Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lulupopo
28. mar 2010

lucyso, tak ako vidim tvoj porod prebiehal dost podobne ako moj... len mna muselii vyvolat 3ma vyvolavackami, co som sa neotvarala a trvalo to cele 17 hodin... a tak isto som bola neskutocne unavena, ani nie tak z porodu ako z toho nevyspatia.. ja som Ti hovorila, ze kacaciu chodzu, unavu este zurocis pri porode...ked budes tak otapena, ze nebudes tak mylsiet na kontrakcie.... a co sa tyka kojenia, presne ten isty problem som mala aj ja s malym.. cele to trvalo 11 dni.... cely den papal / prikladala som stale, kedy si pytal/ a potom na vecer vzdy vrieskal od hladu... a to mi sestricky v nemocke povedali, ze nech mu dam bebu..lebo je hladny... velmi sa mi to nepozdavalo...ale co som mala robit... a tak to bolo aj doma nejaky cas... kedze sme boli v nemocke 8 dni... tak potom este doma 3 dni vecer pytal papat prvy den 30 ml, 2 den 20 ml a 3 den 5ml.... potom vzdy zaspal... /ak Ti mozem lucyso poradit, ak nahodou nemas hlasku so special. cumlikom, tak si kup taku pre novorodencov.... ja mam taku co avent... a tam je strasne mala dierocka ... a mlieko tecie ako z bradavky, takze krpec sa musi viac zapajat...myslim, ze aj ta flaska vyriesila nas problem s bebou... proste nas drobcek pochopil, ze ked ma rovnako tahat uprednostni prsko...lebo je fakt, ze v tej nemocke tie flase maju dost velke dierky na cumliku a to im potom prudom bez vacsej namahy tecie... a drobcekovia nam potom zpohodlneju.... tolko moja skusenost/

sissik
28. mar 2010

v namocnici to z flase tieklo same. pri druhom dokrmovani som vytiahla svoju flasu.
inak z porodnice sme odchadzali bez dokrmovania. stvrtok sekcia a v nedelu som si uz UM pytat nebola 😔

a v nemocke vravia, ze kojit kade 2 hod a max 10 in - blost. lebo babo este nie je zvyknute cucat mliecko, musi sa to naucit a aj svaly mu musia zosilniet. take 2-3 mesacne papa naozaj kazde 2 hod a za tych 10 min sa napapa tak, ze mu to staci

ak chcete k porodu dr. strba, tak vysetrenia si bude robit sam az do porodu a do nemocky bude posielat len na prietoky a pasy. to v ambulancii nema. vzdy mu prinesiete papier s popisom od lekara, za ktorym vas posle😉

zazalienka
28. mar 2010

Ahojte, mne na tvorbu mlieka zaberá Vinea.. niekedy mám pocit že mám prázdne prsia, že malý vysal všetko, ale on si vždy dokáže vytiahnuť.. na striedačku dávam Leros čaj re kojace matky, Still tea od Weleda (z DM) no a odbublinkovanú Vineu.. po nej sa mi ohromne nalievajú prsia.. tiež som mala krízu, kúpila som franc.mlieko aj Bebu ale chvalabohu malý ma s tým komplet ogrcal, tak len kojíme... inak by som možno spohodlnela a keď by vyhovovalo, dala fľašu.. radšej budem stále s ním len nech má moje mliečko.. Miško je taký že on ani moje mlieko nechce z fľašky.. potrebuje byť pri mne.. a ja pri ňom.. keď varuje s manželom kým idem do obchodu, tak normálne cíti že už idem do vchodu a začne mrnkať.. a tak je to aj s kojením.. potrebuje mať bradavku v pusinke a nijak ho neobabrem.. ani dudlíkom, ten neznáša..

lucyso
29. mar 2010

Ahojte,
o Vinei som pocula aj ja, tak skusim este aj to pit...
To kojenie je teda riadna matura🙂))).....
malu mam cely den na prsnikoch a ona aj tak stale place ze je hladna... snazim sa vôbec nepuzivat flasu, ale ked mi vecer spusti taky strasne luuuutostivy plac, ze aj mi srdce zviera🙂, tak jej ju nakoniec dam:(((... a to vypije este po kojeni 60ml UM... tak ja neviem.. ale nevzdavam to🙂))).....
Chcem sa este spytat.:
Vase zaciatky s deturencami ked ste prisli z porodnice...: svietili ste v izbe kde mate babätko, alebo ste spali po tme?
v porodnici sa svietilo. sice nie vela, ale bolo vidiet na deti. a tak to robim aj doma. mam stale zapnutu lampicku🙂.....
ja sa strasne bojim, ked ju nevidim.. asi to prehanam, nie?

dulkagabulka
29. mar 2010

lucyso..vo dne bolo svetlo, v noci bola tma 🙂 ..nikdy ma nenapadlo v noci svietit
čo sa kojenia tyka, ano , je to vcelku matura..ale iba zo začiatku..potom je to omnoho omnoho pohodlnejšie a prijemnejšie ako UM...do každej miestnosti v byte si polož na viditelne miesto pohar s nejakou tekutinou a ked ideš okolo, upi si..niekedy sa totiž zda,že pijeme vela ale to je iba zdanie...
čo sa tyka tych večerných plačov..tak tych som si tiež uzila.. 😖 ..a veru neboli od hladu..to deti naozaj mavaju..ale každa mamina si svoje babatko pozna najlepšie

pralinka25
29. mar 2010

len tak ma napadlo...nebolo by dobre pouzit odsavacku mlieka a skusit odsavat aspon po troske? kamoske sa tak podarilo zvysit tvorbu mlieka

zazalienka
29. mar 2010

presne, čím viac odsávaš, tým viac sa tvorí..

petulienka
29. mar 2010

kathy, zuzana kde ste? gulame sa gulame? ja uz mam vsetko pripravene na prichod Timka, uz aj pobalena do nemocnice som, ako ste na tom vy?

pralinka25
30. mar 2010

peti no to si na tom super. ja som este nezacala ani prat 😅
zajtra snad uz zacnem.

zuzana12345
30. mar 2010

petulienka ahoj, tak to si dobre na tom, ja som konecne oprala a vyzehlila, pobalena som este neni, ale uz sa pomaly na to chystam, este musim dokupit neake malickosti, o tyzden posledny krat na poradnu k svojmu a potom nemocnica-dufam ze bude vsetko ok 🙂

kathy403
30. mar 2010

caute,caute este som tu a gulam sa!!!mam uz vsetko,som aj pobalena,postielka uz pripravena,len kocik bude po velkej noci.
vsetko som si upratala,ale ozaj vsetko a to mi povedali,ze za 2tyzdne nam pridu vymenit okno.chvalabohu posledne,ale v spalni!to zas bude bordel...!!!!ale snad dovtedy neporodim,nech to stihnem upratat.vo stvrtok idem do nemocnice na 9.40,tak som zvedava ako dopadnem a co mi povie doktor.a aky vlastne tam bude dr.

zuzana12345
30. mar 2010

no tak to musim aj ja uz konecne ukoncit s balenim a ta postielka-dnes ju zlozim..nech to je vsetko uz nechystane

petulienka
30. mar 2010

kathy ja idem tiez zajtra alebo vo stvrtok do nemocky na poradnu, tak sa tam mozno stretneme ked mi to dokina da na stvrtok, budem vediet az vecer, ci streda alebo stvrtok ....

lulu107
30. mar 2010

čaute- chcela by som sa vás opýtať, či ste si uzmluvnili doktora, chodím dr. Štrbovi, no ešte neviem sa rozhodnúť, ďakujem za odpoveď

kathy403
30. mar 2010

lulu zatial nemam ziadneho doktora a ak sa nic nestane,tak aninebudem mat.odrodit ma musia a je to dost penazi,ktore radsej miniem na malinku.je to ich praca,nie?nenechaju nas tam!
petulienka potom daj vediet kedy ides 😀

lulu107
30. mar 2010

Pre mňa je to tiež dosť peňazí, už len to aby bol drobček v bruško tak ma to dosť stálo, síce tie peniaze neľutujem, pretože to šťastíčko stojí za to. No tie peniaze ktoré mám vyhodiť za lekára, ktorý si ma túto prácu robiť dobre aj bez tých peňazí, veď sú platený mes. mzdou, mne tiež v robote nikto nedával navyše.

pralinka25
31. mar 2010

tiez som premyslala ze si zazmluvnim lekara. tiez chodim k strbovi. ale je mi luto tych penazi. som na PN uz od novembra takze peniazkov moc neni a predsa len ich radsej investujem do maleho.
presne ako pisete je to ich praca odrodit nas musia. len dufam ze dobre 😅

lucyso
31. mar 2010

Ahojte,
myslim, ze porodnici v trnave su v pohode. ja som napriklad chcela najskor Deckova, nakolo si ho kazdy chvalil. aj som sa s nim "dohodla", ze ak bude mat sluzbu, zeby ma odrodil. Ze sa dohodneme. ale porod prisiel spontanne a tak ma rodil lekar kroty mal sluzbu: Bartoviak. a bol fakt skvely. a aj vtipny🙂, takze ja osobne si myslim, ze zazmluvnit lekara je hovadina.....ved je to ich praca.
ale skor mam cudny pocit zo sestriciek.... teda z niektorych... oni si doslova pytaju napriklad kavicku za nejaku pomoc, alebo tak. jedna znama mala izbu s toaletou a kupelnou.a ta sestricka jej to cely pobyt pripominala, ze ake ma stastie, ze ma taku izbu a nenapadne si pytala nejake to "dakovne"... toto mi pride fakt cudne... 😉 🙂

lulu107
31. mar 2010

Ja mám tiež dobrú skúsenosť s Bartoviakom, bola som na pohotovosti v 9tt pretože som krvácala, bola som tam už 3 krát od začiatku tehu, bol jediný ktorý ma podržal a povedal mi že on to nevidí, tak tragický ako ja, no Štefíkova keď som tam bola prvý krát tak tá má dobre sprdla a keď mi vytlačila obrázok drobčeka a videla, že som sa potešila, tak mi povedala, že sa ešte nemám tešiť do 3 mesiaca. No uvidím na koho natrafím k pôrodu.

Ozaj nemáte niektorá skúsenosť s protilátkami S-antiTPO na štítnu zľazu, prišli mi na to v 7 mesiaci tehu, že ich mám na hranici poslali ma k endokrinologičke, bola som dnes u Špirkovej tá to má plné no júna, no poznačila si ma, tak som sa išla opýtať na polikniniku k Frimelovej tá má zoberie na časenku v utorok, mám strach či ten výsledok neovplyvni vývoj drobčeka, hormóny som mala v poriadku, iba tie protilátky, inak pri 0 pozitív mi mali brať všetky protilátka od začiatku tehu to mi povedali v BA, tak dnes padlo zopár sĺz.

lulupopo
31. mar 2010

ahojte ja som mala zazmluvneneho dr.pri porode a ak budem niekedy rodit tak si znova zazmluvnim...pre mna to neboli vyhodene peniaze...a pocas celeho tehu som bola pn....a setrila som cele tehu na to zazmluvnenie, nikdy neviete na koho mozete natrafit....co boli podla mna vyhodene peniaze, tak za epidural....ale to tiez asi individualne... no a co pisete o niektorych sestrickach ... je to pravda... hlavne zo sestonedelia..

babatko88
31. mar 2010

ahojte mamuľky a tehuľky 😉 ktorá mi viete pomôcť? rodila som síce v TT pred 2 a pol rokom, ale som úplne mimo z toho, čo si tam mám zobrať, prekutrala som už celý net a nič som nenašla, vie mi niektorá z vás poslať zoznam vecí, ktoré potrebujem pre seba a mimčo do TT (aj doklady prosím), lebo si to vôbec nepamätám... viem, čo potrebujem pri odchode, ale to je tak všetko 😀 prosím napíšte mi to aj do pošty, lebo tu to asi nenájdem, ako vidím, ste sa tu dosť rozkecali 😎 čítala som vás, ale zoznam som tu nenašla, tak mi pls pomôžte ☹ vopred ďakujem

inak: ja som bola celkom spokojná, až na to, že som chytila takú malú pôrodníčku (meno som zabudla), nemala asi veľkú prax, lebo si privolala na pomoc až dvoch doktorov, hneď ako prišli, bolo po všetkom 😀 tak ale každý sa učí... zašila ma katastrofálne, som zvedavá, ako to bude teraz, lebo stehy mi vypadli v druhý deň po pôrode a nič sa mi nestihlo zrásť... sestričky pri pôrode boli desné, ale už na šestonedelí som bola spokojná 🙂

zazalienka
31. mar 2010

babatko88, pozri si spätne diskusiu okolo 30.1., tam sa to riešilo..

babatko88
31. mar 2010

zazalienka, díky za radu, idem to omrknúť 😀

babatko88
31. mar 2010

takže nič moc som sa z toho nedozvedela 😠 , bude niektorá taká ochotná a fakt mi ten zoznam pošle? budem moc vďačná

zazalienka
31. mar 2010

pre bábo: jednoraz.plienky, mastičku na zadok, dudlík, ja som zbalila aj excipial mliečko lebo malý sa šúpe hrozne, no a vyhádzal sa, takže manžel doniesol bodynká a obyč.plienky (pod hlavičku, lebo aj tvár mal bodkatú) .. (dupačky netreba, bábätká sú len v košieľkach a zavinovačke, mydlo netreba, kúpe sa v čistej vode, alebo v otrubách) a tie vlhčené utierky tam tiež neuznávajú a nechcú dovoliť, riťku treba umývať zakaždým pod vodou..

pre maminu: hyg.potreby, papuče, ponožky, šľapky do sprchy, uterák a osuška, príbor, toaletný papier (min. 2) podprsenky na kojenie, tampóny do podprdy, pôrodnícke vložky, jednorazové nohavičky, masť na bradavky, nesýtenú lucku, kto má sekciu tak odporúčajú coca colu kvôli kofeínu.. myslím že som na nič nezabudla..

babatko88
31. mar 2010

zazalienka, ďakujem a doklady stačí OP, tehotenská knižka, preukaz poistenca a prefotený sobášny list?

zazalienka
31. mar 2010

ešte potrebuješ vypísané prehlásenie o mene, to dajú na poradni v nemocke sestričky.. a na chodbe by tam mal byť vyvesený aj ten zoznam..

petulienka
1. apr 2010

kathy ja som bola vcera /v stredu/, takze sa tam dnes nestretneme 🙂 napis ako si dopadla

ivka1603
1. apr 2010

kathy403 - Ahoj Kathy, bola si dnes v nemocke na kontrole? Mozno sme sa tam aj stretli, lebo ja som bola o 10.hod....v cakarni sme asi boli spolu...tiez som v 36 tt.....Dnes tam bola Dr. Stefanikova....ja som bola s nou max.spokojna.....

kathy403
1. apr 2010

ivka bola som tam este o 10.hod,takze sme sa urcite stretli.len takmer vsetky baby tam boli s partnermi,a ja som bola sama.ked tak pozeram na m
ena tvojich deti,tak mam pocit,ze ste sedeli vedla mna.nemal tvoj muz okuliare a ty kratke vlasy?
inac doktorka super!!!
petulienka-a co ty ako si dopadla? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre