Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuzanakarolinka
7. feb 2010

baby ja vám radí len toľko, zbytočne si veľa vecí neberte, radšej to nechajte doma nachystané a "kdyby neco" prinesú vám to, lebo s toľkými vecami budete mať len trampoty

lulupopo
8. feb 2010

ivca17 ja pre seba beriem: hygienicke potreby, porodnicke vlozky, vlozky do podprdky, pribor, pohar, jednorazove nohavicky, ponozky, bavlnene nohavicky, 1 kojaciu podprdu, kalciovu mast na bradavky
pre babo mam nachystane balik hugies newborn, olivovy olej z lekarne, sudocrem, a sebamed syndet, 5 ks bavlnenych plienok, cumlik
ako rezervu mam nachystane 3 ks body, 3 ks kosielky, dupacky, rukavicky, ciapocky 2ks /ak by sa nahodou vyhadzal/ tiez sa snazim co najmenej zbytocnosti...

lucyso
8. feb 2010

Baby prosim Vas, mam si do porodnice vziat aj odsavacku na mlieko? niekto vravi, ze ano, ini ze nie.... som z toho jelen 😅 😅 😅 ....

natasio
8. feb 2010

zuzanakarolinka, tak to sa možno s Tvojou sestrou stretneme. Ak sa však môjmu drobcovi zachce na svet v termíne. Mám termín 13., tak uvidíme-

ivca17
8. feb 2010

lucyso odsavacka prve dni ti bude aj tak si myslim na nic a ak bude treba ti ju bud donesu alebo si odstreknes s rukou sama zo zaciatku..aspon tak mi kamoska hovorila,ze ju nepotrebovala vobec a ak by tak mala ju pripravenu a by jej ju doniesli.. je to individualne asi ako vsetko 🙂
uz sa balis? sa nam to ale blizi 🙂 a balits sa aspon do dvoch kabel,ci ako?

lucyso
8. feb 2010

ahoj ivca. no zbalena este uplne nie som, ale uz mam veci vytriedene co by som si zobrala, len to do tasky musim nahadzat. zajtra mam prvu poradnu v nemocnici. tak som zvedava, ze co a ako.... a ty sa ako mas?
joj, uz by som tusim najradsej porodila... 😉 🙂 😅

ivca17
8. feb 2010

ja sa "tesim" tiez uz na ten porod..ale nech uz je tu cim skor..este take tri tyzdne vydrzim a potom uz moze byt,nie? 🙂
no ja budem mat poradnu az niekedy v marci, bo moj DR ma objednal 23.2 este k nemu,tak neviem 🙂
daj vediet aka bola poradna v nemocke a ake to tam je 🙂 dik

kathy403
8. feb 2010

ahojte baby,som tu nova,ale som taky tichy pozorovatel uz od oktobra2009.som rada,ze ste zalozili tuto stranku,je velmi super!termin mam medzi28.4-5.5.je tu nejaka tehulka s podobnym terminom?

petulienka
8. feb 2010

kathy ahoj, ja mam termin medzi 27.4.10 a 25.5.10 ale normalny termin mam 11. maja... 🙂

isabelah
8. feb 2010

Caute vsetky, tak ja sa hlasim po prichode z porodnice, 3.2. sa nam narodila Isabelka, mala 3140 g a 48 cm, narodila sa spontanne, rychlo a bezproblemovo, dokonca ma nemuseli ani nastrihnut, ani som sa nenatrhla, proste ukazkovy porod!!!!! Rodila som u Dr. Deckova a musim povedat, ze som absolutne a nadmieru spokojna s celym jeho pristupom, postupom, profesionalitou a vedenim porodu, bol jednoducho uzasny!!!! V porodnici potom to tiez nebolo zle, sestricky sa snazili, vacsina z nich bola naozaj mila, prijemna, ochotna, lekari tiez. Nasli sa aj velmi neprijemne exemplare medzi sestrickami, ale naozaj tak jedna, mozno dve a to sa da vydrzat. Inak super. Strava doslova hrozna, nakolko sa vobec nedba na dojciace matky, mam pocit, ze je to jednotna nemocnicna strava, lebo sme mali napriklad zemiakovy salat s cibulou a octom alebo uhorkovy salat, rajciny a cestoviny s makom. 😖 ale inak pohoda. 🙂

ivca17
8. feb 2010

isabelah gratulujem k malinkej a k lahkemu porodu.. zavidim,ze mas uz potom a som rada, ze to v tej nasej nemocke neni az take zle a da sa to tam vydrzat.. uz len nech drzim aj ja malu v rukach 🙂
mozem sa ta spytat- robila si nieco pre lahky porod,alebo to si mala naozaj stastie? .. viem ze uz sa asi nestihnem nejako zvlast pripravit, ale ci si pila nejaky caj, ako tu nietore baby pisu, alebo nieco podobne..
a mala si Dr. Deckova zazmluvneneho? dik za odpoved a este raz gratulujem k malej Isabelke a nech vam je krasne a veeela zdravicka a stasticka prajem.

lulupopo
9. feb 2010

isabelah.. gratulujem, cely tyzden som na teba intenzivne myslela, uz som tusila, ze si asi v nemocke, ked si tu nebola... tak uz to mate za sebou, ked budes mat cas a chut, tak mi napis detaily cez internu postu.. dr. Deckova tiez budem mat pri porode ak sa nic nestane... akurat vcera mi mal doniest zmluvu, ale zabudol, takze o tyzden... tak nech sa dari aj malinkej a aj tebe... hadam sa stretneme, na nejakej prechadzke🙂))

tintiniacik
9. feb 2010

Gratulujem Isabelah 🙂
Joooj ako zavidim ze si mala taky lahky porod.

zuzanakarolinka
9. feb 2010

no super, to ti závidím aj ja, teda ja som mala SC, ale aj tak super isabelah, moja sestra bude mať v piatok tiež SC a bude jej ju robiť tiež dr. dečkov, ten jej rodil aj prvého syna, ale ona mala ťažký prvý pôrod, kliešťový,a tiež ju rodil on
ja to neviem posúdiť ja som rodila v Nr takže trnavských lekárov neviem posúdiť, ale aj tak čo si čítam o tt nemocnici, resp. čo treba priniesť, ja som si tu do NR niesla iba asi polovicu z toho o čom sa tu dohadujete vy, mne stačila moja košeľa, ani tú som nemusela mať, lebo potom mi aj tak dali ich erárnu, že nech si ju nezašpiním, šľapky, toaleťák, malej plienky, hygienické potreby a to bolo všetko.všetko ostatné už bolo iba na prilepšenie, vody, jogurty a pod. veci

tantama
9. feb 2010

ahojte mamičky sem tam na vás nakuknem čo nové píšete.... Ja mám termín 11.4. a budem rodiť v Trnave.....
isabelah gratulujem k dievčatku.. 😉

zuzana12345
9. feb 2010

Ahojte, aj ja sa pripajam ku gratulacii. 🙂 Uz nech mam aj ja potom, neviem sa dockat. 😉 Termin mam 15. maja 🙂

kathy403
9. feb 2010

isabelah aj ja sa pripajam ku gratulacii!!!tak nech ti malinka robi uz len radost!

petulienka ahoj,tak ja to tu sledujem uz dlho,ale nemala som odvahu pisat.o tt nemocnici a doktoroch moc neviem,prve som rodila v nr a tam bola pohoda.takze len citam.chodim k novakovi a ineho vlastne nepoznam.

zuzana12345 tiez sa mozno stetneme aj s petulienkou.a zavidim chlapceka,aj ja som chcela,no bude nelinka

natasio
9. feb 2010

isabelah, blahoželám k malinkej.

zuzana12345
9. feb 2010

kathy403
no mi sa este neni rozhodnutý nad menami ci Tomasko alebo Patrik 😉

kathy403
9. feb 2010

pekne mena,ja som chcela matuska,ale bude nellinka!

petulienka a ty co,mas uz vymyslene mena?

baby a mate uz aj nakupene vecicky a tak?a ak to neni tajomstvo,kolko ste pribrali?koncim 28tt,dnes som sa vazila a je to uz 8kg.musim sa zacat krotit.ale neprejedam sa,papam normalne ako predtym.len malinkej chuti viac sladke ako mne,no s tym si nepomozem

zuzana12345
9. feb 2010

vecicky sme este nezacali vo velkom kupovat ale nieco uz je..kolko pribrali?hmm..dost 😎 12kg, chuti nam papat.. 🙂 ale tiez sa musim zacat kontrolovat..

kathy403
9. feb 2010

zuzi aj mi tak nejako,nieco mame,nieco nie.kocik mame objednany na zaciatok aprila,CIERNO ZLTY,to si vybral tatinko.pozerala som dnes rozne stranky,ale stale mam chaos co do porodnice!neviem ako je to v tt,mas nejake info o tych veciach

mitinka
9. feb 2010

Ahoj isabelah aj ja ti gratulujem 😀 nech ste zdravé 😉 ako to vidím,tak dnes už nechajú dobre potrápiť aby nemuseli nastrihovať,asi konečne na to prišli 😉

isabelah
9. feb 2010

Ďakujem žienky a fakt vám všetkým, čo vás to len čaká prajem veľa síl, šťastia a hlavne zdravé krásne detičky!!!! Pôrodnice sa fakt nebojte, len sa obrňte trpezlivosťou a neberte nič osobne. A pripravte sa samozrejme na dosť nízky komfort čo sa izieb týka. Ja som mala šťastie, že som bola na izbe, kde sme mali vlastnú sprchu a WC (izba 215), ale spala som pod oknom, kde nenormálne fučalo cez fugy v oknách a na druhej strane tam bolo na umretie teplo, lebo pod oknom bol radiátor. No ale doniesli mi z domu deky, upchala som diery na oknách a bolo to lepšie. 😉
Ak chcete vidieť môjho anjelika, prihodila som fotos... papa, ideme papať.

kathy403
9. feb 2010

isabelah,rozmyslame o nadstandartnej izbe,co ty nato?po skusenostiach ake mas.neni iste ze 215 bude volna

kathy403
9. feb 2010

isabelah,este musim dopisat.prave som si pozerala tvoje foto:malinka je krasna!!!a maly sa tesil,alebo aj ziarli?
ak budes mat cas napis co si potrebovala do nemocnice,aj pre seba aj pre malu.stale mam v tom chaos,a nepoznam tt nemocnicu.dik a pekne sa napapajte

zazalienka
9. feb 2010

kathy, prečítaj si pár strán dozadu, bolo to tu už písané čo treba do pôrodnice.. je to naozaj pár vecí, na novorodeneckom sú aj odsávačky (na podpis), ja som potrebovala a kľudne som si požičala.. ja to ešte raz zhrniem:
pre bábo: jednoraz.plienky, mastičku na zadok, dudlík, ja som zbalila aj excipial mliečko lebo malý sa šúpe hrozne, no a vyhádzal sa, takže manžel doniesol bodynká a obyč.plienky (pod hlavičku, lebo aj tvár mal bodkatú) .. (dupačky netreba, bábätká sú len v košieľkach a zavinovačke, mydlo netreba, kúpe sa v čistej vode, alebo v otrubách) a tie vlhčené utierky tam tiež neuznávajú a nechcú dovoliť, riťku treba umývať zakaždým pod vodou..

pre maminu: hyg.potreby, papuče, ponožky, šľapky do sprchy, uterák a osuška, príbor, toaletný papier (min. 2) podprsenky na kojenie, tampóny do podprdy, pôrodnícke vložky, jednorazové nohavičky, masť na bradavky, nesýtenú lucku, kto má sekciu tak odporúčajú coca colu kvôli kofeínu.. myslím že som na nič nezabudla.. ak áno, dopíšem..
btw aj fén je zbytočný, pretože pri žiadnom zrkadle nie je zástrčka, len v izbe a tam som sa nevidela🙂 tak som ho ťahala zbytočne...

Isabelah, gratulujeme k princeznej..

ja som bola na 214-tke izbe, bolo to tam podobné, hrozné teplo, ale keď mi kvôli zápalu prsníka teplota vyskočila na 39.5 a triasla ma zimnica, tak som bola zastrčená tuším až medzi radiátorovými rebrami.. zohrieval dobre 😀
nemajte strach, ja som mala super spolubývajúcu a posledný deň sme sa rehotali že sme jak v penzióne (teda až na tú stravu)... mne osobne tam na šestonedelí bolo fain.. a hlavne to že keď som mala teploty, o malého sa mi mal kto postarať.. čo si neviem predstaviť keby ma to chytilo v noci doma.. takto ho zlaté sestričky zobrali na oddelenie a ja som sa potila..

kathy403
9. feb 2010

zazalienka dakujem a gratulujem k malemu!

petulienka a zuzana12345 kde ste? 😎 😎 😎

zuzana12345
9. feb 2010

kathy
mali sme navstevu...o porodnici nic neviem...co ako ani co si zobrat zo sebou...nieco som si napisala co tu baby pisali..bude to moj prvy porod..a ty? 🙂

exupery
10. feb 2010

Ahojte,my sme vcera dorazili domov z porodnice.Rodila som v piatok vecer,za dve hodiny bolo po vsetkom,vdaka Bohu....malinka ma 3590g a 49cm,a sme uplne v poriadku,teda az na ten nastrih,ktory aj ked nechceli museli spravit,pretoze som mala problem ju vytlacit,baculku...
Nemocnicu v Trnave musim pochvalit,co sa tyka starostlivosti,sestriciek,aj lekarov.Okrem stravy a tych prekurenych miestnosti to bolo fajn-teda ako na nemocnicu.Ale predsa doma je len doma...
Gratulujem vsetkym mamickam,ktore som tam stretla,nech nam to len rastie a pribera...a ,je to super mat to uz za sebou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre