo co sa netrapte..sestricka si vas tam vyzdvihne...

berus222
11. mar 2009

baby chodte okuknut porodnicu a potom napiste nejaky pocit. aj ja by som isla, ale nemam odvahu. radsej nech neviem, do coho idem.

zanetuska
11. mar 2009

berus , nemusis sa bat ja som bola maximalne spokojna, myslim s i ze je to tam o.k., takze sa nemas coho bat, ovsem ked necakaks hotelove sluzby 🙂

snu
11. mar 2009

RAONA ano viem sak kostolany tot co by som kamenom dohodila 🙂

Vranicatko nie asi si nebudem vyberat doktora,, je to tazko,, na kazdeho su staznosti a aj pochvaly,takze mne by bolo tazko si neakeho vyberat,ked niesu skusenosti.. tak sa mozno uvidme 6.4. 🙂 ak sa nam podari 🙂 ta najviac vyplasena budem JA 😀

berus222
11. mar 2009

zanetuska, urcite neckam nic extra. mozno budem prekvapena. ale pred 2 rokmi som mala cystu a ambulantne mi tu liecili. bola som velmi milo prekvapena z pristupu doktorov, ale tie porodne asistentky?!! 😝 a vtedy som si povedala, ze zakial to nebude nevyhnutne, tak uz nie.

timotej
11. mar 2009

Pôrodnica bola v pohode, ja som rodila v septembri. Ale vadilo mi, že WC a sprcha bola daleko od mojej izby a ja v bolesti a kosa tam bola riadna, vonku bola zima a v nemocke sa ešte nekúrilo som musela šlapať cez celú chodbu. ževraj niektoré izby mali aj WC ale uprednostnovali tam ženy ktoré mali cisársky rez.

raona
11. mar 2009

ja sa urcite pojdem pozriet do tej porodnice... lekara si vyberat nebudem, proste kto bude mat sluzbu ma odrodi... presne ako pise snu.. na kazdeho som pocula aj dobre aj zle referencie i ked na niekoho viac na niekoho menej.. ale na druhej strane, zomriet ma tam nemozu nechat.. a takisto si myslim, ze tieto veci, ze ako sa k nam kto sprava, zavisia aj od toho ako sa sprava samotna pacientka...

tehulka4
11. mar 2009

ja som tiez rodila v septembi..a tiez som tam bola aj na prehliadke..akurat ze tu prehliadku treba brat trochu s rezervou..ja som po nej bola vytesena a spokojna, ale real bol troska iny..ziadne kazdy k vam bude ustretovy a co budete chciet tk sa spytajte vysvetlime vam to..a nie je to iba o pacientke..podla mojho nazoru, sestricky po porode na gynekologii su perfektne, akurat tie na novorodeneckom az take ochotne a mile nie su..teda nie vsetky, cest vynimkam..ja som tam mozno azzila 3 dobre..jednoducho to beru ako rutinu, co mne ako prvorodicke az take rutinne sa nezdalo, hlavne ked som sa na nieco pytala a div ze na mna nevyletela...ale tak da sa to tam v pohode prezit.

snu
12. mar 2009

bre ranko 🙂 divcence co uz to mate za sebou,, ako je to s partnerom? ked dojdu na mna bolesti a doktor usudi,ze mam este cas,tak ho poslu domov a ked by to malo uz vypuknut,tak mu daju vediet? lebo chceme aby bol pri porode...

tehulka4
12. mar 2009

snu, partner pri porode je 500,- sk a moze byt pri tebe uz na vzdycharni..moj teda bol a potom ked sa uz ide rodit tak je tiez pri tebe, teda pri tvojej halve aby nezavadzal....ale viem ez kocky ktore rodili a nechceli muza na vzdycharni alebo pri samotnom porode pri sebe, tak ich jednoducho cakal na chodbe.

elisam
12. mar 2009

Keď som iśla rodiť prvý krát, tak som bola v nemocnici celú noc , lebo mi pomaly odtekala voda a mužovi povedali, že by tam zbytočne čakal. Vraj mi dajú vedieť, kedy homám zavolať. No a ráno keď sa to začalo rozbiehať, tak som mu dala vedieť a bol so mnou na vzdychárni ešte celé doobedie, lebo sa malý narodil až naoobedd. Takźe snu, oni ti určite povedia, kedy má prísť, alebo si ho zavoláš, kedy to budeš cítiť aby tam už bol pri tebe.

tehulka4
12. mar 2009

ja som v porodnici bola od nejakej druhej v noci a maly sa narodil 6:55..ale je to o tom, ako rychlo to pojde u teba...

peggi
12. mar 2009

Snu partner može byť s tebou v porodnici od začiatku až dokonca,záleží to hlavne na tebe,ako sa rozhodneš a dohodneš s partnerom. Prípadne sa možete dohodnúť,že bude s tebou len počas 1.doby porodnej a pri samotnom porode už nie alebo opačne - na vzdychárni budeš sama a partner bude len pri porode. Moj manžel bol so mnou už na vzdychárni. Pomáhal mi do sprchy a zo sprchy,masíroval mi kríže,bol so mnou aj pri porode,kde mi ovlažoval pery a tvár vodou - bola som strašne smädná,držal mi hlavu pri hrudníku,keď som vytláčala malého von,taktiež zostal pri mne aj 2 hodky po porode,popestoval si malého chvíľku po tom,ako sa narodil a odprevadil ma až po dvere šestonedelia. Hlavne mi bol veľkou psychickou oporou,jeho prítomnosť ma upokojovala. Odporúčam všetkým. 🙂

snu
12. mar 2009

dakujem 🙂 on chce byt urcite cely cas pri mne,ak mu daju volno 🙂 vlastne to bol jeho napad,ja som ani nechcela,ale postupom casu verim tomu,ze mi to pomoze 🙂 dakujem 🙂

vranicatko
12. mar 2009

ahojte, ja by som tiez velmi chcela, aby bol manzel cely cas so mnou, ale ten si na to netrufa ☹ s nim by som sa tak nebala a bola ovela kludnejsia, presne ako pisala Peggi.
Ale sme sa dohodli, ze bude so mnou aspon na vzdycharni a tie dve hodiny po porode,a pocas porodu bude cakat na chodbe, ak sa bude dat takto. a ak si to dovtedy nerozmysli 🙂

elisam
12. mar 2009

No ja by som si ani nevedela predstaviť pôrod bez manžela, pri prvom mi dokoca pomáhal dýchať, lebo to čo som sa naučila na cvičení, mi zrazu niekam vyletelo.
vranicatko, kľudne môže počas pôrodu čakať vonku, ale on si to určite rozmyslí, ten pocit keď prvý uvidí svoje dieťa je asi neopakovateľný

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre