Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

memory
6. máj 2010

zuzana ja som nachystala pre malého-body,tričko dlhý rukav,gate,papučky,čiapku,rukavičky,svetrík až by bolo chladnejšie.
dame ho do autosedačky a zakryjem z dekou hádam to stačí 😉

vladkaz pri prvej my nebolo nič žiadny výtok,žiadne bolesti po predu,sexovali sme ostošest 😀 😀 😀 a teraz!!!
v 3 mesiaci som krvacala čo som si pobudla 5 týždnov v nemocnici,žiadny sex čo my dr.zakázali,som unavená,stale mam výtok to su tí chlapci naroční od malinka 😀

memory
6. máj 2010

zuzana dala si si preč foto?až teraz som si všimla

memory
6. máj 2010

vladkaz to grcanie ti nezavidim ja som naštastie za celé tehotenstvo ani raz negrcala 😅 ale počula som že aj to možu byt príznaky pôrodu

babatko88
6. máj 2010

ahojte, ja som malému prichystala dupačky, svetrík, čiapočku... uvidíme, možno ešte niečo prihodím, a samozrejme deku na zakrytie... mám otázku: Pri prevoze domov z pôrodnice už musí ísť bábo rovno v autosedačke? pamätám sa, že pri malom mi povedali, že ešte netreba, že stačí len vanička z kočíka... ako je to teraz??? Ď

zuzana12345
6. máj 2010

memory ja mam tiez toto iste nachystane, aj taku teplu deku som nachystala, tak to snad bude stacit, ved pojdeme domov autom 🙂
mi sme pomaly dva mesiace nesexovali ☹ ☹ , sa bojim aby sme neako neublizili malemu alebo ja sebe, aj ked som citala, ze sa nic stat nemoze, a ze sa da aj porod s tym vyvolat

zuzana12345
6. máj 2010

no to aj ja pozeram, ze mi zmizla, no co uz 🙂
babatko to by aj mna zaujimalo ako to je, ci treba autosedacka alebo staci vanicka

kathy403
6. máj 2010

caute kočky,este som tu a aj som sexovala a nic! 🙂
babo z porodnice sa moze viest vo vanicke a aj na rukach!!!!
akurat minule to hovoril packa,ze to je vynimocna prilezitost,a policajt vas nemoze pokutovat!!! 🙂
ale len cesta z porodnice!
memory ja idem zajtra okolo desiatej,snad sa vybavim rychlo.ked chodim rano som hned vybavena.takto neskoro som tam este nebola.tak neviem.lebo okolo obeda nam pridu robit okna,tak nech je niekto doma. 😀
bolesti-tak trosicku mam aj ja,vytok strasne slabucky,ale prehanalo aj mna! 😉

sissik
6. máj 2010

vozte babetka vzdy v sedacke. aj z porodnice. nikdy nie na rukach.
po cestach chodit plno .......... a aj ked do vas narazia v 40, vy babo neudrzite.
nejdem radsej davat linky na crash testy, aby ste sa do mna neobuli, ze vam kazim radost. ak chcete, vyhladajte si ich. na stranke adac.de nejake budu.
to, ze veziete babo z porodnice policajt vobec nemusi zobrat do uvahy. predpis je predpis - musi mat certifikovane zadrziavacie zariadenie. packa tiez nejazdi predpisovo, sam to prizanl. ale on si to vie vybavit. vy si sice mozno tiez viete vybavit, ale zdravie a prachy su rozdiel
no ale dost bolo osvety 😔

ak sa babo narodit este nema, sex, umyvanie okien, podlahy na kolenach, chodenie do schodov - nic nepomoze 😉

ivka1603
6. máj 2010

Ahoj Kathy403.....som prekvapena, ze si stale 2v1 🙂 ale v dobrom......Nas Rastik sa narodil 21.4. spontanne, bez vyvolavacky a mal miery 3750g a 50cm...S trnavskou porodnicou som bola maximalne spokojna, hlavne s Dr.Stefanikovou, aj sestricky boli velmi mile a ochotne, rovnako na sestonedeli aj na novorod.odd. Nemala som na izbe social.zariadenie, mala som oproti izbe WC aj sprchu....Strava bola tiez v pohode, nemohla som sa na nic a na nikoho stazovat....Prisli sme domov z porodnice 26.4....Teraz s odstupom niekolkych dni spominam na pekne casy v porodnici, hlavne ked som doma sama s Rastikom 🙂

kathy403
6. máj 2010

sissik asi maš pravdu,robila som všetko a nič sa nedeje! 🙂
a brucho mam stale hore! ☹
už som zufala,nech je po tom!zajtra idem zas na kontrolu,tak uvidim.
a ty si rodila na termin?

kathy403
6. máj 2010

ivka gratulujem! 🙂
je krasny!!! 😀 😀 😀
tak nech ste v pohode.a co baby?

zuzana12345
6. máj 2010

ivka aj ja sa pripajam ku gratulacii, je krasnucky 🙂
kathy ani mne este brucho nepada, len som si dnes vsimla, ze mam mokry flacik na nohavickach, moze mi to pomaly odtekat plodovka? 😒

ivka1603
6. máj 2010

Kathy, dievcata sa stale nevedia vynadivat na svojho braceka...pomahaju mi pri prebalovani aj kupani 🙂 Vidia ho vlastne dost malo, lebo rano po 7.hod. odchadzaju do skolky a do skoly a prichadzaju domov az po 15.hod.....Cely den mam doma pokoj a klud, s malym sa vela "rozpravame", ked sa zacne usmievat, som z neho hotova 😀 Je to take kludne babo, moc casto neplace, zato svojho mliecka sa dozaduje aj kazdu 1-2hodinky...ale v pohodke.....Som stastna, ze ho mam a neviem si uz predstavit, zeby doma nebol s nami 🙂

ivka1603
6. máj 2010

Zuzana12345...dakujem za gratulaciu......ja ti zase na oplatku prajem rychly porod, zdrave babenko a vela zdravia aj tebe a vela, vela lasky a trpezlivosti pri kojeni a nocnom vstavani 😀

zuzana12345
6. máj 2010

ivka DAKUJEM 🙂

sissik
6. máj 2010

kathy termin som mala 19.1., mala sa narodila 22.1.
tiez sa vobec nic nedialo, nezostupovala, neotvarala som sa, doki sa ma opytal, ci mam predooperacne. v stredu mi kazali prist do poradne hned rano, poslali ma na predoperacne a ze do 10 mam byt v nemocke na prijem, stvrtok sekcia.
v pondelok s me isli nastastie domov, sice to tam nebolo hrozne, ale bola som taaaaaak rada, ze idem konecne prec.
ale u kazdeho je to individualne😉

memory
6. máj 2010

ivka aj ja gratulujem k Rastíkovi
baby nebojte sa ako to prejde a už všetky budeme pestovat 😅
ved ten čas tak neuveritelne letí ani neviem ako my prebehlo tehotenstvo 😀 😝 a zachvilu pojdu drobci do školy xixi 😀 😀 😀
len aby boli zdraví
všetkým prajem pekný pôrod a ešte peknejšie zažitky s babätkami 🙂

ach tie hormony zas som sa rozcitlivela 😀 😀 😀

k tej autosedačke-tiež si myslím že policajtov nezaujima od kade ideme,ale ved to vajíčko je robene pre tych drobcov tak im nijako uškodit nemôže a cestu z pôrodnice vydržia
inak pri malej som bola proti,ale videla som že jej sa tam páčilo 😅 😅 😅

lalia21
6. máj 2010

Ahojte,no nedalo mi nereagovať na to čo napísala kathy...to mysliš vážne že dieťatko na rukach viesť autom z pôrodnice je dovolene??!!??? to počujem prvý krat..no možno to je pravda..ale môj zdravy nazor a zdravy rozum mi vraví-aj po ceste z pôrodnice sa môže nie vašou vinou stať autonehoda...a dieťatko na rukach neudržíte-to už tu niekto spomínal...a potom si cely život budete vyčítať že stačilo ho dať do autosedačky a.... Ja byvam pár km od TT a nedokazala by som si predstaviť takto hlupo riskovať život toho maleho človiečika...nikdy v živote!aj keby som byvala len 2 km od pôrodnice..nikdy by som taku hluposť neurobila že malinke budem držať na rukach...nikdy neviete čo sa môže stať...jasnačka že niekto povie ako zveličujem..ale radšej si premieliem v hlave čo by sa mohlo stať aj ked pravdepodobnosť je nizka...
Ani by ma nenapadlo nad tym vôbec uvažovať že či male môžem držať na rukach..na to je autosedačka..pre mna je bezpečnosť prvorada...ale toto všetko je len môj nazor o ktory som sa s Vami podelila..
Kathy a aj ostatne "skoro mamičky" prajem Vám rýchly pôrod aby ste svojich drobčekov mali pri sebe 🙂

babatko88
6. máj 2010

baby, prosím nechajte si tie názory o bezpečnosti pre seba, už som tu cez IP obviňovaná, že robím zlp krv, ale ja som sa len pýtala, že sa môže previesť vo vaničke !!! na rukách by som to určite neurobila ani ja, to je blbosť sama o sebe... tak prosím kašlite na to... nemienim dalej čítať také správy... dík

kathy403
6. máj 2010

lalia tiez som za sedacku,ale akurat minule som pocula packu o tom hovorit 😉

pralinka25
6. máj 2010

ja som to tiez pocula ze sa moze niest dieta z porodnice na rukach alebo vo vanicke aj ked neni certifikovana. ale len z porodnice potom uz nie 😉

sissik
6. máj 2010

ja mam certifikovanu vanicku na prevoz babetka, z porodnice sme viezli v nej, a mame to len 4 minuty autom😉
ale potom uz len v sedacke, ta vanicka podla mna nechrani tak dobre ako sedacka, hlavne hlavicku.

babatko kasli na tie IP a kaslite aj na packove reci. on asi v zachvate nejakej precitlivelosti alebo neviem coho pripusta to, co zakon nepovoluje. takze bud autosedacka alebo certifikovana vanicka 😉 tie makke prenosne tasky urcite do auta nie

ak bude teplo, tak v aute deky asi ani nebudete potrebovat. auto sa rychlo vyhreje, staci 5 min na slnku a je v nom peklo. a kedze babetka nemaju tepelnu regulaciu, tak sa nevedia branit ani proti teplu. samozrejme, ze treba mat deku nachystanu, ale neobliekajte zbytocne. mne sa v porodnici stale vykopavala z perinky a bola nonstop horuca, lebo kurili ako divi. vyskusajte, ci ma horuci hrudnicek a chrbat a podla toho prisposobte oblecenie 😉

babatko88
6. máj 2010

sissik, áno, máš pravdu, len mne sa to zdá skoro dávať mimčo do autosedačky 4 dni po narodení, aj pri prvom sme ho prevážali vo vaničke... lebo načo potom napíšu, že pri prevoze domov si treba doniesť zavinovačku a autosedačku? ved jedno sa druhým vylučuje, nie!? ako dáte bábo v zavinovačke do autosedačky??? ja nijako... z oblečkom to už poznám, prvého máme 28.9. a nachystala som toho dosť a skoro nič som mu neobliekla, lebo bolo teplo... keby si čítala tie IP, aj teba by to mrzelo, že ti hentak vedia "vynadať" za obyčajnú otázku... nič zlé som nenapísala a neviem, prečo by som sa niekomu za to mala ospravedlňovať, ako mi jedna mamina napísala ☹ trochu ma to mrzí, ale len som chcela vedieť, či sa to zmenilo alebo nie...

pralinka25
6. máj 2010

babatko kasli na to nic zle si neurobila

zazalienka
6. máj 2010

Ahojte, my sme šli z pôrodnice v januári, no a malý mal na sebe taký kožušinkový overal a v tom som ho dala do vajíčka.. a do auta.. a aj tak som so stiahnutým zadkom sedela v aute z nemocky na Linčanskú, aby sa nám niečo za ten kúsok nestalo..
nemá význam sa kvôli tomu hádať.. ono tie vajíčka majú svoj význam..
Packa hovorí raz tak raz tak.. aj s pripútaním tehotnej v aute.. aj o tom tu už bola diskusia..

sissik
6. máj 2010

babetko kasli na tu mamicku. mala si dobre precitat, ty sa len pytas.
su aj zavinovacky do autosedacky, zateplene, tusim emitex to ma.
oni v papieroch niekedy pisu veci, co sa vylucuju navzajom😉

o priputani odporucam tiez pozriet crash testy. ja som chodila vzdy priputana aj budem. aj po sekcii z porodnice som sa priputala.

mimco je v brusku skrcene, v autosedacke by malo byt max. 2 hod, potom vybrat, oddychnut. ale to plati vzdy pre cestovanie s detmi. robit prestavky. su aj polohovatelne autosedacky, kde je pre uplne male mimca vacsi uhol pre chrbatik - teda je viac vystrete. vacsie je viac skrcene. urcite by som babo v autosedack nekocikovala, ako som velakrat videla v meste. na to je vanicka. aj v obchode som chodila s nosicom, nie so sedackou.

vladkaz1
6. máj 2010

ahojte my budeme prevazat vo vanicke ,dam tam tie skoby na pasy ... teda skor muz a mame to 3 minuty domov .. tak prevezieme ...
babatko ved to ja zboznujem tie nezmyselne IP ..... mala si ju poslat do zadku .. nechapem kto by chcel spravit zle svojemu babatku ,radsej sa 5x opytam nez aby som mala spravit chybu ,nic sa nedeje 😉

sissik
6. máj 2010

vladi ty mas jane vanicku certifikovanu😉

vladkaz1
7. máj 2010

Sissik ved viem ,len som zvedava jak to namontujeme 😀

kveta
7. máj 2010

Ako je to s navstevami? Môze byt otec, dedkovci, s miminkami napr. na izbe?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre